Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 05_03_1992

ja polecam apollo bo tam mego bylego sempka s939 kupowalem niska cena iw ogole fajnie

pzodr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

A ja mam z koleji takie pytanko: czy procek AMD Athlon 64 3200+ Manchester 1,35V bedzie lepiej sie krecil od AMD Athlon 64 3000+ Venice 1,4V, bo tak sie zastanawiam czy nie doplacic przy zakupie do tego Manchestera.

Pozdro

mi venice chodzi 2250mhz przy 1.25v wiec te natywne v amd mozna traktowac jako ciekawostke

 

ostatnio miałem w rękach A64 Venice E6 i 2700MHz sp2004stabilne przy 1.45v na boxowym coolerze.

2/10 moze dzisaj z e6 tak chodza

kwestia szczescia

sprime ile godzina :)

bo dla jednego to 5 godzin a dla drugiego 15 min i luz

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi venice chodzi 2250mhz przy 1.25v wiec te natywne v amd mozna traktowac jako ciekawostke

2/10 moze dzisaj z e6 tak chodza

kwestia szczescia

sprime ile godzina :)

bo dla jednego to 5 godzin a dla drugiego 15 min i luz

a może kwestia sklepu gdzie się kupuje? U jednego kupilem kilka procków i zawsze były padaki , a u drugiego kupiłem kilka procków i zawsze się dobrze kręciły. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może kwestia sklepu gdzie się kupuje? U jednego kupilem kilka procków i zawsze były padaki , a u drugiego kupiłem kilka procków i zawsze się dobrze kręciły.

Raczej nie, po prostu miałeś szczęscie :P Sklep dostaje procki z hurtowni(np. action) i przyjadą takie jakie wrzucą magazynierzy hurtowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, po prostu miałeś szczęscie :P Sklep dostaje procki z hurtowni(np. action) i przyjadą takie jakie wrzucą magazynierzy hurtowni.

według ciebie to przypadek dostać 4 procki z jednego sklepu które się dobrze kręca a w innym sklepie 5 beznadziejnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według ciebie to przypadek dostać 4 procki z jednego sklepu które się dobrze kręca a w innym sklepie 5 beznadziejnych?

oczywiście ... chyba niesadzisz ze dziala to na tej zasadzie ze istnieje jakas selekcja ze do jednej hurtowni trafiaja lepsze procesory a do drugiej gorsze :)

 

Teoriom spiskowym mowie Stanowcze i Kategoryczne NIE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według ciebie to przypadek dostać 4 procki z jednego sklepu które się dobrze kręca a w innym sklepie 5 beznadziejnych?

 

oczywiście ... chyba niesadzisz ze dziala to na tej zasadzie ze istnieje jakas selekcja ze do jednej hurtowni trafiaja lepsze procesory a do drugiej gorsze :)

 

Teoriom spiskowym mowie Stanowcze i Kategoryczne NIE :D

Hehe no dokładnie, procki to procki, jak 1% ludzi kupujących komputery/procesory podkręca je, albo chociaż ma jakies pojęcie o tym, to i tak duzo...A to ze akurat mieciop mógł trafić 4 procki dobrze się kręcące podczas jednego zakupu, to mozliwe ze trafił na dobrą serię (np. 0517 venice E3 ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no dokładnie, procki to procki, jak 1% ludzi kupujących komputery/procesory podkręca je, albo chociaż ma jakies pojęcie o tym, to i tak duzo...A to ze akurat mieciop mógł trafić 4 procki dobrze się kręcące podczas jednego zakupu, to mozliwe ze trafił na dobrą serię (np. 0517 venice E3 ;) )

to nie były podczas jednego zakupu, po drugie oemy są w sklepach przebierane, wiem o tym z dobrego źródła, tak samo było z kartami graficznymi radeon 9500 modowalnymi na 9700 lub 9700PRO Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

dyskusja również dotyczy a64 3200+ venice?

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... już kilka razy kupwałem w Apollo i jestem zadowolony. A to ze miałes słabo krecacego sie procka, to chyba nie wina sklepu, no chyba ze tam przebieraja proce. Wiec dla pewności wezme BOXa, teraz nawet róznica miedzi OEMem jest tylko 11zł :)

 

Tylko teraz licze na dobre o/c. Może ktoś jednak kupował niedawno A64 ? Proszę o relacje z placu boju :rolleyes:

czytaj dobrze, nie chodzi mi o CPU tylko o to ze 2 miesiace uznawali mi gware na mobo!!! przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat fakt, można było nawet w sklepach kupić modowalną...

