Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

czyli mam rozumiec ze jakbym chcial na gwarancje oddac to musze zapakowac go w pudelko razem z wiatrakiem??

no tutaj nastepny problem bo pudelka nie mam bo zostawilem w stanach;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumiec ze jakbym chcial na gwarancje oddac to musze zapakowac go w pudelko razem z wiatrakiem??

no tutaj nastepny problem bo pudelka nie mam bo zostawilem w stanach;]

1671376[/snapback]

Co do pudelka to ci nie odpowiem, nigdy nie reklamowalem procka. Moze ktos ci odpowie kto reklamowal boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

od kilku dni testuję Venica 3000+ E6. podkręconego na 2700 mhz

 

Proc na 1,5 w Biosie (Everest pokazuje 1,52) przechodzi bezbłędnie test Super Pi, 3dmarki, gry

 

jedynie Prime 95 wywala się już po 2 minutach :cry:

 

Po zwiekszeniu napięcia o 0,01 v Prime 95 działą wiele godzi bez błędów, a czasmi błąd pojawia się po 2 godzinach testu :mellow:

 

nie wiem teraz jak mam sklasyfikować tego procka, czy błedy i dziwne zachowanie w Prime 95 to oznaka niestabilności systemu? jak tak to dlaczego inne testy procesor przechodzi bezbłędnie??czy stabilność w Super Pi to nie dowód poprawnej pracy kompa??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni testuję Venica 3000+ E6. podkręconego na 2700 mhz

 

Proc na 1,5 w Biosie (Everest pokazuje 1,52) przechodzi bezbłędnie test Super Pi, 3dmarki, gry

 

jedynie Prime 95 wywala się już po 2 minutach :cry:

 

Po zwiekszeniu napięcia o 0,01 v Prime 95 działą wiele godzi bez błędów, a czasmi błąd pojawia się po 2 godzinach testu :mellow:

 

nie wiem teraz jak mam sklasyfikować tego procka, czy błedy i dziwne zachowanie w Prime 95 to oznaka niestabilności systemu? jak tak to dlaczego inne testy procesor przechodzi bezbłędnie??czy stabilność w Super Pi to nie dowód poprawnej pracy kompa??

 

Pozdrawiam

1672472[/snapback]

 

3Dmarki 2003, 2001 przechodzi ?

jak coś potrafi wywaic proca to system można uznać za niestabilny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

3Dmarki 2003, 2001 przechodzi ?

jak coś potrafi wywaic proca to system  można uznać za niestabilny ...

1672538[/snapback]

proca testuję już kilka dni i wiem, żę system jest na 100% stabilny

 

nigdy nie miałem zwiechy, restartu czy screena, Super Pi liczy bardzo dobrze, przechodzi wszystkie 3dmarki,

 

tylko te zagatkowe zachowanie prime? jak prime moze działać 4 godziny bez błędów a za drugim razem, bez zmiany parametrów wywala mi błąd po 2 godzinach.

 

Jest to dla mnie niezrozumiałe.

 

Ps. Everest pokazuje max temp 45 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Co w oznaczeniu procesora w puncie temperatury oznacza "A" ?? W opisie u PITera znalazłem: "Variavel" ale niewiele mi to mówi :( .

Zapytałem AMD i oto odpowiedź:

 

Witam,

 

W najnowszych wersjach Athlonów 64 definiuje się max temp.  ich pracy w

pewnym zakresie dopuszczalnych wartości od-do. W przypadku A64 3000+ E6 jest

to od 49 do 65 st. C

 

Z poważaniem

 

AMD Polska

Wsparcie Techniczne

 

E-mail:  support@amd.pl

WWW: www.amd.pl

Edytowane przez -< WormBoy >-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tez trafilem na jakis kiepski egzemplaz

max 2475 przy napieciu 1.55V temp 44max. Strasznie pradozerny. Myslalem na zwiekszeniu napiecia ale ostatnio poczytalem ze duzo veniceow pada:/ a proc kupilem w stanach wiec bedzie problem z reklamacja....

