Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

@RepsOn:

 

"Co oznacza "CPU Ref. Voltage" w biosie ?(mam ustawione default)"

To pytanie raczej do tematu o tej mobo.

 

"Jaka jest maxymalna bezpieczna temperatura dla Venice E3 ?"

Dużo powyżej 50stC bym się zaczął poważnie martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem do sprawdzenia 3 procki boxowe z serii 0521DPMW. Najgorszy poszedl 9x305@1.425V (w biosie), drugi 9x308@1.425 a najlepszy, ktory sobie zostawilem chodzil 9x310@1.425 a na razie mam go ustawionego 9x306@1.4V, pamieci z dzielnikiem 166 (250 2.5-3-3-6-1T 2.8V) i jest rock stable. Tym samym upadl mit o hynixach, ktore nie chca wspolpracowac z a64 przy wyzszych czestotliwosciach, co tutaj ktos probowal mi wpierac.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jaka jest maxymalna bezpieczna temperatura dla Venice E3 ?"

Dużo powyżej 50stC bym się zaczął poważnie martwić.

1639593[/snapback]

No toś mnie posieszył :(

Właśnie padła mi pompka od WC i kanąłem się dopiero jak w BIOS'e zobaczyłemn temp proca 66st :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że był taki programik dla SocketA (Bodajże AMD Tool i chyba też było tam A64 ale pod 754) ale to tylko do teoretycznego liczenia bo niby skala się kończy na 2,8GHz = FX57 ;]

 

@RoZy:

 

No to temp nie ciekawa zwłaszcza że max dopuszczalna to 65stC, ale skoro to w biosie to pewnie chwilowa i nic CPU nie powinno się stać, choć nie polecam wchodzić do windy…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że był taki programik dla SocketA (Bodajże AMD Tool i chyba też było tam A64 ale pod 754) ale to tylko do teoretycznego liczenia bo niby skala się kończy na 2,8GHz = FX75 ;] (...)

Może Central Brain Identifier: http://cbid.amdclub.ru/html/download.html

 

Siedzi ktoś przy swoim pokręconym AMD? Mógłby sprawdzić co ten powyższy soft pokazuje? (sam w pracy jestem, nie mam możliwości sprawdzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że był taki programik dla SocketA (Bodajże AMD Tool i chyba też było tam A64 ale pod 754) ale to tylko do teoretycznego liczenia bo niby skala się kończy na 2,8GHz = FX57 ;]

 

1640314[/snapback]

dobrze prawisz...mi w sandrze brakuje tylko kilkuset pkt (sandra-cpu arithmetic benchmark) do tego FX :D ale kiedys go zloje nie ma bata ! co do FX 55 to brakuje mu tyle do mnie ile mi do FX-57 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

teraz mam 260x9, czyli ok 2343mhz to mi pokazuje 3714+ :D

aha mam pytanko nie bede odgrzebywał tematu o winchesterze

czy uwazacie ze temp ok 40 stopni na boksie w windzie jest dobre, wczoraj dąłem napiecie na 1.55 i pusciłem na 2550mhz, po chwili sp2004, tylko "stresowanie" cpu, temp 78stopni :blink:

edit teraz na standardowym vcore i taktowaniu jak wyzej, po prawie 2 minutach sp2004 60stopni, cos goraco

Edytowane przez Dawidsfuturx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze te programy nie biora pod uwage cache L2. U AMD 1MB cache to mniej wiecej 200MHz. Najszybszy proc z 512kB (1 rdzen) to 3800+ przy 2,4GHz, najwolniejszy z 1MB to 2,2GHz 3700+. Ja bym model 2,9GHz oznaczyl 4200+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki stary, uratowałeś moje już nieco zszargane nerwy, i zaoszczędziłeś mi stresów .. procek jest OK :)))

 

EDIT:

dajcie jakiego linka, gdzie krok po kroku naucze się podkręcac tego procka?

a 34 stopnie celsjusza to dużo czy mało w stresie, bez podkręcania?

