Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego na podkreconym procu NIE dziala COOL&QUIET

dziala ale pod warunkiem ze mnoznik masz fabryczny ustawiony, tzn ze jak masz athlon 3000 to masz mnoznik 9 i np c'n'q chodzi tak 2,7GHz 9x300 1,5V --> 1,5GHz 5x300 1,2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja wygląda tak:

AMD Athlon 64 3000+ (Socket 939) Venice

Arctic Cooling Freezer 64 Pro

Asus A8N-SLI SE nForce4 SLI

GeForce 6600GT Gigabyte 128MB TV/DVI (PCI-E) BOX

PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami

Samsung SpinPoint P120S 200 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

 

Przejde odrazu do rzeczy, procesor chodził fabrycznie na htt x5, fsb 200, mnozniku x9, ram 200 [ pisze 400 ale chyba to przez dual? ], co dawało 1,8 ghz.

Postanowiłem go troche podkręcić, przeczytałem wiele artykułów o o/c (np. http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177), myślałem, że troche sie już w tym temacie obeznałem. Pokolei, najpierw obniżyłem htt na x3 i zacząłem podnosić fsb o 5 hz. Doszedłem w ten sposób do fsb=235 [ htt x3, x9, ram 200 ] co daje mi stabilne [ prime95, superPI, ramtest, 3dm2k1 ] 2115 mhz. Gdy próbuje podnieśc fsb na 237 komp się nie chce włączyć.......

Próbowałem zwiększać napięcie do 1,525, obniżać pamięci do 166 ale nic niepomaga. Temperatura na procku w stresie max ~40.

Naprowadzcie mnie co robie źle.

 

Jeśli to coś pomoże to urzywam winXP sp2, świeżo wgranego, grafe podniosłem z 500/1000 na 555/1080, timingi pamięci to 2,5/3/3/6. Żadnych zwieszek komputera nie uświadczyłem. BIOSa do pł. gł. najnowszego ściągłem ze strony asusa. Stery do grafiki Wersja: 84.21, do pł. gł. nForce4 AMD Edition (6.70) - Windows XP/2000 (32-Bit). Od ASUSa na płycie był również program do obsługi tych samych parametrów [ htt, fsb, mnożniki, napięcia ] co w BIOSie, posługując się nim doszedłem także do tej granicy co operując w BIOSie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pamięć nie wyrabia przecież prawdopodobnie... Zmniejsz dzielnik, daj np.166 (najlepiej ustaw na sztywno żeby były takie timingi jak są przy auto na 200, możesz zobaczyć jakie są obecnie programem A64 Tweaker, ale to niekoniecznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala ale pod warunkiem ze mnoznik masz fabryczny ustawiony, tzn ze jak masz athlon 3000 to masz mnoznik 9 i np c'n'q chodzi tak 2,7GHz 9x300 1,5V --> 1,5GHz 5x300 1,2V

Aktualnie mam 240 mhz x9 mnoznik = 2250mhz. Napiecie bez zmian 1,4v. Cool and Quiet w Biosie wlaczony.

Wiec nie rozumiem. Mnoznik mam przeciez fabrycznie ustawiony na 9 i nie dziala CandC

Edytowane przez Orion66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Aktualnie mam 240 mhz x9 mnoznik = 2250mhz. Napiecie bez zmian 1,4v. Cool and Quiet w Biosie wlaczony.

Wiec nie rozumiem. Mnoznik mam przeciez fabrycznie ustawiony na 9 i nie dziala CandC

alez ty chlopie jestes marudny troche samodzielnosci

 

sciagnij sobie CrystalCPUID taka podpowiedz a dalej pomysl sam jak to uzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha myslalem ze to oczywiste, ale widac ze nie zeby c'n'q dzialo to jescze jedna oczyswista rzecz, m u s i s z miec wlaczone zarzadzanie energia w windzie, po to instalutesz stery do proca zeby winda mogla przelaczac, a jak nie to zrob jak koledzy mowili crystala albo right mark cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE PROSZĘ O POMOC:

 

Załączyłem test SP2004 - test TYLKO CPU (Small FTTs - stress CPU). Po 3 sek test jest przerywany i oto co się wyświetla:

 

Type: Small FFTs - stress CPU Min: 8 Max: 32 InPlace: Yes Mem: 8 Time: 15

CPU: 2421MHz FSB: 269MHz [269MHz x 9.0 est.]