Pozdr

Oj nie tylko w ten sposób, mi sprzedali zmodowaną 9500 jaką normalnego 9700 :wink:

Sorry za OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że mam A64 na celowniku muszę zdecydować się na jakąś płytkę pod niego. Czytałem już temat o s939 i o mobo ale trzeba przyznać, że większość informacji pochodzi z początku 2005 roku. Zapewne sytuacja się zmieniła. Proszę o polecenie mi jakiegoś modelu. Ma to być płyta z jednym slotem pci-e i by jej cena nie przekraczała 400pln. Nie będzie hardcore'wego oc bo do tego to jeszcze jakieś wc trzeba ale bankowo będę się bawił więc powinna sobie radzić z wyższymi taktami i napięciem. Co by tu jeszcze...? Ogólnie w tym temacie jestem zielony więc proszę o wyrozumiałość.

:smile2:

P.S. W zupełności wystarczą symbole, ewentualnie producenta dorzućcie a do reszty dotrę samodzielnie.

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten dfi to troszkę poza moje możliwości finansowe wybiega. Venice się ceni no i nowa grafa ma być więc z płytką nie poszaleję. W sklepach gdzie byłem proponują mi asusa a8ne albo gigabyte'a k8nf9.

Lecz te płytki za bardzo mi nie podchodzą. No sam nie wiem. Będę wdzięczny za kolejne sugestie.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

ja mam malutki proble a mianowicie:

gdy mialem chldozenie powietrzem tzn thermaltake beetle to spokojnie na proca dawalaem napoiecie 1,55V i chodil bez zarzutow tzn nie caly czas tylko do testow bo w codzien to niepotrzebne a przy obecnym chlodzeniu WC to jak w biosie ustawie taka wartos to kom sie wylacza nawet do biosu nei zdaze wejsc i jzu sie wylaczy, a na nominalnym napeicie loozik wiec nie wiem o co chodzi

 

ps. sorki za bledy ale jestem po urodzinach kolegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

shit

moj proc jak z podpisu to fajna sztuka...... ale ma krzywa czapke - na 2700 chodzi 5min w sp2004 przy 1,45V a przy 1,5V idzie 1sec! temp. z sg sie nie kierujcie bo moj rodzaj dfi mam zrabane czujniki

a oto screen na dowód ze to niezla sztuka:

 

http://img134.imageshack.us/my.php?image=d...fjdsrykj0lj.jpg

 

mysle ze spoko by poszedl na 2800 a nawet wiecej ale boje sie sciagac czapke..... ja chce gware;)

 

co mam robić?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ustawilem 1,55V i jescze nie zmienialem taktowan czyli sa w normie 1800 a na tym chlodzonku jzu brykalem 2700 a temperaturki nie powiem bo czujniki sa jebniete, ale podejzewam ze znacznie lepiej chlodzi! a o do wc to osoba od ktorej kupilem proca to rowneiz miala wc i brykala bez problemow na 2,9ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo DFI LP

Wiedzial, ze znajdzie sie zawsze jakis glab co jak widzi, ze ktos potrzebuje prosta mobo, do bylyjakiego oc to poleci DFI :mur:

@ 05_03_1992 sciagnij czapke, jak proc sie spali to przykleisz ja na kropelke i oddasz na gware.

Zreszta jak krecisz i sie spali to takze moga nie uznac gwary :P

Edytowane przez adamm_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

lol a po czym moga zobaczyc ze krecilem??

mam 14lat i nie zarabiam a proca mam 2 dni tata kupil to wole nie ryzykowa

co innego jak bym zarabial to bym sie nie wachal a moim patriotom dal bym 3,4V ale cóż...... jeszcze z 6 lat trza czekać na zarobki (nauka itp.) ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol a po czym moga zobaczyc ze krecilem??

