Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

no mi chodzilo wylacznie o prace ciagla.Grac mozna przeciez kilka godzin, sam czasem jak sie rozegram to gram ciagiem z 8h w far cry, wiec 8h w temp 100C to zaden venice chyba nei wytrzyma, no chyba ze znacie jakeis cuda

 

a i wlasnie po co komu cos ze osiagnie 3GHz jak to ejst przez max 1h, jasne moze sie pochwalic ale to chodzi o prace ciagla zeby miec "na stale" lepszego proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi chodzilo wylacznie o prace ciagla.Grac mozna przeciez kilka godzin, sam czasem jak sie rozegram to gram ciagiem z 8h w far cry, wiec 8h w temp 100C to zaden venice chyba nei wytrzyma, no chyba ze znacie jakeis cuda

 

a i wlasnie po co komu cos ze osiagnie 3GHz jak to ejst przez max 1h, jasne moze sie pochwalic ale to chodzi o prace ciagla zeby miec "na stale" lepszego proca

1704520[/snapback]

Na "stale" ja uzywam swojego na napieciu 1.5v przy 2920MHz a dorywczo to 3015MHz lub wyżej. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie chodzilo Ci o 30 tydzien 2004 ;)

1707144[/snapback]

Tak masz racje, oczywiscie 2004 roku.

@Pc juice real 1.5v , przy czym niektórzy twierdzą ze to co w biosie to real. Temperatura 26-29 stopni w stressie 35stopni bo mam włączony kaloryfer a komp jest kolo kaloryfera :-P .

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nop w biosie mam ale w aidzie nie pokazuje!

w biosie p[okazuje przy noprmalnej pracy 26-27C na najnoizszych obrotach mojego TT beetle:) a jak zapuszcze 4300 obrotow i dam napiecie 1,65V i 2705Mhz ukazuje sie zaledwie 33C czy cos nie tak? jakim progarmem mozna top zmierzyc tzn bylo po 3dmarku 2001 i sp[rawdzilem temp moim programem z plytki z softem od mobo (easy 4 czy jakos tak nie pamiatem) ten programm ma takei wskazania jak bios a aida pokazuje te sama temperature ale ze plyty:)

troskze zakrecone ale mysle ze zrozumieliscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w topicu o dfi jest juz taka tabelka podana bodajze przez mardoka -wystarczy poszukac

1708835[/snapback]

Tylko tam sa ustawienia jak uzyskac jakie napiecia a nie ma porównania ustawiania w biosie a real a o to chodzi koledze. Mardok założyl że w biosie jest real a nam chodzi porównanie bios a real.dla wszystkich ustawien.

 

@Pc juice twój idzie lepiej przy 1.4v 3015MHz super!!!

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moj setup:

 

mobo: giga-byte k8n ultra-9 [nforce 4 ultra]

procek: venice 3000+ E3

1GB ramu

 

 

moje pytanie:

 

na ustawieniach 9.0 x 260 = 2350mhz, vcore: 1.4v wyskakuje mi blad w prime95 przy trzecim tescie. jest napisane ze jakis tam wspolczynnik wyniosl 0.5, a powinien byc mniejszy od 0.4

 

natomiast przy ustawieniach 9.0 x 255 = 2300mhz, vcore 1.4v - wszystko jest OK. doszedl do czwartego testu, dalej nie chcialo mi sie sprawdzac.

 

oczywiscie to byl test na maksymalne obciazenie CPU.

 

CZY PRZY CZESTOTLIWOSCI 2350MHZ CZAS JUZ PODNIESC VCORE DO 1.425V ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moj setup:

 

mobo: giga-byte k8n ultra-9 [nforce 4 ultra]

procek: venice 3000+ E3

1GB ramu

moje pytanie:

 

na ustawieniach 9.0 x 260 = 2350mhz, vcore: 1.4v wyskakuje mi blad w prime95 przy trzecim tescie. jest napisane ze jakis tam wspolczynnik wyniosl 0.5, a powinien byc mniejszy od 0.4

 

natomiast przy ustawieniach 9.0 x 255 = 2300mhz, vcore 1.4v - wszystko jest OK. doszedl do czwartego testu, dalej nie chcialo mi sie sprawdzac.

 

oczywiscie to byl test na maksymalne obciazenie CPU.

 

CZY PRZY CZESTOTLIWOSCI 2350MHZ CZAS JUZ PODNIESC VCORE DO 1.425V ???

1709265[/snapback]

Tak a byc moze nawet do 1.45v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba że to już wina ramu ...

1709300[/snapback]

Ale jak nie sprawdzi to nie bedzie wiedzial czy to ram czy to Vcore proca nie wiemy nawet jakie ma ustawienia, jaki dzielnik. Najlepiej jakby przeczytal poradnik o podkrecaniu Rapry.

@darekk44 a jak masz ustawiony dzielnik dla pamięci, timingi ?

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie pamiec mam ustawiona na 166mhz. dzielnik chyba 11.

taktowanie pamieci przy FSB 260mhz wynosi 213mhz.

 

pamieci mam kingstona ddr400, cl3.

pozostale ustawienia pamieci domyslne, tzn. ustawione recznie, ale zgadzaja sie z tym co pokazuje program cpu-z.

 

 

no, ale skoro wybralem test obciazajacy maksymalnie CPU to wtedy nie jest testowana pamiec RAM, prawda. poza tym podnioslem wtedy taktowanie ramu o +0.1v wiec powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie pamiec mam ustawiona na 166mhz. dzielnik chyba 11.

taktowanie pamieci przy FSB 260mhz wynosi 213mhz.

