Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja płyta też oszukuje albo jest to norma ;) .

Na freezerze w idle na 2,7GHz miałem 28-29*C (20*C otoczenie) a na WC mam 24*C (21*C otoczenie). Zasilanie proca to 1,376V.

1731029[/snapback]

 

wszystko się zgadza - to przez ACPI - nie zauważylicie że w chwile po wejściu do wind temp siada i stabilizuje się na niskim poziomie ? Można zrezygnować z ACPI i wtedy już po wejściu do wind nie spadnie do tak niskiego poziomu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem dosc nowym uzutkownikiem na tym forum i moze slabo doswiadczonym ale nie o tym mam zamiar pisac kupilem wlasnie procka Venice 3000 dokladnie na tej aukcj http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69438588 dzis przyszedl bardzo sie z tego ucieszylem szybko go rozpakowalem i patrze odrazu na jego oznaczenia a tam:

ADA3000DAA4BW

LBBWE 0537BPGW

Z505864I50050

czy mozna z niego cos wycisnac jak myslicie a ja sam jeszcze nie wiem bo czekam jeszcze na plyte DFI ale zwroccie uwage na jego niski batch czy mozna wogule sie kierowac batchem w przypdaku Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: jakią ma wartość napięcie na rdzeń na A64 3000+ venice?? bo z tego co wiem to 1,4V.....zastanawiam sie nad tym bo u mnie jest 1,4V a inni na forum piszą że mają napięcie 1,36V....czy to u mnie coś nie tak czy oni jakieś shity piszą?? jestem na 99% pewny że venice ma 1,4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem dosc nowym uzutkownikiem na tym forum i moze slabo doswiadczonym ale nie o tym mam zamiar pisac kupilem wlasnie procka Venice 3000 dokladnie na tej aukcj 1733481[/snapback]

mam tą samą serię co ty DH-E6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: jakią ma wartość napięcie na rdzeń na A64 3000+ venice?? bo z tego co wiem to 1,4V.....zastanawiam sie nad tym bo u mnie jest 1,4V a inni na forum piszą że mają napięcie 1,36V....czy to u mnie coś nie tak czy oni jakieś shity piszą?? jestem na 99% pewny że venice ma 1,4V.

1733537[/snapback]

tak .. ma 1.4v

tylko wiekoszosc ludzi na forum sobie wkreca ze na mniejszym im chodzi bo podaja odczyt z CPU-Z albo innych softowych badziewi które zanizaja odczyt ;]

DFI daje tyle co masz w biosie a nawet zawyża ~0.02 .. (realnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie proc biega na 2700MHz z napięciem 1,375V (ustawione w biosie potwierdzone miernikiem). Nie każdy opis to fake ;)

Ale standardowym napięciem dla Venica jest 1,4V

1734780[/snapback]

Venice nie ma napiecia 1.4v tylko zmienne napiecie od 1.35-1.4v to winchestery mialy stałe napiecie1.4v, źródlo: specyfikacja AMD. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Jako ze wczoraj chyba moj 1700+ padl do reszty :sad: (nie mam kompa) :-| to chyba zdecyduje sie na venice 3000+ ..

 

I prosze o szybka odp.

 

Jakie tygodnie z tych venice obecnie dostepnych >0530 sa najlepsze ?? Na co jeszcze zwrocic uwage przy kupnie tak by dobrze sie krecil ?? :D

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Jako ze wczoraj chyba moj 1700+ padl do reszty  :sad:  (nie mam kompa)  :-| to chyba zdecyduje sie na venice 3000+ ..

 

I prosze o szybka odp.

 

Jakie tygodnie z tych venice obecnie dostepnych >0530 sa najlepsze ?? Na co jeszcze zwrocic uwage przy kupnie tak by dobrze sie krecil ??  :D

 

pozdro

piotres

1736441[/snapback]

