Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vadzior

@vadzior:

 

W tym właśnie momencie mam 3,4v bo takie ustawienie akurat mi do CPU pasowało. Od kiedy przestawiłem zworkę na +5v (luty 2005) praktycznie w ogóle nie dawałem mniejszego napięcie od 3,4v, mam BH5 a one lubią VDimm a DFI nie marudzi, jak by się coś miało stać stało by się już dawno. Jedynym problemem ze zworką na +5v jest grzejący się MOSFET od ramu ale to łatwo załatwić wiejącym na niego 80x80 Spire z byłego coolera dla AXP.

przy takim napieciu pamiatek trzeba uwazac z cnq zeby za duza roznica nie byla miedzy v pamiatek a proca

 

sam sie zastanawiam czy 1.1v na cpu i 2.8v na pamiatkach jest zdrowe

zdaje sie ktos pisal jakis wzor na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, i miedzy innymi przez to też nie zachodzę z VCore poniżej def. Winbond jak winbond bez większego VDimm nie ma co do niego nawet podchodzić. Na początku nie było z tym problemów bo za czasów Winiego to raczej rzadko się spotykało kogoś z VCore poniżej 1,5v teraz to już ta sprawa wygląda trochę inaczej ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z obecnie sprezdawanymi Venice'ami?? Jak sie kreca?? Mam zamiar kupic 3000+ w boxie. Ktora seria the best??:> Chce go poasdzic na DFI Infinity wiec OC bedzie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Jak to jest z obecnie sprezdawanymi Venice'ami?? Jak sie kreca?? Mam zamiar kupic 3000+ w boxie. Ktora seria the best??:> Chce go poasdzic na DFI Infinity wiec OC bedzie :-P

oc bedzie takie jaki porc sie trafi czysta loteria a szalu teraz nie ma choc zdazaja sie mile niespodzianki

 

za selekty trzeba wiecej zabulic

 

lepiej brac opka 144 wieksze prawdopodobienstwo lepszego krecenia niz obecne venicy aczkolwiek bylyby nie przebrane jak np z tego arche

 

aczkolwiek jesli ktos pechowiec to na padake zawsze moze trafic

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oc bedzie takie jaki porc sie trafi czysta loteria a szalu teraz nie ma choc zdazaja sie mile niespodzianki

 

za selekty trzeba wiecej zabulic

 

lepiej brac opka 144 wieksze prawdopodobienstwo lepszego krecenia niz obecne venicy aczkolwiek bylyby nie przebrane jak np z tego arche

 

aczkolwiek jesli ktos pechowiec to na padake zawsze moze trafic

Ehhhhhh wiem o tym ze lepeij brac opka ale fundusze nie takie :( No coz moze trafie. Mnie wystarczy okolo 2500MHz na znosnym napieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Ehhhhhh wiem o tym ze lepeij brac opka ale fundusze nie takie :( No coz moze trafie. Mnie wystarczy okolo 2500MHz na znosnym napieciu

no to obecne cos tak robia przy 1.5v ale jak dasz wiecej na tacke w kosciele moze wpadnie ci cos lepszego

 

tylko uwazaj zeby nie kupowac przebranych u jakis cwaniakow z allegro i tez sie pytaj z kad bierze sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj OEMów, bo są przebierane. Ja kupowałem i wziąłem BOXa. Miałem pewność, że nie był otwerany. Miło byłem zaskoczony że 2,5Ghz na standartowym Vcore mi robi. Zapłacisz troszkę więcej i będziesz miał gwarancję trzyletnią i chlodzenie ( temperatury na nim miałem spoko, ale głośne na maksa, więc i tak zmieniłem ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Jak bede bral to w esc.pl albo w gralu. Mam nadzieje ze trafi sie dobra sztuka. :D

w gralu to juz przetrzepane sztuki pewnie boxy tez Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było jeszcze chyba Venice który nie robił by 2,5GHz stabilnie (mniejsza z napięciem), no przynajmniej ja takowego nie działem jeszcze, co za tym idzie o ile w ogóle są to trafić na coś takiego to trzeba mieć naprawdę pecha. I tak jak wszyscy radzą tylko BOX wchodzi w grę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Nie kupuj OEMów, bo są przebierane. Ja kupowałem i wziąłem BOXa. Miałem pewność, że nie był otwerany. Miło byłem zaskoczony że 2,5Ghz na standartowym Vcore mi robi. Zapłacisz troszkę więcej i będziesz miał gwarancję trzyletnią i chlodzenie ( temperatury na nim miałem spoko, ale głośne na maksa, więc i tak zmieniłem ).

