Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chemik89

...a co mi da tak niski dzielnik i HTT x1 skoro i na x3 pracuje poniżej 1000 MHz aż do HTT=300 MHz ?!

 

to ze pamiątki cie nie bedą blokować a htt hym :P

zobaczysz ile da rade wycisnać z proca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to na 100% wina zepsutego gamepada, bo nawet bez OC mi sie restartowało. Pad za 20 zeta, więc żadna strata, bo i tak go już dawno nie używam. Bez podłączonego pada z wszystkimi urządzeniami na USB działa OK. Mam chyba 6 gniazd zajętych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie wina pada bezpośrednoi, tylko tego, że na przykład płyta nie wyrabia z zasilaniem jak masz go jeszcze podłączonego? Mi też się mój Sempron wyłączał po OC, ale okazało się, że to chyba wina mojego Chiefteca :? Bo na jakimś Logic 350W wszystko jest w porządku, nawet po OC. A dodatkowo okazało się, żę miałem przypaloną po jednej stronie wtyczkę od zasilacza do zasilania płyty głównej... więc to pewnie przez to, ale dlaczego się przypaliła to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to nie chcę marudzić, ale powoli tracę wiarę w sens overclockingu... Jak wyszły jakiś czas temu Athlonu i Semprony 64bitowe wszyscy wzięli się za podkręcanie, że niby te procesory mają takie świetny potencjał itp. A teraz co widać wraz z upływem czasu? Jednym się komputery wyłączają (w tym mi), innym temperatura procesorów skoczyła w góre nieodwracalnie o jakieś 10 stopni, u innych procesor gorzej się podkręca niż kilka miesięcy wcześniej, a u jeszcze innych sypie błędami na domyślnych ustawieniach... Nie mówiąc już o kilku przypadkach zwykłego padnięcia procka na wyższych napięciach, np. 1.65V (afera z wrześniakiem). Nie chcę dramatyzować, też kiedyś byłem bardzo na OC napalony, ale sami widzicie... Oczywiście jest jeszcze wiele osób cieszących się dobrymi prockami, ale te też również z upływem czasu może szlag trafić.

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

dlatego jak ktoś sie chce bawić w O/C to kupuje proce z selekcji :)

ja nie miałęm tego szczęścia ani okazji :)

ale nie narzekam.

wsumie i tak wszystkie venice da rade przerobić z 3000+ na 3500+ :) a nawet 3700+ w wiekszości :)

czyli nie jest tak źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to nie chcę marudzić, ale powoli tracę wiarę w sens overclockingu... Jak wyszły jakiś czas temu Athlonu i Semprony 64bitowe wszyscy wzięli się za podkręcanie, że niby te procesory mają takie świetny potencjał itp. A teraz co widać wraz z upływem czasu? Jednym się komputery wyłączają (w tym mi), innym temperatura procesorów skoczyła w góre nieodwracalnie o jakieś 10 stopni, u innych procesor gorzej się podkręca niż kilka miesięcy wcześniej, a u jeszcze innych sypie błędami na domyślnych ustawieniach... Nie mówiąc już o kilku przypadkach zwykłego padnięcia procka na wyższych napięciach, np. 1.65V (afera z wrześniakiem). Nie chcę dramatyzować, też kiedyś byłem bardzo na OC napalony, ale sami widzicie... Oczywiście jest jeszcze wiele osób cieszących się dobrymi prockami, ale te też również z upływem czasu może szlag trafić.

a ja myślę że piszesz głupoty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to nie chcę marudzić, ale powoli tracę wiarę w sens overclockingu... Jak wyszły jakiś czas temu Athlonu i Semprony 64bitowe wszyscy wzięli się za podkręcanie, że niby te procesory mają takie świetny potencjał itp. A teraz co widać wraz z upływem czasu? Jednym się komputery wyłączają (w tym mi), innym temperatura procesorów skoczyła w góre nieodwracalnie o jakieś 10 stopni, u innych procesor gorzej się podkręca niż kilka miesięcy wcześniej, a u jeszcze innych sypie błędami na domyślnych ustawieniach... Nie mówiąc już o kilku przypadkach zwykłego padnięcia procka na wyższych napięciach, np. 1.65V (afera z wrześniakiem). Nie chcę dramatyzować, też kiedyś byłem bardzo na OC napalony, ale sami widzicie... Oczywiście jest jeszcze wiele osób cieszących się dobrymi prockami, ale te też również z upływem czasu może szlag trafić.

Niestety tak już jest i raczej się tego nie zmieni.

