Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym 1,6v to tak było, że ustawiłem na 5 min ale wcześniej już dawałem 1,69v nawet na krótkie chwile. Potem znowu małe napięcia. I pewnej nocy kiedy chcialem sobie pokręcić właśnie takie coś mi się przydarzyło. Dzisiaj albo jutro będę wiedział na pewno czy mi się proc spalił. Jeśli tak to wysyłam go w ramach reklamacji do Wrześni@ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieczkę na 456HTT miąłem tylko raz za czasów jak ludzie płakali że niby DFI nie potrafi latać wysoko z HTT czyli początek Lutego. Kolejna wycieczka na okolice 400 była przy testowaniu tymingów dla moich BH na poszczególnych dzielnikach na co dzień mam 327 HTT i jak na razie wszystko ma się dobrze. Choć już nie raz słyszałem opinie że „za wysokie” HTT może zabić CPU…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka (przepraszam - dotarłem do około 30 strony tematu i wymiękłem....):

1. pare dni temu kupiłem Venice 3000+ boxowego i okazało się, że to rev E3, czy rev E3 jest słabszy / gorszy od rev E6 ??

2. Co w oznaczeniu procesora w puncie temperatury oznacza "A" ?? W opisie u PITera znalazłem: "Variavel" ale niewiele mi to mówi :( .

 

Jak na razie za bardzo go nie kręce (9x240) - pisze ważną prace, za jakieś 2-3 m-ce zabierę się za o/c. W coolerze boxowym podmieniłem wentyl na 80x80 @ 2000obr - ciszej i wydajniej niż orginał. Zastanawia mnie tylko o ile stopni płyta oszukuje. 27 - 29 stopni w ide (chłodniej niż dyski) i stabilizuje się 34 -35 stopniach z CPU burn. Niby w obudowie mam pare wentyli: 2x80 @ 5V jako "wdmuch" i 1x 92 @ 7V jako wyciąg ale jakoś te temp. procka są niskawe.

 

Na pierwsze pytanie już znam odpowiedź. E3 lepiej się kręcą.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kilka dni temu kupilem venicka

oznaczenia to :

ADA 3000 DAA4BW

LBBWE 0532 BPIW

narazie nie moge go krecic zabarzdzo - kampania wrzesniowa + praca...

powiedzcie mi chociaz, czy to +/- warte krecenia - czy mam sie porozgladac, za wymiana na inny (jesli inny, to jaki)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko

 

Próbował ktoś z was tego patentu????

 

Unlocked Venice 3000+

1648144[/snapback]

bylo o tym juz .. koles nie jest w stanie tego odtworzyc i nikt nie umie wyjasnic czemu tak jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczenia to :

ADA 3000 DAA4BW

LBBWE 0532 BPIW

Venice z 32 tygodnia; rev. E6; 1,35-1,4V; max. temp: Variavel - zmienna

Reszte sam musisz określić

 

 

Mardok

A jak wygląda sprawa z 22 tygodniem i E3 ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie kalafior! Uaktualnilem CPU-Z i wszystko jest git :-) Cos Ty taki drazliwy AndyN ziomaluu. Moze wolisz kolezko albo chlopaku? Ot taki zwrot a Ty taki szyderca! Wiem ze Venice to venice a nie venis a gdybym napisal Vinicjusz to co tez bylby problem? Ech chyba źle dziś spales. Dzieki za porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

sluchajcie

nie wiem czy to tu, czy w topicu o dfi...

 

zaczolem sie bawic w krecenie proca i pamieci

poszlo na 220 cl 2 3 3 5 2,7V (mam d43 - wiem, ze do tego troszke nie pasuja, ale na lepsze "chwilowo" nie mam $$)

chodzi o to, ze wszystko bylo ok

pozniej postanowilem obnizyc timingi - podniesc V no i oczywiscie nie dalo rady - to bylo do przewidzenia .

zrobilem clear cmos i wszystko bylo dalej ok

ustawilem memki na fsb 200 , timingi 2 3 3 5 1t i pochodzilo kilka godzin

teraz chcialem sie pobawic i o dziwo - cokolwiek bym nie ustawil z fsb to nic sie nie zmienia tj. w biosie (juz w biosie a nie w poscie) pokazuje nowe wartosci ale do windy dochodzi na normalnych na fsb 200

 

moze jakies propozycje co sie moglo przestawic moze w biosie cos sie zablokowalo na OC... - wiem, ze to glupie, ale moze ktos z was mial taki przypadek/slyszal o czyms takim

 

z gory dzieki za wszelkie propozycje

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic kompa!! Jakiego venice polecacie a moze są szybsze np pentiumy ? chodzi mi o wydajnosc i o/c.jestem zapalonym graczem, i moj thorton 2000+@2.2ghz fsb 350 na a7v8x-x, chyba pojdzie pod mlotek,ale najpierw chcę mieć naprawde dużo szybszy sprzet.mam karte agp geforce 6600gt, ktora zostaje. nie wiem moze jeszcze zaczekać ?

