Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to juz sam zgupialem - podkream szyne fdb a CPU-Z pokazuje stare wartosci - wracam dio biosa a tam wartosci zmienione - tak jakby system cos zmienial :(

cos bylo juz na forum (nie wiem gdzie i teraz juz nie mam ochoty ani sil aby szukac;)) ze kolo krecil w biosie a w systemie pokazywalo wartosci stockowe...

w jego przypadku i ile sie nie myle pomoglo zablokowanie stacji dyskietek (sic) (dziwne ale stwierdzil ze to to...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat mam standardowa zablokowana stacje - nie jest podlaczona

Przy jakim dzielniku pamięci nie chce Ci pójść tych 210 MHz? Mój procek to wielka padaka, ale żeby Venice przynajmniej tych 2 GHz nie robiło? :huh: To chyba raczej niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie - http://allegro.pl/show_item.php?item=72663736

 

brałbym już tego procka gdyby nie pewna niedogodność:

Typ Gniazda Socket 754

o co tu chodzi?

tam w opisie azroi sie od błędów:

1. procek nie ma 3.0GHz tylko 1.8GHz i oznaczenie modelu 3000+

2. Socket 939 a nie 754 ....nie będe sie rozpisywal kazdy widzi, napisalem do nich żeby zmienili ten mylący opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co by było gdybym kupił tego proca, a tu przychodzi np. NewCastle na s754? :unsure:

bo sam nie wiem co robić, a planuje łyknąć wkońcu jakeigoś venice ;)

 

To byłaby kicha po prostu, jak dla mnie może lepiej poczekaj aż się sprawa wyjaśni (lub podpytaj sprzedawcę), ja bym osobiście nie ryzykował...

Pozdr

 

P.S. Sprzedawca ma 41 negatywów, ja dla mnie nie do przyjęcia taki koleś...

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest w miare bezpieczne napięcie dla Venice 3000+ na WC? Bo mam teraz 1.67V potrzebne do tego żeby śmigał na 1700MHZ. 2550MHZ(8.5 x 300MHz) robi przy 1.55V. Więc pytam czy to jest jeszcze w miarę bezpieczne przy temp IDLE 20-25stopni i obciążenie 30-40 stopni?

Edytowane przez Michnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem odp:

Witam.

 

Dziękujemy za zauważenie błędu i przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zaraz błędy ulegnie

poprawie.

 

O okno z CPU proszę zapytać pod adresem admin@mix-rtv.pl , ponieważ Ja niestety nie

posiadam do niego dostępu.

 

 

Pozdrawiam, MIX-RTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to dostałem :P zaraz patrzę, aukcja poprawiona, 1800MHz, jądro zmienione na ClawHammer niby ale... 512 kb cache? czy ClawHammer nie miały czasem 1024?

są jeszcze 2 inne ich aukcje: 3200+ i 3700+ w których nadal są błędy... -_-"

chyba sobie jednak dołożę trochę kaski i kupię jakiegoś selekta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest w miare bezpieczne napięcie dla Venice 3000+ na WC? Bo mam teraz 1.67V potrzebne do tego żeby śmigał na 1700MHZ. 2550MHZ(8.5 x 300MHz) robi przy 1.55V. Więc pytam czy to jest jeszcze w miarę bezpieczne przy temp IDLE 20-25stopni i obciążenie 30-40 stopni?

Było, szukaj: 1762679[/snapback]

jak sie nie przegrzewa to bezpiecznie jest... a jesli jestes pewien tych tem to sie nie przegrzewa;)

LuHash, Ty też najpierw poczytaj (np. link powyżej) a później pisz, OK? Wprowadzenie w błąd może być bolesne dla wprowadzonego w błąd .... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LuHash, Ty też najpierw poczytaj (np. link powyżej) a później pisz, OK? Wprowadzenie w błąd może być bolesne dla wprowadzonego w błąd .... :?

sora ale po pierwsze widzialem post powyzej mojego i raczej nie ma wysokich tem nieprawdaz? :P

wiec skoro sie nie przegrzewa to chyba zle nie pisze... chyba ze dla Ciebie to strasznie wysokie temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michnik nie bój się o takie napiecie ja mam 1.7V na 2.56ghz i temp 28-50 w stresie a chlodze go pasywnie Scythe ninja bez wentyla i narazie nic sie nie dzieje wszystko stabilnie i bez zwiech. Trafilem na kijową serie dlatego tskie napiecie mam, poszedł tez na 2.6ghz ale na 1.725V ale to juz za duzo dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michnik nie bój się o takie napiecie ja mam 1.7V na 2.56ghz i temp 28-50 w stresie a chlodze go pasywnie Scythe ninja bez wentyla i narazie nic sie nie dzieje wszystko stabilnie i bez zwiech. Trafilem na kijową serie dlatego tskie napiecie mam, poszedł tez na 2.6ghz ale na 1.725V ale to juz za duzo dla mnie.

Masz może jakieś screeny z temperaturami procesora z Ninja? W jakiej siedzi budzie/jakie wentyle?

Moim zdaniem i 1,7V to jest za dużo do codziennej pracy. Lepiej nie przekraczać 1,55V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobie to powrzucam a wentyle ma dwa stylu 80mm, jeden 80mm w sciance, jeden 80mm z przode i dodatkowo dwa na płycie które chłodzą mostfety. dodatkowo zasilacz ma dwa wentyle jeden 80mm z tylu i 120mm na dole który wciaga powietrze do zasilacza i automatycznie chlodzi wnetrze obudowy. a obudowa to antec 1000 Plusview. ja siedze gdzies od miesiąca na takim napięciu i nic sie nie dzieje spokojnie przechodzi S&M przez cala noc, musze potestowac jeszcze ile pojdzie na 1.55V bo nawet nie sprawdzalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, jaka jest max. "zdrowa" temp. dla Venice'a ?

Bo nie wiem ile jeszcze moge podkręcać, teraz max. temp, po S&M, to 49*C

Taktowanie jak w podpisie.

Aha na CPU litera odpowiedzialna za max. temp to A czyli według poradnika HGW :)))

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką temp. pokazuje ten prog. ?? Max. nie szkodliwą temp. ?? Czy. temp. pry której rdzeń ulega uszkodzeniu ??

Pokazuje mi MaxTCase 53*C, to dobrze czy źle ??

nom ponoc nie pwinno sie tej temp przekraczac bo krzem jest do max takiej przystosowany... Edytowane przez LuHash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...