Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

No i mój topic przerósł Winchestera :) Tylko, że ja Venica nadal nie moge sobie sprawić z powodu amasdfotwych oszustów. Ale nie o tym...

 

Nazwałem topic pytaniem:

"Umarł Król, Niech Żyje Król?"

 

Niech kilka postów podsumuje.

Mamy nowego króla czy nie, bo mi sie zdaje że tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram, ram i jeszcze raz ram nie mam go już jak ustawiać… na 2987MHz mam gorszy czas niż na 2970MHz bo musiałem strasznie z alphami zjechać aby PI nie wywalało :/ Eh powalczę z tym jeszcze może uda się coś jeszcze wykrzesać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wstępnie Venice jakoś tam stestowany - bez rewelacji.

 

Na wstępie uwaga. Mam , albo jakies wałki z BIOSem, albo coś z mi sys knoci sprawę z Prime. Bo jak nazwalibyście fakt, ze WYWALA OD RAZU na ok. 2,6 i 2,8 GHz, a ładnie sobie chodzi na 2,7 ( i to zeby było śmieszniej na 1,41 real). Testowałem na "jedynkach" 410 i 510. Niezaleznie od dzielników i HTT, Prime w mgnieniu oka wywalał. Nie wiem co jest, nie widzę jakichś prawidłowości, chyba, ze macie jakiś pomysł.

 

Na pewno nie jest to procek taki jak Vosha. Wczoraj wieczorem liczył mi Pi 16M na 2916 przy 1,58 real.....ale na dzielniku 150. Z 166 i 180 mam duże problemy, ale tego się spodziewałem , bo na Winnie tez tak miałem. 510-3 pewnie rozwiąże problem. Więcej niz to już nie miałem czasu próbować.

 

Problemem jest dla mnie temperatura. Na 2,9 GHz przy 1,58V przy Pi to już podbija pod 53C. Że o Prime nie wspomnę ( choc tu temp w tych kilku sekundach co jeszce działał od razu skakał do 48C, więc IMHO do ponad 55 by doleciał, jakby mógł). Podobne objawy na tym coolerze miał wampir, więc po prostu tak niestety jest.

 

W tym momencie chciałbym kolegę Vosh zapytac o jedno - jakim cudem na tych ponad 2,9 GHz na 1,55V ma tylko 44 C w Prime i to na porównywalnym ledwie do Zalmana Freezerze? Ziku na tym coolerze już przy 2,7 na nizszym woltażu miał ponad 45 C (Pitera nie liczę , bo procek czapki nie ma). Ten komp to do Prime przed lodówa stał czy może dmuchało na niego stado wielbłądów?

 

BTW - screeny będą jak bedzie co pokazać stabilnego. To co napisałem to d.u.p.a, a nie solidne testy. Jedno co na razie wiem to Prime stable 1h na 2700 przy 1,41V.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu zgadzam się z tobą co do temp. na Freezerze Vosha wydaje mi się to nierealne :lol: , taki temp przy tak wysokim zegarze :mellow:

też mam zalmana 7000A-cu i u mnie temp jest nieznacznie wyższa hehehehe :blink:

 

albo proc jakiś normalnie cud albo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu zgadzam się z tobą co do temp. na Freezerze Vosha wydaje mi się to nierealne  :lol: , taki temp przy tak wysokim zegarze :mellow:

też mam zalmana 7000A-cu i u mnie temp jest nieznacznie wyższa hehehehe :blink:

 

albo proc jakiś normalnie cud albo :lol:

1462615[/snapback]

Eee ale przecież zalman 7000 jest słabszy od Freezera... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez dziwi tak mala temperatura, ale widzialem na XS-ie kilka screenow boxowych na wyzszym napieciu niz ja uzywam, a goscie maja mniej stopni. Moze rozne procki maja rozna wydajnosc cieplna ?

 

Moj procek tez sie dziwnie zachowuje. 2700 mhz 1.45v w biosie i temperatura 48 stopni load, procek bez czapeczki, chlodzenie z podpisu , rpm na maxa.

 

Mam dziwny objaw, 2700 (300x9) robi mi prime stable przy 1.45v , to raczej malo i do 1.6v powinien sie sklaowac, a tu nic, 1.6v i nawet 2745 mhz nie chce isc.

Postanowilem sprawdzic 2700 ale na innym mnozniku ( 337x8 ) wogole sie nie zbootowal. Nastepny krok to 2600 ( 325x8 ) i to samo napiecie 1.45v , prime wywala sie po 3 minutach. Z tego wnioskuje ze moze moj procek poszedlby np. na 2800 ale mam problem z htt. Tak tylko dla jasnosci dodam ze ldt mam 1.4v a chipset 1.6v, ldt ratio 3x, probowalem tez 2.5x.

Pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak777

 

Freezer jest wydajniejszy od 7000cu, to fakt. Jednak by był aż o TYLE wydajniejszy? W życiu...! Chyba faktycznie różne proce wydzielają inne ilości W przy tym samym v-core i takcie (ale czy to możliwe? :? ), bo innego wytłumaczenia wysokich temp. u Hanu i niskich u Vosh'a chyba nie ma...

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile, wcale,  1C ale bez przesady nie 8C

1462649[/snapback]

Wszystko zalezy od zalozonej czapki.

MIalem 4 venice i wszystkie przy taktowaniu 2.7-2.8 1.5v w stresie na Freezerze mialy 52-53 stopnie, nawet ten moj na którym teraz latam apo zdjeciu blachy mam 43-44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie chciałbym kolegę Vosh zapytac o jedno - jakim cudem na tych ponad 2,9 GHz na 1,55V ma tylko 44 C w Prime i to na porównywalnym ledwie do Zalmana Freezerze?

Już odpowiadam, po pierwsze tym 44C to do końca się nie sugeruj bo jak obejrzałem po teście skrajności w MBM to najwyższa była 48C... Po drugie pisałem wcześniej, że buda otwarta. Po trzecie 3x80mm + 2x120mm w tym jeden 120 dmucha centralnie w okolice NB a drugi dokładnie na Freezera (bez blachy go nie ma oczywiście). Po czwarte pogoda była zdecydowanie lepsza do OC. No i wreszcie po piąte wychodzi na to, że to Zalman jest ledwie porównywalny do Freezera :) A może mój CPU jest popsuty... ;)

Przy obecnej pogodzie nie miałbym sumienia na Prima :cry:

 

I jeszcze jedno; jak tak czytam ostatnio o nakryciach głowy to dochodzę do wniosku, że może mój ma prosty beret :)

Edytowane przez Vosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale widzicie, nie można brać pod uwagę samego wiatraka na procu... Ja mam teraz np. Winniego @2500mhz na 1.4V, w tym momencie mam iddle 30-31*C a load do 40*C, gdy włącze wiatraki w budzie na połowę (buda thermaltake'a, 5wiatraków, przód wciąga zimne, tył wyciąga ciepłe, góra wyciąga ciepłe, bok 2xwciąga zimne, jedno prosto na proca drugie na grafę), w iddle mam 27-28*C, w load do 38*C (do tej pory wiatrak na procu na 50%), gdy przy wiatrakach w budzie na połowie na procu dam na 100% temp iddle 25*C, w load do 35-36*C (zauważalna zależność około 2-3*C), przy wszystkich wiatrakach na maxa mam w iddle 22-23*C, w load do 35*C. W nocy jeszcze niżej (aczkolwiek poniżej 20 nie zszedłem na procu). Aaa mam Thermalrighta Xp120. Także rozbieżność temp. może być bardzo duża w zależności od reszty czynników. Tak samo wszystko zależy od temp. w pokoju, ja np. nie cierpię temperatury powyżej 18*C, a w zimie przeważnie mam 14-15*C w pokoju, poprostu tak się przyzwyczaiłem i tak lubie, nieważne czy zima czy lato okno zawsze uchylone lub otwarte. Teraz jest katorga, 21-22*C w pokoju :mur: :mur: (temp. które podawałem u mnie są gdy w pokoju miałem 20*C).

 

I tak samo wiem z autopsji że proc procowi nie równy... Bo przez moje rence przewineło się około 15 winnich już, i na nominalnych zegarach każdy miał inną temp. i to różnica dochodziła do 6stopni... :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Tak samo wszystko zależy od temp. w pokoju, ja np. nie cierpię temperatury powyżej 18*C, a w zimie przeważnie mam 14-15*C w pokoju, poprostu tak się przyzwyczaiłem i tak lubie, nieważne czy zima czy lato okno zawsze uchylone lub otwarte. Teraz jest katorga, 21-22*C w pokoju  :mur:  :mur: (temp. które podawałem u mnie są gdy w pokoju miałem 20*C)

....

1462687[/snapback]

Mam tak samo :D Jak pomysle o nadchodzącym lecie i temp w okilicach 35C :zonk:

Ale temperaturki mam niższe :) Niema to jak dobre WC, choć poprawił bym pare rzeczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Czyli sprawa wyjasniona. Pogoda, nadmuchy, temp w pokoju....

 

Ja przy wczorajszych męczarniach mialem w chacie 23C, buda open, 2x80 wyciąg, 1x80 nawiew, okno w pokoju zamknięte.

