Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam nadzije ze martwie sie nadarmo!Zakupiłem procesor w sklepie 4speed.pl i dotarl do mnie w paczce z Athlona 3200+-nie wiem czemu sie tak stalo.Nie jestem pewien czy dostalem taki procesor jaki chialem.Jak moge to sprawdzic?Macie moze zdjecie Procka AMD Athlon 3000+ Venice?takie zdjecia z blizsza zebym mogl porownac.Gdyby sie okazalo ze to wersja 3200 to super;)-pomulka na moja korzysc.Gorzej jak jest to calkiem inny procesor w calkiem innym pudelku!!

 

Jak mam sprawdzic czy to dobry procesor?

Jak sprawdzic ze to jest Venice?

 

P.s nie wiem czy to wazne ale na procesorze pisze AMD 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym 3000+ Venice i do tego Freezera...

 

ewentualnie 3200 Manchaster...

 

co do mojego Venicjusza - 9x295 1,45v obecnie :)...

walczę dalej...

heh no właśnie nad tymi dwoma sie zastanawiam :lol: nie idzie powiedziec odgórenie który sie lepiej kręci? (wiem że każdy jeden inaczej) i który da mi większego kopa? Na forum widziałem mase ludzi którzy mieli te menchestery i były podkrecone na @2,7 ; @2,75 gdyby porównać:

Venice 3000+@2,7 vs. Mencgester 3200+@2,7 który byłby lepszy? sory za takie pyt. ale musze byc pewny...

 

Witam wszystkich,

 

Mam nadzije ze martwie sie nadarmo!Zakupiłem procesor w sklepie 4speed.pl i dotarl do mnie w paczce z Athlona 3200+-nie wiem czemu sie tak stalo.Nie jestem pewien czy dostalem taki procesor jaki chialem.Jak moge to sprawdzic?Macie moze zdjecie Procka AMD Athlon 3000+ Venice?takie zdjecia z blizsza zebym mogl porownac.Gdyby sie okazalo ze to wersja 3200 to super;)-pomulka na moja korzysc.Gorzej jak jest to calkiem inny procesor w calkiem innym pudelku!!

 

Jak mam sprawdzic czy to dobry procesor?

Jak sprawdzic ze to jest Venice?

 

P.s nie wiem czy to wazne ale na procesorze pisze AMD 2001

Zainstaluj everesta i zobacz jaki rdzeń i ogolne info

Edytowane przez dbedzard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam nadzije ze martwie sie nadarmo!Zakupiłem procesor w sklepie 4speed.pl i dotarl do mnie w paczce z Athlona 3200+-nie wiem czemu sie tak stalo.Nie jestem pewien czy dostalem taki procesor jaki chialem.Jak moge to sprawdzic?Macie moze zdjecie Procka AMD Athlon 3000+ Venice?takie zdjecia z blizsza zebym mogl porownac.Gdyby sie okazalo ze to wersja 3200 to super;)-pomulka na moja korzysc.Gorzej jak jest to calkiem inny procesor w calkiem innym pudelku!!

 

Jak mam sprawdzic czy to dobry procesor?

Jak sprawdzic ze to jest Venice?

 

P.s nie wiem czy to wazne ale na procesorze pisze AMD 2001

Napisz dokładnie to co masz na tej blaszce napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pochwal sie odrazu co to za seria - tydzien

stabilnie chodzil do 310Mhz ale z wyzszym napieciem z nominalnym puszczalem pol godzinki prima95 bez bledow czyli 3000+@2700Mhz

oznaczenie ADA3000DAA4BW (Box) tydzien 0543 seria GPMW

generalnie to roznicy miedzy nominalnym 1800Mh a 2700Mhz w 3DMarku2003/2005 nie zanotowalem wiec wrocilem do nominalnych 1800Mhz.

Edytowane przez Roy800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

Jakis czas temu śledziłem ten wątek z zainteresowaniem, teraz tu zaglądam - jest 140 stron! Ciężko szukać w takiej masie informacji a potrzebuję Waszej rady lub wskazówek i dlatego piszę...

