Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem...

Dołączona grafika

 

Hanu z tego co pamiętam miał praktycznie to samo na starym Winchesterze.

 

mieciop,

Przede wszystkim powyłączaj te wszystkie temperatury i inne bajery z systraya ;)

1485431[/snapback]

ok powyłączam ,ale też jest u mnie problem z pamięciami, to juz sprawdzilem, nisko sa pamieci i dlatego traci na wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cro:

 

Wini SPI16M 12:35 2700MHz

Venice SPI16M 12:20 2700MHz

 

A więc da się…

 

Żeby nie było… to teraz na temat, czyli moje ustawienie na co dzień może żadne kozackie ale za to temp mi się podoba ;]

 

SP2k4 2h 9x322 ~ 2,9GHz

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu z tego co pamiętam miał praktycznie to samo na starym Winchesterze.

 

mieciop,

Przede wszystkim powyłączaj te wszystkie temperatury i inne bajery z systraya ;)

1485431[/snapback]

No prawie to samo, blisko w kazdym bądź razie - 12:31 na 2700 , mem 300 2,5-4-3-7.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałem podbic- i z grubej 1,5V ;)

1485610[/snapback]

linki z fraza nie działają, wrzuć na imageshack.com - sory za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Witam szanowne grona speców od oc AMD. :D

 

mam do Was pytanie.

 

Tradycyjnie podkręcilem trochę Winchestera 3000+ na 2400 mhz,

 

wszystko działa bardzo dobrze, tylko nie wiem dlaczego

 

z pamięciami musialęm zjechać aż na 100 FSB

 

To trochę mało bo pracują one teraz za 300 mhz (100@150), a powinny spokojnie pracować na fsb 133 (133@200)

 

jak ustawię pamiątki na 133 FSB to zwis, winda się na laduje

 

konfiguracja sprzętowa:

 

Athlon 64 3000+ s939 Winchester

Arctic Silancer 64 Ultra L

Gigabyte K8NF-9

 

pamięci 512 TwinMos 400 2.5 cl

chieftec 360 W

 

Ustawienia w biosie:

 

FSB CPU 300

Vcore 1.425

HT 3x

mnożnik 8x

Pamięci 100 (100@150)

 

TERAZ PYTANIE

 

Dlaczego pamięci nie chcą pracować na 133@200????? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina pamieci zdaje sie, bo moje Kingstony tez tylko na 100 potrafia dzialac stabilnie (HTT mam tez 300, wiec pamieci lataja na 150). Najdziwniejsze jest to, ze jak puszcze je na 200 (1:1), to potrafia isc na 250 MHz, a na dzielnikach niestety nie. Sprawdzilem inne pamieci i bylo wszystko dobrze, wiec prawdopodobnie u Ciebie tez bedzie to wina samych "kostek".

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PITerem właśnie utworzyliśmy Tweak.pl Low Voltage, Silent & High Performance Team... By do niego przynależeć, należy spełnić następujące warunki:

- procek @ dowolnie, ale tak by nie przekraczać 1.4v (ma być mniej niż 1.4v po prostu) z tym, że

a ) posiadacze chłodzenia powietrznego dopisują sobie 'AC' przy taktowaniu i woltaży procka

b ) posiadacze water coolera piszą 'WC' - i dla nich także dopuszczalne jest napięcie mniejsze lub równe 1.50v.

- mem @ dowolnie, ale tak by nie przekraczać:

a ) 2.7v dla TCCD

b ) 3.2v dla Winbondów

- członkowie teamu (o ile Ci chcą się w to bawić) dopisują sobie w podpisie pogrubioną, czerwoną czcionką tekst: Tweak.pl Low Voltage, Silent & High Performance Team

- Przynależność do Teamu... jest dobrowolna. :D

- Team zachęca do maksymalizajci wydajności przy zachowaniu niskiego poboru mocy - oszczędzamy energię elektryczną, możlwie najcichszego chłodzenia CPU/Chipsetu

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu bo np. po co mi WC aby siedzieć na 1.4v toż to cooler za 60zł stykanie… Ale każdy robi jak woli…

1485826[/snapback]

Dlatego piszę, że przynależność do teamu dobrowolna. Może trzeba nieco zmienić regulamin? Dla posiadaczy WC oczywiście, bo faktycznie po co się ma marnować WC? Propozycje mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, pomysł nie głupi :D Lato idzie i nie tak łatwo będzie utrzymać te 2,85-2,9 GHz "all days" toteż idea High Perf & Low Voltage wydaje sie być sensowna. Niech pomyślę - procuś 2,7 GHz 1,392V Prime, TCCD 300 na 2,7V, banda Zalmanów różnej maści do chłodzenia....chyba się łapię :D

 

Moze mała zmiana nazwy na Tweak.pl High Performance& Low Voltage Team? Bez tego silent, bo w sumie Wc ciche jest z natury, a dzisiejsze tendencje w coolerach odchodzą od wichrów typu Delta...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, pomysł nie głupi :D Lato idzie i nie tak łatwo będzie utrzymać te 2,85-2,9 GHz "all days" toteż idea High Perf & Low Voltage wydaje sie być sensowna. Niech pomyślę - procuś 2,7 GHz 1,392V Prime, TCCD 300 na 2,7V, banda Zalmanów różnej maści do chłodzenia....chyba się łapię :D

1485896[/snapback]

No to sobie zrób wpis. :) I dzięki za poparcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PITerem właśnie utworzyliśmy Tweak.pl Low Voltage, Silent & High Performance Team... By do niego przynależeć, należy spełnić następujące warunki:

- procek @ dowolnie, ale tak by nie przekraczać 1.4v (ma być mniej niż 1.4v po prostu) z tym, że

a ) posiadacze chłodzenia powietrznego dopisują sobie 'AC' przy taktowaniu i woltaży procka

b ) posiadacze water coolera piszą 'WC' - i dla nich także dopuszczalne jest napięcie mniejsze lub równe 1.50v.