bo mój thorton sprawuje sie rewelacyjnie jak dotąd, a wydac kilkanascie setek za wydajnosc o 30% wyzszą sie nie kalkuluje, tym bardziej ze nie ma systemu 64bit :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz chcialem sie pobawic i o dziwo - cokolwiek bym nie ustawil z fsb to nic sie nie zmienia tj. w biosie (juz w biosie a nie w poscie) pokazuje nowe wartosci ale do windy dochodzi na normalnych na fsb 200

 

moze jakies propozycje co sie moglo przestawic moze w biosie cos sie zablokowalo na OC... - wiem, ze to glupie, ale moze ktos z was mial taki przypadek/slyszal o czyms takim

 

z gory dzieki za wszelkie propozycje

pozdro

1649129[/snapback]

U minie kiedys podobnie bylo. Wylaczylem zasilanie na minute i jak spowrotem wlaczylem bylo juz ok. Ta plyta ma czasami dziwne zagrywki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venice z 32 tygodnia; rev. E6; 1,35-1,4V; max. temp: Variavel - zmienna

Reszte sam musisz określić

Mardok

A jak wygląda sprawa z 22 tygodniem i E3  ??

1648934[/snapback]

Znowu mogę napisać tylko domniemania bo każdy proc kręci się inaczej ale 22tydzień E3 też nie był najlepszy w zasadzie ostatnie „niedobitki” z serii E3, procentowo najwięcej „porządnie” kręcących się E3 pochodzi z kolejno 17 i 21 tygodnia z resztą już gorzej, co już pisałem (zresztą nie tylko ja) wiele razy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic kompa!! Jakiego venice polecacie a moze są szybsze np pentiumy ? chodzi mi o wydajnosc i  o/c.jestem zapalonym graczem, i moj thorton 2000+@2.2ghz fsb 350 na a7v8x-x, chyba pojdzie pod mlotek,ale najpierw chcę mieć naprawde dużo szybszy sprzet.mam karte agp geforce 6600gt, ktora zostaje. nie wiem moze jeszcze zaczekać ?

bo mój thorton sprawuje sie rewelacyjnie jak dotąd, a wydac kilkanascie  setek za wydajnosc o 30% wyzszą sie nie kalkuluje, tym bardziej ze nie ma systemu 64bit  :?:

1649496[/snapback]

Wedlug mnie powinienes zaczekac. Jezeli chcesz zostawic karte na AGP to zawezasz sobie pole manewru co do plyty (nie rozwojowa za rok przy nowych kartach Pc-express wymiana plyty). Brak obecnie takze dobrych Venice do OC (E6 slabo sie kreci). Lepiej kup sobie lepsza karte grafiki a ta opyl. Ten procek co posiadasz zupelnie ci wystarczy do wszyskich nowosci (gier).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Czy wiadomo cos blizej o venice BP (rev. E3) z 31 tygodnia? obecnie siedzi i u mnie 16 tydzien, a mam mozliwosc ewentualnej wymiany (przypuszczam ze lepiej zostac przy 16 tygodniu, ale wole zapytac, zeby nie okazalo sie ze przejdzie mi kolo nosa jakas okazja). Nie mam mozliwosci sprawdzenia tego 31 tygodnia u siebie.

P.S. Moj 16 tydzien robi stabilne 9x303 przy 1.55V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Czy wiadomo cos blizej o venice BP (rev. E3) z 31 tygodnia? obecnie siedzi i u mnie 16 tydzien, a mam mozliwosc ewentualnej wymiany (przypuszczam ze lepiej zostac przy 16 tygodniu, ale wole zapytac, zeby nie okazalo sie ze przejdzie mi kolo nosa jakas okazja). Nie mam mozliwosci sprawdzenia tego 31 tygodnia u siebie.

P.S. Moj 16 tydzien robi stabilne 9x303 przy 1.55V

1649556[/snapback]

Sądząc po zaledwie kilku przypadkach jedyne co można powiedzieć to, to że E3 po 21tygodniu z czasem coraz bardziej się „staczał” mówiąc wprost masz bardzo małe szanse iż ten 31tydzien będzie lepszy do twojego obecnego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] tym bardziej ze nie ma systemu 64bit  :?:

1649496[/snapback]

Jak nie jak tak ;)

 

Jeste windows x64, linuxy 64bit-owe :> Systemy sa ale sa problemy ze sterownikami.

 

Czytaj gierki chodza bo ( jezeli mowimy o windzie x64 ) jest dla nich emulowane srodowisko 32bit. Trzeba jednak pamietac ze emulacja zjada troche ramu i nie polecam instalowania Win x64 na maszynkach z mniej niz 1Gb ramu ( tzn. 512 tez styknie ale czasami moze brakowac ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...