Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

NA wstępie przepraszam że nie poczytałem, ale mam od zajboa roboty a jutro/pojutrze muszę kupić sprzęt...

 

Chwilowo będzie to ASRock dualsata no i do tego albo semp64 albo a64 venice, teraz moje pytanie, jak się kręcą obecnie dostępne w sklepach Venicy? Wiadomo że każdy proc inaczej, ale tak około? Bo nie wiem czy jest sens dopłacać te 250zł do Venica względem Semprona... Selekty nie wchodzą w grę bo na to raczej kasy nie mam... Więc powiedzcie jak to jest z OC obecnych Venicków :) Będe bardzo wdzięczny!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA wstępie przepraszam że nie poczytałem, ale mam od zajboa roboty a jutro/pojutrze muszę kupić sprzęt...

 

Chwilowo będzie to ASRock dualsata no i do tego albo semp64 albo a64 venice, teraz moje pytanie, jak się kręcą obecnie dostępne w sklepach Venicy? Wiadomo że każdy proc inaczej, ale tak około? Bo nie wiem czy jest sens dopłacać te 250zł do Venica względem Semprona... Selekty nie wchodzą w grę bo na to raczej kasy nie mam... Więc powiedzcie jak to jest z OC obecnych Venicków :) Będe bardzo wdzięczny!!

Fatalnie, czasem nawet 2,5GHz to bariera nie do przejścia na rozsądnym napięciu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA wstępie przepraszam że nie poczytałem, ale mam od zajboa roboty a jutro/pojutrze muszę kupić sprzęt...

 

Chwilowo będzie to ASRock dualsata no i do tego albo semp64 albo a64 venice, teraz moje pytanie, jak się kręcą obecnie dostępne w sklepach Venicy? Wiadomo że każdy proc inaczej, ale tak około? Bo nie wiem czy jest sens dopłacać te 250zł do Venica względem Semprona... Selekty nie wchodzą w grę bo na to raczej kasy nie mam... Więc powiedzcie jak to jest z OC obecnych Venicków :) Będe bardzo wdzięczny!!

w tej chwili bez pewności co do OC to rozsądniejszym wyjściem jest semp, kreca sie jak E6 Venice a to jednak 200zl roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalnie, czasem nawet 2,5GHz to bariera nie do przejścia na rozsądnym napięciu :/

w tej chwili bez pewności co do OC to rozsądniejszym wyjściem jest semp, kreca sie jak E6 Venice a to jednak 200zl roznicy

Toście mnie zmartwili :( No to biorę sempa w takim wypadku, tylko teraz jeszcze się zastanwiam czy skoro biorę sempa to czy brać s939 czy s754...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toście mnie zmartwili :( No to biorę sempa w takim wypadku, tylko teraz jeszcze się zastanwiam czy skoro biorę sempa to czy brać s939 czy s754...

Alternatywą jest jeszcze Opteron 144 lub 146 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też od niedawna przestałem katować swojego Venice i doszedłem do wniosku że 2943MHz @ 1,472v (bios 1,500) Idle 22stC Stres 33stC w zupełności wystarczy ;]

Na codzień takie temp przy 1,5BIOS ?? Nie masz szyb w oknie;).A tak na serio to 22C i 33C w stresie to jakim cudem w pomieszczeniu no powiedzmy o temp. pokojowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na codzień takie temp przy 1,5BIOS ?? Nie masz szyb w oknie;).A tak na serio to 22C i 33C w stresie to jakim cudem w pomieszczeniu no powiedzmy o temp. pokojowej?

Wszystko mozliwe, na jednej DFI mialem 33 stopnie w stresie a na innej 41, czujniki roznie sie zachowuja, a taktowanie bylo to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozliwe, na jednej DFI mialem 33 stopnie w stresie a na innej 41, czujniki roznie sie zachowuja, a taktowanie bylo to samo...

To chyba jedyna rozsądna odpowiedź,choć te 41C było pewnie blizsze prawdy ;) a co do odczytu temp. to też jestem chyba w klubie z kompleksem odczytywania wyższych temp. za sprawą nowej DFI,a zreszta kogo to ......ma działac i koniec tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedyna rozsądna odpowiedź,choć te 41C było pewnie blizsze prawdy ;) a co do odczytu temp. to też jestem chyba w klubie z kompleksem odczytywania wyższych temp. za sprawą nowej DFI,a zreszta kogo to ......ma działac i koniec tematu

Nowe Ultra-D AD0 mocno zanizaja temp. po wlaczeniu kompa w idle 17 stopni gdzie temp otoczenia wynosi 20 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sew_server:

1. Mardok nie Mardko

2. Moje OCZ z podpisu ;)

 

@Racuch:

Temp w pokoju koło 18stC była więc nie tak zimno ;) W lecie pewnie więcej będzie no ale pisałem jak było w danej chwili ;] No i blachy nie mam na cpu ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sew_server:

1. Mardok nie Mardko

2. Moje OCZ z podpisu ;)

 

@Racuch:

Temp w pokoju koło 18stC była więc nie tak zimno ;) W lecie pewnie więcej będzie no ale pisałem jak było w danej chwili ;] No i blachy nie mam na cpu ;)

 

Zglosze ten fakt do AMD..:D

 

Widze w koncu zdecydowales sie na amputacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer:

 

Procek biega z „gołym jajkiem” już jakiś czas ale musiałem jeszcze WC przeczyścić aby temp jeszcze spadły bo miałem ostatnio takiego lenia że syf był niesamowity a mi się nic nie chciało robić ale w końcu się zmobilizowałem i widać efekty ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Venice'a 3000+ lub 3200+, jak myślicie, jest sens dopłacać

do San Diego 3700+? Venice się na 100% podkręci na taki sam zegar, ale czy te 1MB cache'u jest taką dużą różnicą? Wiem że w intelu różnica w cache L2 dawała bardzo dużą różnicę w wydajności, ale nie wiem jak to u AMD, bo nigdy AMD nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Venice'a 3000+ lub 3200+, jak myślicie, jest sens dopłacać

do San Diego 3700+? Venice się na 100% podkręci na taki sam zegar, ale czy te 1MB cache'u jest taką dużą różnicą? Wiem że w intelu różnica w cache L2 dawała bardzo dużą różnicę w wydajności, ale nie wiem jak to u AMD, bo nigdy AMD nie miałem.

1MB vs. 0,5MB u AMD to znikoma różnica a już na pewno nie porównywalna do Intela, ale osobiście jak bym miał kupować teraz CPU i miał bym kasę to bym jednak brał SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie powinno raczej brzmiec - po ile mozesz miec oba procki ?!

jesli roznica w cenie to jakies 50 - 100zl, to oczywiscie SD, jak wiecej (osobiscie zastanawial bym sie nawet czy jest sens doplacac 100) to venice bedzie spoko - a jak jeszcze masz gwarancje kretliwosci, to juz wogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...