Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

jak ktos juz dostanie tego OEMa za 485zl to piszcie jak sie kreca bo pewnie nie tylko ja jestem tego ciekawy, ale chetnie bym sie skusil :)

1494421[/snapback]

Ja mam OEM'a ale nie z Allegro lecz jak tylko w hurtowni się pojawiły to zamówiłem (z ABC Data). Kręci się tak jak w podpisie bez najmniejszego problemu a seria to 0517 DPMW. procesor oczywiście nie przechodził żadnej selekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sprzedawane na allegro raczej nie są selekcjonowane. Goście mają 30szt. więc cokolwiek trudno byłoby je wszystkie przetestować. Jak otrzymam to na pewno się podzielę jego możliwościami. Płyta K8N Neo2 Platinum od MSI może pozwoli na jakieś normalne OC. Wiem że to nie DFI ale na tą z portem AGP to do usr.nej śmierci można czekać.

Acha jakby kogoś interesowało to mają jeszcze 2szt. Winchesterów 3000+ z 51 tygodnia 2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty madness gadasz , 30 cpu na kazdego 10 minut , ustawiasz 9x311 1.456V jak nie wstaje to odpada i tak z cala reszta , potem te co wstaly na dokladnijsze testy bierzesz i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak taką metodą selekcji by mozna obskoczyć. Ale uważam, że gościom by się nie chciało. Poza tym nie oferują selekcjonowanych na innych aukcjach albo są cwaniaki i pod innym nick-iem sprzedają. Ale na allegro czy eBay nie ma teraz żadnych aukcji selekcjonowanych A64 3000+ Venice :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty madness gadasz , 30 cpu na kazdego 10 minut , ustawiasz 9x311 1.456V jak nie wstaje to odpada i tak z cala reszta , potem te co wstaly na dokladnijsze testy bierzesz i jazda :)

1494827[/snapback]

dokladnie popieram taka metode selekcji....tylko ze ja bym zrobil 9x300 na default vcore, i pozniej te 2-3 sztuki <kto wie moze wiecej> juz poddalby dokladniejszej selekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki juz jakos sie udalo narazie ustawilem procek na 245x9 takze wyszlo 3500 ,pamieci zostawilem na 200 narazie oki dochodzi do 50 w stresie (wentylator mam spire silent- V), sie spytam ile wynosi bezpieczna temp? :) jak na moja plyte msi k8t chyba nie jest zle tylko nie wiem czy ma blokade pci/agp . bylo w piosie cos na agp frequency - dalem na 66 ..

A proca kupilem tu :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53154631 pisza ze winchester a to sa Vanice :) wogole lekko sie zdziwilem jak go przynioslem do domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka z allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54203492

Jak kiepsko może z nim być jeżeli był by selekcjonowany i coś tam jeszcze.

Może być gorzej niż z normalnym Winchester(0.09) bo jeżeli nie to tak czy inaczej opłaca się go kupić bo i tak jestem zainteresowany jednym z nich :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

485zł to bardzo dobra cena jak za Venice i w zasadzie 2,7GHz powinno być wiec jak za tą cenę to bardzo dobry stosunek cena/jakość. No ale oczywiście mogą się i trafić kompletne padaczki że by nie było że nie mówiłem…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec te za 485 kupilem z kolega jako ze te 0517dpmw sie zjaraly :P

bez problemu dostalem je bo kolesie sa na gieldzie niedaleko mnie... wiec serie sobie sam wybralem :P

0517 dpaw dostalismy wiec

tm razem bez hardcorowych akcji zdejmowania czapy :P proce na AC

kolega ma pentagrama ja jakies gowno za 30 zl, (czekam na blok wodny i wtedy zobaczymy co proc naprawde potrafi)

 

wiec tak, na biosowym 1.5 (1.41 real) proce ida na 2.6 prime stable

wiecej by pojsc wymaga juz podniesienia napiecia, oraz dziwna sprawa z pamieciami jest... ja mam 1 gb (2x512 ddr400 twinmos) kolega 512 ddr333... i teraz, jak pamieci sa "auto" ustawione w biosie to komp poprostu sie nie odpala na wiecej niz 260 fsb, niezaleznie od dzielnika (kolega ma identycznie)

trzeba recznie ustawic 2.5,3,7,3 (auto ustawia 2.5,3,6,3)

jako ze u mnie wlaczenie prime powoduje skok temp z 36 na 54 stopnie, to wole sobie odpuscic krecenie dopoki nie przyjdzie nowy blok :)

 

kolega probowal 2.7 ghz odpalic nawet 2.8 sie odpalalo, ale prime sie wykrzacza, niezaleznie od napiecia jakie da na procesor, podejzewa ze to przez pamieci...

 

tak jak mowie dostane blok wodny to dokladniej napisze ile poszly

 

tak czy siak, 2.6 ghz 1.5v bios, prime stable na AC i ja i kolega

 

sprzety podobne mamy oboje podobne w miare:

3000+ venice 0517DPAW

MSI k8n neo2 platinium

zasilacze tracer 500w i 550w :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaniża napięcia ta płyta. Na DFI, biosowe 1,5v = 1,456v real.

Jak kolega podejrzewa, ze Prime sie przewraca na plecki przez pamieci, to niech je pusci na dzielniku 1:2. Wtedy sie okaze, czy to proc juz siegnął zenitu, czy memorki.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również mam chrapkę na tego Venica 0517DPAW z Allegro.

