Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

hmm mówisz ściema, to może mi poradzisz co zrobić??? przy dzielniku 100 tez mi pamieci max sie wyrabiają do bodajrze 160, a potem kapa. Wsadziłem kośtki kumpla (hyperx) i poszło wysztko elegancko i procek poszedł na 322 przy 1,65 a na moich ramkach no way:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ściema nie jest zła.  :-P

Cytat z sygnaturki właściciela tego procka: "2x512 Twinmos (winbond) 247Mhz 2-2-2-5 3.3v "

 

Jak one mogą blokować przy dzielniku 200:100 (2:1)? Szczerze, niech ktoś mi wytłumaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor ma zdjety odpromienik ciepła przez co temp na ac bla bla wynosi 39 stopni stress przed zdjeciem blachy przy 2,66ghz osiagał temp 59-60 stopni

 

buahahahahaha :lol: :lol: gratuluje pomysłowosci i zycze jelenia a co do veniców trafic na takiego co robi 3.0 ghz przy 1.36v fajnie by bylo na ac

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@feluś:

 

Zanim zaczniesz się wyśmiewać to mógł byś poczytać o problemach jakie PITer miał z tym procesorem a dokładnie jego temp przed zdjęciem blachy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mów ze zdjecie odpromienika dało mu 20 stopni bo z reguły daje kilka chyba ze to ewenement a tak poza tym to nie nasmiewam sie z niego tylko myslałem ze przybajerował żby ustrzelić jelenia jezeli to prawda to mój faux-paus ale to ewewnement w takim razie.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mów ze zdjecie odpromienika dało mu 20 stopni bo z reguły daje kilka chyba ze to ewenement a tak poza tym to nie nasmiewam sie z niego tylko myslałem ze przybajerował żby ustrzelić jelenia jezeli to prawda to mój faux-paus ale to ewewnement w takim razie.pzdr

1427057[/snapback]

To uwierz! To problem isteniejacy nie od dzis i sam mam kilka CPU z objawej cieplej czapki.

 

1. Moj Winch kiedys krecil sie 2,7G@1,49V i gdzial sie na WC do 60 stopni. Po zdjeciu helmu potrafi 2,7G@1,43V prezy temp do 40 stopni. To jakby o 20stopni mniej...

2. A64 3800+ NewCastle przy def. paramatrach grzeje sie do 65stopni na WC . Dla porownani 3500 NC ktorego mialem po wykreceniu na 2,6G mial 45stopni. Jakby drobna roznica

2. FX53 ktory mam na def grzeje sie do 70stopni! Parametry default

 

Cos jeszcze chcesz dodac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic wiecej nie chce swego czasu była taka dyskusja na tweaku ze zdjecie tego odpromienika nic nie daje w ktorej wielcy tego grona sie wypowiadali ale skoro tak mowisz to nie mam powodow zeby ci nie wierzyc.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili NCastle!!!! 3500+ o ktorym napisał Lancer smiga tak:

290x9 ~2610MHz 1,53Vcore (real) i pracuje w idle z temp. 34-38 C a MAX jaki widziałem to 46C . Oczywista mogą byc roznice w wydajnosci WC.Od siebie dodam że po zmianie zasilatorni(siedziała jakaś padlina niby 550Wat)proc znacząco ok 0,3 Vol. zmniejszył apetyt na prądzik.

Tak czy siak nadal kupno "dobrego" proca czy bedzie to NCastle,Winchester czy Venice opierać sie bedzie na farcie lub dobrym kontaktom tu i ówdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w większości przypadków nie daje nic lub bardzo mało ale zakażają się procki (nie tak zaś rzadko) które mają ów syndrom „ciepłej czapki” i taki właśnie procesor ma PITer. Mam nadzieję że teraz już wszystko jest wyjaśnione…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Śledze ten temat z zainteresowaniem bo zamierzam zmienić sprzęt.

Nie wiem czy to było w tym temacie, ale znalazłem coś takiego: www.pcper.com

poniżej są odwołania do kolejnych stron z testami.

Już sam nie wiem co o tym sądzić.

 

Aha, w temacie "Venice Ceny, ciekawe po ile u nas .... :( (kocham PL)"

podałem linka do czeskiego sklepu z tymi prockami.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak było mówione od początku nie każdy Venice zrobi 3G ja wielu tu sobie obiecywało. Mimo to widziałem na XS jedną perełkę, mianowicie 3G na 1.502v z Priem stable to dopiero procek ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zaczyna sie ta negatywna? ;)

1425969[/snapback]

Dla mnie poniżej 2,4GHz. A mój niestety jak na razie robi marne 2,25 :? Mam nadzieję, że jak go ładnie poproszę to 2,3 poleci hehe. Na razie jednak brak czasu na dobieranie z ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

Dla mnie poniżej 2,4GHz. A mój niestety jak na razie robi marne 2,25  :? Mam nadzieję, że jak go ładnie poproszę to 2,3 poleci hehe. Na razie jednak brak czasu na dobieranie z ustawień.

1427388[/snapback]

sie zalapalem na przecietniaka ;) ale to newcastle wiec chyba nie tak zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,4GHz dla NC jest OK

2,4GHz dla "nowych" Wini jest BARDZO OK

2,4GHz dla Wini 0450 (i podobnych) jest MAŁO

2,4GHz dla Venice BARDZO MAŁO

 

;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,4GHz dla NC jest OK

2,4GHz dla "nowych" Wini jest BARDZO OK

2,4GHz dla Wini 0450 (i podobnych) jest MAŁO

2,4GHz dla Venice BARDZO MAŁO

 

;)

1427702[/snapback]

kwestia gustu , dla mnie +600 mhz za free to b.duzo Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

kwestia gustu , dla mnie +600 mhz za free to b.duzo Dołączona grafika

1427735[/snapback]

kwestia standardowych mozliwosci :> jak dla mnie +600mhz, jesli wiekszosc ma +800, to lipa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, jakaś selekcjonowana sztuka czy też w ciemno? Choć nie sądzę żebyś kupował kota w worku bo nawet venice (pierwszemu z brzegu) może być cięzko przeskoczyć prawie 2.85GHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...