Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na marginesie powiem tylko że się osobiście dawno się wyleczyłem z polecania komukolwiek DFI, prawda jest tak że nad tą mobo trzeba siedzieć a co drogi albo to mu się cierpliwość kończy i płacze albo też marudzi że nie umie, nie wspominając już o milionach powtarzających pytaniach o to samo :/ W skrócie jak ktoś pyta „Jaką mobo kupić ?” znaczy że sam nie wiem co za tym idzie mówię Epox (prosta w obsłudze dobra do O/C i ma wszystko co mobo powinna mieć) ewentualnie MSI albo Abit i z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów

widzę ze tu poważne dyskusje sie dzieją :D

mam pytanko, możliwe ze juz była o tym mowa :wink:

mianowicie jaka jest różnica w wydajności venice vs opteron na tych samych taktach np 2,7 ??

jest to jakiś spory procent czy raczej znikomy, nie odczuwalny dla normalnego gracza

 

a właśnie byłbym wdzięczny jak byście wymienili waszym zdaniem najlepsze zalety opteronów (np 144)

względem dobrych sztuk veniców, jakie są ich max dopuszczalne temp ? (chodzi mi tylko o jednojajowce)

 

wiem tylko że lepiej lubią sie kręcic :-P niz venice, ale pewnie mają inną charakterystykę w o/c bo to juz inny rdzen

nie byłem pewny czy lepiej umieścic ten post tutaj czy w temacie o opkach :lol:

jeśli źle zrobiłem to sory z góry :?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów

widzę ze tu poważne dyskusje sie dzieją :D

mam pytanko, możliwe ze juz była o tym mowa :wink:

mianowicie jaka jest różnica w wydajności venice vs opteron na tych samych taktach np 2,7 ??

jest to jakiś spory procent czy raczej znikomy, nie odczuwalny dla normalnego gracza

 

a właśnie byłbym wdzięczny jak byście wymienili waszym zdaniem najlepsze zalety opteronów (np 144)

względem dobrych sztuk veniców, jakie są ich max dopuszczalne temp ? (chodzi mi tylko o jednojajowce)

 

wiem tylko że lepiej lubią sie kręcic :-P niz venice, ale pewnie mają inną charakterystykę w o/c bo to juz inny rdzen

nie byłem pewny czy lepiej umieścic ten post tutaj czy w temacie o opkach :lol:

jeśli źle zrobiłem to sory z góry :?

pozdr.

Było poruszane kilka ładnych razy, różnica jest znikoma i zauważalna tylko w niektórych syntetykach. Co do kręcenia oba się kręci identycznie i na takich samych zasadach bo to ta sama architektura, w wielkim uproszczeniu proce różnią się tylko ilością L2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było poruszane kilka ładnych razy, różnica jest znikoma i zauważalna tylko w niektórych syntetykach. Co do kręcenia oba się kręci identycznie i na takich samych zasadach bo to ta sama architektura, w wielkim uproszczeniu proce różnią się tylko ilością L2.

sorry ludziska ze pytam o takie głupie rzeczy :)

wiem ze juz powinien dawno to wiedzieć

a jeszcze jedno mozecie podać jakieś linki do testów

venice vs opek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ludziska ze pytam o takie głupie rzeczy :)

wiem ze juz powinien dawno to wiedzieć

a jeszcze jedno mozecie podać jakieś linki do testów

venice vs opek

Znalazłem jeden tak na szybko choć podawane tam różnice w procesorach wydają się trochę zbyt duże zwłaszcza że na co dzień „ścigałem” się w SPI i jakoś nie zauważyliśmy wraz z innymi użytkownikami aż takiej różnicy w tym że benchu, praktycznie to nie było w ogóle różnicy.

 

http://www.pccentre.pl/modules.php?op=modl...order=0&thold=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeden tak na szybko choć podawane tam różnice w procesorach wydają się trochę zbyt duże zwłaszcza że na co dzień „ścigałem” się w SPI i jakoś nie zauważyliśmy wraz z innymi użytkownikami aż takiej różnicy w tym że benchu, praktycznie to nie było w ogóle różnicy.

