Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanowilbym sie czy wytrzyma ci zasilka :blink: moze na mocniejszej by ci lepiej poszedl

myślicie że zasiłka może nie wytrzymawać?? mam dostęp do 410W chieftec'a :D moge na nim zrobić pare testów ;) karta graficzna nie bierze aż tak dużo prądu. a posiadam tylko 512 ramu i jeden dysk oraz nagrywarke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam boxowy wentyl i jak programowo ustawić tak żeby zawsze kręcił sie na max obrotów. W biosie nie mam zadnych opcji związanych z fanem wiec może jest jakis programik (nie fanspeed), którym sie da to ustawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanko :P jakie mozna ustawic maksymalne napiecie dla proca żeby one było bezpieczne (posiadam venice 3000 , E6)

pozdrawiam

 

 

 

_____________________________

 

procek - Athlon 64 3000 (venice, E6) 1800@2600 , 1,6v

mobo - DFI Lanparty Nforce 4 sli - d

pamiątki - Geile ultra-x 4 x 512 mb ucc 400@466 , 2,5-4-4-8 , mod 3,3 + 0.1

grafika - Winfast 6200 PX @ 6600 , 350/650 wkrutce zmieniam

dyskacz - samsung 80 giga ??? wkrutce zmienie (pc mark 2004, 4776)

zasiłka - Tagan u 15 / 530 wat

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patryk1234

 

nie ma tu zasady ja dzialalem przez 2 miechy na 1.75V i nic sie nie stalo ale z tego co wiem komus padl venice przy 1.6V, ogolnie do codziennej pracy staraj sie nie przekraczac 1.55V :D

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze zalamalem sie totalnie epox 9nda3i to shit pierwszego dnia jak ja dostalem zmienilem na najnowszy bios co dalo mi tylko mozliwosc dodania napiecia na 1,85V na preoca ale po co mi takie!?? T1 kompletnie ine dziala na gb dzialalo! dzielniki standardowe 100/133/166/200... a w gigabycie jak mialem nowy bios f7 to 100/133/155/166/18x/200... a ten 150 calkowicie mi podpasil kurde a teraz go nei mam i jescze T1 nie dziala! i na maxa fsb to jakies 317 stabilnie [ciach!]a mac taki zalamanuy jestem bo na gb 340 lekko bylo czyli moj selekcjonowany venice na nic sie zda max 2852mhz szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! moze cos da sie zrobic? jescze sie pobawie ale nie wiem czy cops sie da jestem trszke zalamany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

mam jedno pytanko :P jakie mozna ustawic maksymalne napiecie dla proca żeby one było bezpieczne (posiadam venice 3000 , E6)

pozdrawiam

Mam E6, na codzień mam 1,45 2,5 GHz... dzisiaj od święta było 1,78V i 3017MHz :lol2: na AC :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pcmax

ja w twoim przypadku wolalbym sprzedac grafe kupic taka na pci-e i do tego asus'a lub DFI .

Asrock - sorki ale bez komentarza :mur: jakos nigdy nia mialem "zaufania" do tych plyt, a co dopiero do o/c na nich

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego ASRock'a kupiłem go pod namową kumpla (on też go kupił), po ~2-3tyg. ja sprzedałem swojego a kumpel niedługo po mnie :P. Jest niestabilny, ogranicza OC memek i jeszcze jakieś coldbooty, niewarto :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam E6, na codzień mam 1,45 2,5 GHz... dzisiaj od święta było 1,78V i 3017MHz :lol2: na AC :lol2:

 

Wiesz ja na codzień bąłbym sie używac napiecia 1,78 bo mi własnie pasuje 1,72 lub 1,74 żeby mi poszedł 2700 nic na to nie poradze że nie wicisne z mojego procka więcej :P

 

Mam E6, na codzień mam 1,45 2,5 GHz... dzisiaj od święta było 1,78V i 3017MHz :lol2: na AC :lol2:

 

 

Wiesz ja na codzień bąłbym sie używac napiecia 1,78 bo mi własnie pasuje 1,72 lub 1,74 żeby mi poszedł 2700 nic na to nie poradze że nie wicisne z mojego procka więcej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

2,8 moge mieć na 1.55... ale wole 1 volt mniej i 2.5 ghz... różnica w wydajności i tak prawie zadna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,8 moge mieć na 1.55... ale wole 1 volt mniej i 2.5 ghz... różnica w wydajności i tak prawie zadna....

