Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

@kooboos

Ciekawe tylko jak dlugo :wink:

 

Moj proc leci 2700 przy 1.55 z BIOS'u stabilnie. Wczoraj puscilem go na 2853 ale przy 1,677 z BIOS'u (sp2004 nie puszczalem niestety) - komp na parapecie z otwartym oknem B)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jak rozpoznac athlona64venice 939 czy bedzie sie dobrze krecil ? po numerach seryjnych ? e6 sa dobre, sa na necie jakies tabele, z ktorego tygodnie sie dobrze krecą itp ?

e6 są raczej gorsze od e3 w kręceniu, a co do rozpoznania który się będzie się lepiej kręcił - raczej tego nie zrobisz, każda sztuka kręci się inaczej.. to trzeba sprawdzić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam śmieszne pytanie (tylko sie nie śmiać :P):

 

Co bedzie jak wyłacze Cool&Quiet ? Czy wiatrak bedzie chodził na full obrotów zawsze nawet gdy to nie jest potrzebne ?

 

I tak btw ; czy temp 45 stopni C (cpu) w (pełnym stresie) to normalna temp dla venice non oc na boxowym coolerze ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak włączysz c'n'c to w czasie gdy nie obciążasz proca to zmniejsza swój mnożnik i napięcie co w rezultacie obniża jego taktowanie....co owocuje tym że wentylator nie kręci sie tak szybko i nie słychać go tak mocno...czyli technologia c'n'c zmniejsza temp proca i głośność w kompie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: przecież napisałem że wentylator nie kręci sie tak szybko.....czyli nie na full !! a następnym razem to użyj szukajki na forum albo poszukaj na google bo ten temat był już setki razy obgadywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest frezz przy próbie wejscia na napięcia 1,7xx V i nic nie pomaga, przy ładowaniu windy zwis.

mnie jzu sie zwiezsa komp w okolicach 1.67v :/

szkoda ze te procki az tak rozne sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem na wielu stronach i nigdzie nie znalazlem testu athlona 64 o nowym rdzeniu Manchester. Nie wiem do ilu maks moge zwiekszyc napiecie. Na razie mam 1.58 przy 2700mhz post powyzej i jest niestabilny w 3dmarku 2003 przy filtrowaniu anizptropowym i antyliasingu. Chce zwiekszyc napiecie do 1.6 czy ktos sie orientuje jakie jest maksymalne bezpieczne napiecie na tym rdzeniu. Czy napiecie 1.6 nie uszkodzi rdzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz wyzej venice maja max 1,45 rozsadna no 1,55 a kolesie jada na 1,85 aczkolwiek komus zdechl przy 1,6 jak nie sprobojesz to sie nei dowiesz ryzyko jest twoje,tylko nei miej do nikogo pretesnji jak padnie, sam musisz z ocenic czy sie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jzu sie zwiezsa komp w okolicach 1.67v :/

szkoda ze te procki az tak rozne sa

 

To Ci jeszcze opisze jeden bajer, chciałem wczoraj sie pobawic w super Pi i wystawiłem kompa za okno, na polu około -2C co osiagnałem ? poza mega w[ciach!]ieniem i kaszlem nic :blink: CPU miał w stresie temp 17C w idle 11, chipset 9C ( wszystko zwodowane) i na moich codziennych ustawieniach tj 9x335 miałem resety przy próbie wejscia do windy, wreszcie po kilku próbach udało mi sie.

 

Najlepsze było liczenie superPi, niezależnie od napiecia nie był w stanie pokonać 16M nawet na 335, WTF cold bug przy 17C ? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka all

Ja mam problemy już przy 2,4 MGHz :(

 

Popatrzcie na moje ustawienia i sprzęt i poradźcie co zmienić aby lepiej chodził.

 

Poniżej podaję screena z testu na ustawieniach CPU 2,3 itd..

PLEASE HELP ME :(AMD 64 3000+ Venice TEST na 3DMark03

każdy procek kręci się inaczej.. może poprostu trafiłeś na słabą sztukę.. lub masz złe ustawienia w biosie i coś innego Cię ogranicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i prosze o pomoc.

Kupilem sobie venice'a 3200+ i plyte gigabyte k8nf9ultra i chcialem podkrecic procesor chociaz na te 2200 mhz ale nic z tego ... powyzej FSB 210 nie mozna go ustawic, probowalem z ht x3 i dzielnikiem 2/1, zmienialem mnoznik procesora na x5 , ale nic to nie dalo , po prostu po botowaniu (przed skanowaniem napedow, jest jeszcze komunikat ze FSB jest ustawione na 215) resetuje sie komputer. Mial ktos taki problem ?

Mam pamieci twinmossa 2x512 DDR400 pracowaly w dual channel, myslalem ze to dlatego nie moge podkrecic wiecej, ale wypialem jedna kosc i nic to nie dalo :(

Czy to moze byc cos od biosu ?

Dopiero zaczynam z podkrecaniem AMD64 wiec przepraszam za ewentualne pomylki.

Bardzo prosze o rady co zrobic.

//@dbedzard moj bios to F1 . Dzieki za pomoc, tak zrobie i dam znac czy cos to dalo

 

//Zrobilem upgrade biosu na F3 i niestety jest to samo :sad:

 

//@zayonnc tak przeczytalem, tak wiec udaje sie z zapytaniem do tematu o k8nf9u.

Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mnie oświecić i powiedzieć jaki to typ jądra? szukam wszędzie i nigdzie niemoge znaleść

Venice - dla pewności popatrz jeszcze w evereście/cpu-z Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karlos2 poszukaj tematu o swojej płycie, bo nie jest to wina proca, bo skoro zmniejszyłeś mnożnik procesora i nic to nie dało to wiadomo, że to płyta. Tu raczej Ci nikt nie pomoże...

Aha jak rozumiem przeczytałeś poradnik jak kręcić A64?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...