Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad 1G up umiał mój wini teraz szukam proca co będzie umiał więcej niż 1G up, nie mówię że się „uda za pierwszym razem” ale będę próbował do skutku.

 

Eh i niech mi ktoś powie, że O/C jest tanie…

 

PS:

 

I żeby nie było że się „obijam” na moim P3 ;)

 

P3 Slot1 600MHz @ 828,1MHz

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

newegg to fajny sklep wiele rzeczy tam kupilem, jak bylem w usa i poprzez wujka.

 

Moj winnie jest slaby 300x8 na 1.568 :\ Zaczekam az dostaniecie swoje venice i zobacze co sie da zrobic z moim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh i niech mi ktoś powie, że O/C jest tanie…

 

1433307[/snapback]

OC jest bardzo tanie, wręcz darmowe. Droga jest za to chęć bycia wyżej w "wymyślonych" rankingach od innych lub jak kto woli zaspokojenie chuci własnego ego. Czysta prawda to niestety, bo realna korzyść z tego marginalna biorąc pod uwagę realną różnicę w codziennym użytkowaniu między A64 powiedzmy 2,5 a 2,8 GHz. Taki to trochę wyścig szczurów.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak to w wyścigach bywa nikt nie chce być „ten drugi” wiec jak ktoś się już zabiera za taką „zabawę” musi się liczyć z konsekwencjami, bo nikt nikogo do niczego nie zmusza…

 

Co do tego że O/C jest „darmowe” to też takie raczej względne pojęcie, bo tu by się przydało lepsze chłodzenie tu zaś lepszy ram a tu znowu selekcjonowany proc no i jeszcze jakaś mobo do tego wiec grosz do grosza i „ładna sumka” gotowa…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak to w wyścigach bywa nikt nie chce być „ten drugi” wiec jak ktoś się już zabiera za taką „zabawę” musi się liczyć z konsekwencjami, bo nikt nikogo do niczego nie zmusza…

 

Co do tego że O/C jest „darmowe” to też takie raczej względne pojęcie, bo tu by się przydało lepsze chłodzenie tu zaś lepszy ram a tu znowu selekcjonowany proc no i jeszcze jakaś mobo do tego wiec grosz do grosza i „ładna sumka” gotowa…

1433430[/snapback]

 

OC jest darmowe, bo kręcić można to co się ma i nikt nikogo nie zmusza do kupna czegoś lepszego. Ja zawsze ceniłem bardziej ludzi , którzy z cienkiego configu cuda wyczyniali niz tych którzy okupowali pierwsze miejsca za cenę sporych wydatków na sprzęt , często kosztem innych przyjemności.

 

Szczerze mówiac nie obchodzi mnie to ile kto wkłada w kompa, tyle, ze czasem warto się zastanowić czy ma to sens. Mnie akurat stac na zabawę i nie robię tego kosztem innych przyjemności. Ale jak tak czytam wypowiedzi niektórych to aż mnie skręca jak widzę , ze ostatnie zaskórniaki ludzie wydają na procka , który pociągnie 100 MHz więcej niż posiadany. A może by tą kaskę pzreznaczyć np. na jakiś kurs z certyfikatem? MCSA, CCNA, CNA? To o wiele więcej w życiu da niż chwilowa przyjemność posiadania sprzętu o kosmicznym OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC jest darmowe, bo kręcić można to co się ma i nikt nikogo nie zmusza do kupna czegoś lepszego. Ja zawsze ceniłem bardziej ludzi , którzy z cienkiego configu cuda wyczyniali niz tych którzy okupowali pierwsze miejsca za cenę sporych wydatków na sprzęt , często kosztem innych przyjemności.

1433470[/snapback]

Tutaj pozwole sobie nie zgodzic z toba ;) Wielu uzytkownikow tego forum kupuje Venice tylko po to zeby miec lepsze osiagi w O/C (komu chodzi tylko o poprawiony kontroler pamieci i obsluge SSE3 niech podniesie reke do gory;) ) i w wielu przypadkach sprzedaja swoje Winchestery, ktore naprawde sie dobrze kreca. Wiaze sie to oczywiscie z doplata (moze nie duza ale zawsze te pare "groszy" trzeba doplacic) Oprocz zmiany proca kupuja lepsze mobo (topowa DFI pod s939 do tanich nie nalezy) chociaz mogliby kupic cos tanszego i wykrecic na nim proca o 100-200MHz mniej. Pamieci tez wymagaja wiekszej inwestycji, chlodzenie itp. itd. O wiekszosci z tych rzeczy pisal juz Mardok (sorki za powtarzanie sie) i przychylam sie do jego wczesniejszej wypowiedzi. Mocne O/C nie jest darmowe (nie mylic z O/C palomino na KT400 :) ) i trzeba za to niestety placic dosc duzo. Pominalem aspekt mozliwosci spalenia jakiegos podzespolu i nie uwzglednienia gwary przez producenta (moze rzadko sie to zdarza, ale jest to prawdopodobne wiec wykluczyc dodatkowych kosztow nie mozna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przesadzasz trochę, no ale to twoje zdanie a to jest forum wiec masz prawo pisać co chcesz. Co do O/C to chyba oczywiste że każdy chce mieć coraz lepszy sprzęt, a po prostu niektórzy robią to kosztem czego innego jak im to sprawia przyjemność (np. mnie) to czemu nie… nie tobie to oceniać…

 

A teraz proponuję skończyć ten temat bo zrobił się już niezły Off Topic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, ze nie obchodzi mnie to ile kto wkłada w kompa. Zauważyłem jedynie, że OC jest darmowe, bo nic nie kosztuje przestawienie w BIOSie kilku opcji. Inna sprawa to Profi OC, gdzie trzeba ładować kasę, bo inaczej nici z zabawy. Jednakże w tym wszystkim przydałaby się też "chłodna głowa".... EOT.

