Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

czy procek puszczony na 2600 przy napieciu 1.48v moze chodzic na codzien na standardowym colerze bez jakich kolwiek niespodizanek typu spalenie?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vadzior:

No bez urazy cale co to w ogóle za pytania kto co komu kupił ?! W ogóle nie widzę sensu takowych wypowiedzi szczególnie w tym temacie. Opanuj się troszkę…

 

@rafiki20:

Jak temp nie przekracza 50stC (albo nie znacznie) to nic się nie powinno stać.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafiki20:

 

Spalić nie powinno się spalić, ale i tak radził bym wymienić chłodzenie na coś lepszego typu w miarę taniego Arctic Freezer 64 który na pewno da sobie z tym radę o wiele lepiej niż box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było juz o tym - jest nawet oddzielny temat :mur:

tylko po co ??

przecie po to jest pasta zeby nie trzea bylo szlifować :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

czy procek puszczony na 2600 przy napieciu 1.48v moze chodzic na codzien na standardowym colerze bez jakich kolwiek niespodizanek typu spalenie?? :unsure:

a non stop ci potrzebne te 2600 cnq nie laska pewnie sam placisz rachunki za prad ( mysl ekologicznie)

w windozie zadko potrzeba wiecej niz 1000mhz 1v

proc ci moze chodzic tak non stop do momentu az ci padnie na tym boxowym wyjcu

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój venice dostał już trochę po d**ie....

Coś pod 1,8 V w cpu-z na Ac(zima cooling -12C B) )

Poszedł tyle co w sigu

no no E6 na 3ghz to jest coś :) spi 16m już nie dał rady przejść?

 

vadzior - bardzo smutne jest to co piszesz, powiem Ci tak - każdy tutaj wie że w windzie nie potrzeba wielu mhz do pracy, ale każdy pracuje jak chce i to jes jego sprawa, a Ty edytuj posty następnym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sobie wypraszam takie teksty VADZIOR, ja się np. ucze, od czasu do czasu coś zarobie, ale umiałem sobie zaoszczędzić na kompa, więc nie możesz pisać bzdur nie wiedząc kto kim jest, ile zarabia itd, więc zostaw sobie takie komentarze dla siebie, a co cie obchodzi ile kto za prąd płaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no E6 na 3ghz to jest coś :) spi 16m już nie dał rady przejść?

Na przedostatnim loopie się wywalił :-|

Ale jeszcze z nim powalczę jak znajdę chwilę i mrozy wrócą :D

 

@rafiki20

Jak mardok napisał-zainwestuj we freezera64 i będzie git

 

 

vadzior masz chyba jakieś kompleksy...? :?

Coś się za bardzo przywalasz od jakiegoś czasu.

Idź na oślą podyskutować nt. skąd ,za ile ,kto kupił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WormBoy, ja bym mu nie radził iść na oślą łączkę, tylko na forum urzędu skarbowego.

 

Chciałem kupić chłodzenie na mojego Athlonika (miał to być A64 Freezer Pro), ale zobaczyłem A64 silencer. Na stronie komputronika wszyscy napisali, że jest bardzo wydajny i prawie niesłyszalny. Zastanawiam się czy go nie kupić, co o nim sądzicie? Zalezy mi na takim wydajnym chłodzeniu jak conajmniej boxowe, ale żeby przy tych samych temperaturach jakie mam teraz wentylator na procku był niesłyszalny. Teraz mam w idle taką temperaturę jak w budzie (czyli jak jest zimno w pokoju to 25* a jak ciepło to 28*), a w stresie max 43*C. Co mam lepiej kupić i dlaczego. CnQ oczywiście włączone, a komp chodzi na takim taktowaniu jak w sigu.

