Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

QUOTE(lukmek @ May 8 2005, 08:08)

icon_lol.gif Winchester przestal byc krolem icon_lol.gif

Teraz bedzie krolowal Venice, z ktrorego na zachodnich stronach wyciagaja

cool.gif ponad 3GHz  cool.gif

*(to mój text  w wątku o wicherku jakiś tydzień temu :-P

Sie zobaczy jak to wszyscy na forum powyciągaja ponad 3Ghz....

Heh niektórzy mysla że każdy Venice to maszynka do kręcenia..... icon_lol.gif

Ohh ludzie ludzie, naiwniaczki z Was i tyle :D

Widziałęm od samego początku że wszyscy podjarali sie Venice maxymalknie, co chwile latały linki na forum z 3GHZ na Venice i od razu na tweku ogłoszono go nowym królem....

 

Dla mnie śmieszna paranoia i tyle..... :-P

Jak widziałęm ludzi masowo sprzedających swoje Czesterki z pewnym 2.7 GHZ, dla kupna Venica w ciemno to normalnie śmiac mi sie chciało... :lol:

A wystarczyło pomyslec racjonalnie......

Czy AMD opłacało by sie wprowadzać na rynek procki które jeden w jeden robi 3ghz bez problemu? odpowiedź oczywista NIE, bo sprzedaż wyższych i o ile! droższych modeli spadła by o więcej niz 50%...

 

Po drugie jeszcze nie było takiego procka który bez problemu podkręcił by sie o 80% i który byłby seryjnie produkowany.....

po trzecie z Venice będzie tak samo jak z Winnym czym nowsze tym bardziej dupne.....

No ogólnie ten kto sprzedał swojego Winchestera 2.6/2.7 Ghz i dołożył 300-350 zł dla Venica uważam za dziecko z bujna wyobraźnią :-P

 

Co innego Mardok któremu zamiana na Venica wyszła 20zł drożej, jemu może i opłacało sie spróbować czegoś nowego choć mając procka latającego na ponad 2800mhz nawet bez dokładki nie ryzykowałbym kupując w ciemno coś o czym sie słyszało....

 

pozdro troche się tego naprodukowałem ale nie wytrzymałbym bez komentarza..... :-P

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypada że ja jestem najwiekszym pechowcem :/ [ciach!]A

puścięłm go w takich samych ustawieniach jak ty i [gluteus maximus] nawet super pi 2 s niepoliczył od razu cos wywali ł :/

1442105[/snapback]

A na ile ci poszedł max stabilnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszywala

 

Calkowicie sie z toba zgadzam, wiedizalem ze tak bedzie, sprzedalem swojego proce z tego wzgledu ze poszedl za 740zł, mialem zamiar kupic najtanszego proca na s939 i poczekac co wyniknie z venicem. Dzis dotalem info o Venice 3200+ za 670zł i go zamówilem. Skusilem sie z tego wzgledu ze moze beda stabilnie biegaly 4x512 BH5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego Czestera za 650 zl opchnolem , wiec zle nie wyszedlem :] 50 zl doplacilem i wiem ze ten Venice jest leprzy od mojego Czestera

zaraz dam screena z placu boju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

U mnie tez bez rewelacji ale plyta NIEDFI wiec troche to moze tlumaczy ;)

 

2.72max - niestabilnie, kolo 2.66 PI 16M mi policzyl, zostawilem go narazie na 2.6 i zapuszcze prime'a na nocke.

Liczylem na 2.8 ale nie placze.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokłądnie ale może to wina mobo w temacie o dfi sli jest o tym ze te tanie z allegro były nie takie jak byc powinny :)

1442131[/snapback]

Hm no zawsze jakąś nadzieje masz ale co teraz zrobisz jak na mobo nie masz gwary..... :? :?

dwóch znajomych miało problem z Nową Ultra-d która nie mogła osiągnąć powyżej 260 HTT :blink: :-/

Ale sklep był OK i wymienili na inny egzemplarz....

 

 

Heh żeby niektórych dobić zapodam screena z mojego obecnego procka :-P

Miałeś zły dzień z Venice nie zaglądaj :-PPPPPP

 

Moja DFI wylądowała w serwisie bo padły Pci-e , więc coraz częściej odnotowuje sie przypdki że DFI zaczyna się kaszanić troszku z awaryjnością :-/

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slaby wynik bo sobie neta w ten czas przegladalem i sluchalem winmpa , wylaczylem go dopiero po 13 loopie :) a to wszystko troche pamieci zre :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusi się - cierpliwości :)

1442215[/snapback]

 

Idz spac Piotrze, bo rano mama nie bedzie mogla Cie dobudzic do szkoly. NIe zapominaj ze pierwsza lekcja to Plastyka, przygotowales plakatówki ? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze jezeli bierzesz proca w ciemno to szukiaj NewCastle :)

1442241[/snapback]

Tylko ze ja nie szukam w ciemno...Ja szukam udanego sztukasa.

Dlatego czekam na porządne streszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się wszyscy chwalimy swoimi prockami to ja tez pokaze swojego Winiego :)

 

Winchester

 

Wyniki myśle niezły :) Vcore ustawione na 1,5V ale ile jest real to nie wiem ;) , pamięci mam szajskie wiec ustawione na 100.

