Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

i tak ci ladnie poszly te memki

ja mialem d43 i na nf2 chodzily spoko na 260mhz, a na nf4 [gluteus maximus] - poszly na 220mhz i koniec . najlepsze, ze to przy 2 3 3 6... podnoszenie na cl2,5 itp dalo kilkamhz, ale wydajnosc byla mniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, Opteron s.939 to nic innego jak SanDiego, wkońcu ma 1MB cache L2 a nie 512 jak Venice

 

Się nie mylę... Może to i SanDiego ale w 0.09 i o nazwie Venus => taki przynajmniej jest na 939 => modele 144 i 146

 

 

A co do tych na socket 940 to w ogóle mnie one jak gdyby nie obchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak ci ladnie poszly te memki

ja mialem d43 i na nf2 chodzily spoko na 260mhz, a na nf4 [gluteus maximus] - poszly na 220mhz i koniec . najlepsze, ze to przy 2 3 3 6... podnoszenie na cl2,5 itp dalo kilkamhz, ale wydajnosc byla mniejsza

 

No tak ale tylko w GoldMemory, bo był problem nawet z wejściem do windy, ale będę z tym walczył. Może jutro?

Pozdr

 

Bo to byłoby nieźle gdyby tak nielubiące się pamięci z DFI tak dobrze chodziły, a jeszcze by była możliwość walki z timingami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zauważyłem ten temat i postanowiłem zadać pytanie, a nie zakładać nowy temat,

bo dotyczy właśnie procesora AMD 64 3000+ Venice.

Otórz w przyszłości 1-2 miesiące chciałbym zmienić kompa i rozgladam się

za częściami i wszędzie (sklepu internetowe) Widzę ten procesor z FSB 400 Mhz natomiast w jednym sklepie

sprzedawca proponuje mi ten sam procesor, ale FSB 800 Mhz.

 

Czy takie procesory są i po prostu za słabo szukałem w sklepach internetowych czy sprzedawca mnie czaruje.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie ma idealnych ludzi, ale wg mnie tżeba czasem zwrócić uwagę do kogo się pisze i nie uczyć ojca robić dzieci...

Pozdr

Sorki nie obrazaj mnie bo moze nie napisalem ileś tam artykułów ale ze sprzętem pracuje od dobrych piętnastu lat , wiec powiedzenie "nie rób ojca dzieci robić" jest nie na miejscu, obrażasz mnie, po artykułach nie mierzy sie stopnia profesjonalizmu (focus nie obraź sie), a ty mnie po prostu zaatakowales furą linków do artykułów. Focus jest dorosły i nie potrzebuje adwokata i skończ mnie wreszcie atakować bo tylko powiedzialem co myślę, na temat problemu focus'a, atakujac innego formowicza lamiesz regulamin.

 

 

@focus ja nie skupilem sie na fakcie zmiany wentylatorów bo mozesz zmienic jeden wentylator na drugi o podobnej wydajności , a efekt bedzie taki sam, skupilem sie na efekcie ze pracuje jakis czas a potem jest problem ( czyli proc sie nagrzewa a chłodzenie nie nadąża z odprowadzaniem ciepła), skoro twierdzisz że na MSI teraz dziala dobrze to ciesze sie bardzo, daj znac za jakis czas czy dziala dobrze.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieciop

Pamiętaj, że nie tylko CPU w kompie się nagrzewa, grzeją się mosfety, chipset i dużo jeszcze innych małych niby nieistotnych elementów. Można by spróbować właśnie je chłodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieciop

Pamiętaj, że nie tylko CPU w kompie się nagrzewa, grzeją się mosfety, chipset i dużo jeszcze innych małych niby nieistotnych elementów. Można by spróbować właśnie je chłodzić.

Masz rację, ja troche sugerowalem sie moim doswiadczeniem:

- Mam:

1 wentylator ustawiony na chlodzebie mosfetów

2 wentylatory jako nawiew na pamieci

1 wentylator jako nawiem na chipset.

czyli 4 wentylatory 80x80 i po pewnym czasie (ok 1h-2h) cos sie zaczynalo dziać z procesorem. Okazało sie (nie napisalem , ale mam chlodzenie wodne, zreszta mozna przeczytac w moim sigu) że chlodnica była za wysoko i strasznie szybko woda sie grzala i wiadro bylo elementem zbierajacym cieplo a nie chłodnica. Po przeanalizowaniu problemu pozmienialem miejsce chlodnicy,

dalem ja nizej i widzialem ze to podzialalo:

1 chlodnica zaczęła sie grzac (znaczy ze odbierala wreszcie cieplo)

2. woda po np. 12h i przewody były zimne.

3. procesor byl stabilny

Dlatego swoim doswiadczeniem pytalem o to.

Wpadlbys na to ze trzeba przestawic chlodnice i bedzie dzialac dobrze? bo to byla ostatnia rzecz do ktorej bym sie przyczepil, jeden element byl niewlasciwie polozony i caly uklad byl do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meciop, ale z fizyki wiadomo, ze cieplo mzoe rozprzestrzenaic sie przez konwekcje i lub promieniowanie, wiec chlodnica u gory to bardzo dobre rozwiazanie, a moze poporstu cos blokowalo przeplyw miedzy chlodnica a reszta ukladu?

 

btw czasem rozprzestrzenianie przez konwekcje zachodzi za zwolno wiec trzeba wspomoc dodatkowym obiegiem, stad ta mysl o zablokowanym(utrudnionym ) przeplywie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meciop, ale z fizyki wiadomo, ze cieplo mzoe rozprzestrzenaic sie przez konwekcje i lub promieniowanie, wiec chlodnica u gory to bardzo dobre rozwiazanie, a moze poporstu cos blokowalo przeplyw miedzy chlodnica a reszta ukladu?