- mem @ dowolnie, ale tak by nie przekraczać:

a ) 2.7v dla TCCD

b ) 3.2v dla Winbondów

- członkowie teamu (o ile Ci chcą się w to bawić) dopisują sobie w podpisie pogrubioną, czerwoną czcionką tekst: Tweak.pl Low Voltage, Silent & High Performance Team

- Przynależność do Teamu... jest dobrowolna. :D

- Team zachęca do maksymalizajci wydajności przy zachowaniu niskiego poboru mocy - oszczędzamy energię elektryczną, możlwie najcichszego chłodzenia CPU/Chipsetu

1485812[/snapback]

Z Radkiem właśnie utworzyliśmy Tweak.pl High Voltage, Performance Team... By do niego przynależeć, należy spełnić następujące warunki:

- procek @ dowolnie, ale tak by przekroczyc 1.9v (ma być wiecej niż 1.9v po prostu) z tym, że

a ) posiadacze chłodzenia powietrznego dopisują sobie 'AC' przy taktowaniu i woltaży procka

b ) posiadacze water coolera piszą 'WC' - i dla nich także dopuszczalne jest napięcie wieksze lub równe 2.1v.

- mem @ dowolnie, ale tak by przekroczyć:

a ) 3.4v dla TCCD

b ) 3.9v dla Winbondów

- członkowie teamu (o ile Ci chcą się w to bawić) dopisują sobie w podpisie pogrubioną, czerwoną czcionką tekst: Tweak.pl High Voltage, Danger & High Performance Team

- Przynależność do Teamu... jest dobrowolna.

- Team zachęca do maksymalizajci wydajności przy zachowaniu bardzo wysokiego poboru mocy - pszyspieszamy nasze liczniki pradu elektrycznego, możlwie naglosniejszego chłodzenia CPU/Chipsetu (np. chlodzenie za pomoca wysoko obrotowej szlifierki kątowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestraszyliscie mnie nieco tym, że sklepy mają już 0518 a te to już niestety nie to samo co 17... No cuż, trzeba będzie najpierw kupić procesor a potem płyte główną (składam komputer sukcesywnie, narazie mam tylko TT Tsunami + ciche chłodziwo).

 

edit:

No dobra, to nie Wy mnie przestraszyliscie, gdzie ja do cholery o tym czytalem... pustka w glowie... cos ze mna nie tak. Tak wogole to sa jakies opinie odnosnie serii 0518 ? (nie chodzi mi o gwarancje podkrecalnosci ale czy oczekiwany procesor z tej serii będzie wmiare ok)

Edytowane przez civi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Radkiem właśnie utworzyliśmy Tweak.pl High Voltage, Performance Team... By do niego przynależeć, należy spełnić następujące warunki:

- procek @ dowolnie, ale tak by przekroczyc 1.9v (ma być wiecej niż 1.9v po prostu) z tym, że

a ) posiadacze chłodzenia powietrznego dopisują sobie 'AC' przy taktowaniu i woltaży procka

b ) posiadacze water coolera piszą 'WC' - i dla nich także dopuszczalne jest napięcie wieksze lub równe 2.1v.

- mem @ dowolnie, ale tak by przekroczyć:

a ) 3.4v dla TCCD

b ) 3.9v dla Winbondów

- członkowie teamu (o ile Ci chcą się w to bawić) dopisują sobie w podpisie pogrubioną, czerwoną czcionką tekst: Tweak.pl High Voltage, Danger & High Performance Team

- Przynależność do Teamu... jest dobrowolna.

- Team zachęca do maksymalizajci wydajności przy zachowaniu bardzo wysokiego poboru mocy - pszyspieszamy nasze liczniki pradu elektrycznego, możlwie naglosniejszego chłodzenia CPU/Chipsetu (np. chlodzenie za pomoca wysoko obrotowej szlifierki kątowej)

To miał być taki żart tak ? Bo chyba coś nie wyszło…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będzie flame war... heh. A może jakieś opinie nt. 0518 zamiast tego ? :)

1486369[/snapback]

z tego co wyczytałem na forum to lipka :( jak masz zamiar kupić proca to nie czekaj i leć do sklepu po 17 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer

 

A co mi miało niby nie wyjść ? Bo nie bardzo rozumiem po co te bzdury piszesz tu i na oślej…

 

@Raptor:

 

A niby czemu mają mu nie uznać ? Ja też robiłem w oryginalnym PI i bez łaski wpisywali…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer

 

A co mi miało niby nie wyjść ? Bo nie bardzo rozumiem po co te bzdury piszesz tu i na oślej…

 

@Raptor:

 

A niby czemu mają mu nie uznać ? Ja też robiłem w oryginalnym PI i bez łaski wpisywali…

1486464[/snapback]

bo po znajomosci ;) Ja jak sobie przypomne ile sie natluklem screenow zeby udowodnic swoj wynik ze jak teraz patrze ze przy nizszych zegarach mam ciut lepiej to tylko czekam az sie ktos schyli po kamien zeby rzucic....

 

Konczac OT drugi raz bym tego nie zrobil , wolalbym sie wycofac z rankingu.

 

Takie pytanie do ludzi ktorzy maja na AC prime'a na 2.9ghz , czym wy to chlodzicie ??? Nie uwierze ze jakis freezerek to uciagnie jak mobo jest w budzie. ja mam 2x 92x92 i 1x80x80 i zalmana 7000cu i nie ma szans . Musze sciagac i zakladac wc , dobrze ze sie przeprowadzam i bede mogl juz miec to wc na stale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...