 

BTW - sorki za OT, ale po prostu takie miałem odczucia z lektury przedostatniej strony wątku.

 

A Venice i u mnie wcześniej czy później zagości.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty ile moge dostac kasy za wina 3000+ na gwarancji ktory ciagnie 292x9 bynajmniej wiecej nie poszlo na tej plycie na innej nie sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile możesz dostać ? Tyle ile ktoś ci zapłaci.. 9x292 to nie wyczyn wiec się kokosów nie spodziewaj. Ludzie płacą za wyniki a nie za „plycie na innej nie sprawdzałem”…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tą kaskę pzreznaczyć np. na jakiś kurs z certyfikatem? MCSA, CCNA, CNA? To o wiele więcej w życiu da niż chwilowa przyjemność posiadania sprzętu o kosmicznym OC...

1433470[/snapback]

prosze o rozwiniecie powyższych skrutów - moze na priv :)

 

tak wogóle to prosiłbym autora powyższych słów o wymienienie tych kursów jakie zna z krótką ich charakterystyką .... chciałbym coś zasponsorować siostrze :) ile takie coś kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o rozwiniecie powyższych skrutów - moze na priv :)

 

tak wogóle to prosiłbym autora powyższych słów o wymienienie tych kursów jakie zna z krótką ich charakterystyką .... chciałbym coś zasponsorować siostrze :) ile takie coś kosztuje?

1434661[/snapback]

:google:

CCNA - Cisco Certified Network Associate

MCSA - Certyfikat Microsoft Certified Systems Administrator

CNA - Cisco Networking Academy

 

Mam jedno zastrzeżenie do tego co pisze Hanu .. Za każdy z tych kursów trzeba zapłacić od 1000zł w górę .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(komu chodzi tylko o poprawiony kontroler pamieci i obsluge SSE3 niech podniesie reke do gory;)

>>>No np ja :) Kontroler jak kontroler ale SSE3 mi się przyda do kodowania A/V. A swojego wini pozbędę się bez żalu jak już kase zbiorę na Vinice.

 

 

Oprocz zmiany proca kupuja lepsze mobo (topowa DFI pod s939 do tanich nie nalezy) chociaz mogliby kupic cos tanszego i wykrecic na nim proca o 100-200MHz mniej.

>>>To nie tylko te 100 czy 200 MHz więcej ale stabilność kompa wogóle. Akurat jeśli chodzi o MoBo to nie warto oszczędzać. Co nie znaczy by od razu brać SLi-DR :)

 

Mocne O/C nie jest darmowe (nie mylic z O/C palomino na KT400 :) ) i trzeba za to niestety placic dosc duzo.

Ale Hanu pisał przecież o czymś zupełnie innym. Większość kompó można mniej lub bardziej podkręcić i tym samym zwiększyć wydajnoiść za darmo. Porównywanie tego do ścigania sie w rankingach OC i wydatków z tym związanych to tak jak porównywanie gościa co robi tuning Poloneza tandetnymi plastikami do tych które można zobaczyć w magazynach o GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

Jest sie dobrym overclockerem, bo sie ma lepsze wyniki w 3Dmarkach etc. Ma sie super wynik bo ma sie super nowy sprzet. Ma sie super sprzet bo ma sie duzo kasy. Pamietam z matury : JEseli A=B a B=C to A=C !! :P

 

.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

OT:

Jest sie dobrym overclockerem, bo sie ma lepsze wyniki w 3Dmarkach etc. Ma sie super wynik bo ma sie super nowy sprzet. Ma sie super sprzet bo ma sie duzo kasy. Pamietam z matury : JEseli A=B a B=C to A=C !! :P

 

.....

1435184[/snapback]

matme to moze i pchnales ale z logiki miales banie bankowo (nie na maturze rzecz jasna) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na XS to z dnia na dzien jest coraz to gorzej jesli chodzi o OC Venice - im pozniej kupiony chip tym gorsze OC <_< ...ciekawe co do nas przyjedzie? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

hanu gratuluje wypowiedzi , milo sie czyta jak ktos madrze pisze - nie samym Oc czlowiek zyje... co innego podkrecic dla wzrostu wydajnosci malym kosztem , a co innego kupowac selekcjonowane procki za cieka kase zeby uzyskac pare mhz wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hanu gratuluje wypowiedzi , milo sie czyta jak ktos madrze pisze - nie samym Oc czlowiek zyje... co innego podkrecic dla wzrostu wydajnosci malym kosztem , a co innego kupowac selekcjonowane procki za cieka kase zeby uzyskac pare mhz wiecej

1435906[/snapback]

A slyszales o czyms takim jak SUBIEKTYWIZM ?? To, ze Hanu ma takie zdanie i kilku innych uzytkownikow to nie znaczy, ze nie maja racji. To samo tyczy sie ludzi o zupelnie innym (przeciwstawnym) spojrzeniu na ta sprawe. Tylko, ze "racji absolutniej" nie ma nikt.

 

PS. Wybaczcie za ten post, ale musialem to napisac bo moje EGO nie daloby mi spokoju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...