Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

bylo poczytac faq rapa,

 

najpierwsw sprawdzamy mobo na malym mnozniku i nisko taktowanym ramie ile pojdzie magistrala, potem sptrawdzmay ile pojdzie ram duzy dzilnik niskie taktowanei proca, jak jzu mamy mobo i ram to wtedy proc na niewygorowanym ramie puszczamy i sprawdzamy, zasilacz bierzesz miernik i sprawdzasz w stresie czy nie ma zaduzych odcychlow napiec od standartu,

myszke sprawdzasz tak; obcinasz :twisted evil: kabel i wtedy spradzaz jak wszystko chodzi, oczywsicie wszytko klawitura oblugujesz, jak sie okaze ze nie ma roznic miedzy bez myszki a z myszka to myszka byla dobra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie - od kilku dni czytam forum, sciagam programiki i podkrecam swoj nowy sprzet.

Jednak bez waszej pomocy sie nie uda - zbyt male mam dowsiadczenie - oczywiscie jesli ktos ma czas aby mi pomoc bede wdzieczny.

 

problem w tym ze chcialem sam to zrobic wg FAQ "Jak podkręcić A64 - bardzo krótki poradnik" ale skonczylo sie zwiechem i musialem czyscic cmos.

 

Prosze wiec aby ktos znalazl czas i mi poradzil.

 

Moj sprzet:

a64 3000+ Venice

plyta asus A8N-E bios 1008

pamieci Corsair 400 Mhz 1024 ( 2 x 512 Mb dual )

grafika Gigabyte 6600 PciEx - pasywne chlodzenie

zasilacz tagan 380 W

chlodzenie procka termaltakle Big typhoon

 

reszta ( dwa syski ata 200 +20 + nagrywarka i cdrom )

 

Zrobilem tez screna po zresetowaniu biosa do wartosci poczatkowych

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was drodzy eksperci od OC. Po czym poznać czy przy podkręceniu nie chce już kręcić się dalej przez:

a) mobo

B) CPU

c) memory

d) zasilacz

e) złą myszkę ;p ?? Pozdrawiam

Po CPU, najczęściej system sie zwiesza, albo resetuje, albo są BSODY, najlepiej zjrzyj do kompendium o podkrecaniu rapry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy athlon venice o numerze 0542CPHW nadaje sie do oc czy nie bardzo jak nie to na jakie oznaczenia uważać? pilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy athlon venice o numerze 0542CPHW nadaje sie do oc czy nie bardzo jak nie to na jakie oznaczenia uważać? pilne

trudno powiedziec , ale jesli chodzi o nowe Venice, to kręcą sie raczej kiepsko. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec , ale jesli chodzi o nowe Venice, to kręća sie raczej kiepsko.

mozna jeszcze trafic cos w miare fajnego np znajomy normalnie na gieldzie wyjal e6 ktore idzie na 2.7@1.5v, bodajze z 35 tygodnia, ale trzeba miec duuzo szczescia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Znajomy cche sobei kupic kompa nowego na dniach i mam mu doradzic w sprawie sprzetu, wszytsko jest juz wybrane ino procek zostal i padlo ofkoz na Venice 3000+, jednakze mam dylemat skad go zamowic ( zeby potencjal O/C był w miare, powiedzmy zeby chociaz na 2600-2700 MHz poszedl :wink: )*

 

I mam do was takowe zapytanie czy ejst na terenie naszego kraju sklep ktory byscie mogli polecic, myslalem nad 4speed.pl jednakze moze jest inny sklep ktory znacie z wlasnego doswiadczenia kupujac sobie Venice ??

Z gory dzieki za wszelkie sugestie i porady

 

Pozdrawiam

 

 

* wiem, ze ciezko jest okreslic ilosc MHz zanim sie kupi procka ale moze macie jakis cynk co do tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz za selektami na forum i na allegro - tylko tak będziesz wiedział ile potrafi procek

Ino znajomy wolałby zakupic go w sklepie. Dlatego podalem te MHz gdyz nie chcialby trafic na takiego co ledwno ponad 2200 MHz pojdzie (jesli takowy Winniczek jest :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Kinslayer malo widac jeszcze wiesz w temacie Venice ja pozwolilem sie odezwac choc nie mam takiego sprzetu ale przeczytalem caly ten temat i ciagle go sledze wiec jestem na biezaco i tak : wiekszosc uzytkownikow bioracych czynny udzial w tym temacie ma 16 , 17 czy tam 21 tydzien dalej juz z poszczegolnych tygodni sa malutkie ilosci prockow, wiec malo kto powie Ci cokolwiek konkretnego a tymbardziej juz ze procek ma byc kupiony w sklepie, tylko allegro lub nadworni selekcjonerzy forum sa w stanie zapewnic Ci dane osiagi procesora w tym momencie, a jesli sklep no to modl sie mocno o szczescie i tylko to Ci pozostaje.

