Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Nastepny wyniczek :wink:

1612420[/snapback]

3033 MHz 1.55V 3h prime !?!?!? nie no zaba26 przyznaj Ty chyba modujesz procki AMD( :D :D :D ),to już selekt ekstra,coś przeoczyłem zmieniłeś procek?

Jeżeli możesz podaj jaki tydz i seria

No jak wrócą memki to chyba nieźle pociśniesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się ostatnio pobawiłem swoim Venice i stabilnie mi się udało dobić do 9x290FSB przy 1,45. wyżej pomimo zmiększania napięcia po pewnym czasie komp się zawiesza. jedynie to pamięci mam dupne :( daje je na 133mhz bo na 166 komp nie rusza :( jadę na BOX i temp. 34C w idle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3033 MHz 1.55V 3h prime !?!?!? nie no zaba26 przyznaj Ty chyba modujesz procki AMD( :D  :D  :D ),to już selekt ekstra,coś przeoczyłem zmieniłeś procek?

Jeżeli możesz podaj jaki tydz i seria

No jak wrócą memki to chyba nieźle pociśniesz :D

1612788[/snapback]

Tak zmienilem procka na 0521DPMW , czekam na nie(pamieci) i sie nie moge doczekac , ale prawdopodobnie sie skusze jeszcze na geile one na TCCD(90%) i porownam ktore lepsze, a drugie sprzedam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krece tego swojego Venice i krece... i wykrecilem 9X315 niestabilne niestety na 1.61 mierzone miernikiem. po 2,5H prime small sie wywalil. Procek dopiero wczoraj odpalany mozliwe ze jak go tak pomecze primem to sie powoli ustabilizuje jak pochodzi czy nie bardzo? Jesli nie to takie pytanie.. mam TCCD i podobno lataja 310 na 2,5-4-3-7. Oplaca mi sie puscic proca 9X310 i memki na 310 przy div200? Mardok pisal ze to dzielnik slaby bo mniej wydajny niz reszta.. moge zrobic tak ze puszcze proca 8X350 i dzielnik 166, to dam memki 290 i dam ostrzejsze timingi (moze 2,5-3-3-6). Ktore rozwiazanie bedzie wydajniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny wyniczek :wink:

1612420[/snapback]

Weż już może przestań dołować ludzi z prockami wyciągającymi zaledwie 2,8-2,9 :)

Przerzuć się na XS - niech ich ambicja zacznie uwierać. Proc piękny - nie spal go czasem bo będzie żałoba na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż już może przestań dołować ludzi z prockami wyciągającymi zaledwie 2,8-2,9 :)

Przerzuć się na XS - niech ich ambicja zacznie uwierać. Proc piękny - nie spal go czasem bo będzie żałoba na forum.

1613018[/snapback]

No,no tylko prosze nie kracz, mysle ze temp do 50St jest bezpieczna przy 1,55V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie pogaduszki zapraszam na czata

1613102[/snapback]

Ale ja czegos nie rozumiem od pewnego momentu(nie bede pisal od jakiego) zrobilo sie jakos niedobrze w tym watku :sad: , przepraszam ze sie zapytam: przeciez oni rozmawiaja o swoich venice ktory jak i na ile leci w prime, naprawde juz nie rozumiem o co tu chodzi :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom prawie cała. Tak na oko zostało 1/6. Ta pasta była jakas taka dziwna, gruba i zle sie rozprowadzała, wiec by posmarowac cały proc musiałem jej troche dac.

 

edit:

Kiedys smarowałem Semprona i dopiero jak dałem sporo pasty miałem dobre temp. Pasty odrobine tak jak zalecaja - max 68'C, posmarowałem jeszcze raz, tym razem nie załując sobie - max 56'C. To dało mi do zrozumienia ze ilośc pasty gra bardzo ważną role w chłodzeniu proca. Rdzen Sempronów i Athlonów XP jest odsłonięty wiec mogłem sobie kombinowac z pastą. A64 mają czapeczke, której puki co ruszac nie bede i powieszchni do smarowania jest dużo więcej.