w lipcu za oema dalem 520zl a boxy byly po 640zl

gwara i badziewny wiatraczek takiej kasy warte nie byly

w sumie nie jest zla inwestycja bo mimo roczek prawie juz minal cena nie spadla

 

co bys wybral

gwara gwara dla samopoczucia lepszego jak cos sie nie stanie z prockiem przez rok ( np wada ukryta) to raczej sie z prockiem stac nie powinno i pozniej jesli rozsadnie uzytkowany a nie katowany np 1,6-75v

 

co do gwary to i tak u amd jest z nia ciezko

 

zreszta jak czytalem padniete a64 zdazaja sie glownie od zbyt wysokiego V dla danej rewizji ( padaly winchestery juz przy 1.6v ) albo po skalpowaniu bereta ukruszenie jadra badz elementow otaczajacych jajko

 

zreszta jak x2 stanieja do 600zl byc moze i wtym roku, to pewnie itak wiele osob sobie sprawi prezent

wiec niekoniecznie trzeba tu myslec o uzytkowaniu proca latami

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bede bral to w esc.pl albo w gralu. Mam nadzieje ze trafi sie dobra sztuka. :D

w gralu to juz przetrzepane sztuki pewnie boxy tez

moj terazniejszy jest z grala, oczywiscie BOX i nie lata najgorzej, w tygodniu dojdzie fander to pomecze go jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie założyłem nowy wątek ale widzę że tu się szybciej dogadamy. Więc swój post kieruje tutaj. Tamten wątek prosze usunac - do admina/moda - thx.

 

Mam AMD 64 3000+ 939 - Venice na 1,4v - revision DH-E6

Mnoznik 9 szyna 200.

Podnosze szyne na zaledwie....... 210mhz i komputer nie wstaje. To tragiczny wynik. Zwiekszylem napiecie do 1,44v i tez to samo.

 

Mam plyte ABIT KN8 Ultra

 

Co robie nie tak? Czy to mozliwe ze mam procesor z jakiejs beznadziejnej serii? Co o tym myslicie?

 

Jeszcze jedno. Mozliwe ze to pamięci wiec ustawiłem ja na 333 (zamiast 400). Niestety bez zmian. Dalej to samo. Jakies sugestie?

 

 

***********NEWS********

 

Panowie zrobilem tak:

 

HT x1

Pamieci zjechalem az do DDR200 (100mhz)!

I cos drgnelo ale tylko tyle:

Mnoznik CPU x9 (bez zmian)

FSB 215mhz - dalej klapa wiec tez kicha nie z tej ziemi.

 

Jedyny wniosek z tego taki ze CPU jest cienki. No chyba ze ktos mnie oswieci i powie co robie nie tak.

 

Aha próbowałem podnieść napięcie do 1,44v - i nic......

Edytowane przez Orion66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem z uruchomieniem Cool'n'Quiet na swoim sprzęcie... :/ Postępowałem zgodnie z poradnikiem i chciałem skorzystać z programu CrystalCPUID. Poustawiałem wszystko i chciałem sprawdzić czy działa. I od tego momentu zaczęły się schody... :mur:

 

Po uruchomieniu funkcji "Multiplier Managment" mnożnik od razu spadł bez tych przedziałów czasowych do 5 i jakakolwiek próba uruchomienia programu kończyła się resetem :blink: Sprawdziłem inne ustawienia - wydłużyłem czasy oczekiwania i dokładnie taka sama sytuacja - w dól zmieni, w górę - reset :angry: Jeśli próbuje mnożnik zmienić ręcznie z tych predefiniowanych ustawień to mogę zmienić tylko na "Mid" bo po zmianie na "Min" (nie ważne czy z "Max", czy z "Mid") komp od razu się resetuje co jest bardzo dziwne bo sam zmieni a ja nie mogę :blink: Zmiana w górę przynosi taki sam efekt jak wcześniej - reset :angry: Chcąc zmienić całkowicie ręcznie mnożnik nie wykorzystując tych predefiniowanych ustawień to nie ważne jaki mnożnik wybiore to od razu mam reset, nawet nie zdążę zaakceptować wybory tylko na nim klikne... :angry:

 

Oczywiście Cool'n'Quiet jest włączone w biosie ;) Wszystkie taktowania obliczałem "A64 MemFreq 1.1" i są nastepujące:

 

Max: HT - 267MHz, mnożnik - 9, div - 183, mem - 240,3MHz, cpu - 2403MHz

Mid: HT - 267MHz, mnożnik - 7, div - 183, mem - 233.625MHz, cpu - 1869MHz

Min: HT - 267MHz, mnożnik - 5, div - 183, mem - 222.5MHz, cpu - 1335MHz

 

Zapomniałem dodać, że nie zmieniałem wogóle ustawień napięcia dla proca tylko sam mnożnik...

Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem z uruchomieniem Cool'n'Quiet na swoim sprzęcie... :/ Postępowałem zgodnie z poradnikiem i chciałem skorzystać z programu CrystalCPUID. Poustawiałem wszystko i chciałem sprawdzić czy działa. I od tego momentu zaczęły się schody... :mur:

 

Po uruchomieniu funkcji "Multiplier Managment" mnożnik od razu spadł bez tych przedziałów czasowych do 5 i jakakolwiek próba uruchomienia programu kończyła się resetem :blink: Sprawdziłem inne ustawienia - wydłużyłem czasy oczekiwania i dokładnie taka sama sytuacja - w dól zmieni, w górę - reset :angry: Jeśli próbuje mnożnik zmienić ręcznie z tych predefiniowanych ustawień to mogę zmienić tylko na "Mid" bo po zmianie na "Min" (nie ważne czy z "Max", czy z "Mid") komp od razu się resetuje co jest bardzo dziwne bo sam zmieni a ja nie mogę :blink: Zmiana w górę przynosi taki sam efekt jak wcześniej - reset :angry: Chcąc zmienić całkowicie ręcznie mnożnik nie wykorzystując tych predefiniowanych ustawień to nie ważne jaki mnożnik wybiore to od razu mam reset, nawet nie zdążę zaakceptować wybory tylko na nim klikne... :angry:

 

Oczywiście Cool'n'Quiet jest włączone w biosie ;) Wszystkie taktowania obliczałem "A64 MemFreq 1.1" i są nastepujące:

 

Max: HT - 267MHz, mnożnik - 9, div - 183, mem - 240,3MHz, cpu - 2403MHz

Mid: HT - 267MHz, mnożnik - 7, div - 183, mem - 233.625MHz, cpu - 1869MHz

Min: HT - 267MHz, mnożnik - 5, div - 183, mem - 222.5MHz, cpu - 1335MHz

 

Zapomniałem dodać, że nie zmieniałem wogóle ustawień napięcia dla proca tylko sam mnożnik...

 

Wejdz w Panel Sterowania/Opcje zasilania i wybierz np. "minimalne zarzadzanie energia". I juz..... mialem ten sam problem na poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Witam,

 

Panowie założyłem nowy wątek ale widzę że tu się szybciej dogadamy. Więc swój post kieruje tutaj. Tamten wątek prosze usunac - do admina/moda - thx.

 

Mam AMD 64 3000+ 939 - Venice na 1,4v - revision DH-E6

Mnoznik 9 szyna 200.

Podnosze szyne na zaledwie....... 210mhz i komputer nie wstaje. To tragiczny wynik. Zwiekszylem napiecie do 1,44v i tez to samo.

 

Mam plyte ABIT KN8 Ultra

 

Co robie nie tak? Czy to mozliwe ze mam procesor z jakiejs beznadziejnej serii? Co o tym myslicie?

 

Jeszcze jedno. Mozliwe ze to pamięci wiec ustawiłem ja na 333 (zamiast 400). Niestety bez zmian. Dalej to samo. Jakies sugestie?

***********NEWS********

 

Panowie zrobilem tak:

 

HT x1

Pamieci zjechalem az do DDR200 (100mhz)!

I cos drgnelo ale tylko tyle:

Mnoznik CPU x9 (bez zmian)

FSB 215mhz - dalej klapa wiec tez kicha nie z tej ziemi.

 

Jedyny wniosek z tego taki ze CPU jest cienki. No chyba ze ktos mnie oswieci i powie co robie nie tak.

 

Aha próbowałem podnieść napięcie do 1,44v - i nic......

zflashoj najnowszego biosa ltd moze byc 2x skoro to nf4

blokade pciexpress i pci chyba mu zapodajesz

jestem wiecej niz pewny ze to twoja wina a nie procesora cos zknociles

albo wina innych podzespolow pamiatki ustaw na poczatek na ddr333

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale Panowie, próbowałem wrzucać pamięci NAWET na DDR200 !!!