 

EDIT : tu : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=143350 masz zestawienie procesorow osob ktore sie do niego zglosily z forum jesli juz zdecydujesz sie na allegro czy cos to ten temat da Ci jakis maly poglad na sytuacje poszczegolnych tygodni .

Edytowane przez KEILTNH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy normalne jest ze moj venice 3000 + nie chce pojsc wyzej na magistrali systemowej niz 210 Mhz ?

 

ADA3000DAA4BW LBBWE 0539APAW plyte mam asusa A8N-E

 

Prosze o wskazowki caly czas przegladam posty staram sie dojsc samemu ale ... ? Jedno mnie zastanawia stepping 2 - o co z nim chodzi w opcji szukaj nie dokopalem sie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas czytam forum i kombinuje - co moze problemem - z moim asusem a8n-e ze nie chce wejsc powyzej 210 MHZ

 

- czy moze slabe chlodzenie chipa na MB ?

- moze pwoinienem podwyszyc napiecia ?

- tez nie mam pojecia jak ustawic funkcje w biosie dotyczace taktowania pci i pamieci

 

Prosze o wskazowki - rozumiem ze temat mogl sie pojawic ale ja mam za duzo zmiennych i potrzebuje wskazowki.

 

ps.

 

Dla osoby ktora pomoze mi przekroczyc FSB 250 Mhz - wysle niespodzianke :) ( nie wiem czy moge tutaj o tym pisac ale mam swoje forum o suplemenatch i niespodzianka bedzie wlasnie tego dotyczyla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac posciagalem ustawienie - poczytalem faq ale z poziomu windy jeszcze nie krecilem - czy mozesz polecic jakis program czy mam skorzystac z oprogramowania asusa ?

Spróbuj A64 tweakera i zwróć uwagę na parametry Trc i TrFc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siade wiec do testowania tych ustawien - jesli mozesz cos podpowiedziec na temat ich wartosci - znalazlem taki opis:

 

"Gdy dążysz do poprawienia osiągów, pamiętaj że najlepszą wydajność osiągniesz po ustawieniu następujących wartości:

Column Address Strobe# (CAS) = 2.0, Row Cycle Time (Trc) = 8, Row Refresh Cycle Time (Trfc) = 12"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście staram sie czytać forum jak najwięcej - na początku zalał mnie potok nowych informacji - ważniejsze posty sobie wydrukowałem - jednak tak jak mówiłem bardzo dużo zmiennych - pomału do przodu - jednak jak napotkam jakiś problem będę musiał was prosić o pomoc – nie chcę zaśmiecać forum postami - ale musicie tez zrozumieć nas laików

 

ps.

Jestem „expertem” w dietetyce i teraz zrozumiałem jak sie czują osoby pytające mnie o pomoc :) ( ja sobie w głowię myślę ku**** znowu te same pytanie ) - teraz na pewno nie będę tak myślał w miarę oczywiście możliwości i czasu odpowiadał

 

jeśli ktoś z was ma problemy z dieta wyglądem zapraszam do mnie www.forum.bodyzone.pl moj nick megon - mam nadzieje ze to nie jest naruszenie zasad - forum ma zupełnie inny charakter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LuHash: widzisz nie zmienialem tego - teraz po 4 dniach czytania mam cos w glowie -

jesli mi mozesz napsiac od jakich wartosci tych ustawien powinieniem zaczac bede zobowiazany

( przeczytalem 50 stron tego postu ) w miedzy czasie testujac ustawienia sciagajac programy - uruchamiajac isntalujac - troche to czasu zajmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jest tak...

jesli chodzi o pamiec to zasada jest prosta: pierw krecisz procesor (i znajdujesz jego granice podkrecalnosci lub ew ustawienie ktore Cie zadowala) a wiec mnoznik pamieci (magistrale) ustawiasz na minimalna (dla stabilnosci) czyli 100mhz

nastepnie zmniejszasz dzielnik szyny hypertransport z x5 (domyslny) na taki ktory (w przeliczeniu - magistrala procerora razy ten mnoznik) nie bedzie przekraczal 1000mhz (czyli odpowiednio jak dasz magistrale procka 250 to mnoznik x4 daje Ci 1000, a jak zwiekszysz magistrale to lecisz znow mnoznikiem w dol...)

oczywiscie moze byc tak ze przy ktoryms ustawieniu komputer bedzie sie zwieszal, walil bsod'ami itd wiec zwiekszasz napiecie na procka i dalej sie bawisz...

jak znajdziesz optimum dla procesora to zaczynasz krecic pamiec zwiekszajac dzielnik i bawiac sie timingami (oczywiscie tez moze zajsc potrzeba zwiekszenia napiecia na ddr lub zjechania z timingami)

btw w tym poradniku:

http://forum.purepc.pl/A64-Maly-Poradnik-t108869.html

masz na czerwono linki ktore zaprowadza Cie do opisu podkrecania procka etc :) mam nadzieje ze pomoglem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...