Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel tez wczoraj kupil Venice LBBLE 0518CPAW i musze wam powiedziec ze sytuacja jest jeszcze gorsza 9x290 przy 1.55v a przy defaultowym vcore procek smiga tylko 9x245. I w jego to napewno niejest wina pamieci. Koleszka sie troche wkurzyl ze zakupil taka padake.Pojechalismy go wymienic a w sklepie koles powiedzial nam ze dostal niedawno same procki z 518, z ze sam sie interesuje kreceniem to powiedzial ze to juz niejest to samo co bylo z 517. Tez z 518 wogole podobno niechcą brykac powyzej 2400-2500Mhz, przynajmiej z tgo co nam opowiadal to jemu sie to nieudalo. Natomiast z tego co chyba wszyscy wiemy z 517 niebylo zadnego problemu aby dojechac do 2700MHz. Tak wiec kto ma kupowac niech szuka 517. bo JUZ NIEDLUGO TO BEDZIE LEGENDA.

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś się troszkę zdenerwowałem , bo nic innego od paru dni nie robię tylko testuje.

Zawsze jak sprawdzam stabilność proca zaczynam od SPi-1M do 32M , gdzy te czynności sie powiodą, na kilka godzin włączam SP2004.

Jednak dziś w nocy miałem zwis, nie spotkałem sie jeszcze z tym by mi kiedys wyskoczyły komunikaty w postaci error-ów, natomiast dużo już było tu pisane o występujących zamrożeniach kompa w czasie testowania Venic-ów.

Czy ktoś już może określić w przybliżeniu czas w którym najczesciej się to zdaża?

 

 

Wychodzi na to, że nie wszystkie serie sie cudnie krecą, może lepiej nie brać tego: LBBLE 0518CPAW

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kolejny raz okazuje się, że nie każda sztuka wybitnie się kręci... To samo było z XP-M, to samo z Winchesterami... Niczego Was to nie nauczyło? To, że Venice to nie znaczy, że ma robić 3Ghz@1,4V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz wszystko jasne. Dobre czasu Vinchestera dobiegaja konca... teraz to juz mam pewnosc jakiego kupowac, wsumie to mnie wystarczy taki co chodzi na 2.7GHz na napieciu nie wiekszym od 1.45V. Pozostaje mi zamawiac OEM w siriusie ;)

 

EDIT:

Noi naraszcie Bestcom dostal Venice teraz pytanie bo dzis je widze ze sa, jaki to tydzien ? Trzeba by ich zapytac oby mi odpowiedzieli...

 

OEM - 561zl

BOX - 639zl

Edytowane przez Tasslehoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Boże co za ceny, na giełdzie w Warszawie Venice chodzą po maks. 510 zł OEM i 600 BOX... I do tego można wszystko pomacać, powybierać, pomarudzic i zwrócić, i wziąć nastęnego, gdy ten będzie się kiepsko kręcił.

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Boże co za ceny, na giełdzie w Warszawie Venice chodzą po maks. 510 zł OEM i 600 BOX... I do tego można wszystko pomacać, powybierać, pomarudzic i zwrócić, i wziąć nastęnego, gdy ten będzie się kiepsko kręcił.

1482284[/snapback]

I tak pewnie już przebrane :P W Krakowie nie ma tak dobrze :/ są praktycznie same używki typu Celeron 500 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie już przebrane :P W Krakowie nie ma tak dobrze :/ są praktycznie same używki typu Celeron 500 :D

1482290[/snapback]

Jakie przebrane? Jutro mam zakupić od znajomków dla znajomków Venice 0517DPMW względnie EPAW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja swojego pokatowałem wczoraj i okazuje się, że robi 2700MHz przy 1,45v  B)

godzina pirme wydaje mi się, że wystarcza, aby stwierdzić, że jest stabilny  B)

1482388[/snapback]

No to enjoy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie przebrane? Jutro mam zakupić od znajomków dla znajomków Venice 0517DPMW względnie EPAW...

1482298[/snapback]

No liczę na Ciebie bo jak zobaczyłem te dwa ostatnie "cudowne" Venice to mi szczęka opadła :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja swojego pokatowałem wczoraj i okazuje się, że robi 2700MHz przy 1,45v  B)

godzina pirme wydaje mi się, że wystarcza, aby stwierdzić, że jest stabilny  B)

1482388[/snapback]

Raczej nie wystarcza prędzej 12H... btw 0517 to faktycznie fajna sprawa mam właśnie jednego EPAW który robi 2800Mhz na 1.45V Prime Stable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wystarcza prędzej 12H... btw 0517 to faktycznie fajna sprawa mam właśnie jednego EPAW który robi 2800Mhz na 1.45V Prime Stable.