Edytowane przez ubiquality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Mało :) Przyjęło się, że temp. w stresie (nieważne czy podkręcony czy nie) nie powinna przekraczać 50*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze poradzicie mi cos na mego procka Venice 0517 BPCW na 9X300 i standardowym napieciu wchodzi mi ladnie do windy, zadnych zwisów, niebieskich ekranów. Ale moge podnosic do 1.7 V a stabilnosci niema. Chodzi mi o prime, SPi. Temp 28 spoczynek, stres 38-45 C. 9X295 chodzi na standardowym. Pózniej jakis mur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soty: a co z reszta? masz na sprzedanie albo cos? :)

no 2 pozostale dalej mam ale raczej nie oplaca sie ich wysylac ze stanow no chyba, ze ktos bylby w stanie za nie dac z 600 zl ;)

 

co do Hynixow to Twoje pamieci nie sa chyba na D43 a na D5 ale popraw mnie jesli sie myle....

nie sciagalem radiatorow ale z tego co pisza na XS to sa na D43

 

btw. na razie tyle udalo mi sie zrobic 16M SPi... proc 2874MHz z napieciem 1.475V i pamieci 261 2.5-3-3-7-1T 3.0V... czas sredni bo musze jeszcze podlubac troche w alphach

 

Dołączona grafika

Edytowane przez SotY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że mi padł CPU ale nie jestem pewien bo okoliczności są b. dziwne. Po pierwsze zadziało się to przy ustawieniu 9x330 @ 1,6v. Po drugie po prostu miałem reset normalny podczas spi a potem jak komp mi się włączał to po kilku sekundach zupełnie się wyłączał, na ekranie nawet nic się nie pojawiało i tak kilka razy było - próbowałem czyścić cmos i nic. W końcu przestał się już gasić ale za to wentyle się kręcą mobo pracuje i nic po za tym. Cztery czerwone led się świecą czyli raczej nie wykrywa proca. Miał ktoś już podobną sytuacje? Co zrobić żeby się upewnić że rzeczywiście proc mi padł? (nie mam możliwości przetestowania na innym sprzęcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje tylko na niższym taktowaniu. Zrobiłem CCMOS i potem wyłączyłem zasilacz, znowu go włączyłem i szybko wyłączyłem następnie nacisnołem pawer(na wyłączonym) żeby napięcie zeszło, zrobiłem to jeszcze raz i znowu włączyłem i wyłączyłem pare razy zasiłke i chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze poradzicie mi cos na mego procka Venice 0517 BPCW na 9X300 i standardowym napieciu wchodzi mi ladnie do windy, zadnych zwisów, niebieskich ekranów. Ale moge podnosic  do 1.7 V a stabilnosci niema. Chodzi mi o prime, SPi. Temp 28 spoczynek, stres 38-45 C. 9X295 chodzi na standardowym. Pózniej jakis mur.

1641135[/snapback]

na 99% wina pamieci (alph)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% wina pamieci (alph)

1641684[/snapback]

Nie podejrzewam pamieci bo ustawiam je z duzym zapasem. Np. spokojnie chodza 245 na 2-3-3-6 t ustawiam 2,5-3-3-6 zeby miec pewnosc ze to nie pamieci.

zreszta spokojnie przechodze blend a small Ft wywala mi po 10-30 s. Moze temp. bo zauwazylem ze jak dochodzi do 44 C i wyzej to odrazu wywala. Tylko czemu tak nisko. U niektórych na tweaku dochodzi do ponad 50 i nie wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak PI biega Blend biega (dla pewności możesz jeszcze sprawdzić ram w GM i MemTest) to by wyszło że to wina CPU a takim wypadku albo temp za duża albo po prostu CPU nie umie stabilnie pracować na danych MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje jeszcze biosu 623 moze to cos pomoze (teraz 702). wychodzi ze mój wini byl lepszy bo chodzil 2650 ale na box, czyli prawdopodobie na wodzie poszedl by dalej. Trzeba pomyslec nad zmiana moze San Diego 3700+. Co o tym sadzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje tylko na niższym taktowaniu. Zrobiłem CCMOS i potem wyłączyłem zasilacz, znowu go włączyłem i szybko wyłączyłem następnie nacisnołem pawer(na wyłączonym) żeby napięcie zeszło, zrobiłem to jeszcze raz i znowu włączyłem i wyłączyłem pare razy zasiłke i chodzi.

1641651[/snapback]

Nie pomaga niestety. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...