Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vadzior

Nie zawsze tak jest - Prime to tylko zwykły program ,który jak kazdy inny może sie wywalic z winy jakiejś niekompatybilnosći czy to hardware czy softu. Spotkałem się z wieloma przypadkami kompów , w których Prime wywalał się szybko, a kompy i tak były rock stable

z takim tokiem rozumowania sprawdzanie stabilnosci proca sprime mija sie z celem i najlepszy jest superpi heh

 

jeszcze jakby sie wywalal po godzince

 

ale od razu to znaczy ze niestabilny i kupa trzeba obnizyc htt o te kilka mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dobrą wiadomość dla chcących zakupić procki

 

Dziś przetestewałem na szybko (1,45 - 1,5 V 300x9) parę procków z 0606 i co

mnie zaskoczyło, to to że wszystkie, ale to wszystkie weszły do windy i przeszły SPi 1M.

Wiem że to nie świadczy o stabilności, ale i tak uważam że jest to niezły wynik, zważywszy że miałem do dyspozycji tylko Gigabyte K8N SLi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

mam dobrą wiadomość dla chcących zakupić procki

 

Dziś przetestewałem na szybko (1,45 - 1,5 V 300x9) parę procków z 0606 i co

mnie zaskoczyło, to to że wszystkie, ale to wszystkie weszły do windy i przeszły SPi 1M.

Wiem że to nie świadczy o stabilności, ale i tak uważam że jest to niezły wynik, zważywszy że miałem do dyspozycji tylko Gigabyte K8N SLi :(

pare prockow wiosny nie czyni w ogole dziwne ze jeszcze w 06 produkoja modele 3000+

wg roadmap w 1q 2006 mial byc robiony tylko model 3200+

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dobrą wiadomość dla chcących zakupić procki

 

Dziś przetestewałem na szybko (1,45 - 1,5 V 300x9) parę procków z 0606 i co

mnie zaskoczyło, to to że wszystkie, ale to wszystkie weszły do windy i przeszły SPi 1M.

Wiem że to nie świadczy o stabilności, ale i tak uważam że jest to niezły wynik, zważywszy że miałem do dyspozycji tylko Gigabyte K8N SLi :(

tyle to wogóle większość E6 potrafi.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dobrą wiadomość dla chcących zakupić procki

 

Dziś przetestewałem na szybko (1,45 - 1,5 V 300x9) parę procków z 0606 i co

mnie zaskoczyło, to to że wszystkie, ale to wszystkie weszły do windy i przeszły SPi 1M.

Wiem że to nie świadczy o stabilności, ale i tak uważam że jest to niezły wynik, zważywszy że miałem do dyspozycji tylko Gigabyte K8N SLi :(

Maiłem takiego i robił w SP2004 2700MHz na 1.45v przy boxowym wentylatorze. SuperPi 1M to jeszcze nic. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło że to specjalny wynik ale 6 na 6 procków go zrobiło, jednego z nich mam w domu teraz i zobaczę czy przekroczy stabilnie magiczną barierę 2700 Mhz, mam nadzieję że może jakieś 2800- 2850 zrobi, ale czas pokarze:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuj testuj, na upartego SPI32M może być choć SP2k4 z 2h wyglądało by już lepiej ;)

niech potestuje z 3h , to bedziemy miec absolutną pewność :-) i do tego jeszcze s&m , jak to ci przejdzie to będę się zastanawiac czy jest stabilny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

niech potestuje z 3h , to bedziemy miec absolutną pewność :-) i do tego jeszcze s&m , jak to ci przejdzie to będę się zastanawiac czy jest stabilny :-)

ee superpi to kupa tylko sprime albo mamy quasi stabilnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim tokiem rozumowania sprawdzanie stabilnosci proca sprime mija sie z celem i najlepszy jest superpi heh

jeszcze jakby sie wywalal po godzince

ale od razu to znaczy ze niestabilny i kupa trzeba obnizyc htt o te kilka mhz

Nic nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi. Wyraźnie chyba powiedziałem, ze Prime to TYLKO program i nie należy bezgranicznie mu ufać. Wiadomo natruralnie, że jak Prime fika to generalnie w codziennym uzytkowaniu komp bedzie stabilny. Jednakże zdarzają sie przypadki , gdzie Prime potrafi sie wywalic natychmiast, mimo, ze np. S/M chodzi godzinami. I odwrotnie również. Więc jak ktos nie widział takich przypadków to może niech się w ogóle nie wypowiada. Będzie lepiej dla wszystkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami autorzy programu pisali że na pewnych konfiguracjach sprzętowych program nie działa stabilni co nie znaczy o niestabilności PC, swego czasu chyba nawet w helpie/readme do programu to pisało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Sami autorzy programu pisali że na pewnych konfiguracjach sprzętowych program nie działa stabilni co nie znaczy o niestabilności PC, swego czasu chyba nawet w helpie/readme do programu to pisało.

