Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robot

norma , wszystko zalezy od pasty i coolera a ten u ciebie jest niestety nie jest najlepszy do a64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na tydzień Venice 3000+

ustawiłem 200x9

temperatura 34C stres SP2004 / CPU stres/ po 1 minucie 44-45C po 2 mni 46C- 47C - Duży wzrost

Chodizł 300x9

idle 35 36 stres 52-53 pi 2 min. - czy to norma , boję się dać więcej aby Procek nie padł

Czym mierzycie temp. jaki program bo moja mobo pokazuje bzdury

temp. płytu w Everest 78-80C

Na A64 duży wzrost temp pomiędzy idle a stres to norma, procesory posiadają technologie PowerNOW (wcześniej znana z rozwiązań laptop-owych tej że firmy) co za tym idzie w idle wyłączana jest części funkcji CPU dzięki czemu bierze mniej prądu i grzeje się znacznie mniej, w wypadku obciążenia wszystkie funkcje zostają na raz włączone i dlatego jest momentalny skok temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze lamerskie pytanie, ale czy moze mi ktos napisac jakie jest najwyzsze dopuszczalne napiecie dla Venica? Tak zeby sie nie usmazyl. Chce go jeszcze troche wykrecic, narazie chodzi na 1,475, ale zeby poszedl dalej potrzebuje wiecej papu. I moze tak przy okazji, jakiej temperatury nie powinienem przekraczac? Seria z marca tego roku.

 

Dzieki z gory.

Edytowane przez piwek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze lamerskie pytanie, ale czy moze mi ktos napisac jakie jest najwyzsze dopuszczalne napiecie dla Venica? Tak zeby sie nie usmazyl. Chce go jeszcze troche wykrecic, narazie chodzi na 1,475, ale zeby poszedl dalej potrzebuje wiecej papu. I moze tak przy okazji, jakiej temperatury nie powinienem przekraczac? Seria z marca tego roku.

 

Dzieki z gory.

Sam nie wiem czemu to piszę skoro było to już omawiane więcej razy niż mam włosów na głowie (a mam ich wpi***) napięcie bezpieczne na co dzień 1.55v, temp max 55stC najlepiej do 50stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opisów wnioskuję że Frezzer 64 Pro jest lepszy niż Zalman 7000A do A64

kolega Chemik 16 w strecie ma 40C ja na zalmanie 52C

na A64 te wszystkie zalmany mają wydajność, jak box, a najlepiej się sprawdzają coolery z heat pipami i gęstym użebrowaniem typu freezer 64 czy scythe ninja/katana itp. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na A64 te wszystkie zalmany mają wydajność, jak box, a najlepiej się sprawdzają coolery z heat pipami i gęstym użebrowaniem typu freezer 64 czy scythe ninja/katana itp.

 

ja mam scytche ninja + 120mm i na procku venice (2352mhz przy 1,376) mam w idle 23-25 a w stresie do 35 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe u mnie pod windą(w biosie też) pokazuje ze proc dostaje 1,57-1,60V :) a w biosie dałem 1,51V :)

niewiem tera jakie mam napięcie :P

Z tego co wiem, to wlasciwe jest to napiecie ktore pokazuja programy pod winda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...