Edytowane przez Overclocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy mnie dobijacie swoimi postami jak se wam venice kręcą :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :-| :-| :-| :-| :-| :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakie ty chcesz streszczenie , przeca to nie jakas bajka czy opowiadanie ...

 

no ale oki cos naskrobe:

 

New Castle - 0.13 mikrona , 1.5V zasilanie , czysta loteria , jaki cie sie trafi tak bedzie smigal , grzaly sie bardziej od Winni i slabsze od niego 5%

Wniczester - 0.09 mikrona , 1.4V zasilanie , chcac cos powyzej 2.5GHz na ladnym V szukaj czegos miedzu 0448 a 0451 reszte to mozna ... (dalej dopisac wedle uznania) mniej sie grzeje od NC , 5% szybszy od NC przy takim samym taktowaniu CPU , niedopracowany kontroler pamieci do pracy z 4x512

Venice - hmmm , 0.09 mikrona , 1.4V zasilanie , perelki z dobrym sprzetem moga robic 3GHz , mniej sie grzeja od Winniego , 2.2GHz winni jest cieplejszy od 2.4GHz Venice , poprawa kontrolera pamieci

 

jesli o czyms zapomnialem lub cos zle sformuowalem lub co innego , mozna dopisac lub poprawic , nikt nie jest doskonaly

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakie ty chcesz streszczenie , przeca to nie jakas bajka czy opowiadanie ...

 

no ale oki cos naskrobe:

 

New Castle - 0.13 mikrona , 1.5V zasilanie , czysta loteria , jaki cie sie trafi tak bedzie smigal , grzaly sie bardziej od Winni i slabsze od niego 5%

Wniczester - 0.09 mikrona , 1.4V zasilanie , chcac cos powyzej 2.5GHz na ladnym V szukaj czegos miedzu 0448 a 0451 reszte to mozna ... (dalej dopisac wedle uznania) mniej sie grzeje od NC , 5% szybszy od NC przy takim samym taktowaniu CPU , niedopracowany kontroler pamieci do pracy z 4x512

Venice - hmmm , 0.09 mikrona , 1.4V zasilanie , perelki z dobrym sprzetem moga robic 3GHz , mniej sie grzeja od Winniego , 2.2GHz winni jest cieplejszy od 2.4GHz Venice , poprawa kontrolera pamieci

 

jesli o czyms zapomnialem lub cos zle sformuowalem lub co innego , mozna dopisac lub poprawic , nikt nie jest doskonaly

1442259[/snapback]

hmm no ale wicherki też latają na 3ghz jak trafi sie perełka :-P

 

Na pocieszenie pewnie za niedługo będzie można nabyc Venice z selekcji który zrobi te 3 ghz ale cena napewno też nie będzie niska.....(rapra, interloper i beno będa konkurowac :-P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

A o to testy 3x AMD Venice 3000+ BOX

 

Płyta głowna Asus A8N SLI DELUXE + CHIEFTEC 420W (zasiłke przydałoby się wymienić:D) 2xA-DATY 256MB PC 600 TCCD, BIG WATER, KANDALF

 

1. ADA3000DAA4BP LBBLE 0516DPMW SERIA Z638008D50706

9x300 x 1.5v (bios) cpu-z 1.535v 8 godzin w prime 95. Super Pi słabe dużo programów otwartych + net.

 

http://zwierzak.fm.interia.pl/testy/9x300.jpg

 

 

2. ADA3000DAA4BP LBBLE 0516DPMW SERIA Z638008D50104

9x292 x 1.5v (bios) cpu-z 1.535v Super Pi zrobione nie sprawdzałem prime.

 

http://zwierzak.fm.interia.pl/testy/9x292.jpg

 

 

3. ADA3000DAA4BP LBBLE 0516DPMW SERIA Z638008D50854

 

Płyta głowna DFI LANPARTY NF4 ULTRA-D + TAGAN 480W 2xA-DATY 512MB PC 600 TCCD, BIG WATER, KANDALF.

Testy przeprowadza kumpel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym a w tym momencie mój Venice umie tyle samo co mój były Wini, paranoja bo nawet na tym samym V :P I żeby było śmieszniej to na tych samych MHz pi leci o 10s szybciej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Teraz to juz sam niem wiem co myśleć.... Z jednej strony Wasze Wenecjanki nie są złe, z drugiej strony jak patrzę np. na woltaż Ziku do tych 2,9 GHz to aż mnie odrzuca ( BTW - Ziku, ciekaw jestem ile na takim napięciu przy AC ten procek pociągnie, nawet do testów). Co to ma być? To są te demony prędkości?

 

Może biadolę, ale biadoliłem od początku tego wątku i w zasadzie nadal sie waham. Z jednej strony Winnie 2700 z groszami , ale aż na 1,6V - z drugiej perspektywa brania w ciemno Venice. Paradoksalnie moge trafić gorzej, albo mieć szczęście jakiego nie miałem od czasów Thortona 2000+ ( 2650 na 1,725). Czas mam do wtorku.....

 

Szkoda, że poza Pure nikt nie ma innego tygodnia niż 0516....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...