1670087[/snapback]

W koncu miernik dzialal jak trzeba. Napiecia bardzo ladne, 12.15V, 5.05V i 3.34V i prawie sie nie zmieniaja. Wczesniej odcialem Vdimm moda, ale na mosfecie bylo zawsze troche mniej niz na linii 3.3 wiec jakie 3.25V mysle, ze bylo (skaszaniony miernik pokazywal ~3.6V na 3.3 i ~3.5 na mosfecie). Wczoraj tez:

 

1. Podlaczylem stara pare 2x512 MDT cl2,5. Zachowuje sie tak jak OCZ (oczywiscie MDT na cl2.5 - cl3). przy 4x220Hz 1:1 przechodzi MomoryGold bez problemu, przy 9x220MHz 1:1 wywala sie na 33% testu (Winda sie restartuje/BSOD).

 

2. Testowalem pojedynczo OCZ na 2.85V (2.85 na mosfecie) i to samo. Niskie taktowanie CPU idzie ladnie, wysokie -> cokolwiek powyzej 200MHz pamiec sypie bledami. Ustawienie cl2.5 na OCZ nic nie daje (cl3 nie wstal :))

 

Wiec jak dla mnie kontroler do bani!!! Moze jeszcze plyta, ale chyba nie, co sadzicie? Kurcze, nie mam nikogo z A64 zeby sprawdzic, niedobrze... Jak na razie koncze chyba testy, trzeba w koncu kompa zmontowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszych wersjach Athlonów 64 definiuje się max temp.  ich pracy w pewnym zakresie dopuszczalnych wartości od-do. W przypadku A64 3000+ E6 jest to od 49 do 65 st. C

Tak myslałem, że "variavel" znaczy zmienna ale nie spodziewałem się, że próg minimum może być tak nisko: 49 C!! :blink:

 

A gdzie jest ten link do screena z opisem jak odczytać oznaczenia Venice? Przydałby się, choćby szczątkowy, FAQ w tym wątku ... :?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyab nie chodzi o prog maxymalnej temp - a o zakres. choc sam niejestem pewny.

z kolei temp 50'C na procu to w zasadzie nic wielkiego wiec wydaje mi sie to niemozlo\iew (mam przynajmniej tak nadzieje, bo tez mam A :P )

 

bachus81 - podaj jakies oznaczenia tego porca.

tez mam E6 i narazie cieniutko sie kreci (choc nie wiem czy to nie przez memki - d43, alecos w koncu wykombinuje), ale 9x280 przy 1,45 - 1,475 (roznie bywa) w biosie robi stabilnie.

max temp jka mialem to 41'C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem si enei odzywac ale co tam, macie tu oznaczeniea co i jak z waszymi procami

http://www.cpu-world.com/info/id/AMD-K8-identification.html

1672747[/snapback]

Uupppss

Oznaczenia mojego: ADA 3000 DAA 4BP

Czyli zmienna temperatura :? Tak jak i napięcie.

A może ten max temperatury zależy od napięcia właśnie? Im wyższe napięcie tym niższy max. temperatury? (to tylko spekulacje niczym nie poparte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz BW bo masz e6 a ci powyzej i ja mamy e3 dltego BP, a tak wogle wydaje mi sie ze wiekszosc jezeli nie wszytkie venice maja zmienen napiecie i temperatury

 

I zmienne napiecie jest poparte technologia Cool 'n' Quiet przeceiz na deafult jak ma sie wlaczona ta opcje proc chodzi raz na 1,1V raz na 1,4V

btw u mnie przy 1,4GHz(5x280) calkiem dobrze sobie radzi na napieciu 1,1V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslałem, że "variavel" znaczy zmienna ale nie spodziewałem się, że próg minimum może być tak nisko: 49 C!!  :blink:

 

A gdzie jest ten link do screena z opisem jak odczytać oznaczenia Venice? Przydałby się, choćby szczątkowy, FAQ w tym wątku ... :?

1672631[/snapback]

 

Ludzie, piszcie poprawnie, bo az w oczy kole variable :mur: Tyle razy sie przewinelo i jeszcze nikt nie poprawil...

 

ps. Nie bede smiecil wiecej OT, wiec napisze tutaj:

 

Naprawde nie pomyslalem, ze ktos nie zrozumial tego. Na screen PITera prawde powiedziawszy nie patrzalem. Naprawde ciezko sie bylo domyslec/sprawdzic (podpowiedz: google.com) co oznacza to A w opisie?

