Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

No bez jaj... :lol: Ale podstawowe timingi ustawiłeś jak widzę ze screenu?

1471750[/snapback]

Poważnie :lol: Reszta jak na obrazku oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk że div180 super działa na Winbondach ale spróbuj go utrzymać z procem na 2,8GHz lub więcej ;)

 

A bios który sobie najlepiej radzi z div166 + Winbond (ale i tak postawia wiele do życzenia) to N4D510-XCEL2-LL.

1471659[/snapback]

Mniej najlepiej chodzi 3.10p z Winbondami, z zadnym mnoznikiem nie mam problemu.

Zauwazylem tez ze moj proc potrzebuje mniej v zeby osiagnac dany pulap niz nowszym biosem ( 414-2 , 510-2 itd. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mówiłem o dzielniku nie mnożniku to po pierwsze a po drugie na div180 mogę zrobić bez najmniejszych problemów czystego Golda na 280MHz ale na div166 nie ma szans nawet na 270MHz :/ Walczyłem już trochę i najpierw udało mi się zejść z tysięcy błędów do setek a teraz poniżej setki ale dalej nie mogę zrobić czystego a to „dopiero” 270MHz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa o dzilnikach wg mnie mija sie z celem poniewaz u kazdego chodza inacze (duzy wplyw ma na to cpu) a nie pamieci i mobo. Przekonalem sie na wlasnej skorze (5xVenice).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x Wini 2x Venice na każdym to samo wiec nie mów że się mija z celem… U mnie żaden CPU nie miał wpływu na max stabilne MHz na ramie... I jak twierdzisz ze nie ma różnicy w kręceniu na div180 a div166 to ja twierdze że nie wiesz co mówisz…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop:

 

1. Ale żeś zdarł ;)

2. Proszę bardzo ja nie mam nic przeciw takim „manewrom”

3. Jak proc jest sprzedawany jako selekt to mnie osobiście nominal nie obchodzi a jego możliwości.

4. Mam nadzieje że już masz lepszy ;]

1471694[/snapback]

1. No az boli prawda :)

2. to byla selekcja,tylko wiem ze sa o wiele lepsze :),tylko dobrze poszukać, "manewry" to robila firma co sprzedawala boxy na allegro z 51 tygodnia jako oemy, a wentylatory sprzedawali osobno to byl przekręt, ja napisalem prawde.

3. to prawda licza sie efekty, zgadzam sie z tobą.

4. juz idzie, na pewno bedzie tańszy :) , a co do OC to jestem sam ciekaw.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x Wini 2x Venice na każdym to samo wiec nie mów że się mija z celem… U mnie żaden CPU nie miał wpływu na max stabilne MHz na ramie... I jak twierdzisz ze nie ma różnicy w kręceniu na div180 a div166 to ja twierdze że nie wiesz co mówisz…

1471853[/snapback]

Nie mówie o max mhz tylko o tym aby sie wogóle odpalal na kazdym dzielniku.

Np twoje CPU u mnie smigalo 8x350, te co mam teraz to niechce tak chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się odpala na każdym interesującym mnie dzielniku czyli div166 oraz div180 i co to zmienia jak Gold nie biega na div166 nawet na MHz o 20 mniejszych niż max stabilny na div180…

 

Na razie mój max to:

 

div180 max stable 284MHz

div166 max stable 264MHz

 

20MHz to kolosalna strata/różnica :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dość! Wczoraj myślałem, ze już doszedłem co jest z dzielnikami 166/180, ale jednak nie...

 

Generalnie sprawa wygląda tak: komp potrafi się odpalić na np. 9x323 , ładnie liczyć Spi 32M, by przy kolejnym restarcie zaliczyc BSODa przy starcie sysu. No to załóżmy zjeżdzam do 9x320, to samo, 9x315 też. Nagłym cudem przy 9x310 sys wstaje i juz można z nim robić co się tylko podoba. Znów ustawienie przykłądowo 9x315 i restart, kolejne odpalenie wchodzi i oczywiście liczy Spi bez problemu.

Ta sama sytuacja występuje przy ustawieniach pow. 8x340. I nic nie pomaga, kombinacje z alphami , napięciem, po prostu nic. Oczuywiście to samo na każdym BIOSie z serii 510. Krzynka piwa dla tego kto znajdzie powód i będzie miał rację.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co padlo konkretnie i w jakich okolicznosciach ??