Ja miałem kontak z dwoma 0535 i leciały 2700 na 1,475 - 1,5. Któryś kolega z forum też miał 35 tydzień i podobnie szedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego procka, właśnie Venice 3000+ na płycie Asus A8N-Sli. I Chciałbym go podkręcić. Udało mi się narazie tylko do 1970 około :( Jak daje więcej są błędy w programie "SP2004". HT mam ustawione na 2x, a chłodzenie boxowe, z napięciem też nic niecudowałem, jest standartowe. Pamiątki na 400FSB. TwinMosy 512MB CL.2.5. Może mi ktoś pomóc?? Co zrobić żeby go jeszcze bardziej wycisnąć w góre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego procka, właśnie Venice 3000+ na płycie Asus A8N-Sli. I Chciałbym go podkręcić. Udało mi się narazie tylko do 1970 około :( Jak daje więcej są błędy w programie "SP2004". HT mam ustawione na 2x, a chłodzenie boxowe, z napięciem też nic niecudowałem, jest standartowe. Pamiątki na 400FSB. TwinMosy 512MB CL.2.5. Może mi ktoś pomóc?? Co zrobić żeby go jeszcze bardziej wycisnąć w góre?

1737077[/snapback]

zacznij od przeczytania tego:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1249410

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108869

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kontak z dwoma 0535 i leciały 2700 na 1,475 - 1,5. Któryś kolega z forum też miał 35 tydzień i podobnie szedł.

1736643[/snapback]

To masz fart. Sam testowałem 4 z 35 tygodnia i wszystkie padaki. Przy 1,55V 3 z nich sypały się już przy 2600 Mhz. Obecnie mam tego czwartego 2600 Mhz 1,55V prime stable. Osobiście nie polecam. Być może zdarzają się jakieś w miarę dobre 35 tygodnie, ale szansa kupienia takiego bez selekcji jest raczej znikoma. Edytowane przez wYpor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem wczoraj 38 i 39 tydzien i tez padaki, zastanawia mnie po co AMD wprowadizlo rewizje E6 skoro nie wprowadza ona nic nowego. Dziwi mnei to ze równolegle sa produkowane wersje E3 i E6, mialem 38 tydzien E3...

 

Jedyny leszpy procek jaki znalazlem po 21 tygodniu to 0531CPMW TCase 57.

2.8 1.5v. mialem kilka sztuk mialy dziwne nr seryjne bo zawsze roznily sie tylko 4 ostatnie cyfru, w tych sie roznil caly nr seryjny pomimo oznaczen 0531CPMW.

Oczywiscie BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co można powiedzieć o venice z tyg. 0524 seria BPDW, 2706006F51504

??? ma ktoś procka z tego tyg ??? i jak się kręci ?. No i czy i czy 4 ostatnie cyfry to batch br. w tym przypadku 1504 czyli słabo ??

i taka seria:

ADA3000ADA4BP

LBBLE 0516GPBW

2640968D50453

co to i jak się krecić będzie ?

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 32 tydzien i do 2,7 jeszcze nie dotarlem...

ale wlasnie zmienilem mobo z infinity na lp i jutro biore sie jeszcze raz za meczenie - moze cos wiecej z niego wydusze...

ps. jakie dajecie htt zeby polatac ok 300mhz (przy 9x +/- 300 i wiecej)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podkrecilem mojego Venice na 2.7 GHz na BOXowym chlodzeniu i przez 4 godz Prime95 nie wywalilo zadnych bledow. Nap bylo 1.45 V + 6.6% czyli cos kolo 1.55V. Co o tym myslicie czy po zmianie np chlodzenia na jakies lepsze w przyszlosci mam szanse na osiagniecie progu 2.9 GHz na nap 1.55V lub mniejszym , czy raczej nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podkrecilem mojego Venice na 2.7 GHz na BOXowym chlodzeniu i przez 4 godz Prime95 nie wywalilo zadnych bledow. Nap bylo 1.45 V + 6.6% czyli cos kolo 1.55V. Co o tym myslicie czy po zmianie np chlodzenia na jakies lepsze w przyszlosci mam szanse na osiagniecie progu 2.9 GHz na nap 1.55V lub mniejszym , czy raczej nie ?

1737926[/snapback]

raczej nie

Mój robi 2,8Ghz @ 1,4V,do 2,9GHz potrzebuje już 1,55

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 32 tydzien i do 2,7 jeszcze nie dotarlem...

ale wlasnie zmienilem mobo z infinity na lp i jutro biore sie jeszcze raz za meczenie - moze cos wiecej z niego wydusze...

ps. jakie dajecie htt zeby polatac ok 300mhz (przy 9x +/- 300 i wiecej)??

1737904[/snapback]

Jeżeli fsb ma być w granicach 300 MHz prz mniżniku proca 9 to pozostaje ci tylko htt 3x. Magistrala HT w DFI ma 1000 MHz, czyli 9x300=900, a 900<1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nieco na inny temat.