I moze mi ktos powie co to jest tak naprawde ten mnoznik HT ??????

 

Zrobiłem tak jak powyżej co naisałem, dodatkowo wszystkie opcje pamieci (ich predkosci) wzialem na koszmarnie dlugie. Niestety mimo to dalej nie moge wyciagnac z FSB nawet 220 mhz !!!!

 

Chyba trafiłem na jakiś podły CPU.

 

AHA COS WAZNEGO MI SIE PRZYPOMNIALO

Zrobilem taki test. Otoz zmiejszylem mnoznik do 8 (zamiast standardowego 9) i podnioslem szyne do 210/220 - tez kicha! Komp nie wstaje!

Wiec moze to jednak nie CPU ?

 

 

I głupie pytanie (kto wie....?)

Z MOBO mam wyjęty wiatrak (ten z chipsetu). Wiatrak 3 pinowy. Czy to mozliwe ze MOBO uniemozliwia podkrecanie bo uwaza ze nie ma podpietego chlodzenia (wiatraka). Czy cos takiego jest stosowane przez producentow plyt?

No juz sam nie wiem tworze jak moge..... :)

Edytowane przez Orion66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za pamięci?

skoro przy zmniejszonym mnożniku również klapa to raczej można wykluczyć proca.

jedyne jeszcze co mi do głowy przychodzi to zasilacz, jaki masz?

 

odpiąłeś wentyl od mobo? no to mobo zapewno sie przegrzewa <_<

Edytowane przez arczi-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IIIIIIIIIIIIHAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!! :lol2: :razz: :razz:

 

 

Okazało się że zmiana BIOSu i jak ręką odjął.

Mam teraz jak to pisze - 230mhz na FSB !

Dzięki wszystkim na pomoc. Teraz zobacze co moge wycisnac z tego CPU. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orion dlaczego htt masz 1x wtedy cienkjo sie kreci wiem to z doswiadczenia najlepiej na httx3 moze wiecej wyciagniesz a nawet musuisz wiec daj znac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orion dlaczego htt masz 1x wtedy cienkjo sie kreci wiem to z doswiadczenia najlepiej na httx3 moze wiecej wyciagniesz a nawet musuisz wiec daj znac:)

Tak więc spróboje jak mowisz. Panowie tylko jedna rzecz mnie martwi. Dlaczego na podkreconym procu NIE dziala COOL&QUIET ? I co to wlasciwie jest ten HT ? I czemu na x1 ma sie krecic gorzej??

 

PS - 240mhz - działa stabilnie..... :D

 

 

JESZCZE JEDNO - czemu do mojej plyty KN8 ULTRA na stronie ABITa nie ma OC GURU ? Podczas do AN8 jest......

Edytowane przez Orion66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Tak więc spróboje jak mowisz. Panowie tylko jedna rzecz mnie martwi. Dlaczego na podkreconym procu NIE dziala COOL&QUIET ? I co to wlasciwie jest ten HT ? I czemu na x1 ma sie krecic gorzej??

 

PS - 240mhz - działa stabilnie..... :D

JESZCZE JEDNO - czemu do mojej plyty KN8 ULTRA na stronie ABITa nie ma OC GURU ? Podczas do AN8 jest......

zobacz czy masz instrukcje do oc uguru i chip na plycie

 

zreszta to i tak nieprzydatny bajerek

 

bo do wszystkich parametrow nie ma dostepu to i tak trzeba isc do biosu chocby aby zmienic dzielnik pamieci

albo mnoznik ltd

 

i widzisz przygode z abitem trzeba zaczynac od aktualizacji biosu a nie krakac ze plyta ble

 

dawaj na procka 1.55v i jedz na maxa z htt

 

np 280 290 powinien pojsc jesli nie zworka czyscisz cmosa

 

bios cie raczej nie ogranicza

 

dla przykladu moj venice mimo ze przecietnak bez zwiekszania napiecia leci 280 htt

 

wiec wynik w stylu 240 jest wrecz tragiczny i trzeba jechac dalej z tym koksem jak juz sie za to zabrales

 

a i sciagnij program cpuz zeby monitorowac takty pamiatek dla dalnego htt i dzielnika pamieci

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...