1612249[/snapback]

Mam ten sam proc i cooler - na początku tez próbowałem rozsmarować tą pastę ...ale jakoś nieszło ... (swoją drogą to chyba właśnie jest ta "ceramiczna" ?) ... potem przeczytałem instrukcję i zgodnie z moim jej rozumieniem zostawiłem tylko (na całym procku) baaardzo cieniutką warstewkę ... taki "film" (żona mi wytłumaczyła znaczenie tego słowa w kosmetyce ;-)) - tak cieniutka, ze wszystkie napisy na procku spokojnie widać ...i teraz mimo, że proc nie pracował jeszcze nawet kilkadziesiąt godzin - a zgodnie z instrukcją pasta osiąga pełną wydajnośc po 200 godz. pracy ...

- temperatury w idle mam max 31 ... w stresie góra 36-37 ... a przy wyłączonym przez system wiatraku i np. nagrywaniu dochodzi max do 47 i wiatrak się w ogóle nie włącza ... Muszę tu zaznaczyć, że obudowa jest dość wiekowa - nie ma za dużo otworków - i oprócz wiatraka na procku i chipsecie (Gigabyte K8NS Pro 939 -nForce3 ultra) jest tylko zasilacz którego wiatrak pracuje chyba cały czas na najniższych obrotach ... więc najlepszej wentylacji w obudowie nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem się w rozsmarowywanie idealnej cienkiej warstwy pasty teraz daję tylko na środek dociskam blok pasta sama się rozprowadza i efekt jest ten sam, więc po co się męczyć ;)

1613206[/snapback]

 

Jak się kupuje 1 proc raz na 3 lata to jest trochę inaczej niz w Twoim wypadku ( 1 proc na 3 tygodnie ? ;-))))))

 

PS tak przy okazji ... pytanko z gatunku : "baaardzo lamerskie" i pewnie było o tym nawet w tym wątku ... jakiś 300 stron wcześniej ;-) ... mianowicei" - programik dołączony do płyty (ale tez i któryś 3dmark ...) rozpoznaje procka jako model 3000+ pracujący z częstotliwościa 1800 o max częst. 3200 ... - ile ?? 3200 ... czy to jest to teoretyczna możliwa do osiągnięcia cz. przez ten typ procka - jak się trafi jakiś super egzemplarz przy WC ...? czy takie coś jest zapisane w samym procku ? tylko po co ? ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem aż na 4 ;)

 

Co do 3200 mam się rozumieć ze mowa o MHz ? To raczej błędnie coś rozpoznaje lub pisze głupoty bo jak sam widzisz 3000MHz mało który procesor potorfi (mowa o stabilnym) więc raczej nie zwracaj na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem aż na 4 ;)

 

Co do 3200 mam się rozumieć ze mowa o MHz ? To raczej błędnie coś rozpoznaje lub pisze głupoty bo jak sam widzisz 3000MHz mało który procesor potorfi (mowa o stabilnym) więc raczej nie zwracaj na to uwagi.

1613282[/snapback]

oczywiście Mhz ... nie zwracałbym uwagi gdyby były to tylko wskazania jednego programu ... ale pokrywają sie w kilku ;-)) i ciekawi mnie po co to ... i czy tak mają inni i inne (procki ;-) ? .. bo już zacząłem wymyślać teorie spsikowe typu:, że procki na tyle są przewidziane/projektowane - tylko później - dla bezopieczeństwa "ograniczane" do 1800 ... albo to są jakieś "odrzuty" z wyższych modeli ... ;-))) - ma się tą fantazję - co ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście Mhz ... nie zwracałbym uwagi gdyby były to tylko wskazania jednego programu ... ale pokrywają sie w kilku ;-)) i ciekawi mnie po co to ... i czy tak mają inni i inne (procki ;-) ? .. bo już zacząłem wymyślać teorie spsikowe typu:, że procki na tyle są przewidziane/projektowane - tylko później - dla bezopieczeństwa "ograniczane" do 1800 ... albo to są jakieś "odrzuty" z wyższych modeli ... ;-))) - ma się tą fantazję - co ? ;-)

1613393[/snapback]

To już odpada bo najszybszy obecnie procesor AMD ma 2800MHz i kosztuje ponad 4k zł… Więc bez FC zapomnij o 3200MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zmienilem procka na 0521DPMW , czekam na nie(pamieci) i sie nie moge doczekac , ale prawdopodobnie sie skusze jeszcze na geile one na TCCD(90%) i porownam ktore lepsze, a drugie sprzedam B)