Dzwonil juz ktos do sprzedawcy pod wskazany numer?

dlaczego On tego wymaga? Madness mozesz nam to wyjasnić?

Bo sprzedawca wydaje sie byc rzetelny, podejrzen wałka nie ma, a 17 tydzien to w koncu jeden z najlepszych!!

wystarczy sie przyjrzec sygnaturkom ludzi na forach i im wynikom. 2,7 to praktycznie minimum.Nawet jak nie def. Vcore, tylko np.1,47 to i tak za tą cenę wypas!!

Bo nawet jak ludzie mają proce robiące po 2,9Ghz to i tak je na codzien puszczają na 2.7 z def. napięciem.

Madness czekamy na Ciebie... :)

 

Marek daj tez znac czy rozwiązales problem z pamiatkami...

W koncu masz w rekach tą samą serię dokladnie. Tylko nie spal tym razem!!1

Szkoda Venice'a...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw wysłałem maila z pytaniem który tydzien i seria. Otrzymałem odpowiedź nazajutrz rano. Postanowiłem zadzownić. Chwilę z gościem pogadałem (o misiach zbójach i padalcach) potwierdził tydzień i serię. zaproponowal mi czy bym nie byl chętny na Winniego z 51 tygodnia 2004 bo 2szt. skądś wykopali oczywiscie z gwarancją. Podziękowalem, zalicytowalem. Pieniążki przesłalem i to koniec bajki. teraz siedzę na d... i czekam a plyta już sie kisi koło mnie w pudełku. Chłodzenie (freezer64)przyjdzie jutro. Więc może w czwartek wieczór albo w piatek będę wiedział. Jak nie bedzie halo to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej nie nie nie - nie mówcie mi ze znowu cza się martwić o serię przy venice!

ja wziąłęm w ciemno poprostu 3000+ venice z esc.pl

cholerka jak bede go miał, to zapodam serie, powiecie czy ogólnie dobra do kręcenia

choć wiem ze i tak seria niewiele mówi (przynajmniej w mobilach bo dotychszas w takich siedziałem)

mam nadzieje ze się nie naciąłęm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Ja najpierw wysłałem maila z pytaniem który tydzien i seria. Otrzymałem odpowiedź nazajutrz rano. Postanowiłem zadzownić. Chwilę z gościem pogadałem (o misiach zbójach i padalcach) potwierdził tydzień i serię. zaproponowal mi czy bym nie byl chętny na Winniego z 51 tygodnia 2004 bo 2szt. skądś wykopali oczywiscie z gwarancją. Podziękowalem, zalicytowalem. Pieniążki przesłalem i to koniec bajki. teraz siedzę na d... i czekam a plyta już sie kisi koło mnie w pudełku. Chłodzenie (freezer64)przyjdzie jutro. Więc może w czwartek wieczór albo w piatek będę wiedział. Jak nie bedzie halo to dam znać.

super!

tyle ze do Piątku juz moze ich nie być... narazie schodza po kilka sztuk dziennie, ale jak sie ludzie szczają to w 1 dzien wykupią...

Ale jak widze 4speed sprzedaje te same po 495:)

co to wysyp jakiś? przynajmniej nie zabraknie...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co do 4speed.pl to jestem pewien że nie selekcjonowane :]

więc chyba jako pierwszy zamówie

 

Nigdy nie kręciłe procków więc będe musiał jakieś artykuły poczytaćna ten temat chyba że mi ktoś poda :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec te za 485 kupilem z kolega jako ze te 0517dpmw sie zjaraly :P

bez problemu dostalem je bo kolesie sa na gieldzie niedaleko mnie... wiec serie sobie sam wybralem :P

0517 dpaw dostalismy wiec

tm razem bez hardcorowych akcji zdejmowania czapy :P proce na AC

kolega ma pentagrama ja jakies gowno za 30 zl, (czekam na blok wodny i wtedy zobaczymy co proc naprawde potrafi)

 

wiec tak, na biosowym 1.5 (1.41 real) proce ida na 2.6 prime stable

wiecej by pojsc wymaga juz podniesienia napiecia, oraz dziwna sprawa z pamieciami jest... ja mam 1 gb (2x512 ddr400 twinmos) kolega 512 ddr333... i teraz, jak pamieci sa "auto" ustawione w biosie to komp poprostu sie nie odpala na wiecej niz 260 fsb, niezaleznie od dzielnika (kolega ma identycznie)

trzeba recznie ustawic 2.5,3,7,3 (auto ustawia 2.5,3,6,3)

jako ze u mnie wlaczenie prime powoduje skok temp z 36 na 54 stopnie, to wole sobie odpuscic krecenie dopoki nie przyjdzie nowy blok :)

 

kolega probowal 2.7 ghz odpalic nawet 2.8 sie odpalalo, ale prime sie wykrzacza, niezaleznie od napiecia jakie da na procesor, podejzewa ze to przez pamieci...

 

tak jak mowie dostane blok wodny to dokladniej napisze ile poszly

 

tak czy siak, 2.6 ghz 1.5v bios, prime stable na AC i ja i kolega

 

sprzety podobne mamy oboje podobne w miare:

3000+ venice 0517DPAW

MSI k8n neo2 platinium

zasilacze tracer 500w i 550w :P

1496271[/snapback]

Pomysl nad wymianka zasilacza, ja bym na niekrecił, zwłaszcza ze masz bardzo zanizone napiecie " biosowym 1.5 (1.41 real) "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...