Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Na 2800@ 1.4v z tego co pokazałeś, to on robi SPI16.

Pokaż screena z SP2004 SmallFTT's, na takich zegarach, to wtedy będzie mozna powiedzieć, że to dobra sztuka. Nie żebym nie wierzył, ale taki tutaj panuje zwyczaj.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój venice robi na 1.400v 2800mhz :P chce ktoś kupić ??;) kurcze...pobawiłbym sie w te superPI bardziej ale pamięci mnie mocno ograniczają :?

a 3GHz jest w pełni stable przy tym 1.575V? przejdzie kilka godzinek w SP2004?

 

pobawiłbym sie w te superPI bardziej ale pamięci mnie mocno ograniczają :?

przynieś procek do mnie to się pobawimy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2800@ 1.4v z tego co pokazałeś, to on robi SPI16.

Pokaż screena z SP2004 SmallFTT's, na takich zegarach, to wtedy będzie mozna powiedzieć, że to dobra sztuka. Nie żebym nie wierzył, ale taki tutaj panuje zwyczaj.

 

link 1874577[/snapback]

a 3GHz jest w pełni stable przy tym 1.575V? przejdzie kilka godzinek w SP2004?

 

według mnie stabilny ale test tylko na superPI 16M i w windowsie :P chodził z 1,5 godziny w win xp :D

 

a co do spotkania to sie zgadamy jak co na gg :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 2h to juz mozna co nieco powiedziec o stabilności, co nie zmienia faktu ze procek na FC do bicia rekordów w SuperPi byłby świetny ;>

 

O ile nie ma coldbuga...

 

A co do stabilności to może by tak chociaż z 5-6h w tym PS2004, bo nawet 2h to jednak trochę mało a 32min to...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - jest taki problem.

Przy dzielniku 200 na DFI pamięci (KHX-y na BH5) śmigają na 255 przy 1.5-2-2-5 a przy dzielniku 166 taki który akurat byłby idealny za cholere nie moge ich zmusić do pracy przy 245 bez błędów przy 2-2-2-5 bez błędów. Moje pytanie: czy jest to wina kontrolera pamięci? Procek robi stabilnie w SP2004 2700 Mhz na 1.36V tak przy okazji

 

Jakieś wskazówki bo już nie mam siły ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo...

znof posypały się jakieś promocje...

http://allegro.pl/show_item.php?item=81150312

cena bardzo przystępna :D dołożyć freezera i heja. Jestem ciekaw jak byłoby z oc

Sory ale co to za firma ?

 

CO ISTOTNE:

 

Jeżeli licytujesz zgadzasz się z poniższymi warunkami:

 

Czas realizacji zamowienia wynosi:

od 1 do 14 dni roboczych

z mozliwoscia opoznienia do 19-stu.

 

 

Kreactwo co widac po komentarzach towar wysyla sobie kiedy mu sie podoba po 30 dniach...

 

 

Moja nowa zabaweczka:

 

Dołączona grafika

 

 

Za kilka tygodni trafi na allegro :)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - jest taki problem.

Przy dzielniku 200 na DFI pamięci (KHX-y na BH5) śmigają na 255 przy 1.5-2-2-5 a przy dzielniku 166 taki który akurat byłby idealny za cholere nie moge ich zmusić do pracy przy 245 bez błędów przy 2-2-2-5 bez błędów. Moje pytanie: czy jest to wina kontrolera pamięci? Procek robi stabilnie w SP2004 2700 Mhz na 1.36V tak przy okazji

 

Jakieś wskazówki bo już nie mam siły ......

Prędzej timingów i stawiał bym na Max Async i Read Preamble o czym była mowa X razy w temacie o tej mobo…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - jest taki problem.

Przy dzielniku 200 na DFI pamięci (KHX-y na BH5) śmigają na 255 przy 1.5-2-2-5 a przy dzielniku 166 taki który akurat byłby idealny za cholere nie moge ich zmusić do pracy przy 245 bez błędów przy 2-2-2-5 bez błędów. Moje pytanie: czy jest to wina kontrolera pamięci? Procek robi stabilnie w SP2004 2700 Mhz na 1.36V tak przy okazji

 

Jakieś wskazówki bo już nie mam siły ......

 

 

Pamięatj też, że jakiś czas temu wyszło na jaw (chyba, że coś się w tej sprawie zmieniło), że różnica między vcore na połową vdimm przekraczająca 0,325 V (o ile mnie pamięć nie myli) może być zabujcza dla procesora...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej timingów i stawiał bym na Max Async i Read Preamble o czym była mowa X razy w temacie o tej mobo…

Raczej nie Read Preamble i Max Async Latency ustawiałem już do 9ns (Read) i 12 (async) i nic a na dzielniku 180 działa na 6.5ns i 9 bez błędów (memtest, SP2004 i formalność SPi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=80653544 nawet ciekawe:0 tylko ze 754 szkoda!

