Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania ze względu na przesiadkę na x2 coś takiego http://www.freewebs.com/angoo/index.htm

Pracuje w pełni stabilnie 2400@1.25v i 2500@1.275v i na tych ustawieniach pracował w przez ostatnie kilka miesięcy bez żadnych problemów,temperatura nigdy nie przekroczyła 40c.Ngdy nie testowany wyżej ze względu na to że płyta nie wstaje po ustawieniu pamięci na 133 lub 100 mhz.

Jak ktoś byłby zainteresowany wystawie na allegro.

Na gwarancji do czerwca 06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj venice idzie na okolo 9x265 . na 270 nie wstal . czy to wina mojej plyty ( epox 9npaj sli ) , az tak ona odstaje od dfi ?? czy po prostu trafil mi sie jakis lipny venice ??? z gory thx

Edytowane przez rado1450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia nie zmienialem czyli default . wydaje mi sie ze stabilnie . co prawda raz zauwazylem ze w 3d smarku 2005 w jednym moemencie jest mniej klatek niz na default ale jeden moment chyba nie swiadczy o niestabilnosci , chociaz w 3d marku ogolny wynik po 300 i 500 mhz sie nie rozni ( a czasem nawet mimo wiekszej ilosci mhz wynik jest mniejszy wiec moze jednak .... ), ale tymi markami srednio sie przejmuje bo raczej one reaguja mocniej tylko na karte grafiki . procek i ram sa asynchronicznie , ram na 216 z timingami 2.5 3 3 7 ( tez cos nie za bardzo mi sie kreca :( na 250 mi sie nie uruchomily z fabrycznymi timingami ale pozniej jescze poprobuje bo tak nie moze byc ! ). sory ze troche chaotycznie to napisalem

 

aha zapomnialem dodac , chlodzenie pentagram miedziany setka .

 

wdzieczny bym byl jakbyscie podali mi bezpieczne napiecia przy tym chlodzeniu i jakiej temperetury zeby nuie przekraczal procek

Edytowane przez rado1450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wdzieczny bym byl jakbyscie podali mi bezpieczne napiecia przy tym chlodzeniu i jakiej temperetury zeby nuie przekraczal procek

mysle ze te 1.5V mozesz dac bez problemu, a temp staraj sie nie przekraczac 50' i bedzie ok.

 

@Mardok

Narazie moje TCCD nie gryza sie z DFI, 600mhz mam full stable, teraz testuje 620mhz i juz jest mala gorka memtest przechodzi ale prime sie wywala, musze sprobowac super pi 8mb, mysle ze niezle trafilem jak myslisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury to najlepiej >40*, a V to 1.55 na "co dzien" zeby nie przekraczac :wink:

 

Dla sprawdzenia stabilnosci to Prime zaposc. A jak niestabilny to V w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

@Mardok

Narazie moje TCCD nie gryza sie z DFI, 600mhz mam full stable, teraz testuje 620mhz i juz jest mala gorka memtest przechodzi ale prime sie wywala, musze sprobowac super pi 8mb, mysle ze niezle trafilem jak myslisz??

Jak już to 32M albo chociaż 16M no chyba że robisz dla screena ;) Jak już ci wcześniej pisałem to nie żadna reguła że TCCD „odbija” na DFI. Co do samych memek to bardzo dobrze trafiłeś ;] No i na koniec to chyba nie ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to 32M albo chociaż 16M no chyba że robisz dla screena ;) Jak już ci wcześniej pisałem to nie żadna reguła że TCCD „odbija” na DFI. Co do samych memek to bardzo dobrze trafiłeś ;] No i na koniec to chyba nie ten temat ;)

wiem ale musialem sie pochwalic :wink: , teraz mecze venice i narazie 2.4ghz lata mi na 1.34V szukam najnizszego napiecia na 2.4ghz czyli do pracy na codzien B), a memki to az sam sie dziwie ze tak ladnie lataja :D, postaram sie ubic 650mhz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak z ta tempreatura ?? mniej niz 50 czy mniej niz 40 wkoncu ?? nie znam sie na prockach dlatego wybaczcie mi te glupie pytania :) i moze ktos by cos o mojej plycie powiedzial bo juz wiele razy slyszalem ze duzo sie na niej wycisnac nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak z ta tempreatura ?? mniej niz 50 czy mniej niz 40 wkoncu ?? nie znam sie na prockach dlatego wybaczcie mi te glupie pytania :) i moze ktos by cos o mojej plycie powiedzial bo juz wiele razy slyszalem ze duzo sie na niej wycisnac nie da

mysle ze ponizej 50' mozesz byc spokojny, a to co ja narazie osiagnelem 1.34V jutro sprobuje nizej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowicie ze moge dac 1.5v bez problemu . tylko ze ja mam tyle fabrycznie :| czemu tak duzo ?a w smart guardian pokazuje mi ze mam 2.6 :| i temperature 66 a w biosie ze 34 . o co tu biega