1472760[/snapback]

okolicznosci nie znam a co padlo tez nie wiem, poprostu sa tego typu jazdy ze jak kosc polezy wejeta z kompa godzinke i ja wloze to sie odpala, golda przechodzi it.p a jak tylko wylacze na momencik kompa i chce wlaczyc to [gluteus maximus], musze wujac ta kosc, inaczej plyta sie nie podniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolicznosci nie znam a co padlo tez nie wiem, poprostu sa tego typu  jazdy ze jak kosc polezy wejeta z kompa godzinke i ja wloze to sie odpala, golda przechodzi it.p a jak tylko wylacze na momencik kompa i chce wlaczyc to [gluteus maximus], musze wujac ta kosc, inaczej plyta sie nie podniesie.

1472848[/snapback]

identyczne objawy sa przy "cold boot" co 3 gostek na dfi-street ma z tym problemy

 

www.dfi-street.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

identyczne objawy sa przy  "cold boot" co 3 gostek na dfi-street ma z tym problemy

 

www.dfi-street.com

1472871[/snapback]

mozesz bardziej mi sprawe naswietlic ? slabo u mnie z Angielszczyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz bardziej mi sprawe naswietlic ? slabo u mnie z Angielszczyzna.

1472888[/snapback]

krotko - jest problem z wlaczeniem kompa - dajmy na to komp chodzi ci przez kilka godzin/dni ,wylaczysz go ,za godz. znow chcesz wlaczyc i pupa - bzyk wydobywa beep beep - wylaczasz znowu kompa na godz - wlaczasz znowu komp sie bez problemu uruchamia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam podobne objawy wczoraj musialem nawet proca wyjac, dopiero mi sie udalo odpalic kompa, wqrwia mnie jzu to, teraz z jedna kostka ramu smiga bez problemy

z tamta wlozona (uszkodzona chyba) ani razu mi sie nie udalo odpalic kompa chodzi jedynei w dualu z ta sprawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu

mam cos bartdzo podobnego, ale na winchu...wiec moze to nie wina procka, plytki/biosa

zapraszam do dyskusji w innym topicu :D

1472753[/snapback]

Heh, u mnie to na pewno nie wiatraczek :lol: Temp. Mosfetów też sprawdzałem, temp chipu 45C, PWMIC 40 C. Więc raczej nic sie nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, u mnie to na pewno nie wiatraczek  :lol: Temp. Mosfetów też sprawdzałem, temp chipu 45C, PWMIC 40 C. Więc raczej nic sie nie grzeje.

1472990[/snapback]

No to jest nas już trzech(w karty mozna by albo flaszke obalić)z syndromem 8x340 i 9x310.

Z innej beczki.Optymalne napięcie dla moich "grzmotów" to jednak 2,6+(0,3) ,BIOS mowi że niby 2,69Vmem.Napewno jakiś czarodziej stworzy BIOS=ika na tę dolegliwośc..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, IBIZ miał zrobić jakiś test San Diego, wiadomo coś o nim??

P.S.

 

OT

 

Zapraszam do obejżenia fotek z mojego osiedla po przejściu burzy... Wrocław, Księże Małe...

 

1473112[/snapback]

uuuuuu to Pan zaspał,coprawda coś już napisał o pierwszych wrazeniach ale o tym tu -szukajka np. San Diego pierwsze testy

p.s.

Fotki niczego.

na skroty - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...+pierwsze+testy

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

OT

 

Zapraszam do obejżenia fotek z mojego osiedla po przejściu burzy... Wrocław, Księże Małe...

 

1473112[/snapback]

szykujta sie na APOKALIPSE ! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szalu moze nie robie ale pochwalic sie moge :)

cpu mam od Lancer & rapra

siedzi w kompie od 13 minut i smiga jak an razie tak:

2792MHz @ 1.45V

i co najciekawsze mam nowe memki z pcp , 2x256 twinmos SP ale nie ma na nich naklejki speed premium ale sa na winbondzie i poszly sobie od tak jak widac w screenie na 3.43V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, IBIZ miał zrobić jakiś test San Diego, wiadomo coś o nim??

o IBIZIE tak - jest mało poważny ... dogadać sie z nim to porażka (zlewa wszystko i wszystkich)

Kupiłem przez Luksa_PL proca i od 3 tygodni nie moge doczekać się drukowanej gwarancji ...

NIE POLECAM KUPOWAĆ U IBIZA (LUKS_PL)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gwarancja nie jest przypadkiem na podstawie nr seryjnego jak to miało miejsce np. na selekcjonowane Winki od Interloper-a ?

1473385[/snapback]

i co z tego ?

Powiem kupującemu żeby sie nie martwił bo proc ma gware - ale gdzie realizowaną i przez kogo to już ch..j

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...