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, piszcie poprawnie, bo az w oczy kole variable  :mur:  Tyle razy sie przewinelo i jeszcze nikt nie poprawil...

1673007[/snapback]

Wiesz, znajdź screen PITer'a i zobacz co tam jest napisane. Podpowiem: "variavel" gdyż screen jest z hiszpańskimi chyba tekstami. I stąd pojawiła się wątpliwość co znaczy to słowo. Z angielskim "variable" nie byłoby, podejrzewam, tego problemu. Zrozumiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

z cyklu '..a przeciez ostatnio dzialalo..'

 

moj V@2.81GHz full prime stable zaswiecil mi wczoraj kilkoma resetami w ciagu dnia, wlaczylem wiec prime - error po minucie.. :cry:

 

pamieci sa nowe ale sprawdzone i sprawne (memtest), i na nich raptem 2 tygodnie wczesniej prime smigal przez 11h!

a tu nagle taka padaczka. wszystkie ustawienia pamieci, napiecia i taktowan byly takie jak po tym tescie - bylo stabilnie wiec tak zostalo.

 

zdechlo mu tam cos? moze kontroler sie uszkodzil?

podnioslem ciut napiecie z 1.456v (CPU-Z) ale tez nic nie dalo - wywala po minucie przy fsb312. opuszcze mu dzisiaj taktownie i potestuje, ale z bolem serca to zrobie.. <_<

 

ktos ma jakies uwagi ktore moga pomoc? thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze byc wybryk plyty. Daaaaawno temu tez tak mialem. Proc sobie chodzil 2,8GHz @ 1,4V az pewnego dnia przestal o/s sie ladowac. Co ja sie namialem: BIOSy, zasilacz, chlodzenie, czapka, grafika... wszystko sprawdzalem. Najdurniejsze pomysly mi do glowy przychodzili i nic. 2,7GHz max. Wsadzalem innego proca i tez nie chcial chodzic tak jak wczesniej.

Az nadeszly upaly i nagle odzyskalem moc. Ot tak po kilku dniach sprawdzilem czy moze przeszlo i dalem ponownie 9x312, i zaskoczyl :) To bylo ze 3 miechy temu i dziala sobie bezwypadkowo dalej na 2,8GHz.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

...

Az nadeszly upaly i nagle odzyskalem moc. Ot tak po kilku dniach sprawdzilem czy moze przeszlo i dalem ponownie 9x312, i zaskoczyl :) To bylo ze 3 miechy temu i dziala sobie bezwypadkowo dalej na 2,8GHz.

1673940[/snapback]

ty, rzeczywiscie, moze ma za zimno, a jest cieplolubny? hehehe :D

chlodniej sie robi wiec ci moze pasc znowu ;)

 

'szkoda' ze ci samo zaskoczylo, to nic nie wnosi, gdybys cos pokombinowal to by dawalo nadzieje, tak to czekaj teraz.. <_<

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, piszcie poprawnie, bo az w oczy kole variable  :mur:  Tyle razy sie przewinelo i jeszcze nikt nie poprawil...

 

ps. Nie bede smiecil wiecej OT, wiec napisze tutaj:

 

Naprawde nie pomyslalem, ze ktos nie zrozumial tego. Na screen PITera prawde powiedziawszy nie patrzalem. Naprawde ciezko sie bylo domyslec/sprawdzic (podpowiedz: google.com) co oznacza to A w opisie?

1673007[/snapback]

To ,że variable/variavel znaczy zmienna to raczej wszyscy wiedzieli/domyślali się.

Masz nas za idiotów?

A ja miałem nadzieję ,że dowiem się czegoś więcej...

Dalej wal w murek Panie Wszechwiedzący Nasza Światłości ,może pomoże

Edytowane przez -< WormBoy >-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie - jakie tanie (do 500zl za 2x512) memki byscie proponowali do venice?

mam w tej chwili D43 ale slabiutko sie kreca - na bartonie smigaly wyzej.

myslalem, o kingmax hardcore, ale naczytalem sie tylu roznych opinii, ze sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...