 

Do testowania kart graficznych używam podkręconego Athlona 64 3200+ @ 2,75 GHz na napięciu 1,48 V

 

Przez 3 miesiące jej użytkowania - komputer pracujący hmmm średnio 10 godzin na dzień (czasami jest to cały tydzień bez wyłączania, a czasami cały tydzień nie jest używany - w zależności od potrzeb redakcyjnych). I wszystko chodziło cacy, aż do pewnego momentu - ciężko jest mi powiedzieć kiedy dokładnie.

 

I teraz mam problemy jakich mało z tym procesorem. Podam ostatni przykład: Gigabyte K8NS Ultra-939 - aby odpalić 2,75 GHz potrzeba było dać nieco więcej papu - 1,5 V. Procesor chodzi stabilnie przez godzinę, po czym po prostu się wiesza. Po restarcie chodzi np. 20 minut stabilnie. Obniżenie dzielnika pamięci nie pomaga - podniesienie napięcia tym bardziej. Aż dochodzi do momentu, że nawet na 2400 MHz nie jest on stabilny. Wkładam go do innej płyty K8NF-9 i na 275 x 10 nie wstaje z BIOSu - jak dałem mnożnik 7 to wstał i w windowsie za pomocą clockgena mogłem podkręcić. I SuperPi było stabilne kilka razy, za którymś tam razem się wywalił. Wkładam go z powrotem do Gigabyte K8NS Ultra-939 i przez 4 godziny chodził super. Później się zwiesił ale pomogło zjechanie z HTT o 0,5 MHz. Ale tylko na 20 minut.

 

Później znowu zaczyna swoje i nawet na 2300 Mhz nie chodzi. Po włożeniu do DFI na nForce4 takie same jazdy. W przeciągu ostatniego miesiąca testowałem tego procka na około 8 płytach (różnych) czasami chodzi czasami nie. Mało tego często jest tak, że jednego dnia chodzi a drugiego już nie.

 

Zasilacz zmieniam (Antec True Power 380W oraz Modecom CWT 430 W oraz Chieftec 420 W oraz Chieftec GPS-450W), pamięci też (Astaki 300 MHz, Hardcory 250 MHz oraz Infineony 200 MHz), sprawdzałem na różnych dyskach oraz systemach, różne karty graficzne (tych to miałem z 20) chłodzę albo Freezerem 64 (zmodowanym na większy docisk) albo Freezone QC-92 CU - identyczny efekt - temperatura tutaj na bank nie jest problemem bo jak mówię choćby było mroźno w pokoju to nawet na 2300 często nie chodzi.

 

Nóżki od spodu nie są upalone.

 

Nie zdziwię się, że dzisiaj wyciągnę z niego stabilne 2800 MHz, ale jutro może mi nawet na 2300 MHz nie chodzić

 

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam następujący problem. W czwartek kupiłem A64 3000+ Venice o oznaczeniach

ADA3000DAA4BW

LBBWE 0537BPGW

Z505864I51618

 

W dniu kupna procesor działał na temperaturach w idle kolo 50st. w stresie dochodził do 78. Wczoraj już było 42 do 66, dzisiaj 35 do 58.

Kwestie chłodzenia wykluczam, gdyż pracuje pod WC (x3M, BIP2, Hydor L25II), na bank dobrze założonym. Pasta Arctic Ceramique, natomiast mobo Asus A8V Deluxe z wgranym najnowszym biosem.

 

Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem tego procesora? Czy on się musi wygrzać, żeby dojść do normalnych temperatur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te cztery cyferki na koncu w moim przypadku 0050 to jest wreszcie batch czy nie orientuje sie ktos wogule i czy warto na to zwracac uwage???

1738241[/snapback]

To jest batch, ale absolutnie nie powinieneś się kierować tym przy wyborze. Lepiej zwracać uwagę na tydzień produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmiana chlodzenia z BOX na jakies lepsze nie poskutkuje juz wyciagnieciem nap dodatkowych 100 MHz na nap rzedu 1.55 V. Hmmm chociaz 2.7 tez nie jest zle ale jak dosatane zastrzyk gotowki to kupie jakas paste termo i zobacze jaki mam dokladnie tydz procka to moze sie okaze ze jeszcze troche z niego wycisne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...