Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Przy kupnie Venice zwracac na cos uwage czy loteria? 17 tydzien najlepszy? ;) Jakies pewne typy? Ktorej serii nie polecacie? Widzialem ta wielka liste z seriami ale ciezko cos z tego wybrac ;)

 

Update : 0517 PAW? ;)

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie Venice zwracac na cos uwage czy loteria? 17 tydzien najlepszy? ;) Jakies pewne typy? Ktorej serii nie polecacie? Widzialem ta wielka liste z seriami ale ciezko cos z tego wybrac ;)

 

Update : 0517 PAW? ;)

1463192[/snapback]

17 tydzien ogolnie u nas w Polsce jest chyba tylko dostepny. W sumie nie jest zly, bo 95% prockow z tego tygodnia robi 2.7 GHz ~ 1.48V co w zupelnosci wystarcza do codziennej pracy :D Trzeba miec chyba duzego pecha aby trafic cos slabego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze godzinka sp2004 oznacza ze jest oki :)

1463395[/snapback]

EEE IMO nonsens... SP tak samo jak zwykły Prime potrafi się wywalić nawet po paru godzinach... Ja to zawsze jak już osiągnę granicę to zapuszczam Sp2004 i loopa w 3dmarku 2005. I tak na dobę... Wtedy jest stabilny dla mnie sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sp2004 może sie wywalić po 5h. ja tak miałem.

ale teraz mam mojego venice na 1,39-1,37 i mam 2 minuty prime stable ale dziła wszytko spokojnie gry i all stuff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnei godzinka to malo. proc który ma teraz mardok smigal 2.8 1.45v prime ponad godzine po cyzm byla zwiecha, do full stabilnosci w primie przez 8h potrzebowal juz 1.5v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze godzinka sp2004 oznacza ze jest oki :)

1463395[/snapback]

no godzinka nie wystarcza :( mi sie wysypał po 1:58min :(

a ja uważam że jak przejdzie te 5H to jest wpożo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział że od MHz proc się nie grzeje ?! Grzeje się i to 3x bardziej niż od V… proste porównanie:

 

2000MHz 1.37v = 1h Prime 34stC

2700MHz 1.37v = 1h Prime 38stC

2700MHz 1.53v = 1h Prime 38stC

 

2900MHz 1.60v = SPI 16MB 45stC

2900MHz 1.55v = SPI 16MB 45stC

 

Przy możliwie najbardziej zbliżonych warunkach w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział że od MHz proc się nie grzeje ?! Grzeje się i to 3x bardziej niż od V… proste porównanie:

 

2000MHz 1.37v = 1h Prime 34stC

2700MHz 1.37v = 1h Prime 38stC

2700MHz 1.53v = 1h Prime 38stC

 

2900MHz 1.60v = SPI 16MB 45stC

2900MHz 1.55v = SPI 16MB 45stC

 

Przy możliwie najbardziej zbliżonych warunkach w pokoju.

1463467[/snapback]

to nic nie udawadnia, bys musial blache z CPU zdjac bo przy 2900MHz 1.55v podczas SPI ja mam 42 stopnie. wiec mniej niz na twoim super WC :)

 

Wybierz jakies ciekawe ustawienia, i zrobimy identyczne testy ty na swoim WC a ja na AC, zobaczymy jakie beda wyniki, np po 15 min prime.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja te 45stC trzymam już do 3GHz. Ja mam tak ze dobijam do pewnej temp i trzymam nią jeszcze przez kilka / kilkadziesiąt MHz w górę potem kolejny „skok” temp i historia się powtarza. Hym dziwne to, ale blachy zdejmować nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mardok możesz odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie

 

 

a co do mardoka to napisz ile ci udało się podkręcić tego nowego proca icon_lol.gif ze stabilnym prime itp

 

ps. tak mało był wydajny ten "stary" venice że musiałeś zmienić ??? czy miałeś jakąś super okazje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cavarr:

 

Na co dzień biega sobie tak:

 

9x318 ~ 2862MHz @ 1.520v (real) div166 1.5-2-2-0 1T Dual

 

Z prime umie i więcej ale to już trzeba V podnosić a tyle mi na co dzień wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pecha, zawsze napotkam na jakieś przeciwności. Venice ładnie się zapowiada, ale płyta nie wytrzymuje i nie moge w pełni pamieci wykożystać.

Dołączona grafika

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Opson6667

Moglbys rozwinac swoja wypowiedz, a nie powtarzasz konkluzje do jakich doszedl autor tekstu? Dla wielu userow bedzie on rewelacja bo jezeli ma do wyboru Winniego z 2005 roku, ktory 2200MHz nie przekracza (zdarzaja sie wyjatki) i Venice ktory sobie biega na 2500-2700MHz bez problemow to wybor jest prosty (mozliwe, ze niedlugo systuacja sie powtorzy i zaczna produkowac padaki jezeli chodzi o O/C). Gdyby AMD nie wprowadzilo nowego steppingu na rynku by zostaly proce nie nadajace sie do O/C, a tak przynajmniej wraz z wypuszczeniem nowego steppingu u wielu "podkrecaczy" powrocil usmiech na twarzy ;) Poza tym zobacz sobie osiagniecia niektorych userow na nowym procku (niektorzy podchodza pod 3GHz na AC i jak dla mnie jest to rewelacyjny wynik) Pisze glownie tu o zaletach w O/C "poprawionego" proca bo w koncu forum glownie o tym traktuje i pomijam kwestie poprawionego kontrolera pamieci i wprowadzonej obslugi SSE3 choc dla wielu ma to niebagatelne znaczenie (szczegolnie to pierwsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby ktos napisac taki krotki poradnik...(w kilku slowach czym sie sugerowac przy zakupie) aby wybrac teortycznie lepszego proca....chodzi mi tutaj glowie o steping i serie.....chociaz i tak wiadomo ze to loteria,....ale bardzo bym prosil o kilka slow czym sie sugerujecie przy wyborze ze niektorym trafiają sie takie perelki....ze sie krecą do 3Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no paolowawa co do proców to wielkiego wyboru nie ma, w Polsce jest dostępny na razie 17 tydzień(18 już podobno jest hurtowniach ), a perełki były z serii EPAW, więc chyba wiesz na co patrzeć :)

 

mój jest z oryginalny jak na razie :) gdyż 0517DPMW i jak na razie full stable na 2800MHz 1.584V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupiłem pod GUS-em(jedna sztuka dostępna , zaklepana u znajomego , bo wszystko inne to 0517DPAW), ale tydzien temu pod stodołą był tez duży wybór Venice 0517EPAW i najcześciej sprzedający nie byli świadomi co sprzedają twierdząc iż to Winchester.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nierealny:

4x 256MB 1T działa ale już 4x 512MB to 2T wiec coś tam poprawili.

 

@paolowawa:

Większość CPU z tych „lepiej latających” była z ESC można tam spróbować brać w „ciemno”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiem, a co mi z tego ze działa 4x256

zamierzałem sobie kupić 4x512 a teraz nie wiem co robic czy jest sens wymieniać ram na 2GB.

mardok co się stało że wymieniłeś proca?? za słaby był

pytam z ciekawości

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...