Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

ok, ale to nie znaczy że płyta musi być od razu przez to skopana, nigdy jeszcze nie miałem przyjemności (?) się użerać z serwisem epoxa i mam nadzieje że nigdy nie będe musiał, bo płyta jest naprawdę wg. mnie rewelacyjna.. ale nie o tym ten temat, troche się rozjeżdżamy.

 

Dziwna sprawa z tym Venice - teraz kiedy zapuszcze sp2k4, tak jak już mówiłem napięcie spada do 1,28v (CPUz), już leci półtorej godziny i żadnych oznak niestabilności (2807MHz). A na lutownice sobie troche poczekam.. niepokoi mnie trochę ta sprawa, ale chyba Venice przez to nie padnie? ;)

Edytowane przez arczi-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy „chyba” i „padnie” ze względów bezpieczeństwa proszę nie używać w jednym zdaniu ;) Co do zmiany DFI na Epoxa ze względu na 2x256MB ramu w dodatku na średnich timingach nie nazwał bym dobrym pomysłem ale to już nie moja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o AC, a dokładnie AC Freezer64. Pisałem już, że dawałem gdzieś screena na tym forum (latem).

 

1957816[/snapback]

Ja mówiłem tylko że się da, nie mówiłem na jakim chłodzeniu ale tak mowa o WC no cóż AC to ja od lata na CPU nie miałem…

"zwracam honor" na WC oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ninji przy otwartej budzie przy 19st w pokoju w stresie dobija mi do 42-43st, na fryzjerze przy 30st w pokoju nie ma takiej opcji... chyba, ze bude wentylowaly delty screamery 5k RPM przy 80mm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ninji przy otwartej budzie przy 19st w pokoju w stresie dobija mi do 42-43st, na fryzjerze przy 30st w pokoju nie ma takiej opcji... chyba, ze bude wentylowaly delty screamery 5k RPM przy 80mm :D

Racja na ninji da sie to zrobic nawet na pasywnej u mnie jest kolo 48' ale na frezerku wydaje mi sie to malo prawdopodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowalem wc na grafe, bo mnie wyjec wqzal... po kilku dniach stwierdzilem, ze czemu by nie zalozyc na proca... teraz zastanawiam sie nad czyms na nf4 :]

tak czy inaczej - proc na 2,8ghz 1,52V zpuz i jest w stresie jakies 35'C. grafa chyba tylko raz przekroczyla 38'C

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

A ja po szprycowaniu swojego E6 coraz wyzszymi napieciami cos w nim "wygrzałem" :/

wcześniej bez problemu chodził na 1.32v-1,36v przy 2250Mhz - przechodził prime / jakieś wieksze aplikacje kodująco/dekodujace itp

jak prubowałem z niego coś więcej wycisnać wstawiłem w biosie 1,55v (cpu-z widzi 1,60v- a8ne tak ma :P )

i bawiłem sie timingami az wkońcu

BLUE SCREEN

MACHINE_CHECK_EXCEPTION

STOP: 0x0000009c (itd)

 

hehh

no nic widziałem ze więcej nie idzie to zmiejszyłem na te 2250Mhz 1,36v iiiii

ładuje sie winda ..... BLUESCREEN :( ten sam

ładuje na 1,4v

ładuje sie winda ..... BLUESCREEN :( :(

ładuje na 1,42v

załadowao sie :) ale po odpaleniu prime po 20min BLUESCREEN :( :( :( :( :mur: :mur: :mur: :mur:

wiec 1,46v ....

No puki co jest OK - prime chodzi ju 2h i do tego zapusciłem DivixToDVD z kompresja filmiku - chodzi :)

proc 42*

idle 34*

 

co sie mogło z nim stać :/ :(

a myślałem ze trafiła mi sie taka ładna sztuka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce Cię zamartwiać, ale w Athlonach XP było czasem coś takiego, ze przypuścmy proc chodził na 2.5Ghz @ 1.9v na AC, potem po kilku miesiacach zaczynały sie probelmy, tzn procek juz sie nie chcial krecic tak jak się kręcił, np. na 1.9v działał ale na 2.4ghz, potem na 2.2ghz aż w koncu na defaultowym napieciu i mhz robił krzaki, aż w koncu umierał doszczętnie...także wygrzewanie nie jest zdrowe :P

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

chyba za rok przesiade sie na jakiegoś opernona albo Fx-a :)

tera bede jechał normalnie :) 2ghz i już :) na 1,4v :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik89 a próbowałeś windę przeinstalować? Bo nie wiem jak u Was ale u mnie jest tak, że jak przegnę z OC to winda generalnie do wymiany...