 

Czemu SP2004 pokazuje mi CPU speed 12,5x197Mhz, a nie 9*274 Mhz (tak powinno być). Na pewno nie mam mnożnika 12,5, bo mam A64 3000+, a jak wszyscy wiemy, tam się mnożnika nie da zmnienić w górę.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu SP2004 pokazuje mi CPU speed 12,5x197Mhz, a nie 9*274 Mhz (tak powinno być). Na pewno nie mam mnożnika 12,5, bo mam A64 3000+, a jak wszyscy wiemy, tam się mnożnika nie da zmnienić w górę.

SP2004 tak ma ,normalna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh po raz kolejny widać że E6 jakoś „zgrabniej” sobie radzi z wysokim VCore niż E3, 1,8v na AC bardzo HardCorowa zabawa ;]

na starym E6 dając napięcie 1,6 była różnica zaledwie 2stopni w stresie jak do 1,4, w idle się trzymało tak samo.. to mi sie właśnie w E6 podobało :)

 

Czemu SP2004 pokazuje mi CPU speed 12,5x197Mhz, a nie 9*274 Mhz (tak powinno być). Na pewno nie mam mnożnika 12,5, bo mam A64 3000+, a jak wszyscy wiemy, tam się mnożnika nie da zmnienić w górę.

SP tak czasem pokazuje, dlaczego to nie wiem ;) Edytowane przez arczi-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na starym E6 dając napięcie 1,6 była różnica zaledwie 2stopni w stresie jak do 1,4, w idle się trzymało tak samo.. to mi sie właśnie w E6 podobało

ja mam teraz 1,500v i są 23 stopnie :D

Edytowane przez AdamekSOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamekSOS jak ty możesz mieć taką niską temperaturę na AC? Przecież w budzie masz więcej na pewno, chyba ża kompa na parapecie trzymasz ;) To jest temperatura w idle, tak? Ile macie w stresie na tych fryzjerkach? Ja mam na boxie (narazie) 43*C stress, a 27 idle, ale przy włączonym CnQ. Aha mam Vcore 1,425V ustawione i taktowanie 2466Mhz. Czy ten fryzjer będzie niesłyszalny jak go tak ustawie, żeby było poniżej 40*C w stresie (jak to jest mozliwe do osiągnięcia na nim wogóle). Zamierzam kupić tego Freezera64 Pro.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj dać więcej mhz na 1v bo na 1,1v robił u mnie 1900mhz :D

nie chodzi mi o to ile wyciągnie na 1v, poprostu ustawiłem tyle żeby nie ciągło tyle prądu, w windowsie nie potrzebne mi więcej niż 1ghz, a przy tym mogłem sobie pozwolić na bardzo mocne wyciszenie budy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dobijajcie mnie, ja mam 1ghz @ 1v teraz i mam 22 stopnie :P

22stC to bym powiedział że temp w normie, w warunkach domowych schodzenie poniżej to już albo zimno w pokoju albo czujnik szwankuje bo ciężko mieć na CPU mniej stC niż temp pokojowa, więc nie ma się czym martwić ;)

 

Temp mojego CPU zaraz po włączeniu kompa:

 

Dołączona grafika

 

 

A ja lubię mieć zimno w pokoju i w nim jest mniej, więcej ~18stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ile wyciągnie na 1v. Możesz dać mniej v ??

Tak sobie przeglądałem ten wątek i naszło mnie na zabawę z niskimi napięciami :)

 

1,8Ghz przy 0,944V :) niestety tylko Pi 1M, SP2004 się wywalał

Dołączona grafika

 

Napięcie odrobinę wyższe i procek stabilny w SP2004 (tylko 30min bo więcej nie chciało mi się czekać)

Dołączona grafika

 

Przy 1V procek chodził godzinę w SP2004 z taktowaniem 2Ghz :D.

Dołączona grafika

 

Temperatury mam takie sobie, bo lubię mieć 25 i więcej stopni w pokoju ;).

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,8v na AC bardzo HardCorowa zabawa ;]

Ja na boxie dałem 1.856V i mam SPI 1M done na 325x8 :-P

Jak by ktoś nie wierzył Dołączona grafika

Edytowane przez adamm_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...