1612828[/snapback]

 

Czyżby to był słynny proc bez czapki ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to był słynny proc bez czapki ??  :D

1613645[/snapback]

Nie rozumiem, czapka sobie ladnie lezy na rdzeniu, a na czapce bloczek(az takim ryzykantem nie jestem, aby blok zakladac bezposrednio na rdzen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az takim ryzykantem nie jestem, aby blok zakladac bezposrednio na rdzen

1613729[/snapback]

..idź na całość ;)

Wszyscy, którzy mają WC na AXP są ryzykantami w takim razie :D , tylko prosze nie pisac, że każdy z nich ma CS'a, bo w to akurat nie uwierzę :)

 

..idź na całość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czapka sobie ladnie lezy na rdzeniu, a na czapce bloczek(az takim ryzykantem nie jestem, aby blok zakladac bezposrednio na rdzen)

1613729[/snapback]

 

W każdym razie czapka była zdejmowana (przez aktualnie najlepszego selekcjonera) tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..idź na całość ;)

Wszyscy, którzy mają WC na AXP są ryzykantami w takim razie  :D , tylko prosze nie pisac, że każdy z nich ma CS'a, bo w to akurat nie uwierzę :)

 

..idź na całość :)

1613776[/snapback]

Prosze mnie nie podpuszczac :lol: , zobacze moze sie skusze :wink:

 

 

W każdym razie czapka była zdejmowana (przez aktualnie najlepszego selekcjonera) tak ?

1614025[/snapback]

 

Tak :lol: ,"(przez aktualnie najlepszego selekcjonera)":a kogo masz na mysli?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja dodam do tematu swoje 3 grosze... otóż mam od paru chwil DFI i Venice, wkładam sobie proca do socketa "zakręcam" i wszystko ok, tylko problem pojawia się gdy chce go wyjąć :/ "Odkręcam" tą taką jakby zasówke i porc dalej siedzi twardzo w gnieździe, nie mozna go za chiny wyjąć, wiecie może co zrobić? Bądź może przydażyło sie komus tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć oco im biega:

1614100[/snapback]

przeczytalem tylko pierwszą stronę , więc nie wiem co dalej, ale:

 

koleś wsadził Venice'a w plyte i mogl ustawiac mnoznik w gore az do 25x...probowal robic CLEAR CMOS ale mozliwosci mnoznika nadal pozostały..nie wie jak to sie stało..procek wygląda normalnie, nic nie popalone itp..to tak w skrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć oco im biega:

1614100[/snapback]

Dołączona grafika

I nie mam nic do dodania włozył w płyte FX-57 poźniej Venice 3000+ i tadam :shock:

http://www.pirs.vyrobce.cz/venice.htm - looknijcie... tez takiego chcem kupic :cry:

 

Dodam jeszcze: http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=32616

 

Add: Położyć venica miedzy mouse padem a popielniczka takie dane od Pirs'a posiadacza jakby to nazwać FX LE/SE/ Mini FX/ Venice FX etc.

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie studiuje ten post na xs... zobaczymy co z niego wyniknie

 

@Egzeqiutor sorka ale to pośpiech...

 

To są płyty, na których mozna HTT ustawić poniżej 200? Chyba jakiś niedouczony jestem, albo coś tu śmierdzi.

1614272[/snapback]

166 HTT is downclocked via ClockGen for NF4, in bios is impossible set anything under 200

edit: miękne coraz bardzie jak się wyda jak odblokować venki amd będzie to kosztować krocie :blurp:

add: http://www.pirs.vyrobce.cz/Images/venice/SuperPi.JPG

edit2: proc odblowany na DFI NF4 Ultra-D i sprawdzony na ASUS A8N-SLI Deluxe także unlocked...

More updates soon...

edit3: foty tego cuda http://www.pirs.vyrobce.cz/Images/venice/predek.jpg and http://www.pirs.vyrobce.cz/Images/venice/zadek.jpg

chłopak jest z Czech więc jedziemy i kradniemy mu tego proca... :lol:

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...