 

http://www.pccentre.pl/modules.php?op=modl...order=0&thold=0

no dzieki mardok rzeczywiście tent test jest podejrzanie dobrze nastawiony do opterona w stosunku do venica

bardziej wierze stałym bywalcom :wink: obeznanszym w prockach którzy mieli kontakt z tymi prockami (no np tobie)

niż takim serwisom

Edytowane przez ToMkiLeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak - miałem i Venice i Opterona,oba jakiś tam czas chodziły na 2,8-2,9 GHz alldays. Zauwazyc można jedną prawidłowość - wraz ze wzrostem taktowania, wzrasta różnica miedzy nimi. Nie jest ona absolutnie odczuwalna w codziennej pracy - pokazją to jedynie testy. Najbardziej reagują "marki", ale to oczywiste ze względu na "mega kaszy" Opka. W Spi róznice są marginalne - góra 1 sek. w próbce 16M. Demo Research z FEAR też faworyzowało Opka - znów kwestia 1MB cache. Największa róznica jaka zauwazyłem to czas wykonywania operacji kompresji danych RAR-em lub ZIPem - widoczna gołym okiem.Jednym słowem test przytoczony przez Mardoka nie jest wcale wyssany z palca. Różnice są, ale raczej powiedziałbym "nieprzytłaczające". Dla zwykłego usera zupełnie niewidoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do marka to głownie 2k1 powinien reagować na wzrost liczby L2, co do testu to absolutnie nie mówię że jest fałszywy czy coś ! Tylko iż różnice w niektórych testach (głownie SPI) wydały mi się za duże ! Bo 8sec to dla mnie przepaść a nie marginalna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam moze jescze raz:

mam problem a mianowicie:

gdy mialem chldozenie powietrzem tzn thermaltake beetle to spokojnie na proca dawalaem napoiecie 1,55V i chodil bez zarzutow tzn nie caly czas tylko do testow bo w codzien to niepotrzebne a przy obecnym chlodzeniu WC to jak w biosie ustawie taka wartos to kom sie wylacza nawet do biosu nei zdaze wejsc i jzu sie wylaczy, a na nominalnym napeicie loozik wiec nie wiem o co chodzi

 

dodam, ze ustawilem 1,55V i jescze nie zmienialem taktowan czyli sa w normie 1800 a na tym chlodzonku jzu brykalem 2700 a temperaturki nie powiem bo czujniki sa jebniete, ale podejzewam ze znacznie lepiej chlodzi! a o do wc to osoba od ktorej kupilem proca to rowneiz miala wc i brykala bez problemow na 2,9ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jutro bede posiadaczem tej plytki, raczej nie zdaze przeczytac tych 180 podstron mozecie cos o niej napisac dobra zła? czy pod Asus a8n-e bedzie sie dobrze sprawowac?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Co do marka to głownie 2k1 powinien reagować na wzrost liczby L2, co do testu to absolutnie nie mówię że jest fałszywy czy coś ! Tylko iż różnice w niektórych testach (głownie SPI) wydały mi się za duże ! Bo 8sec to dla mnie przepaść a nie marginalna różnica.

ten test jest trefny albo blednie przeprowadzony a napewno superpi nie nalezy do cachozernych programow co najlepiej pokazuje semp939 vs a64

z rankingu

12'17 - Cro - A64 3000+ @2745MHz (9x305), DFI NF4 Ultra-D (NF4 Ultra), mem @274MHz 2.5-3-3-6 (dual) | SCREEN

54. 12'17 - arrow00 - Opteron 146 @2750MHz (10x275), DFI NF4 Ultra-D (NF4 Ultra), mem @250MHz 2-2-2-5-1T (dual) |

pamiatki porownywalne patrzac na timingi

 

aczkolwiek w grach 3% roznica jest mozliwa ale odczowalna przy sli czy crosfire albo wyczesanej karcie ala 1900xtx, Bo przy wyzszych rozdzialkach to karta jest ograniczeniem nie procek . W/g amd 512 cachu wiecej to jakby 100mhz wiecej w niektorych zastosowaniach

 

Witam,

Jutro bede posiadaczem tej plytki, raczej nie zdaze przeczytac tych 180 podstron mozecie cos o niej napisac dobra zła? czy pod Asus a8n-e bedzie sie dobrze sprawowac?

 

Pozdrawiam

szalu nie bedzie wolabym an8 abita :lol2:

wszystko wyjdzie w praniu wrozby nie zawsze sie sprawdzaja

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy mialem chldozenie powietrzem tzn thermaltake beetle to spokojnie na proca dawalaem napoiecie 1,55V i chodil bez zarzutow tzn nie caly czas tylko do testow bo w codzien to niepotrzebne a przy obecnym chlodzeniu WC to jak w biosie ustawie taka wartos to kom sie wylacza nawet do biosu nei zdaze wejsc i jzu sie wylaczy, a na nominalnym napeicie loozik wiec nie wiem o co chodzi

 

dodam, ze ustawilem 1,55V i jescze nie zmienialem taktowan czyli sa w normie 1800 a na tym chlodzonku jzu brykalem 2700 a temperaturki nie powiem bo czujniki sa jebniete, ale podejzewam ze znacznie lepiej chlodzi! a o do wc to osoba od ktorej kupilem proca to rowneiz miala wc i brykala bez problemow na 2,9ghz

ok,ok.. ale możesz porównać sobie na tych 'walniętych' czujnikach temperatury ze starego chłodziwa oraz z WC.. co lepiej wypada?