 

Mam od jakiegoś czasu A3200 s.939 (pełny config na dole) i chciałem w końcu troszku go "ożywić" :D, a tu zawód jak byk! Przy napięciu 1,47-1,50 V, HTT x3, i i dzielniku pamięci 333 nie idzie mi wyżej niż 2165-2170 MHz (czyli FSB max. ma 216-217)- potem już tylko bluescreeny i zwiechy! Boję się dalej podbijac napięcie... Przy 2165 MHZ grałem bez problemu w NFS Most Wanted...

 

Ktoś z Was juz tu pisał o problemie z przekroczeniem FSB 220MHz w przypadku Venice'a 3000. Wiem że tam pomógł Bios. Ja już działełem na 3-ech ostatnich wersjach oficjalnych i zawsze to samo! Czy trafiłem na takiego dziadowskiego padaka, czy coś z tym można jeszcze pokombinować?:(

Kto ma jakies doświadczenia z kręceniem tych 3200?

 

Dzięki z góry za wskazówki!

 

pozdrawiam

 

 

Mój config.:

 

A3200+ Venice na Asusie A8N Sli, do tego 2x512 RAM Geil 2,5CL (te niebieskie) i GeForce 7800GT+ reszta peryferiów. Acha - zasiłka: Chieftec 360W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

bardziej jest to chyba wina plyty z tego co czytalem kiedys topic o asusie to byly z nim takie cyrki takze zerknij do topicu o twojej plycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej jest to chyba wina plyty z tego co czytalem kiedys topic o asusie to byly z nim takie cyrki takze zerknij do topicu o twojej plycie

 

ten wątek (o Asusie A8N też śledziłem, choć nie przez ostatnie 3-4 tyg.), ale sobie nie przypominam żeby ktos tam taki przypadek opisywał (no oprócz tego magicznego 220 MHz- a u mnie to nawet nie dochodzi do tego). Ale przejrzę teraz wszystkie posty i najwyżej zadam to samo pytanie tam!

Tak czy inaczej wina to albo procka albo płyty. Jeśli ktoś z Was uważa że nie płyta a proc. to proszę o dalsze uwagi :)

 

dzięki, pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom wlasnie zaislka patrzac na sprzet to widze 7800!!! a to jest krowa ktora nie jest taka laskawa aby ladnie wspolgrac z szefem 360 wiec sprobuj inny xzasilacz a jak nie pojdzie to proc a i sprawdz czy zmniejszajac mnoznik dasz rade podniesc fsb do ilus tam jzu nie wiem ile chciales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stabilnie chodzil do 310Mhz ale z wyzszym napieciem z nominalnym puszczalem pol godzinki prima95 bez bledow czyli 3000+@2700Mhz

oznaczenie ADA3000DAA4BW (Box) tydzien 0543 seria GPMW

generalnie to roznicy miedzy nominalnym 1800Mh a 2700Mhz w 3DMarku2003/2005 nie zanotowalem wiec wrocilem do nominalnych 1800Mhz.

czy ja cie dobrze rozumiem?!? wzorujac sie na 3d marku stwierdziles ze roznicy w wydajnosci nie ma? a caly system to pies, kodowanie filmow granie w gry, otwieranie glupiego worda czas startu systemu, ogolna sprawnosc. pozatym w markach jak masz slaba karte to ci nawet ahthlon 8000+ B) nie podniesie duzo punktow

 

Cześć wszystkim!

 

Jakis czas temu śledziłem ten wątek z zainteresowaniem, teraz tu zaglądam - jest 140 stron! Ciężko szukać w takiej masie informacji a potrzebuję Waszej rady lub wskazówek i dlatego piszę...

 

Mam od jakiegoś czasu A3200 s.939 (pełny config na dole) i chciałem w końcu troszku go "ożywić" :D, a tu zawód jak byk! Przy napięciu 1,47-1,50 V, HTT x3, i i dzielniku pamięci 333 nie idzie mi wyżej niż 2165-2170 MHz (czyli FSB max. ma 216-217)- potem już tylko bluescreeny i zwiechy! Boję się dalej podbijac napięcie... Przy 2165 MHZ grałem bez problemu w NFS Most Wanted...

