Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm. Teraz to juz sam niem wiem co myśleć.... Z jednej strony Wasze Wenecjanki nie są złe, z drugiej strony jak patrzę np. na woltaż Ziku do tych 2,9 GHz to aż mnie odrzuca ( BTW - Ziku, ciekaw jestem ile na takim napięciu przy AC ten procek pociągnie, nawet do testów). Co to ma być? To są te demony prędkości?

 

Może biadolę, ale biadoliłem od początku tego wątku i  w zasadzie nadal sie waham. Z jednej strony Winnie 2700 z groszami , ale aż na 1,6V - z drugiej perspektywa brania w ciemno Venice. Paradoksalnie moge trafić gorzej, albo mieć szczęście jakiego nie miałem od czasów Thortona 2000+ ( 2650 na 1,725). Czas mam do wtorku.....

 

Szkoda,  że poza Pure nikt nie ma innego tygodnia niż 0516....

1442366[/snapback]

No to masz zagwostke.

Jezeli bym byl na twoim miejscu to wszystko bym uzaleznil od temp. jakie osiaga twoj Wini na tych 2,7Ghz. Jezeli mozesz go cicho schlodzic ( wmiare cicho :wink: ) to po co wymieniac i to jeszcze za doplata...... Co innego jezeli masz 4x512 :wink: , MOze i liczy Pi szybciej ale czy grasz/pracujesz w Pi? Jezeli zalezy ci bardziej na komforcie pracy to ja juz bym poczekal na X2 ( wiem ze troche przesadzam z tym X2, ale obojetnie jak bysmy patrzyli teraz rozpocznie sie bum na aplikacje wielowatkowe :rolleyes: )

 

Nic wielkiego narazie Vini ( z tweaka ) nie pokazaly, masz cpu ktory robi 2,7Ghz, Venicy tez osiagaja 2,7Ghz ale zeby osiagnac cos wiecej to juz trzeba "popracowac"......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Teraz to juz sam niem wiem co myśleć.... Z jednej strony Wasze Wenecjanki nie są złe, z drugiej strony jak patrzę np. na woltaż Ziku do tych 2,9 GHz to aż mnie odrzuca ( BTW - Ziku, ciekaw jestem ile na takim napięciu przy AC ten procek pociągnie, nawet do testów). Co to ma być? To są te demony prędkości?

 

Może biadolę, ale biadoliłem od początku tego wątku i  w zasadzie nadal sie waham. Z jednej strony Winnie 2700 z groszami , ale aż na 1,6V - z drugiej perspektywa brania w ciemno Venice. Paradoksalnie moge trafić gorzej, albo mieć szczęście jakiego nie miałem od czasów Thortona 2000+ ( 2650 na 1,725). Czas mam do wtorku.....

 

Szkoda,  że poza Pure nikt nie ma innego tygodnia niż 0516....

1442366[/snapback]

JAKTO!! ja mam inny tydzień ??!! lol musze sprawdzić.

zaraz jade do wormsa i tam sie przetestuje cpu i ramki przy okzaji. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Teraz to juz sam niem wiem co myśleć.... Z jednej strony Wasze Wenecjanki nie są złe, z drugiej strony jak patrzę np. na woltaż Ziku do tych 2,9 GHz to aż mnie odrzuca ( BTW - Ziku, ciekaw jestem ile na takim napięciu przy AC ten procek pociągnie, nawet do testów). Co to ma być? To są te demony prędkości?

 

Może biadolę, ale biadoliłem od początku tego wątku i w zasadzie nadal sie waham. Z jednej strony Winnie 2700 z groszami , ale aż na 1,6V - z drugiej perspektywa brania w ciemno Venice. Paradoksalnie moge trafić gorzej, albo mieć szczęście jakiego nie miałem od czasów Thortona 2000+ ( 2650 na 1,725). Czas mam do wtorku.....

 

Szkoda, że poza Pure nikt nie ma innego tygodnia niż 0516....

1442366[/snapback]

[/quote

 

Mnie tez sie woltaz nie podoba, znaczy nic nie mam mam przeciwko "extremly high voltages" :wink: ale do tego potrzebne jest odpowiednie chlodzenie (czytaj FC).

Super PI 16M to mozna sobie pyknac na takim pradzie ale biegac na co dzien to on tak sobie nie pobiega <_<

 

Ale generalnie proc jest super 2,7 GHz na 1,45V i tak na razie zostaje na codzienne uzytkowanie.

 

@Hanu

jesli wezmiesz 3200+ z serii tej co mamy od ibiza i luksa czyli 0516 EPGW to masz kolo 80% szans ze dobry egzemplarz trafisz. Na XS tez ta seria chodzi i lataja te proce w wiekszosci na 2,8GHz na AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się wszyscy chwalimy swoimi prockami to ja tez pokaze swojego Winiego :)

 

1442250[/snapback]

ja tez mam twistery ,tyle ze pc4200 i chodza na div180 ,htt 300 cl2.5-3-7-3

vdimm 3.3v , jakie jest bezpieczne wmiare v dla pamieci przy tych twisterach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam twistery ,tyle ze pc4200 i chodza na div180 ,htt 300    cl2.5-3-7-3

vdimm 3.3v , jakie jest bezpieczne wmiare v dla pamieci przy tych twisterach?