Spróbuj może pomoże.

Pozdr

Dlatego warto mieć windę zoptymalizowaną pod oc/tesy i zrobic np jej obraz.

W razie problemów 5 minut i po sprawie

 

@Caehl

E3 to nie wszystko.Jak jest z 17/21 tygodnia to może byc ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

No cuz mozliwe :P

tzn jak ustawiłem HTT 320 x 9 - 2880Mhz na 1,6v to winda odrazu przy ładowaniu mi wywalała Byka :/

jak odpaliłem Mandrivie to bez problemu sie zaladowała i działała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

hym chyba nie :P

bo przy instalacji windy (po formacie) jest ten sam blue screen :P

cos sie wygrzało w moim procku - ale nie jest tak źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

przegrzało hehe - najwyższa temp. jaką zanotowałem to 37* idle 43*stress :P

prędzej za wysokie napiecie coś niporządanego tam zdziałało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po szprycowaniu swojego E6 coraz wyzszymi napieciami cos w nim "wygrzałem" :/

wcześniej bez problemu chodził na 1.32v-1,36v przy 2250Mhz - przechodził prime / jakieś wieksze aplikacje kodująco/dekodujace itp

jak prubowałem z niego coś więcej wycisnać wstawiłem w biosie 1,55v (cpu-z widzi 1,60v- a8ne tak ma :P )

i bawiłem sie timingami az wkońcu

BLUE SCREEN

MACHINE_CHECK_EXCEPTION

STOP: 0x0000009c (itd)

(...)

 

co sie mogło z nim stać :/ :(

a myślałem ze trafiła mi sie taka ładna sztuka :(

Ja zaczynam się obawiac podobnego przypadku u mnie.

Też napięcie 1.53-1.6V (tak skacze w CPU-z, w biosie mam 1.5375 V)

HTT 240 MHz/DDR266

Temperatury: 32-35 idle, 40-42 stress.

 

U mnie co prawda nie ma BlueScreen, ale wywala mi np. gry do pulpitu albo zupełne sie komp wyłącza!!! No właśnie panowie - co jest z tym wyłączaniem napięcia? Czy ktoś z Was umie to wytłumaczyć? Oczywiście pomijam teksty w rodzaju - podkręcanie, to się samo rozumie ;) Chodzi mi o to co jest fizyczną przyczyną? Jaki element zawodzi?

Procek się wyłącza? - nie sądzę, przypominam: 41-42 stC (no chyba że czujniki aż tak przekłamują)?

Za słabe zasilanie? - też nie bardzo - spójrzcie do sygnaturki... Zasilacz nówka, raczej go nie podejrzewam o wadliwe działanie, napięcia stabilne!

Kiepskie (lub za mało) stabilizatorów nap. zasilania dla procka na płycie głównej?

 

Co myślicie - co się dzieje, że komp wyłącza się tak jakbyśmy mu prąd gwałtownie odcięli?

 

pdzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się też 2 razy komp wyłączył tak jakby zasilanie odcięto, ale to nie była wina procka tylko gamepada. Ten Pad jest chyba coś popsuty, bo jak go czasami podłącze to się komp wyłączy. Pad jest na USB. Mam dużo urządzeń na usb, ale tylko w przypadku tego pada mi sie komp wyłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się też 2 razy komp wyłączył tak jakby zasilanie odcięto, ale to nie była wina procka tylko gamepada. Ten Pad jest chyba coś popsuty, bo jak go czasami podłącze to się komp wyłączy. Pad jest na USB. Mam dużo urządzeń na usb, ale tylko w przypadku tego pada mi sie komp wyłączył.

To ciekawe co piszesz, na to bym nie wpadł... Co ja mam podłączone: kierownica Logitecha, SpeedTouch USB, sporadycznie-USB Flash Memory, Myszka A4Tech IR Wireless ... Hmmm... w sumie nie za bardzo mam co odłączyć żeby się przekonać <_< ... Trochę głupio zasuwać w Need For Speed'a bez kierownicy ;) Ale muszę to jeszcze wybadać. Sęk tylk ow tym, że nie umiem na zawołanie sporwokować teg wyłączania się - dzieje się to doś przypadkowo :huh:

 

Ktoś ma może inne koncepcje wytłumaczenia tych dziwnych "Power Off" po overclockingu? Każdy sensowny pomysł mile widzany :razz:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

Ja zaczynam się obawiac podobnego przypadku u mnie.