Edytowane przez rado1450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz epoxa to czemu podajesz dane ze smart guardiana??? :blink: zobacz co ci pokazuje everest, lub inny uniwersalny program, a jakbys mial 66' to juz bys procka nie mial B)

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

czy mial ktos taki przypadek ze venice na roznych plytkach latal stabilnie ta sama czestotliwosc np 2700 ale np

przy roznym napieciach. Wykluczajac blad pomiarowy czy uklad lepszej plyty np dfi sprawi ze proc bedzie wymagal mniejszego napiecia do stabilnej pracy

 

Temperatury to najlepiej >40*, a V to 1.55 na "co dzien" zeby nie przekraczac :wink:

 

Dla sprawdzenia stabilnosci to Prime zaposc. A jak niestabilny to V w gore.

w okolicach 50 zle tez nie bedzie jesli ma krzywy beret

liczy sie stabilnosc

odczyt z plyty x odczytowi plyty Y nie rowny a roznice moga byc spore

 

napiecia nie zmienialem czyli default . wydaje mi sie ze stabilnie . co prawda raz zauwazylem ze w 3d smarku 2005 w jednym moemencie jest mniej klatek niz na default ale jeden moment chyba nie swiadczy o niestabilnosci , chociaz w 3d marku ogolny wynik po 300 i 500 mhz sie nie rozni ( a czasem nawet mimo wiekszej ilosci mhz wynik jest mniejszy wiec moze jednak .... ), ale tymi markami srednio sie przejmuje bo raczej one reaguja mocniej tylko na karte grafiki . procek i ram sa asynchronicznie , ram na 216 z timingami 2.5 3 3 7 ( tez cos nie za bardzo mi sie kreca :( na 250 mi sie nie uruchomily z fabrycznymi timingami ale pozniej jescze poprobuje bo tak nie moze byc ! ). sory ze troche chaotycznie to napisalem

 

aha zapomnialem dodac , chlodzenie pentagram miedziany setka .

 

wdzieczny bym byl jakbyscie podali mi bezpieczne napiecia przy tym chlodzeniu i jakiej temperetury zeby nuie przekraczal procek

plyta moze sie zrec z kingmaxami na jakim napieciu to robisz ddr500 to 2.65v

500 spokojnie mozesz ustawiac 2.5-3-3-6-1t te auto spd timingi to 3-5-5-10 wiec sam widzisz roznice

zmien biosa lepiej

najczesciej to czlowiek jest najslabym ogniwem a nie sprzet

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to w koncu jest z tym napieciem , jakie powinno byc fabrycznie ? bo mi sie zdaje ze nizsze niz 1.5

 

Odpal cpu-z i zobacz czy w polu code name jest napis Venice i czy w polu revision jest DH-E6, bo może Ci w sklepie włożyli jakiegoś clawhammera czy Newcastle, no chyba, że sam składałeś kompa...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal cpu-z i zobacz czy w polu code name jest napis Venice i czy w polu revision jest DH-E6, bo może Ci w sklepie włożyli jakiegoś clawhammera czy Newcastle, no chyba, że sam składałeś kompa...

Pozdr

 

 

ja mam w code name Venice a pole revison mam zamazane i nic tam nie pisze ?? o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wielkia prośba... na co zwrócić uwagę przy zakupie A64 3000+ lub ew 3200+ żeby się dobrze kręcił? czy tylko te z początku produkcji dobrze się kręciły? na co zwróciś uwagę? jakaś seria czy coś takiego? będzie to chodziło na 9npa+ ultra albo 9npa3 ultra Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował nowego, to jest loteria. Niektórym nie chcą chodzić na 2,4Ghz stabilnie, a mi np się dobry trafił i chodzi na 2,75Ghz@1,45V stabilnie.

Myślę, że teraz to nie ma znaczenia jakiego weźmiesz, bo nie ma na to reguły.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A apropos miernika, to w którym miejscu się sprawdzało Vcore? Wiem że między którąś cewką i masą, ale nie pamiętam którą. Mobo ta co w sigu. Pozdrawiam

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mialaby to byc wina progsa to by byly jakies roznice w nich a tam kazdy rowne 1.5 pokazuje

A ko tu mówi o winei progsa? Czytac nie umiesz? Jak ma zje... czujnik na MoBo to kazdy progs z BIOSem włącznie będzie bajki pokazywał. Miernik prawdę powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to pytanie już było setki razy, albo jest bardzo banalne ale ja nie wiem - jakie jest minimalne bezpieczne vcore dla wenecji?

1,1v poniżej różnie bywało ale nie u wszystkich, zresztą podobnie jak z powyżej 1,55v na co dzień jedni pracują na takim napięciu miesiącami a innym CPU pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie minimum to 1.0v (bios) => 0.960v (CPU-Z).

Jak dam niżej, to wszystko wisi, płyta nie bootuje, wiatraki kręcą się na max, czarny ekran, itp.

Pomaga tylko SaveBoot. Tzn raz pomógł, więcej razy nie ryzykowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...