dlaczego na allegro nie ma opteronow na 939? wiecie moze skad je dostac poza pc-shop.pl (choc wlasnie z tego sklepu bede kupowal choc jescze nie wiem kiedy)

piter drigie masz te selekcje zatem adamo podaj cene

a probowal ktos hynixy puscic na cl1.5 na t2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze strasznie podrozały te venice, a pomyslec ze w lipcu kupowalem 0521 DPMW za 485 zl nowke ;]

 

na jakich zegarach na freezerze 64 bede zblizal sie do 50 stopni w stressie ? 2.9 ghz ? i do jakiego ht wystarcza sam niebieski zalman na chipsecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - ceny zabijają :sad: Chce zmieniac platforme, ale z kupmen czegos sensownego w polsce bedzie ciezko. Zwykly szmelc przebrany kilkukrotnie kosztuje srednio pod 600zl (!). Juz nie wspominajac jakies selekty 2.6ghz @ 1.55V :-|

Ale tak to chyba jest na rynku procesorow, ze teraz jak sie poczeka spokojnie az rynek zaleje sie opteronami 144 (nowe megadostawy za 2-3 miesiace) to bedzie jakas nowa seria, gorsza tak jak nowsze venice. Tzn nie musi tak byc, ale taka tendencja jednak jest. Dzis sie placi duzo za nowsze moedele ktore wchodza, pozniej za selekty zaplaci sie podobnie + czekanie az to nastapi. Ciezko sie zdecydowac. Teraz napewno dochodzi jeszcze zamieszanie swiateczne co jeszcze winduje ceny. Napewno to nie najlepszy moment na kupowanie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial madrze piszesz bardzo madrze! ja wlasnie szukam skad kupic opteronka na 939 jakiegos dobrego oema za male pieniadze chcoc najlepszy bylby nowy:) lubie adrenaline czy bedzie sie krecil czy nie:) znajdziecie cos?

no i jescze suzkam kupca na mojego venice ile za niego moge zadac tez w sumie teraz nie wiem ceny sie zmieniaja ze szok

 

@dzej nom to zalezy jakie bmasz napiecie proca, jaka wentylacja, jaka temp w pomieszceniu, czy masz przeciagi itd

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj prawdopodobnie zrobie te 2h albo jak czas da to 4 godziny na tych 2800mhz przy 1.400v :D

 

sie zobaczy czy taki stabilny :P

P.S.

jakoś ostatnio szukałem tego programu smartguardian ale nie moge go nigdzie znaleźć nawet na google :? możecie łaskawie podać jakiegoś linka do niego bo mnie już nerwica bierze że nie moge znaleźć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między innymi na stronie DFI to zassać, bo to głownie na tej mobo jest używane (jest dodane na CD), skoro masz inna mobo po co się w to pchać bo piękne to, to nie jest ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamek rzuc cene jaka proponujesz za swego proca i czekamy na odp w sprawie stabilnosci 2800mhz na 1,4V

a moze mardok chce sprzedac swego venice:)

smartguardian nom nie jest piekny ale dziala na innych plytach, ale ze na google nie znalazles to wstydz sie! http://www.techpowerup.com/articles/114/images/Ihdoctor.zip pierwsza pozycja w google po wpisaniu słów kluczowych "smartguardian download"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=80653544 nawet ciekawe:0 tylko ze 754 szkoda!

dlaczego na allegro nie ma opteronow na 939? wiecie moze skad je dostac poza pc-shop.pl (choc wlasnie z tego sklepu bede kupowal choc jescze nie wiem kiedy)

piter drigie masz te selekcje zatem adamo podaj cene

a probowal ktos hynixy puscic na cl1.5 na t2??

 

Niestety AMD OEMów juz nei dostarcza, a otwartego, przebranego boxa trzeba tez pozniej komus sprzedac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty mowisz juz nie bedzie oemow wcale na rynku bedzie trzeba kupowac boxiki po co mam placic za wiatrak??

OEMy powinny byc sprzedawane tylko w zestawach komputerowych, a jak bylo u nas w polsce ? kazdy dostawal do lapy...

AMD wzielo sprawe w swoje reca co widac ze nie tak latwo kupic semprona 939 w OEMie...

Czasem jeszcze moga sie zdazyc u dystrybutora male partie OEMów ale to juz naprawde zadkosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamekSOS

 

Weź chłopie herezji nie opowiadaj na tym forum(dotyczy proca),bo co post to same bzdury.

Przeglądnijcie dokładnie posty z ostatniego tygodnia AdamkaSOS to wszystko będzie jasne.

ps.def.napięcie Vinice to 1.4V odczyt cpuz ok.1.36V a twoje 1.44V to ok 1.5V bios B)

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamek rzuc cene jaka proponujesz za swego proca i czekamy na odp w sprawie stabilnosci 2800mhz na 1,4V

a moze mardok chce sprzedac swego venice:)

smartguardian nom nie jest piekny ale dziala na innych plytach, ale ze na google nie znalazles to wstydz sie! http://www.techpowerup.com/articles/114/images/Ihdoctor.zip pierwsza pozycja w google po wpisaniu słów kluczowych "smartguardian download"

W niedalekiej przyszłości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...