Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, chcę nabyć procesor AMD Athlon 3000+ Venice oem jest on z 21 tygodnia i rev.6. Kompletnie się ni orientuję co to za seria procków i jak bardzo może być podatna na pokręcanie a zwłaszcza na podkręcenie tak dla bezpiecznej pracy na zodzień. Ponadto posiadam płytę główną Gigabyte K8NXP-SLI i zwykłae pamięci czytaj oem 2x512MB DDR 400. Wielka prośba o przybliżenie mi tego procka i co mogę zwojować na tej płycie głównej. Wielkie dzięki z góry. :unsure:

1629046[/snapback]

Na więcej niż 2,7GHz (9x300) na sensownym VCore bym nie liczył…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, chcę nabyć procesor AMD Athlon 3000+ Venice oem jest on z 21 tygodnia i rev.6. Kompletnie się ni orientuję co to za seria procków i jak bardzo może być podatna na pokręcanie a zwłaszcza na podkręcenie tak dla bezpiecznej pracy na zodzień. Ponadto posiadam płytę główną Gigabyte K8NXP-SLI i zwykłae pamięci czytaj oem 2x512MB DDR 400. Wielka prośba o przybliżenie mi tego procka i co mogę zwojować na tej płycie głównej. Wielkie dzięki z góry. :unsure:

1629046[/snapback]

jeśli chodzi o procki dwie strony wcześniej było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym takie mial to bym Ci podal tymczasem nic stabilnego do konca jeszcze nie mam, po 2H Sp2004 sie wywala, czasami nawet szybciej :/ mysle ze czas zmienic bios bo tydzien zabawy na 510-2 nie przyniosl pozadanych efektow.

 

Edit:

 

Obnizylem napiecie z 2,9 do 2,8 +0,03 i mam jakies 2,84-2,86 w guardianie. Chyba zaczelo sie stabilizowac bo 2X Spi16m przeszlo :D

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saimek nie daje sie +0.03V jesli napeicie dla ramu jest z lini 3.3V , a wogule to nie powinno sie dawac +0.03V jesli masz napiecie ponizej 3.2V

1630247[/snapback]

A to dlaczego <_< , jak mozesz to oswiec mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zauwazylem zeby to cos przeszkadzalo a moze nawet pomaga bo wczesniej na 2,8 ram nie chodzil z z tym +0,03 dziala moze akurat mu dobre napiecie daje bo zdaje sie byc stabilny (prawie 2h blenda idzie) wczesniej padlo po 2h15min ale zmienilem TRC z 9 na 11 i powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedługo dostane (Środa)swojego Vience :)<jupi> dowiedziałem sie od sprzedawcy ze jest to 0519 GPMW nic na naszych forach nie znalazłem zle tu cos ciekawego mam http://xtremesystems.org/forums/showthread...&highlight=0519 co wy na to ? jak mi tak pujdzie to dam znac :) hehe pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma to jak sam screen z CPU-Z lub SPI1M czyli w skrócie ładnie wygląda a zero stabilności, w dodatku to nie twój proc tylko czyjś z tego samego tygodnia a rozbieżność w możliwościach O/C procesorów z tego samego tygodnia jest ogromna. W skrócie jak będziesz miał procesor będzie się dobrze kręcił daj znać…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atomel a to jest Vince z jakiego tygodnia z tego co ja bede mial tznb 19tego ??

1631064[/snapback]

Mój post nie był związany z konkretnym procesorem - twoim czy z linka, którego zamieściłeś.

 

Wiadomo z większości postów, że w Polsce najepsze procki są z tygodnia 17 i 21 - patrz zestawienie AndyN tutaj:

http://217.172.39.212/~forum/index.php?showtopic=143350

 

Co do procków z 19 tygodnia to jest tak jak powiedział Mardok - loteria.

 

Ale nie przywiązuj nadmiernej uwagi do częstotliwości samego procesora. Potencjał procesora A64 będzie dobrze wykorzystany dopiero jak będzie współpracował z odpowiednio dobranymi i ustawionymi pamięciami.

Kombinacja procesor 3,0GHz + pamięci Kingstone 166 MHz jest pewnie równie kiepska jak procesor 2,2 GHz + pamięci Geil One 600 DDR. Oba elementy powinny być odpowiednio dobrane, ustawione i przetestowane. To chciałem pokazać na moich screenach.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok jakiej wersji cpu-z uzywasz ?..bo na moim cpu-z nawet serii dobrze sie nie da odczytac i tego ze to venice ten program tez nie wie :P

 

jakbys mogl to ewentualnie linka :]

 

 

 

dobra znalazlem :]

zapomnialem ze mozna zobaczyc jaka wersja na zdjeciu :)

teraz wszystko dobrze czyta...ma jakis tam rev E3 stepoing 0 i wogole i tak nie wiem o co biega..ale 2300 jest...narazie :D

w pon zamawiam maximusa 440W i wtedy powalcze :D

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam 1.29 i wsio jest ok :blink:

 

 

 

 

do ściągnięcia cpu-z polecam stronke www.google.pl

 

Reps0n wykarz trochę samodzielności :wink:

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6 31 i 32 tydzien produkcji.

na 60 sprawdzonych procków, 5 sztuk robi 2.7Ghz przy napieciu 1.5-1.55v.

Bardzo szybka selekcja.

 

E6 3200+ 26 tydzien.

na 20 sprawdzonych jeden zrobil 2.7Ghz 1.55v.

1631564[/snapback]

 

a E3 dobre jest :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam 1.29 i wsio jest ok  :blink:

do ściągnięcia cpu-z polecam stronke www.google.pl

 

Reps0n wykarz trochę samodzielności  :wink:

1631440[/snapback]

 

heh - a nie lepiej ze strony producenta CPU-Z Home Page??

Aktualnie najnowsza wersja o 1.30 - i polecam używać zawsze najnowszej dostępnej (tylko czekać na 1.31 rozpoznającą E6) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocisnąłeś coś więcej w SP2004 jak  PITer  (3GHz)??

1631921[/snapback]

Jak narazie tyle co @dem pokazal :wink: ,pobawie sie jeszcze w prime i w spi ja przyjda oczekiwane pamieci(cos dlugo to trwa :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...