Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie ze statystyki do tych co selekcjonują procki. Otóż ile średnio trzeba przejrzeć procków aby tarfic na takiego co by chodził np 9x300MHz(2700MHz) na napięciu nie przekraczającym 1.55V(mam chłodzenie wodne)? Bo mam spore możliwości w tym względzie(selekcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką max. szyne HT udało sie wam otrzymać stabilnie na nForce3 250 ?

I co to jest HT Link Voltage ?? Do czego to służy ?

 

Na mojej płytce deflaut HT to 800 stabilnie pracuje na 960 (3x320 MHz) ,

słuzy to do zwiekszania napiecia na magistrali HT :) profilaktycznie zawsze daje +0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ze statystyki do tych co selekcjonują procki. Otóż ile średnio trzeba przejrzeć procków aby tarfic na takiego co by chodził np 9x300MHz(2700MHz) na napięciu nie przekraczającym 1.55V(mam chłodzenie wodne)? Bo mam spore możliwości w tym względzie(selekcji).

Sam nie selekcjonuję ale sądząc z opini ma forum to z obecnych serii conajmniej kilkanaście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widze, że mi troche zejdzie ;) Mój dopiero przy 1.67V jest w miare stabilny przy 9x300MHz. P.S. Co to znaczy stabilny? ;)

no jak przy 1,67V to chyba jzu koniec podkrecania, chociaz jezeli lubisz ryzyko sproboj wiecej voltow, nie kazdy proc wytrzyma wiecej, moze masz szczescie, ja kiedys swojego athlona xp puscielm na 2,3V (max na jaki pozwalala nf7s) i nic mu sie nie stalo, tylko pamietaj ze mozesz wycisnac torche wiecej ale tez mozes go zabic, wszystko szczescie, noi wiem ze tu na forum padl juz jeden przy 1,6V

 

stabilny proc: mozes zzapuscici jakeis systenteyki, ale sprawdz czy sie word nei wysypuje :D , quake4 COD2 doom far cry koduj filmy do xvid, jezeli po kilku godzinach a nawet dniach granai czy kodowania nei wysypie sie a do tego przechdozi wsyztkei testy syntetyczne mzoe sz iceszyc sie ze masz na 99,5% proca stabilnego

 

btw nie biore odpowiedzialnosci za zadne szkody, robisz wysztko na wlasna odpowiedzialnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer a co byś mógł mi powiedzieć o CPU o oznaczeniach:

ADA3000DAA4BW

LBBWE 0541EPFW

Z825376J51250

CPU to BOX.

Tzn. jak sie kręci itd. itp.

Nie wiem, wiem ze napewno nie robil 2.6, nizej nie sprawdzam.

 

 

@PITer

Rowniez takie samo pytanie do Ciebie jak post wczesniej :)

 

ADA3000DAA4BW

LBBWE 0529CPAW

Q381896G53016

 

Wersja proca to box.

Takiego boxa raczej nie mialem, 29 tydzien w OEMie ale beznadzieja byla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej samemu taktowaniu procesora nie, ale pewnie trzebaby uwzględnić też taktowanie pamięci. poza tym różne gry mają różne wymagania co do procesor i zmiana jego taktowania może się na grach odbijać w różny sposób.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To ja tez mam takie male pytanko do PiTERa :) mam możliwosc podmiany Venice'a na egzemplarz z 42 tygodnia. problem w tym ze nic o nim nie wiem, a nie moge rozwalic boxa i potem oddac (musialbym go zakupic). Podaje szczegóły:

ADA3000DAA4BW

LBBWE 0542 BPDW

Z82714J50647

Chodzi mi o orintacyjny zarys czy jest szansa na 2.7 GHz przy napieciu do ok 1.5v ??

 

(przypuszczam ze szanse sa male, ale nie zaszkodzi zapytac :)

 

Obenie mam 16 tydzien i robi 2.7 GHz przy 1.55v (i temp troche wysoka w sumie jest).

 

pozdroofki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To ja tez mam takie male pytanko do PiTERa :) mam możliwosc podmiany Venice'a na egzemplarz z 42 tygodnia. problem w tym ze nic o nim nie wiem, a nie moge rozwalic boxa i potem oddac (musialbym go zakupic). Podaje szczegóły:

ADA3000DAA4BW

LBBWE 0542 BPDW

Z82714J50647

Chodzi mi o orintacyjny zarys czy jest szansa na 2.7 GHz przy napieciu do ok 1.5v ??

 

(przypuszczam ze szanse sa male, ale nie zaszkodzi zapytac :)

 

Obenie mam 16 tydzien i robi 2.7 GHz przy 1.55v (i temp troche wysoka w sumie jest).

 

pozdroofki

kurcze ludzi czytajcie posty, bo pytacie o to samo na kazdej stronie, bys poczytal wczesniej bys zobaczyl ze wiekszosc procow po 21 tyg to kupa albo tylko troche sie kreca a ty sie pytasz czy 42 tydzien pojdzie na 2,7 przy 1,5V, rozumiem ze to pytanie bylo retoryczne, bo przeicez przeczytaels forum i wiesz ze oprocz 17 i 21tyg zadne nie gwarantuje dobrego podkrecania sie, a i to nie dawalo 100% pewnosci, a jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz, wiedz ze szanse masz marne, no ale przeceiz wiesz bo czytales wczesniej posty, a tam duzo o tym mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alibudda - ty lepiej weź sobie zostaw ten 16 tydzień bo chodzi i tak całkiem nieźle. A że temp. wysokie ?? Może czapka jest krzywa albo chłodzenie nie teges ;) Na 42 tydzień bym się na twoim miejscu nie porwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, spokojnie koledzy :) Tak tylko zapytalem (z nutka cichej nadziei). Czytam forum na bierzaco i wiem o 17 i 21 tygodniu oraz to, że ze swojego sprzetu wycisnalem juz max. A zapytalem dlatego, ze na stronie (w poście) PITera jednak czasem trafi sie jakas lepsza sztuka... a przeciez napisalem ze osobiscie nie moge sobie go potestowac. Jakbym mial taka mozliwosc, to zamiast tempic wzrok na monitorze juz dawno bym prażyl tego procka do czeronosci :)

 

pozdroofki dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To ja tez mam takie male pytanko do PiTERa :) mam możliwosc podmiany Venice'a na egzemplarz z 42 tygodnia. problem w tym ze nic o nim nie wiem, a nie moge rozwalic boxa i potem oddac (musialbym go zakupic). Podaje szczegóły:

ADA3000DAA4BW

LBBWE 0542 BPDW

Z82714J50647

Chodzi mi o orintacyjny zarys czy jest szansa na 2.7 GHz przy napieciu do ok 1.5v ??

 

(przypuszczam ze szanse sa male, ale nie zaszkodzi zapytac :)

 

Obenie mam 16 tydzien i robi 2.7 GHz przy 1.55v (i temp troche wysoka w sumie jest).

 

pozdroofki

CHyba bawielm sie dokaldnie takimi prockami ale na kilkanascie sztuk jeden poszedl na 2.7....

 

Teraz nie ma takies seri o ktorj mozna by bylo powiedziec ze jest dobra, trzeba poprostu sprawdzac, kiedys wiolem jakiego jednego procka z 29 tygodnia krecil sie na 2.7 1.47 wzialem nastepnego dnia 15 sztuk i zaden nei zrobil nawet 2.6, to wszystko to loteria... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...