Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem

AMD Athlon 64 3700+ Sandiego

 

a program AMD64 TCaseMax informuje że :

 

Procesor : AMD Athlon A 64 3700+ ( Toledo)

 

co jest grane ?

 

CPU-Z już opisuje jako Sandiego

Skoro masz San Diego to, to jest temat o twoim Procku:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=153414&st=2010

 

Pamiętaj że SD grzeje się o średnio 5-6stC więcej na tych samych MHz niż tytułowy Venice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapytaj ile perełek siedzi w kompach nieświadomych ludzi ktorym POWER i RESET to wszystko jedno........................

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapytaj ile perełek siedzi w kompach nieświadomych ludzi ktorym POWER i RESET to wszystko jedno........................

np u mojego qumpla winchester z początków serii :) na szybko wykręciłem mu go na 2,9Ghz na 1,45V :) na wiecej nie pozwalało jego boxowe chłodzenie :P

hehhh kiedyś chyba do niego wpadne i mu podmienie na mojego venice :D pewnie nie zauważy :D bo i tak chodzi na standardowych taktach :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy spotkał sie ktoś z taką sprawą

po włączerniu kompa pierwsza strona mi perzeszła a na drugiej stornie wyswietliła sie informacja (w tabelce) nazwa procka cześtotliwość L1 -128 i jak pokazała się pamiec L2 to nie pokazało ile tej pamieci jest na procku i później sie nic nie działo i trzebabbyło zrestartować proca >>??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy spotkał sie ktoś z taką sprawą

po włączerniu kompa pierwsza strona mi perzeszła a na drugiej stornie wyswietliła sie informacja (w tabelce) nazwa procka cześtotliwość L1 -128 i jak pokazała się pamiec L2 to nie pokazało ile tej pamieci jest na procku i później sie nic nie działo i trzebabbyło zrestartować proca >>??

To jest raczej błąd w ustawieniach, i jak pokazują się „krzaczki” podczas startu kompa to w 90% przypadków ram nie wyrabia i restauruje się cały komp bo samego proca raczej ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej błąd w ustawieniach, i jak pokazują się „krzaczki” podczas startu kompa to w 90% przypadków ram nie wyrabia i restauruje się cały komp bo samego proca raczej ciężko.

 

 

przy starcie kompa w biosie nie zauważyłem żadnych odchyłków obrazu :P i ja miałem problem z odpalanie kompa za 1 raze to zmniejszyłem procka z 2500 i 1,55 na 2350 i 1,376 i jak narazie nic sie nie dizeje i włącza się normalnie :P

 

edit: Mardok

ram nie ma nic do tego bo przedtem ram chodził mi na 250 MHZ i sie uruchamiał przeważnie za drugim razem i czesem róznego rodzaju komunikaty sie pokazywały a jak zmniejszyłem taktowanie procka na 2350 a pamieci podniosłem na 261 zaczoł się normalnie uruchamiac :P więc winą tych cyrków był jednak procek !!

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Dostalem dzis tego proca i bez podkrecenia juz w windzie czuc roznice miedzy Sempronem 2400+ a tym venicem.

Standardowo proc chce wiecej napiecia juz na 2.4Ghz ale moja plyta ma prawie ze zerowe mozliwosci podwyzszania napiecia to na razie sobie daruje, musze v moda zrobic na napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG jak podkrecic tego proca jak max fsb mojej mobo to 232MHz ? :mur: Po takim ustawieniu + 9% zwiekszone napiecie proca i max dla ramu komp zalicza reset. W ogole nie moge zmienic mnoznika :mur: O co chodzi ? :blink: Z gory thanx

 

POZDRO :]

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG jak podkrecic tego proca jak max fsb mojej mobo to 232MHz ? :mur: Po takim ustawieniu + 9% zwiekszone napiecie proca i max dla ramu komp zalicza reset. W ogole nie moge zmienic mnoznika :mur: O co chodzi ? :blink: Z gory thanx

 

POZDRO :]

Eh poczytał być temat to byś wiedział że A64 ma mnożnik od 5x do DEF czyli u ciebie 9x, nie ma sensu zmieniać w dół więc zazwyczaj kręci się na max. Skoro mobo ma max 232MHz (w końcu jakiś bliżej min nie znany BIOSTAR) zawsze możesz spróbować podciągnąć z pod windy ClockGen’em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buuuuuuuu w ogole nie wiem co tam wybrac <_< Jak cos tam wybralem i ustawilem procka na 2000MHz to komp sie zawiesil <_< Czy moja mobo to az takie badziewie czy to VIA K8T890 jest taka syfna ? O co chodzi ? Jakby cos to dam wam linka do specyfikcji mojej plyty glownej. WIELKIE THANX z gory.

 

Pozdro :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buuuuuuuu w ogole nie wiem co tam wybrac <_< Jak cos tam wybralem i ustawilem procka na 2000MHz to komp sie zawiesil <_< Czy moja mobo to az takie badziewie czy to VIA K8T890 jest taka syfna ? O co chodzi ? Jakby cos to dam wam linka do specyfikcji mojej plyty glownej. WIELKIE THANX z gory.

 

Pozdro :]

Kiedyś były różne wersje ClockGena-a pod różne chipsety teraz jest niby jeden do wszystkiego. Może warto poszukać starszej wersji właśnie pod twój Chipset, soją drogą że mobo nie najwyższych lotów…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciętnie 2500 na 1,55 :D

Ciezko mówic o przecietnosci :) wszystko kwestia sztuki i seri, moze byc seria któa nie robi nawet 2.4 a moze byc taka co robi 2.6, ostatnio byly dobre 3200+ OEM (dostepne w zestawach NTT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh od kiedy widziałem Venice 3000+ co dla 2,4GHz potrzebował 1,65v to już chyba nic mnie nie zdziwi ;) Tu są za duże odchylenia między poszczególnymi stukami to jak PITer napisał ciężko mówić o jakiejkolwiek przeciętnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój też cos cienko idzie ... wcześniej bylo "lepiej"

na początku leciał mi spokojnie 1,55V na 2790Mhz :) jednak czasami wywalało mi blue screeny :/ przechodził 4h prime a jednak jak czasami odpaliłem WINAMPA + kompresje VIDEO to mi wywalał BLUE :D

ostatecznie po tygodniu takiej pracy musiałem mu dać 1,5V żeby leciał na ..... 2,2Ghz :lol: :lol: :lol: na 1,45V dopiero ruszał na standardowych 1800Mhz :mad:

no nic tak sobie chodził na 2200Mhz/1,5V przez dobre 2 miechy ....

aż wkońcu wziąłem sie za O/C :D

dobiłem do takiego stanu jak nizej - inaczej mi juz nie idzie :/ obnize dzielnik RAM:CPU to wogule nie rusza :/

hehe co za cyrki mi sie dzieja :D

czyżby to był efekt jakiegoś wygrzania :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na tydzień Venice 3000+

ustawiłem 200x9

temperatura 34C stres SP2004 / CPU stres/ po 1 minucie 44-45C po 2 mni 46C- 47C - Duży wzrost

Chodizł 300x9

idle 35 36 stres 52-53 pi 2 min. - czy to norma , boję się dać więcej aby Procek nie padł

Czym mierzycie temp. jaki program bo moja mobo pokazuje bzdury

temp. płytu w Everest 78-80C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...