Ale zapalonych overclockerów to raczej nie odstrasza ;)

 

a imo kupowanie proca z selekcji nie jest już takie satysfakcjonujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja treafiłem na fajnego proca ;) Chodzi na 2466Mhz na Vcore 1,425. Temeratura w stresie po jakiejś godzince to 42*C, więc nie jest źle. Mam włączone Cool & Quiet, więc jak się coś ściąga z netu i mnie nie ma przy kompie to temperatura koło 26-28*C. Myślę że takim OC tego procka nie zabije ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podkręcaniu powinno wyłaczyć się C&Q, bo może to uszkodzić proca. Poza tym nie ma się czym podniecać, bo w spoczynku procesor zawsze jest zimniejszy o kilka / kilkanaście stopni niż w czasie pracy, więc jest to najzupełniej normalne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego może C&Q uszkodzić proca?

Nie wiem, tak czytałem i tak wszyscy piszą :wink: W każdym razie pewnie chodzi pewnie o to, że jak zmnieniasz domyślne wartości to wartość po obniżeniu w spoczynku procesora przez C&Q też jest inna i coś się może zwalić... Nie wiem, nie jestem specjalistą w tym przypadku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie c'n'q zmienia mnoznik z 9 na 5 i zmniejsza napiecei zawsze o 0.3V tj jak mam 1.4->1.1 jak 1.55->1.25 , ale nie widze sensu wlaczania c'n'q jak nie potrzebuje mocy to ustawiam 1,8GHz i 1,1V i chodzi jak trzeba a jak potrzeba mocy to 2,7GHz i 1,525V ,zreszta by c'n'q chodzilo trzeba miec wlaczona w windzie zarzadzanie energia (tak pisze jakby kto nie wiedzial :D)

 

a tak pozatym to chemik ma e6 a i inni co sie skrazyli chyba tez e6 a jak wiedaomo e6 to byly padaki i to teraz sie okazuje ze to one padaja, jakos nie slyszlaem ze by mardokowi czy arcziemu ich e3 padly, zreszta sam mam e3 i to co potrafil na poczatku, potrafi ciagle wykonac, taki wnisoek sie nasowa, ale to tylko kilka sztuk, zeby mowic o zjawisku potrzeba wiecej dowodow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedne problem posiadam venice 3000 i kręci mi się na 2600 przy 1,62 a gdy juz dam napiecie 1,65 bądz 1,68 to juz za pierona nie przejdzie super pi 16 m a na procku posiadam boksowe chłodzenie a gdy bym zmienił na cos lepszego to czy by oc procka sie poprawiło ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedne problem posiadam venice 3000 i kręci mi się na 2600 przy 1,62 a gdy juz dam napiecie 1,65 bądz 1,68 to juz za pierona nie przejdzie super pi 16 m a na procku posiadam boksowe chłodzenie a gdy bym zmienił na cos lepszego to czy by oc procka sie poprawiło ??

bez przesady z tymi V.. jeszcze na box'ie.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady z tymi V.. jeszcze na box'ie.. <_<

_____________________________________________________

 

ja mam boxowy cooler na procku a i tak się nie grzeje w stresie mam maxymalnie 50 c a i tego nie wiem jaka jest dopuszczala tepmeraturka na venice 3000 ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zrobil;em tak jak mówiłes zmniejszyłem na 2500 przy 1,52 v stable <mardok> jakie chłodzenie oprucz wodnego bys mi doradził bo ja myslałem nad freezerem 64 ?? a moze pentagram pentagram freezone nxc 100 cu tylko nie wiem czy ten pentagram nie będzie kolidował z moimi pamieciami ?? więc co byście mi doradzili ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zrobil;em tak jak mówiłes zmniejszyłem na 2500 przy 1,52 v stable <mardok> jakie chłodzenie oprucz wodnego bys mi doradził bo ja myslałem nad freezerem 64 ?? a moze pentagram pentagram freezone nxc 100 cu tylko nie wiem czy ten pentagram nie będzie kolidował z moimi pamieciami ?? więc co byście mi doradzili ??

 

 

no i miałem jeszcze jednego zonka bo jak sie dowiedzialem ze są procenty do napiecia na procka to niwe wiedzialem jak się to ustawia i przez przypadek ustawilem napiecie dla procka 1,99 i uruchomil sie bez problemu ale szybko sie kapłem i zmiejszyłem tyle ile miało byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fryzjer 64 spokojnie starczy, z tym 1,99v to ładnie ładnie, nie wiem jak ten proc żyje jeszcze ;)

 

btw. nastepnym razem edytuj posty :)

[/quote

 

 

________________________________________________

 

a czy fryzjerek wystarczy zebym mógł wiecej procka podkręcic niz teraz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...