 

Ktoś z Was juz tu pisał o problemie z przekroczeniem FSB 220MHz w przypadku Venice'a 3000. Wiem że tam pomógł Bios. Ja już działełem na 3-ech ostatnich wersjach oficjalnych i zawsze to samo! Czy trafiłem na takiego dziadowskiego padaka, czy coś z tym można jeszcze pokombinować?:(

Kto ma jakies doświadczenia z kręceniem tych 3200?

 

Dzięki z góry za wskazówki!

 

pozdrawiam

Mój config.:

 

A3200+ Venice na Asusie A8N Sli, do tego 2x512 RAM Geil 2,5CL (te niebieskie) i GeForce 7800GT+ reszta peryferiów. Acha - zasiłka: Chieftec 360W.

pcmax ma racje gf 7800 to potezny porzeracz energii, sproboj powalczyc z taganem 420(480)

 

a wogel probowales wiecej dac niz 220 np 230 czy 240 moze jak podnosisz o 1MHz to natraifasiz na jakies taktowanie ktorego plyta nie lubi nei wiem np 219

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wątek (o Asusie A8N też śledziłem, choć nie przez ostatnie 3-4 tyg.), ale sobie nie przypominam żeby ktos tam taki przypadek opisywał (no oprócz tego magicznego 220 MHz- a u mnie to nawet nie dochodzi do tego). Ale przejrzę teraz wszystkie posty i najwyżej zadam to samo pytanie tam!

Tak czy inaczej wina to albo procka albo płyty. Jeśli ktoś z Was uważa że nie płyta a proc. to proszę o dalsze uwagi :)

 

dzięki, pozdr.

a podkrecasz z biosu czy tym badziewnym programem "ibooster" asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betos nie odpisuje bo pewnie teraz wszytsko mu padla hahah! nie nie ale wsyzcy udzielaja madrych rad jak narazie wiec warto probowac! najklpiej sprawdzic wszystko zanim zmieni sie sprzet na drozyszy a okaze sie ze nie bylo potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betos nie odpisuje bo pewnie teraz wszytsko mu padla hahah! nie nie ale wsyzcy udzielaja madrych rad jak narazie wiec warto probowac! najklpiej sprawdzic wszystko zanim zmieni sie sprzet na drozyszy a okaze sie ze nie bylo potrzebne

dzisus ja przesiadlem sie z KT333 na Nforca Ultra i znacznie jest jednak szybciej - no o karcie graficznej to wole nie mowic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja cie dobrze rozumiem?!? wzorujac sie na 3d marku stwierdziles ze roznicy w wydajnosci nie ma? a caly system to pies, kodowanie filmow granie w gry, otwieranie glupiego worda czas startu systemu, ogolna sprawnosc. pozatym w markach jak masz slaba karte to ci nawet ahthlon 8000+ B)

nie bardzo rozumiem wywod mowilem o 3dMARKU czyli testowalem pod katem gier 3D, a nie pod katem worda czy excela, albo CIV, w grach 3D nie ma wcale albo jest roznica kilku % z moja karta - czy to bedzie procek o taktowaniu 2Ghz czy 2,7 Ghz. Edytowane przez Roy800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roy800 bredzisz, taktowanie procka jest b. ważne dla gierek 3D, najlepiej podam ci przykład:

7800GT 500/1200 przy CPU na 1.8Ghz w 05 ma ~7500

7800GT 500/1200 przy CPU na 2.5Ghz w 05 ma ~8200

 

No ja nie wiem czy tak wcale nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytani do was. Otóż, wszystkie programy i bios pokazuje mi, że mam w IDLU 22 stopnie na procu. Dotykam radiatora i nie jest on nawet letni. Zupełnie tak jak bym go dopiero co z pudełka wyciągnął. Czy jest to możliwe, zebym miał tak niską temp. czy są to tylko przekłamania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roy800 bredzisz, taktowanie procka jest b. ważne dla gierek 3D, najlepiej podam ci przykład:

7800GT 500/1200 przy CPU na 1.8Ghz w 05 ma ~7500

7800GT 500/1200 przy CPU na 2.5Ghz w 05 ma ~8200

 

No ja nie wiem czy tak wcale nie ma :P

[/quote

 

ty jakas mitologie szerzysz

F.E.A.R. Sempron 2800+ 43 fps - AMD64 X2 3800+ 44fps :D

QUAKE 4 amd64 3200+ 75FPS - amd 64 X2 3800+ 76FPS

karta 7800GT rozdzielczosc od 1024x768 do 1280 x 1024 jakosc obrazu max.

podaj ilosc klatek w 3 pierwszych testach 3DMARKA'05 wtedy porownamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roy800, ty wiesz co ty w ogóle za bzdury pleciesz? Według Ciebie nie ma róznicy w prędkości działania gier na procku taktowanym 1,8 a 2,7 GHz? 3DMarkiem 05 to tak sobie zmierzysz tę różnicę, ze ho, ho..... :mur: Ten test opiera się przede wszystkim na grafie i stąd małe rozbieznosci w wynikach. Zapodaj sobie 3DMark2001, gdzie obliczenia w dużej mierze polegają na sile podsystemu procek-pamieć i wtedy zobaczysz jaka przepaść wydajnościowa istnieje. Uzmysłów sobie, że takiego kręconego na 2,7 GHz A3000+ można w przyblizeniu porównac do FX'a 55....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roy800, ty wiesz co ty w ogóle za bzdury pleciesz? Według Ciebie nie ma róznicy w prędkości działania gier na procku taktowanym 1,8 a 2,7 GHz? 3DMarkiem 05 to tak sobie zmierzysz tę różnicę, ze ho, ho..... :mur: Ten test opiera się przede wszystkim na grafie i stąd małe rozbieznosci w wynikach. Zapodaj sobie 3DMark2001, gdzie obliczenia w dużej mierze polegają na sile podsystemu procek-pamieć i wtedy zobaczysz jaka przepaść wydajnościowa istnieje. Uzmysłów sobie, że takiego kręconego na 2,7 GHz A3000+ można w przyblizeniu porównac do FX'a 55....

patrz moj post wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty nie możesz :?: :P

 

Szczerze mówiąc nie chce mi sie zapuszczać 2x 05

 

Moje FPS'y przy CPU na 2.4Ghz masz na ORB'ie. (patrz podpis)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty nie możesz :?: :P

 

Szczerze mówiąc nie chce mi sie zapuszczać 2x 05

 

Moje FPS'y przy CPU na 2.4Ghz masz na ORB'ie. (patrz podpis)

chetnie bym porownal ale nie z taki taktowaniem GPU <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi!

 

Nie odpisywałem bo jestem w pracy dziś, a sprzęt hula @2165 MHz ;)

 

A z tym zasilaczem to możecie mieć rację, choć łudziłem się że 360 W styknie :( ... Problem tylko w tym że nie mam teraz dostępu do innego a i kasy nie ma na nowy ;(

 

Tak czy inaczej, spróbuję jeszcze, tak jak radziliście, zmniejszyć mnożnik i dać FSB wyżej niż 216 -zobaczymy co wtedy i dam znać ;)

 

Odpowiadając na Wasze pytania:

 

- tak - podkręcam z biosu, a nie tym badziewiem AI booster

- nie - płyta nie idzie wyżej niż 216, 217 przy 1.5 V. Próbowałem już częst.: 218, 219, 220, 225, 230 i 235 MHz i albo nawet bios nie wstaje, albo nie ładuje się łinda. Przy 217 MHz mam pulpit, ale wykaszania się blueskrinem po jakimś czasie!

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hanu bardzo ladnie wsyztsko wytlumaczyl znam troszego jego historie i wiem ze zna sie na rzeczy!!

 

bertos nom a pozycz od kolegi grafe jakas slabsza np 9600 albop cosik co bedzie znacznie mniejpradozerne to sprawdzisz moze czy to zasilka! odlacz cdromy itp!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...