1442547[/snapback]

One chyba są na Hynixach D5 ew. TCCC. Info z XS:

TwinMos

Twinmos DDR333 (2,5-3-3-6) --chip--> Samsung TCB3, TCC4 Winbond AH-6, Winbond BH-6, Twinmos, Hynix, Mtec

Twinmos/Winbond DDR400 (2,5-3-3-6) --chip--> Could be Winbond BH-5, CH-5, look at the chips

Twinmos Twisters DDR500 (TSOP) (3-4-4-8) --chip--> Hynix D43, Samsung TCCC

Twinmos Twisters DDR533 (3-4-4-8) --chip--> Hynix D5

TwisterPro PC3200/DDR400 (2-2-2-5) --chip--> Samsung TCCD

TwisterPro PC3700/DDR466 (2,5-3-3-7) --chip--> Samsung TCCD

Speed Premium PC3500 (DDR433) (2,5-3-3-8) --chip--> Winbond New BH-5

 

3.3v to trochę za dużo jak na Hynixy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodza wlasnie na 3.3v a nawet na 3.4v bez problemu na div180 /htt300, jak sie da mniejsze V to wtedy niestabilne sa na takiej szynie

1442651[/snapback]

Fanie by bylo jak bys podal czestotliwosc z jaka sa taktowane pamieci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadza się 270mhz

 

8*300 div180, htt300 ale to juz jest mit, bo procka własnie musze wyjac z kompa bo został sprzedany na alegro ,no i czekam na venice...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dosałem płytę główną. Co prawda to tylko Epox 9nda3+ ale zobaczymy jak sobie mój Venice poradzi :D

 

Zabieram się do przekładania bebechów. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłądne dane mojego cpu:

ADA 3000 DAA4BP

LBBLE 0516 EPBW

Z638508 D5024

1442774[/snapback]

Dzieki! Wiem którego nie brać :E Gożej niż Winni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

No to dwie padaczki sie trafily - moja i Pure.

Ja zwalam wszystko na plyte, ma ktos ochote sprobowac mojego na swojej DFI? ;)

 

zostawilem jak narazie na 2.6GHz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dwie padaczki sie trafily - moja i Pure.

Ja zwalam wszystko na plyte, ma ktos ochote sprobowac mojego na swojej DFI? ;)

 

zostawilem jak narazie na 2.6GHz  :?

1442811[/snapback]

Wyślesz, to potestuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak:

Hym mówisz w innych testach… cholera wie nie miałem kiedy sprawdzić, ale zabiorem się za to niedługo ;)

 

@Blue:

Fajnie ale 8x300 i div180 (tak jak podajesz) to nie 270MHz a 266MHz jak już.

 

Hym czyli jak z Winim im „starszy” tydzień tym większa „kupa”… ja mam 0516…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie doszedlem do wniosku czytajac Wasze posty, ze im wczesniejszy tydzien produkcji tym lepiej sie kreca.Gdzies widzialem krecace sie venice(3000,3200) z 17 tygodnia, to juz jest porazka.Kurde mam okazje kupic Venica 3200, krecacego sie na 2,8GHz na napieciu 1,55V za 900 zl i nie wiem co robic??Moj winni biedaczek juz nie robi to co w podpisie(zrobilo sie cieplej), wiec chyba sie zdecyduje na kupno <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba26:

Masz 3500+ wiec kasy trochę dostaniesz no i Lato idzie temp w górę i większość wyników „szlak trafi” wiec jak masz gwarantowane 2,8GHz na Venice ja bym się skusił, mimo dość dużej ceny ale jak dobrze pokombinujesz źle nie wyjdziesz…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=1408

narazie nawet w esc dosc drogo 779zl 3200+ box, ale i tak najtaniej :)

wlasnie gadalem z esc przez gg, 3000+ box za 625zl bedzie, to juz tanio!!!, jutro maja miec na miejscu. co chwile tam ceny koryguja :)

Edytowane przez bobergda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pięknie, co chwila link do kolejnego sklepu z Venice a ja tylko głupio zapytam a jakie tygodnie procesorów tam mają ? Bo jak 0517 lub nowszy to ja podziękuję…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pięknie, co chwila link do kolejnego sklepu z Venice a ja tylko głupio zapytam a jakie tygodnie procesorów tam mają ? Bo jak 0517 lub nowszy to ja podziękuję…

1442980[/snapback]

Nie mają żadnego. Wszystko na zamówienie - tak mi powiedzieli pzrez telefon. Pewnie jak mówisz 0517... A wybrac nie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...