 

pamieci mam kingstona ddr400, cl3.

pozostale ustawienia pamieci domyslne, tzn. ustawione recznie, ale zgadzaja sie z tym co pokazuje program cpu-z.

no, ale skoro wybralem test obciazajacy maksymalnie CPU to wtedy nie jest testowana pamiec RAM, prawda. poza tym podnioslem wtedy taktowanie ramu o +0.1v wiec powinno byc ok.

1709384[/snapback]

 

A nie lepiej po prostu przestawić na 133MHz? Wtedy będziesz wiedział na pewno czy to RAM czy proc.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie mam zaufania do mojego odczytu tem z proca to prosze was o pomysl co zrobic, jakie macie wy temp przy podobnych ustawieniach i jakie macie chlodzenie

 

i mama pytanko jako ze nei wiem jaka dokladnie mam temp i wiedzac ze mam bardzo dobre chlodzenie ThermalTake Beetle to czy puscilibyscie mojego Venice na 1,7V??? oiczywiscie nei na stale tylko do testow? aby 3dmarki porobic itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie ustawione 1,6 dawalo w stresie 1,61 jak mierzylem... jak mi sie bedzie nudzic to moze pomierze rozne ustawienia i zrobie jakas tabelke albo cos.. :P

1707958[/snapback]

ja mam idento .. mam to samo co ustawie w biosie ... w stresie nawet podbija 0.01-0.02

wiec te odczyty z Cpu-Z mam gleboko w zadzie .. i uwazam ze powinno sie podawac z biosa ... plyta podaje mi 12v = 11.77 .. a na mierniku 12.05.. smieszne to jest po prostu .. wszystkie napiecia miezone miernikime sa takie jak maja byc (cpu, mem, nb) ... a progsy podaja zanizone...

miernik jest wyznacznikiem .. a skoro sie go nie ma to bios .. a nie jakies softowe pomiary ... do tego na cpu-z czy smartguardianie napiecia sie wachaja.. a na mierniku mi nawet nie drgaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam idento .. mam to samo co ustawie w biosie ... w stresie nawet podbija 0.01-0.02

wiec te odczyty z Cpu-Z mam gleboko w zadzie .. i uwazam ze powinno sie podawac z biosa ... plyta podaje mi 12v = 11.77 .. a na mierniku 12.05.. smieszne to jest po prostu .. wszystkie napiecia miezone miernikime sa takie jak maja byc (cpu, mem, nb) ... a progsy podaja zanizone...

miernik jest wyznacznikiem .. a skoro sie go nie ma to bios .. a nie jakies softowe pomiary ... do tego na cpu-z czy smartguardianie napiecia sie wachaja.. a na mierniku mi nawet nie drgaja

1710534[/snapback]

 

Napieca +3, +5, +12 moga byc inne mierzone miernikiem ze wzgledu na straty na polaczeniach i.t.d. Wystarczylo ze mialem podlaczony zasilacz przez slabej jakosci przelotke 24 pin i napiecia w stresie byly nizsze o 0.3v w stosunku do ukladu bez przeloti (+12v), tak samo moga byc straty po drodze na plycie...

 

Masz jakis kiepski miernik skoro Ci napiecia nawet nei drgna, przy idle/load napenwo jest jakas roznica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieciop -mardok w topicu dawal porownanie ustawien bios vs real mierzony miernikiem -nie chodzilo mi o ta tabelke z faq.....

wychodzilo mniej wiecej tak ze bios=idle -real +0.1/0.2 v

ja sam mierzylem miernikiem przy 1.5v bios i wyszlo idle 1.5v a stres 1.52 v -ale to juz dosc dawno bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieciop -mardok w topicu dawal porownanie ustawien bios vs real mierzony miernikiem -nie chodzilo mi o ta tabelke z faq.....

wychodzilo mniej wiecej tak ze bios=idle -real +0.1/0.2 v

ja sam mierzylem miernikiem przy 1.5v bios i wyszlo idle 1.5v a stres 1.52 v -ale to juz dosc dawno bylo

1710706[/snapback]

Acha, teraz rozumiem, myslalem ze chodzi ci o tą tabelke w FAQ-u, teraz wszystko jasne. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie blagam o pomoc...

Jak odroznic Venice od zwyklego Athlona 64?

W sklepie gosc mi powiedzial ze na pudelku nic o tym nie pisze...

Czy da sie tylko to odroznic po serii procka?

1710767[/snapback]

Venice to zwykły Athlon 64 :-P

 

ale tak powaznie Venice ma w oznaczeniach BP -stepping E3 lub BW -stepping E6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem się upewnić i dzwoniłem do głównych dystrybutorów. Jeśli na pudełku w kodzie produktu była cyfra 3 na końcu, to oznaczało to Venice. Ale ja kupywałem i trafił mi się 16 tydzień, więc lepiej zadzwonić do głównego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem się upewnić i dzwoniłem do głównych dystrybutorów. Jeśli na pudełku w kodzie produktu była cyfra 3 na końcu, to oznaczało to Venice. Ale ja kupywałem i trafił mi się 16 tydzień, więc lepiej zadzwonić do głównego.

1710938[/snapback]

Ale jak masz pudełko to przez pudelko widac dokladnie jaki to procek , jest plastik z prockiem nie trzeba poznawac po cyferkach, dotyczy to procesorów boxowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...