 

 

 

to masz szczęscie że tyle ci poleci bo mi własnie pasowałby zeby mi poszedł 2800 wtedy by i pamieci na maksa ustawił ale jak testowałem i zoabnczyłe ze mi poleci na 2700 z 1,74 chyba to juz skzoda go katowac na 2800

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom niestety musialbym troszke doplacic do pci-e kurcze wiec biznes taki sobie by byl:) bo jzu troszke wyopilem kasy w sprzet! kurcze ale najbardziej co mnie dobilo to niekomaptybilnosc na T1!! no zalamalem sie poprostu jzu nie mowie o dzielnikach ale to T1 i to fsb jescze boze porazka!!! zaraz potrakyuje chiepset 1,75V i zobaczymy jak bedize latal!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom niestety musialbym troszke doplacic do pci-e kurcze wiec biznes taki sobie by byl:) bo jzu troszke wyopilem kasy w sprzet! kurcze ale najbardziej co mnie dobilo to niekomaptybilnosc na T1!! no zalamalem sie poprostu jzu nie mowie o dzielnikach ale to T1 i to fsb jescze boze porazka!!! zaraz potrakyuje chiepset 1,75V i zobaczymy jak bedize latal!

serialnie masz pecha ale nie jestes sam :D mi tam 1.75V nic nie dalo, wytrzymal skurczybyk :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze wlansie wroiclem z bojow!

mnoznik 6x i max htt to ok 334 ale w sumie nie wiem dlaczego na mnoznku 9 ma problemy na 320fsb na napieciu 1,75V na chipsecie a na procku mialem 1,55V co na standardzie lata sobie 2,7Ghz bez problemow kurcze proca nie podejzewam poniewaz kupile selekta i otrzymalem screeny i wsyztsklo latalo oki ale na dfi:P a epox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze wlansie wroiclem z bojow!

mnoznik 6x i max htt to ok 334 ale w sumie nie wiem dlaczego na mnoznku 9 ma problemy na 320fsb na napieciu 1,75V na chipsecie a na procku mialem 1,55V co na standardzie lata sobie 2,7Ghz bez problemow kurcze proca nie podejzewam poniewaz kupile selekta i otrzymalem screeny i wsyztsklo latalo oki ale na dfi:P a epox

powiem ci tak. Gigabyte nie nadaje sie do OC, sa to dobre plyty sam mialem 2 ale nie do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak. Gigabyte nie nadaje sie do OC, sa to dobre plyty sam mialem 2 ale nie do OC

 

Mam jedne problem bo mam venice 3000 obecnie chodzi mi na 2666 przy 1,66 i fsb 296 (przechyodzi mi super pi 32 m) a jak chce dac na fsb 300 wtedy porocek startuje z 2700 ale w tym jest problem czy dam napiecie 1,7 czy 1,73 to nie przjedzie mi super pi za pierona na pierwszych lopach wyskakuje bład moze mam za stary bios ? nie wiem jak wqiecie co moze byc to piszczie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem ciekawostke co do krecenia:

jedna ta sama plyta abit av8 3rd eye

te same podzespoly

jedna roznica

grafika ati radeon 9200 oraz nvidia gf5900

 

na obu konfigach a byl to ten sam komp tylko ze zmiana grafiki, poprawnie pracuje przy 9x300 1,525V przechodzi spi32M i katownie primem

 

i teraz

na produkcie nvidii wysypuje sie w grach chocby przy probie 9x230 sypia sie gry porostu jakakolwiek proba podkrecania ingeruje jakos w grafike ze tryb 3D robi bledy podczas gdy cala reszta jak korzystanie z systemu kodowanie filmow i mnostwo rzeczy ktore nie korzystaja z trybu 3d chodzi cacy

 

natomiast na produkcie ati wszystko jest jak najbardziej OK, sytem i gry wszytko cacy smiga