mam 14lat i nie zarabiam a proca mam 2 dni tata kupil to wole nie ryzykowa

co innego jak bym zarabial to bym sie nie wachal a moim patriotom dal bym 3,4V ale cóż...... jeszcze z 6 lat trza czekać na zarobki (nauka itp.) ;(

A to ciekawe, bo ta mobo ma max 3.2v na ram :-P, widac po nim jak sie spali (fizyczne slady), lub poprostu powiedza, ze byl krecony (chociaz nie beda wiedzieli o tym) i Ci nie wymienia :/ zreszta tez moga powiedziec ze bylo ze chlodzenie mimo, ze miales BOX`a itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten dfi to troszkę poza moje możliwości finansowe wybiega. Venice się ceni no i nowa grafa ma być więc z płytką nie poszaleję. W sklepach gdzie byłem proponują mi asusa a8ne albo gigabyte'a k8nf9.

Lecz te płytki za bardzo mi nie podchodzą. No sam nie wiem. Będę wdzięczny za kolejne sugestie.

only Epox, jedna z tańszych i najlpszych mobo :D OC jest bardzo dobre, layout wręcz wzrorowy. Cena bardzo przystępna wyposażenie jest dobre [zależy od farta, jedni mają większe "tzk. powerpack", a inni jak ja mają mniejsze :? Mi nie sprawia ŻADNYCH problemów. DFI jest idealna do OC [szczególnie pamięci], ale jest problemowa, kapryśna i ma problem z coldbootem :? Gigabyte to szit, tak samo Asus. Jedynie mógłbym brać jeszcze MSI oraz Sapphire. Abit się popsuł, aczkolwiek layout ma niezły [ale cena duża :? ]. Only Epox za ok. 380 zł

 

A to ciekawe, bo ta mobo ma max 3.2v na ram :-P, widac po nim jak sie spali (fizyczne slady), lub poprostu powiedza, ze byl krecony (chociaz nie beda wiedzieli o tym) i Ci nie wymienia :/ zreszta tez moga powiedziec ze bylo ze chlodzenie mimo, ze miales BOX`a itp

jak chcą to zawsze się wykręcą -> tak jak w moim przypadku, że wentylator spalił DFI, choć nigdy nie miałem żadnego podpiętego do mobo :mur: [panel obrotów, a teraz mam W/C] :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo ta mobo ma max 3.2v na ram :-P, widac po nim jak sie spali (fizyczne slady), lub poprostu powiedza, ze byl krecony (chociaz nie beda wiedzieli o tym) i Ci nie wymienia :/ zreszta tez moga powiedziec ze bylo ze chlodzenie mimo, ze miales BOX`a itp

musz ci uznac bo nie maja dowodow na ta ze kreciles :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musz ci uznac bo nie maja dowodow na ta ze kreciles :lol2:

W tym problem, że nic nie muszą :-P, zawsze zwalaja na cokolwiek wine byly by tylko gwary nie uznać :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

only Epox, jedna z tańszych i najlpszych mobo :D OC jest bardzo dobre, layout wręcz wzrorowy. Cena bardzo przystępna wyposażenie jest dobre [zależy od farta, jedni mają większe "tzk. powerpack", a inni jak ja mają mniejsze :? Mi nie sprawia ŻADNYCH problemów. DFI jest idealna do OC [szczególnie pamięci], ale jest problemowa, kapryśna i ma problem z coldbootem :? Gigabyte to szit, tak samo Asus. Jedynie mógłbym brać jeszcze MSI oraz Sapphire. Abit się popsuł, aczkolwiek layout ma niezły [ale cena duża :? ]. Only Epox za ok. 380 zł

jak chcą to zawsze się wykręcą -> tak jak w moim przypadku, że wentylator spalił DFI, choć nigdy nie miałem żadnego podpiętego do mobo :mur: [panel obrotów, a teraz mam W/C] :lol2:

 

Dzięki dla wszystkich... dzisiaj byłem na giełdzie i wszedłem z pewnymi panami zajmującymi się sprzętem w układzik, znaczy ustawiłem się na wymianę. Akurat traf chciał, że mają w dystrybucji sprzęt gigabyte'a, asusa, gainwarda i msi a ta ostatnia też została tu wspomniana. Poszukam troszkę więcej informacji na temat tej płytki i jeśli padnie na nią to grafikę też od msi łyknę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...