 

btw czasem rozprzestrzenianie przez konwekcje zachodzi za zwolno wiec trzeba wspomoc dodatkowym obiegiem, stad ta mysl o zablokowanym(utrudnionym ) przeplywie

możesz miec racje, wiem ze ciepla woda idzie do góry, tylko ja sprawdzilem to empirycznie, węże mam eheim i nie sa zgiete. Czasem teoria i rzeczywistość to dwie rózne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nie mylę... Może to i SanDiego ale w 0.09 i o nazwie Venus => taki przynajmniej jest na 939 => modele 144 i 146

A co do tych na socket 940 to w ogóle mnie one jak gdyby nie obchodzą.

 

Mnie też nie obchodzą modele na s940 i nadal twierdze ze piszesz bzdury, według ciebie San Diego w jakiej jest wykonany technologii jeśli nie 0,09 mikrona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg sklepów 144ki i 146ki są w 0.13

http://sklep.benchmark.pl/pelny_8278.html

 

 

200ki też

http://sklep.benchmark.pl/pelny_8281.html

 

 

a także 800ki...

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12298.html

 

 

Tyle, że nie podają jakie to jądro... Widać stare są u nas w Polsce dostępne a na SanDiego nie ma albo oszukują w specyfikacjach...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowal abys sie nie sugerowal tym co pisza w sklepach, a szukal bardziej wiarygodnego zrodla.

Tak sie sklada, ze obecnie Oteronow 0,13um juz nie ma w produkcji (choc byly!) i sa tylko 0,09um w wersjach S940 i S939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg sklepów 144ki i 146ki są w 0.13

http://sklep.benchmark.pl/pelny_8278.html

200ki też

http://sklep.benchmark.pl/pelny_8281.html

a także 800ki...

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12298.html

Tyle, że nie podają jakie to jądro... Widać stare są u nas w Polsce dostępne a na SanDiego nie ma albo oszukują w specyfikacjach...

 

http://www.amd.com/us-en/Processors/Produc...26_8805,00.html

 

0.9... Jak widać strona AMD jest chyba bardziej wiarygodna niż sklepu, a poza tym to chyba 0.13 nie były SOI?A tak w ogóle to ta strona też jest jakaś dziwna bo nie ma słowa o podstawce i jest tylko wzmianka o obsłudzi do 8 pamięci ECC na procesor, także jak widać na stronach AMD ciężko jest coś znaleźć....

 

 

Sorki nie obrazaj mnie bo moze nie napisalem ileś tam artykułów ale ze sprzętem pracuje od dobrych piętnastu lat , wiec powiedzenie "nie rób ojca dzieci robić" jest nie na miejscu, obrażasz mnie, po artykułach nie mierzy sie stopnia profesjonalizmu (focus nie obraź sie), a ty mnie po prostu zaatakowales furą linków do artykułów. Focus jest dorosły i nie potrzebuje adwokata i skończ mnie wreszcie atakować bo tylko powiedzialem co myślę, na temat problemu focus'a, atakujac innego formowicza lamiesz regulamin.

Generalnie jeżeli poczułeś się urażony to przepraszam, a skoro tak strasznie złamałem regulamin to niech mnie zbanują... Poza tym jeżeli nie ilością artykułów oraz doświadczenia i wiedzy o sprzęcie nie mierzy się profesjonalizmu to czym?

Pozdr

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wporząsiu => stare jądra to były (Claw)Hammery??? I były w 0.13 a nowe SanDiego są już 0.09 jak Venus dla 939.

 

Tyle, że w każdym Polskim sklepie (który znalazłem) mają tylko te stare. I w każdym mówią 130nm SOI :

http://sklep.akari.pl/sklep/index.php?rp=item&id_tow=2231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki szybko mi podajcie z których tygodni Venicy 3000+ są dobre do OC.

Wiem że powinienem poczytać ten topic ale to b. pilne i będe wam b. wdzięczny za odp.

THX z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,myślałęm że są i stery,ale luz,A testował z was ktoś tego win xp 64?Dobre to jest?I powiedzcie mi czy napiecie do 1.6 v moze zaskodzic procowi?bo moj venice na 1.53 nie chce do konca stabilnie isc na 2600 mhz,ale jak mu dam jakies 1.6 v to nadrobi tak sądze,slyszalem ze max bezpieczne to 1.55 no ale ta bariera stable 2.6 ghz kusi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki sa jezeli chodzi o zarzadzanie energia czyli tech. cool'n'quiet na stronie amd byly do sciagniecia, choc nie jestem pewien czy i bez tych sterow by to dzialalo, a co do winxp64 to chodzi szybciej niz wersja 32bit ale mankament taki ze malo co pod nim chodzi jak trzeba i np. nie ma strerownikow do sagema od neostrady, wyproboj osobiscie moze sie tak zlorzy ze uzywasz tylko takich programow ktore chodza jak trzeba na winxp64 i nie potrzebujesz jakis niedostepnych sterownikow

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da ci cos te 70mhz ?

tak - 1,55 to granica bezpieczenstwa ; 1,6V moze (ale nie musi) zaszkodzic

temat o windzie jest w dziale z sys. operacyjnymi... czy dobre - moim zdaniem niebardzo, bo niezbyt kompatybilne... ale poczytaj sobie, to sie wszystkiego dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...