 

po co to pisalem a popatrzcie w swoje sigi

 

chojrakrock ma radka a Cloperflake ma gf, mzoe ten GB sie zachowuje tak jak abit ale nie lubi np radkow podczas gdy abit nie lubi nvidii

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

popatrz na moja sygnature i skomentuj to

jedna jaskółka wiosny nie czyni. Gigabyte to złom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cloperflake wie co to znaczy OC gigabyte! super plyta miales tez bios F7?? ten daje kopa w mozliwosciach z pamieciami

 

@chojrakrock chyba nigdy nie miales K8NSC bo top naprawde super plyta do OC moz enei jest taki fenomen jak DFI tzn z tegoi co slyszalem bo widziec nie widzialem ale naprawde na AGP ne ma lepszej grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chojrakrock chyba nigdy nie miales K8NSC bo top naprawde super plyta do OC moz enei jest taki fenomen jak DFI tzn z tegoi co slyszalem bo widziec nie widzialem ale naprawde na AGP ne ma lepszej grafy

Tak jak pisalem mialem pare plyt gigabyte i zawsze mialem problem z napieciami. Ogolnie uwazam te plyty za stabilne i swietnie sie nadaja dla przecietnych uzytkownikow ktorzy nie katuja swoich maszyn :D na balkonach itp B)

 

@AV8

Fajnie ze to sprawdziles :D ja na moim satrym gigabycie mialem 9600xt i w oc blokowala mnie tylko plyta, a dokladnei brak zwieszkaia napiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem dzis 3000+ z produkcji 06 i niestety nowy rok nic nie wnosi, zadn nie byl stabilny na 2.6 1.55v

na ile sztuk? może jest jeszcze jakaś szansa na perełki w co jednak wątpie.. im nowsze venice tym gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam nowego vnica, jednego w domku. Sprobuje go przetestowac :P

Ale narazie jak sprawdzalem pierwszym razem szedl na 1,575 na 2600mhz

 

btw.

 

Wy podajecie te napiecia 1,5 1,45 bo Wam płyta tak podaje, czy mierzycie miernikiem ? Bo np. z CPU-Z na DFI Lan Party w ogole o 1v jest zanizone.

 

Miernik pokazuje że mam 1,63 bo tak mam :>

a CPU-Z ze 1,53-1,54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem ciekawostke co do krecenia:

jenda ta sam aplyta abit av8 3rd eye

te same podzzespoly

jedna roznica

grafika ati radeon 9200 oraz nvidia gf5900

 

na obu konfigach a byl to ten xsam komp tylko ze zmiana grafiki poprawnie pracuje przy 9x300 1,525V przechodzi spi32M i katownie primem

 

i teraz

na produkcie nvidii wysypuje sie w grach chocby przy probie 9x230 sypia sie gry porostu jak kolwiek proba podkrecania ingeruje jakos w grafike ze tryb 3D robi beldy podczas gdy cala reszta jak korzystanei sz zsytemu kodowanie filmow i mnostwo rezczy kotre nei korzystaja z trybyu 3d chodzi cacy

 

natomaista na produkcie ati wsyztko jest jak najbardziej OK, sytem i gyry wszytko cacy smiga

 

po co to pisalem a poatrzecei w swoje sigi

 

chojrakrock ma radka a Cloperflake ma gf, mzoe ten GB sie zachowuje tak jak abit ale nie lubi np radkow podczas gdy abit nie lubi nvidii

 

 

 

 

Co to za język? Polski? Słowacki? Czy może Czeski?

 

 

 

 

hmmm mam nowego vnica, jednego w domku. Sprobuje go przetestowac :P

Ale narazie jak sprawdzalem pierwszym razem szedl na 1,575 na 2600mhz

 

btw.

 

Wy podajecie te napiecia 1,5 1,45 bo Wam płyta tak podaje, czy mierzycie miernikiem ? Bo np. z CPU-Z na DFI Lan Party w ogole o 1v jest zanizone.

 

Miernik pokazuje że mam 1,63 bo tak mam :>

a CPU-Z ze 1,53-1,54

 

Podawaj z BIOSa...Wg mnie powinno się zawsze podawać z BIOSa bo odczyty z cpu-z to można sobie o kant rozbić. Poza tym tak jest lepsze porównanie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...