2006-03-28 22:25 Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.4765625, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 0 minutes 1 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

 

 

O co chodzi? Czyżby CPU nie zniósł FSB 270 i sypie błędami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz po prostu błąd w primie. Niekoniecznie jest spowodowany przez procek. Błędy może powodować także pamięć RAM. Jeśli chcesz wykluczyć pamięć to włącz jakiś program do testowania np Memtest +86. Jeśli procek nie wyrabia, to zwiększ Vcore, ale z rozsądkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

PANOWIE PROSZĘ O POMOC:

 

Załączyłem test SP2004 - test TYLKO CPU (Small FTTs - stress CPU). Po 3 sek test jest przerywany i oto co się wyświetla:

 

Type: Small FFTs - stress CPU Min: 8 Max: 32 InPlace: Yes Mem: 8 Time: 15

CPU: 2421MHz FSB: 269MHz [269MHz x 9.0 est.]

2006-03-28 22:25 Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.4765625, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 0 minutes 1 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

O co chodzi? Czyżby CPU nie zniósł FSB 270 i sypie błędami ?

pewnie procek widac egzemplarz cienizna zwieksz napiecie o 0.25 i zobacz czy sypnie bledem

a sypnac moze nawet po kilku godzinkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

O 0.25 to będzie 1.65 to już z leksza za dużo jak na moje odczucia.

a nie robi tego przy 1.4 v

tu cos ode mnie http://img82.imageshack.us/img82/7141/oc45h8ya.jpg

dla krytykujacych abita av8

 

szkoda ze temp proca 52stopnie praktycznie ona mnie ogranicza 53-54 wysyp temp otoczenia 25 i zeby leciec dalej okno open mod

 

skalpowanie bereta u mnie mogloby obnizyc temp nawet do 15 stopni

 

amd chyba specjalnie zaklada krzywo berety zeby ograniczac mozliwosci najslabszych modeli

aby ich fxy schodzily i wyzsze modele

 

zreszta 3000+ amd chyba juz zaprzestalo produkcji (wg roadmap) ale byc moze zapotrzebowanie rynku zmienilo ich plany

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE!!!

 

A powiedzcie mi. Czy jeśli w primie CPU sypie błędami to czy oznacza to że np. w grach. będę miał crashdesktopy? blue screeny itd....?

 

Czy mogę spokojnie pracować na częstotliwości przy któej prime sie sypie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE!!!

 

A powiedzcie mi. Czy jeśli w primie CPU sypie błędami to czy oznacza to że np. w grach. będę miał crashdesktopy? blue screeny itd....?

 

Czy mogę spokojnie pracować na częstotliwości przy któej prime sie sypie?

nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

PANOWIE!!!

 

A powiedzcie mi. Czy jeśli w primie CPU sypie błędami to czy oznacza to że np. w grach. będę miał crashdesktopy? blue screeny itd....?

 

Czy mogę spokojnie pracować na częstotliwości przy któej prime sie sypie?

jedynie w przypadku gry przyczyna wywalania sprima jest temperatura procka ( cos powyzej 50-53 stopni)

 

gry az tak nie grzeja proca jak sprime przecietnie 4-5 stopni mniej jest

 

aby to sprawdzic proponuje otworzyc bude szeroko okno pod wieczor i sprawic

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze tak jest - Prime to tylko zwykły program ,który jak kazdy inny może sie wywalic z winy jakiejś niekompatybilnosći czy to hardware czy softu. Spotkałem się z wieloma przypadkami kompów , w których Prime wywalał się szybko, a kompy i tak były rock stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze tak jest - Prime to tylko zwykły program ,który jak kazdy inny może sie wywalic z winy jakiejś niekompatybilnosći czy to hardware czy softu. Spotkałem się z wieloma przypadkami kompów , w których Prime wywalał się szybko, a kompy i tak były rock stable

Hanu , jest różnica miedzy wywalaniem sie po kilku sekundach a kilku godzinach, jesli wywala się po kilku sekundach, to inne programy tez się tak będą wywalac, bo sam powiedziales ze jest to program jak każdy inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku można zapuścić coś innygo mocno obciążającego procesor i po kłopocie.

 

osobiście nie spotkałem sie z przypadkiem w którym prime by sie wywalał a wszystko inne było super stabilne, chyba że na duronach applebread - coś pamiętam że na nich sie prime sypał błędami, ale jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi ;)

Edytowane przez arczi-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...