Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

@draak:

 

Wydaje mi się że to przez kontroler pamięci, bo u mnie na Winim nie było żadnej różnicy w wynikach jak ram był taktowany powyżej 250MHz to znaczy że większe taktowanie ramu prawie nic mi nie dawało, teraz jakby sytuacja się trochę zmieniła, mianowicie zrobiłem 11:57 w PI na „zaledwie” 2790MHz/279MHz/2-2-2-5 1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venice 3200+ LBBLE 0516 EPGW

chlodzenie: Tt Combo Cool Pipe 101 + Tt SilentCat

 

A wiec tak:

bez zmiany napiecia czyli w biosie auto a real 1,36V dojechal do 2,4GHz

 

2,6GHz robi na 1,376V real

2,7GHz robi na 1,456V real wszystko SuperPI 32M, 3DMark 2k1, Prime 95 1h stable

2,8GHz na 1,52Vreal SuperPI 32M wywalilo bluescreenem na 23 iteracji :cry:

 

na razie tyle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś by przetestował na standardowym coolerze bo przecież to głupio jak tlyko mi by sie tak lipnie krecił :/

 

2550 mhz 1,5V prime niedziała

 

procek pójdzie na allegro :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:Solid_Snake:. Przynajmniej te serie które na razie są na rynku. Nie wiadomo co będzie później .... :?

 

 

Mardok, pozostali, którzy wymienili Winniego na Venice:

 

Było warto zamieniać?

 

Ile do tego dopłaciliście, według wzoru: cena zakupu Venice - cena sprzedaży Winniego = tyle dopłaciłem (raczej wątpię żeby wynik tego odejmowania był ujemny ;) )

 

A może ta architektura przy ok. 2,8 GHz sięga fizycznych granic podkręcalności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a smialiscie sie co to za lole które kupuja na allegro selekcjonowane Wini po 700-750zł. A sami sprzedaliscie swoje krecilwe proce dolozyliscie do Venice i dostaliscie prawie to samo lub gorsze procki ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa... jestesie ofiarami 3Ghz z Xs :wink: Procki mialy chodzic idealnie 2,7Ghz na def V, a tu kupa, "jedynie" 2,4Ghz na defV..............

Wielkiej roznicy w wydajnosci nie widac ( nie mowie o roznicy np. 6 s przy liczeniu 16M :wink: ).

Ja jednak poczekam jeszcze miesiac moze dwa i kupie X2, mam tylko nadzieje ze lepiej beda sie krecic niz Venicy :lol: :lol: .

 

PS: Moze AMD wybiera najlepsze Venicy ( robiace 3Ghz :wink: ) i laduje je w X2 :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a smialiscie sie co to za lole które kupuja na allegro selekcjonowane Wini po 700-750zł. A sami sprzedaliscie swoje krecilwe proce dolozyliscie  do  Venice i dostaliscie prawie to samo lub gorsze procki ;p

1441557[/snapback]

Sam też zamówiłeś, mimo że miałes niezłego procka :wink:

 

BTW - Ztego co widać procki niekiepskie, ale jak przewidywałem nagonka z XS zrobiła swoje i teraz marudzenie się zaczęło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Cie zawiode, bo X2 prędko do sprzedaży nie wejdzie :)

1441593[/snapback]

piszac miesiac/dwa mialem na mysli sierpien/wrzesien :wink: taki skrot myslowy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te 2400MHz (swoją drogą dużo jak na durnia, było to primestable? I tak to już nieważne, nie odpowiadaj ;)) durona w żadnym razie nie równa się 2400MHz z a64. Zupełnie inna architektura- a64 przy tym samym takcie jest o NIEBO wydajniejszym cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czas pokaże czy wszystkie sątakie kulawe"

 

Kulawe to są nowe Winki a nie Venice… Bosh na oglądali się tu co niektórzy screenów z FC i marzy im się to na AC a niektórym nawet na AC by BOX no ludzie opanujcie się trochę…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie zmartwie się zbytnio jak mój ?Venice nie okaże się demonem O/C :wink:

 

A propo durona to troszkę przesadziłem z tym 2400 bo maks. wyciągnąłem 2390 Mhz @1.95V i był całkiem stabilny, a pewnie by poszedł 2400 ale nigdy mu nie dałem >2V.

A na codzień używam go na ekonomicznych 2Ghz więc oczywiście zauważe że A64 zagości pod maską :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu ludzie myśleli, że dostaną proce, które spokojnie wstaną na 1,4V na 2,7 GHz... Naprawdę panowie trochę dystansu do osiągów oveclockerów z zagranicznych for. Zobaczcie jakie poni mają maszyny, czym chłodzą i pomyślcie czemu nikt od nas nie zrobił 3 GHz... (jeszcze :wink:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już nasze 3G na a64 (imć Berkut ze swoją kaskadą tego dokonał, bodaj na jakiś targach we Wrocku), także nie ma powodów byśmy czuli się "gorsi" od tych z xs ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18166

 

Nie bardzo rozumiem te pospieszne ściąganie venice od luksa itp. Po 1 kręcą sie nie lepiej od zeszłorocznych winchesterów a po2 to wystarczyło poczekać te 2-3 dni i by można było kupić je taniej i do tego w sklepie-wedle ich informacji dostawa jutro.

A komputronik jest drogi więc konkurencja też pewnie w ciągu paru dni je ściągnie i to jeszcze taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks przypuszczal ze Venice beda w Polsce w sklepach za miesiac, w czerwcu... :D

1441971[/snapback]

Polska zawsze miała około miesięczny poślizg więc tak przypuszczałem. Co do cen to jak będziemy brać z PL to ceny będą niższe. Bo każdy chyba kilka stron wcześniej czytał, że ceny na procesory w CZ są znacznie wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam też zamówiłeś, mimo że miałes niezłego procka  :wink:

 

BTW - Ztego co widać procki niekiepskie, ale jak przewidywałem nagonka z XS zrobiła swoje i teraz marudzenie się zaczęło...

1441637[/snapback]

Zamówilem dlatego ze mojego sprzedalem w dobrej cenie i kupilem w jeszcze lepszej cenie 3200. a latwiej bedzie sprzedac za 700zł Venica 3200 niz wini 3000 za 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy to i ja zasiadlem za sterami nowego Venice 3000+ o 23 03 i na poczatek pyklem 9x290 na 1.45V real ;]

Dołączona grafika

 

moze powalcze o wiecej :] ja mam tylko AC za 40 zl :] cos takiego jak box :)

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy to i ja zasiadlem za sterami nowego Venice 3000+ o 23 03 i na poczatek pyklem 9x290 na 1.45V real ;]

1442077[/snapback]

wypada że ja jestem najwiekszym pechowcem :/ [ciach!]A

puścięłm go w takich samych ustawieniach jak ty i [gluteus maximus] nawet super pi 2 s niepoliczył od razu cos wywali ł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...