 

Idle jest całkiem niezły. Pomiędzy probami OC klepałem na forum na ustawieniach od 9x315 do 9x320 ( 2835-2880 ) na 1,504V i wtedy temp. wynosił 36-38C. Ale w momencie benchowania, jak mówiłem drastycznie wzrastało.

 

A co do compare Zalman - Freezer. Testy jasno pokazują, ze te coolery są prawie identycznie wydajne, góra 1-2 C w jedną bądź drugą stronę, zaleznie od tego jak kulawe ręce miał recenzent przy montażu:

 

Test 1 - tu jedynie porównanie z Zalmanem 7000 Al-CU

Test2 - tu w roli oponenta Zalman 7700 A-Cu

 

Wersja 7000 Cu lezy gdzies pomiędzy nimi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym a co wy na to:

 

9x300 1.520v 2h Prime max 38stC

Inny proc:

9x318 1.520v 2h Prime max 38stC

 

Dziwne te procki ;)

1462722[/snapback]

Bo temperatura zaczyna rosnac wraz ze wzrostem napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hym a co wy na to:

 

9x300 1.520v 2h Prime max 38stC

Inny proc:

9x318 1.520v 2h Prime max 38stC

 

Dziwne te procki icon_wink2.gif

Bo temperatura zaczyna rosnac wraz ze wzrostem napiecia.

1462762[/snapback]

a widzisz tam jakiś wzrost napięcia???

 

a co do mardoka to napisz ile ci udało się podkręcić tego nowego proca :lol: ze stabilnym prime itp

 

ps. tak mało był wydajny ten "stary" venice że musiałeś zmienić ??? czy miałeś jakąś super okazje

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do compare Zalman - Freezer. Testy jasno pokazują, ze te coolery są prawie identycznie wydajne, góra 1-2 C w jedną bądź drugą stronę, zaleznie od tego jak kulawe ręce miał recenzent przy montażu:

Wiem o tym - nie staram się pokazać wyższości Freeza na Zalmanem ;) Zresztą Freeza mam dopiero dwa tygodnie a Zalmana nie miałem wcale. Wcześniej używałem Pentagramów 80CU i 120CU+ i do nich porównując Freez jest zdecydowanie lepszy nie wspominając o cenie :) Ogólnie mówiąc polecam ten cooler :rolleyes: Na WC się nie zdecyduję, bo komp służy mi nie tylko do SPI :) Nawet nie miałbym gdzie go umieścić a na dodatek dość często wyprowadzam kompa "na spacer" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym a co wy na to:

 

9x300 1.520v 2h Prime max 38stC

Inny proc:

9x318 1.520v 2h Prime max 38stC

 

Dziwne te procki ;)

1462722[/snapback]

A gdzie ty nasze maluczkie chłodzenie porównujesz do swojego potwora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1462762[/snapback]

 

a widzisz tam jakiś wzrost napięcia???

a czy ja cos napisalem ze napiecie wzroslo? radze czytac ze zrozumieniem.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hym a co wy na to:

 

9x300 1.520v 2h Prime max 38stC

Inny proc:

9x318 1.520v 2h Prime max 38stC

 

Dziwne te procki icon_wink2.gif

Bo temperatura zaczyna rosnac wraz ze wzrostem napiecia.

1462762[/snapback]

a widzisz tam jakiś wzrost napięcia???

a czy ja cos napisalem ze napiecie wzroslo? radze czytac ze zrozumieniem.

1462840[/snapback]

no to powiedz mi dlaczego zacytowałeś mardoka :lol:

to ty chyba nie rozumiesz co napisałeś

 

dobra ale koniec off heheh

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mu zapewne o to, że temp. taka sama bo nie ruszone napięcie, a temp. rośnie ze wzrostem napięcia, a nie MHz...

1463085[/snapback]

temp rośnie też ze wzrostem mhz - bo temp zależy od ilości wydzielanej energii (Q) a ta jest w dużym uproszczeniu równa

 

         MHz po oc  Vcore oc ^2 Q = N * --------- * ----------          MHz nom    Vcore nom ^2
gdzie N to ilość energii wydzielanej przez proca w stanie nominalnym.

 

Jak wiec widać zwiekszenie szybkości w mniejszym stopniu wpływa na wydzielane ciepło niż podniesienie napiecia zasilania. Poza tym temp w idle niewiele się będą różnić pomiedzy OC a nominalną prędkoscią - szczególnie w XP który nieużywane jednostki CPU traktuje komendą HLT żeby nie pracowały i pobierały energii.

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...