Też napięcie 1.53-1.6V (tak skacze w CPU-z, w biosie mam 1.5375 V)

HTT 240 MHz/DDR266

Temperatury: 32-35 idle, 40-42 stress.

 

U mnie co prawda nie ma BlueScreen, ale wywala mi np. gry do pulpitu albo zupełne sie komp wyłącza!!! No właśnie panowie - co jest z tym wyłączaniem napięcia? Czy ktoś z Was umie to wytłumaczyć? Oczywiście pomijam teksty w rodzaju - podkręcanie, to się samo rozumie ;) Chodzi mi o to co jest fizyczną przyczyną? Jaki element zawodzi?

Procek się wyłącza? - nie sądzę, przypominam: 41-42 stC (no chyba że czujniki aż tak przekłamują)?

Za słabe zasilanie? - też nie bardzo - spójrzcie do sygnaturki... Zasilacz nówka, raczej go nie podejrzewam o wadliwe działanie, napięcia stabilne!

Kiepskie (lub za mało) stabilizatorów nap. zasilania dla procka na płycie głównej?

 

Co myślicie - co się dzieje, że komp wyłącza się tak jakbyśmy mu prąd gwałtownie odcięli?

 

pdzr

też pewnie masz blue screeny jak ci kompa resetuje :)

tylko za szybko ci sie pojawia i znika zebyś mógł je dostrzec :P

spróbuj odpalić prime i jakiś program do kodowania video , jak chodzi to jeszcze odpal explolera :) i winampa :)

zobacz czy bedziesz miał zwis :)

na windzie x64 blue screeny nie zmikaja jak na x32 :)

jak ktoś jeszcze miałby chwilke to niech poodpale takie progi na niższym napieciu (np 2250Mhz na 1,32v :) )

jak bedzie taki sam blue screen to bede przynajmniej wiedział na czym stoje :)

 

240htt :/ tak cienko ;/ u mnie na 250x9 chodzi napieciem 1,46v w 100% stable - a winda odpala od 1,32v :P

zmniejsz ddry do jakis 166 i mnoznik HTT do 1x :)

 

ps- tez mam a8n :) to do 200ddry :P i htt aż do 1x :)

złym wyborem według mnie były te geile do asusa :/ - seria A8N nie obsługuje tych pamiątek - bedą chodziły jak najtańsze podruby :)

luknij sobie do instrukcji na tabele obsługiwanych ramów :)

moje kingstony chodzą na 224Mhz (czyli 448) bez podnoszenia napiecia :D (i to przy obnizonych timingach do 2-3-3-7 :D)(tak pokazuje cpu-z)

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też pewnie masz blue screeny jak ci kompa resetuje :)

tylko za szybko ci sie pojawia i znika zebyś mógł je dostrzec :P

(...)

Nie mam bluescreenów - przecież napisałem w poprzednich postach - odcina się zasilanie!!! Jak ktoś używa ikspeka jakiś czas, to wie jak wyłączyć automatyczny reset po BSOD <_<

 

240htt :/ tak cienko ;/ u mnie na 250x9 chodzi napieciem 1,46v w 100% stable - a winda odpala od 1,32v :P

zmniejsz ddry do jakis 166 i mnoznik HTT do 1x :)

...a co mi da tak niski dzielnik i HTT x1 skoro i na x3 pracuje poniżej 1000 MHz aż do HTT=300 MHz ?!

 

złym wyborem według mnie były te geile do asusa :/ - seria A8N nie obsługuje tych pamiątek - bedą chodziły jak najtańsze podruby :)

luknij sobie do instrukcji na tabele obsługiwanych ramów :)

moje kingstony chodzą na 224Mhz (czyli 448) bez podnoszenia napiecia :D (i to przy obnizonych timingach do 2-3-3-7 :D)(tak pokazuje cpu-z)

... że Geil'e Value były złym wyborem to już teraz wiem,niestety musztarda po obiedzie. Natomiast Geil'e Ultra na jkie mam nadzieję wymienić powinny być OK ;)

A propos list referencyjnych Asusa, proponuję sobie ją wydrukować i chodzic po sklepach pół miesiąca z lupą odczytując oznaczenia na każdej kości RAM'u - życzę powodzenia... To po pierwsze. Po drugie, nawet sami producenci pamięci przyznają, że listy takie, powstające na etapie produkcji płyt głównych, często nijak się potem mają do realiów rynkowych i faktycznej kompatybilności pamięci z płytami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...