 

dziwna sprawa jak def. mhz sie nie odpala.

Edytowane przez arczi-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vadzior:

Ja wiem że miedzy Opkiem a Venice nie ma nawet 1s różnicy w SPI16M, w temacie o SPI nawet było porównanie moje Venice 3200MHz vs. Opek 3200MHz na identycznych ustawieniach ramu z tymi samymi MHz, i różnica w SPI była na moją korzyść o nie całe 0,5sec. Tak więc nie wiem jakim cudem oni mają różnicę 8sec !

 

@pcmax:

Jak dal mnie to coś z WC lub jego założeniem jest nie tak, załóż z powrotem AC i porównaj wtedy będziesz wiedział na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arczi and mardok: no i porowbnalem na ac bylo 43 a teraz mam 33 bo dalem nawiew na mosfety i spadla temperaturka, ale chyba jzu doszedlem co jkest nie tak PLYTAZ NA GWARE bedzie musiala leciec mam problemy z odpaleniem kompa teraz no i jakies niskie napiecie na proca podaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhmm pcmax wiesz a pytanie czy ty dokladnie wyczysciles te twoja chlodnice z wszelkich mineralow (bo takie (nie Al) chlodnice czesto czysci sie NaOH, ktory bardzo ladnie przewodzi prad), bo moze cos w twoim wc zaczlo zyc wlasnym zyciem albo jakies resztki zaczely przewodzic prad? i cos dostalo po [gluteus maximus]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, bo od kiedy mam tego venice, to po kilku dniach pracy (teraz chodzi juz 6 dni, ale to pojawia sie po 2 dniach juz) w m. zadan mam proces SYSTEM, ktory ciagle okolo 30-70% proca bierze. denerwuje mnie to, bo zeby cos konkretnego wlaczyc, to musze restarta zrobic. a moze to wina jakiegos programu?

Edytowane przez D4ni3lw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, bo od kiedy mam tego venice, to po kilku dniach pracy (teraz chodzi juz 6 dni, ale to pojawia sie po 2 dniach juz) w m. zadan mam proces SYSTEM, ktory ciagle okolo 30-70% proca bierze. denerwuje mnie to, bo zeby cos konkretnego wlaczyc, to musze restarta zrobic. a moze to wina jakiegos programu?

Możesz mieć wirusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

av8 wsyztsko sprawdzone bylo i jest wszytsko oki tylko plyta do wymiany niestety

 

av8 wsyztsko sprawdzone bylo i jest wszytsko oki tylko plyta do wymiany niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też uruchomiony proces SYSTEM, ale mi wogóle nie obciąża proca (0%) i wykorzystuje 256KB pamięci. Masz na pewno coś w systemie pokićkane ;) Sprubuj zakończyć ten proces, ale chyba nie da się tego zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie dzieje hmm jzu pisze

nie moge nawet kompa odpalic tzn wlacza sie ale nie zalacza obrazui nie wyswietla i nawet nie "piknie " sobie kurcze mecze sie i mecze o co chodzi resetuje wylaczam wlacza, resetuje biosik wyciagam grafy, ramy i te czynnosci powtarzam i zalapie hehehe, niskie napiecie na procu wogole daje kiedys jak dawalem 1,55V z biosu to mialo jakies 1,52V a teraz bylo 1,44-46V wiecz nia cos jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie

wymienialismy sie z Hanu wrażeniami odnośnie X1900XT i ewidentnie przy tak mocnych grafach dostaję w plecy w porówn aniu do Opteronka,niestety lub stety dotyczy to 3DeSmarkuf a w te nie gram ,w SPI także wiec nie ma co tarmosić leżącego ;-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie

wymienialismy sie z Hanu wrażeniami odnośnie X1900XT i ewidentnie przy tak mocnych grafach dostaję w plecy w porówn aniu do Opteronka,niestety lub stety dotyczy to 3DeSmarkuf a w te nie gram ,w SPI także wiec nie ma co tarmosić leżącego ;-)

W temacie o SPI nie udało się udowodnić że różnica między Venice a Venus wynosi nawet 1sec a co dopiero więcej, wiec czy ja wiem… Sam nie długo będę miał 1MB L2 to porównam na identycznych ustawieniach, sprzęcie, taktowaniu oba procki i zobaczę co będzie ;) Co do 3DMarków to nie wiem bo nie porównywałem tych CPU pod kontem 3D, wiec pozostaje mi wierzyć wam na słowo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...