1482478[/snapback]

jakbym chciał każde ustawienie 12H testować to życia by mi zabrakło B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez

wystarczy ze moj robi spi na 2900 przy 1,45v-potencjał jest

tylko niestety tez geile ale do 260 na razie dobijaja przy 2,5cl

jak wycisze calego to moze na noc bede go zostawial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez

wystarczy ze moj robi spi na 2900 przy 1,45v-potencjał jest

tylko niestety tez geile ale do 260 na razie dobijaja przy 2,5cl

jak wycisze calego to moze na noc bede go zostawial ;)

1482515[/snapback]

daj jakiegoś screena SPI 16m , na 2900 i 1,45, jeżeli oczywiście możesz . .. .

i jeżeli możesz to zapodaj serie procka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wina może leżeć w pamięciach, lecz uważam że 90% tak nie jest  :?

Zjedź z dzielnikiem jeszcze do 150 i będziesz miał wtedy pewność że to nie wina pamięci gdyż osiągną wtedy 213MHz.

zjechalem z pamieciami nawet na 133 i nic to nie dalo zreszta na moim winchesterze (tez kiepski... max 2520@1.55V) chodza one do 275 2.5-4-4-7-1T

 

niestety szef przegapil pojawienie sie Venice i pierwsza partie zamowil z hurtownii dopiero teraz i raczej nie mam juz szansy dorwac lepszej serii a w ciemno z newegga zamawiac nie bede :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zjechalem z pamieciami nawet na 133 i nic to nie dalo zreszta na moim winchesterze (tez kiepski... max 2520@1.55V) chodza one do 275 2.5-4-4-7-1T

 

niestety szef przegapil pojawienie sie Venice i pierwsza partie zamowil z hurtownii dopiero teraz i raczej nie mam juz szansy dorwac lepszej serii a w ciemno z newegga zamawiac nie bede :/

1482736[/snapback]

2.5-4-4-x jest wolniejsze od 3-3-3-x... A trzy trójki są wydajniejsze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5-4-4-x jest wolniejsze od 3-3-3-x... A trzy trójki są wydajniejsze. :)

1483140[/snapback]

sprawdzales?? tzn radzisz mi zmienic te timingi co mam w podpisie na 3-3-3-7??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lepsze 3-3-3-x czy 2,5-3-3-x ? ;-)

1483239[/snapback]

Hmmm musiałbym w googlach poszukać, bo tak teraz to zbyt trudne do rozkminienia, trzebaby szereg testów przeprowadzić, potem wyciągnąć średnią i przedstawić wynik na forum...

Proste, że cl2,5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales?? tzn radzisz mi zmienic te timingi co mam w podpisie na 3-3-3-7??

1483207[/snapback]

Tak sprawdzałem. 2.5-4-4 to już jest masakra... 3-3-3-6 tyle dać i zjechać ostro alphy w dół. Efektem będzie wydajność na poziomie 2.5-4-3-6 albo i lepiej, przy zachowaniu bardzo dobrego współczynnika stabiloność/wydajność. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie max. vcore jest bezpieczne dla Venice aby procek chodził stale na nim

 

Teraz mam 2500Mhz @1.5V i się zastanawiam ile mu jescze dać voltów tak aby się nie usmażył.

 

Dodam, że proc chłodzony WC i temperaturki całkiem jeszcze niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie czytajcie uważnie ten topic

już któraś z kolei osoba zadaje tego typu pytanie

 

jak ktoś chce wiedzieć to ja ustawiłem granice dla swojego procka w extreme OC na 1,65V i jej nie przekroczę na tym chłodzeniu, na codzień proc chodzi na napięciu 1,584 i mu na bank nie dam na więcej.

jak ty ustawisz to twoja sprawa tylko żeby temp nie była za wysoka

 

jak bym miał FC to bym mu dawał z 1,75V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Po wielu godzinach medytacji stwierdziłem, że mój venice kręci się jakoś tak biednie :wink:

 

Ale może to nie Venice jest cienkie tylko coś innego ??

 

No i podejrzewam swojego "Szefa 420", bo w CPU-Z wskazanie Vcore skacze co sekundę w zakresie od 1,45 do 1,5V.

 

I teraz pytanko czy u was w CPU-Z też wam tak skacze vcore ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...