na k8 niestabilnosc sprima to niestabilnosc proca plyty badz ramu koniec kropka :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Idź sie prześpij, alebo pzrzeczytaj dokałdnie co pisałem...

na tym forum raczej ufa sie sprimowi bezgranicznie

 

bez screena z kilkogodzinnym primem nawet nie ma co startowac z wypowiedziami o stabilnym procku :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym forum raczej ufa sie sprimowi bezgranicznie

 

bez screena z kilkogodzinnym primem nawet nie ma co startowac z wypowiedziami o stabilnym procku :lol2:

bo PRZEWAŻNIE jezeli SP2004 przeleci te 5h to cpu jest stabilny, ale były i moze są przypadki gdy komputer był w 100% stabilny a sp2004 krzaczył po kilku s, dla pewności mozna stosować tez SnM..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam maly problem z montazem Athlona 3000+ Venice pod socket 939, a bardzej z coolerkiem niz z samym procem. Cooler byl razem w procem w boxie wiec myslalem ze nie bede mial zadnego problemu.... Nie wiem, moze to normalne ale dzwignia od klamer nie dochodzi do swojej pozycji tylko jest wychylona o okolo 1 cm. Moze cos zle zalozylem?... Moze cos jest nie tak z samym coolerem??...nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych procy poszedł tak:

http://img438.imageshack.us/my.php?image=301x915v1ad.jpg

 

żadna rewelacja zwłaszcza że cierpiał na syndrom 2700 MHz, bo podbicie napięcia nawet do 1,65V nie pozwoliło mu stabilnie polecieć na 2800 Mhz.

 

lecz teraz męczę innego i narazie obiecująco bo 2800 przy 1,5V, prime narazie 30 min. i idzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Jeden z tych procy poszedł tak:

http://img438.imageshack.us/my.php?image=301x915v1ad.jpg

 

żadna rewelacja zwłaszcza że cierpiał na syndrom 2700 MHz, bo podbicie napięcia nawet do 1,65V nie pozwoliło mu stabilnie polecieć na 2800 Mhz.

 

lecz teraz męczę innego i narazie obiecująco bo 2800 przy 1,5V, prime narazie 30 min. i idzie dalej

o widze podobne temp jak moj (50 stopni) zapewne ma tak samo krzywy beret

 

a jak u tego drugiego temperaturki w czasie sprima

 

na ten syndrom 2700 wiele prockow choruje niestety a krzywe berety tez nie pomagaja

bo inaczej procek sie zachowoje jak ma 50 stopni a ineczej jak 37

 

byc moze w tym egzemplarzu ze screena ograniczeniem jest temperatura

 

spropoj w nocy otworzyc szeroko okno i zobaczyc jak sie zachowa jak temp spadnie o te 10 stopni

 

ale nie mozna byc zachlannym 2700 mhz to tez nie tak zle jak na 500zl

 

w wiekszosci to i tak loteria rodzynki czesto sie nie zdazaja

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700MHz i 1,5v do tego temperatura 50stC jest raczej normalna jak na przeciętne chłodzenie którym jest owy Pentagram i wcale nie świadczy o krzywej czapce. Coś ostatnio modne stało się stwierdzenie „temp duże bo mam krzywą czapkę” a przecież to dotyczyło CPU z porządnym chłodzeniem i dużymi temp nawet na domyślnym napięciu/taktowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

2700MHz i 1,5v do tego temperatura 50stC jest raczej normalna jak na przeciętne chłodzenie którym jest owy Pentagram i wcale nie świadczy o krzywej czapce. Coś ostatnio modne stało się stwierdzenie „temp duże bo mam krzywą czapkę” a przecież to dotyczyło CPU z porządnym chłodzeniem i dużymi temp nawet na domyślnym napięciu/taktowaniu.

no to taki standard freezera64 +-3stpnie

byc moze czapka ihs w kwazdym z golym jajkiem temp moglaby oscylowac w okolicy 40 stopni

 

zreszta patrzac co za gluta amd daje miedzy jajko a ihs nie ma sie co dziwic od intela mogliby sie nauczyc jak zakladac te ihs'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi jest o wiele lepszy, na 1,5 2800 chodził przez 1,5h niestety musiałem wyłączyć kompa :(, nie daję nawet screna bo to o nieczym nie świadczy.

Dziś jak wrócę z roboty to zapuszczę na dłużej i coś pokażę.

Narazie zszedłem na 1,48V i od 10 min. prim sobie działa, więc wieczorkiem spróbuję na takim napięciu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Drugi jest o wiele lepszy, na 1,5 2800 chodził przez 1,5h niestety musiałem wyłączyć kompa :(, nie daję nawet screna bo to o nieczym nie świadczy.

Dziś jak wrócę z roboty to zapuszczę na dłużej i coś pokażę.

Narazie zszedłem na 1,48V i od 10 min. prim sobie działa, więc wieczorkiem spróbuję na takim napięciu:)

jakie temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...