Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

ktos juz nabyl i przetestowal te proce z aukcji: 1498146[/snapback]

Sa ta na 99% 0517DPAW

 

Wlasnie jestem po malej selekcji z tej seri najgorszy wywala prima po sekundzie 2.7Ghz 1.45v.

nastepny w kolejze wywala prima przez temp po pol godzinie bo ma cos z czapeczka, trzeba by bylo ja "poprawic" bo na 2.7Ghz 1.45v ma 58 stopni w stresie.

 

Dwa ostatnie robia najprawdopodobniej 2.8Ghz, jeden 1.5Xv i drugi 1.45v.

 

W tej chwili moge powiedziec ze cena tego 2.7 1.45v wynosi 550zł. Byl by ktos zainteresowany ?

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj ktos z bielska-bialej lub okolic, kto by pomogl w RL :) ? wciaz mam nadzieje ze cos zle robie...

 

Proc w spoczynku w tym momencie ma 47C wg. mobo, ale slyszalem ze ta pl. gl. co mam podaje dosyc szalone dane z sensorow i zeby sie tym nie sugerowac. Obudowe mam zwykle otwarta.

1498180[/snapback]

Napisz do mnie na PM to sie jakos dogadamy.W sobote znalazłbym dla ciebie czas .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem wlasnie 6 podejscie i dalej to samo, zwieszka przy 2180MHz, windows caly sie freezuje ze tylko reset pomaga. Pl. gl. podaje mi temp na CPU 58C w momencie kiedy mam zwieszke...

 

Tym razem ustawilem HT na x3 tak jak radziliscie

Pamieci ustawilem w biosie na 100MHz, timingi: 2.5-3-3-8

 

Mam nauczke powinienem kupic juz jakis sprawdzony proc... jako zem biedny to zostaje z tym procem na najblizszy rok :/

1498062[/snapback]

Dysk 200GB, który masz podłączony do SATA przełącz z SATA 1 lub 2 na kanały SATA 3 lub 4.

 

Zapewne rozwiąże to Twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Anshar a powiedz mi jaki masz bios i jak ustawiles opcje w biosie:

PCI autodetect

Nv/Ati speed up

Qool'n'Quiet...

AGP Fast writes

AGP Side Band Addressing

?

1498931[/snapback]

PCI autodetect - zapomnialem sprawdzic, dopisze przy nastepnym bootowaniu kompa

Nv/Ati speed - Auto

QnQ - disabled

AGP Fast writes - Auto

Side band ... - Auto

 

Dodatkowo zmienilem dysk SATA na 3 port, i teraz bede sprawdzac kolejny raz, ciekawe czy sie uda :)

 

Edit:

 

Chyba pomoglo z tym dyskiem SATA na 3/4 port...

 

Tym razem doszedlem do HTT 264, co daje mi 2379MHz, rewelacja to nie jest ale lepiej niz bylo przedtem. Powyzej tego HTT sp2004 zglasza mi bledy i robi HALT

 

Co moze jeszcze zrobic by bardziej podkrecic ? Lece poki co na napieciu 1.39V (ale smieszne jest to ze w biosie v1.8 mam ustawione 1.500V)

 

Edit2:

 

Podnioslem napiecie na procku do 1.44 (w biosie ustawilem +3.3%) i max stabilnie jakie udalo mi sie uzyskac to HTT 269, 2422MHz

Edytowane przez Anshar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega na dpaw'ie probowal 2.7 ale chyba temp nie za bardzo, bo zwiekszanie napiecie nie pomagalo, prime ciagle wywalalo, jutro juz powinienem miec swoj blok na procesor to zobaczymy czy to nie wina temp :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI autodetect - zapomnialem sprawdzic, dopisze przy nastepnym bootowaniu kompa

Nv/Ati speed - Auto

QnQ - disabled

AGP Fast writes - Auto

Side band ... - Auto

 

1499133[/snapback]

wyłącz wszystko tzn. daj na Disabled

jesli nie bedziesz mial opcji PCI auto detect to mozesz ja uaktywnic (jej widoczność) za pomocą kombinacji klawiszy CTRL +F2 i ALT F3 razem albo na odwrót, zobacz sobie na strone www.xtremesystems.org tam masz tipsy dotyczace tej plyty.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz wszystko tzn. daj na Disabled

jesli nie bedziesz mial opcji PCI auto detect to mozesz ja uaktywnic  (jej widoczność) za pomocą kombinacji klawiszy CTRL +F2  i ALT F3 razem  albo na odwrót, zobacz sobie na strone www.xtremesystems.org tam masz tipsy dotyczace tej plyty.

1499186[/snapback]

Czy to czasem nie spowolni mi grafiki w grach ? Zaraz sprawdze, ale juz zwieszek kompa nie mam, teraz po prostu konczy sie na tym ze sp2004 zatrzymuje mi sie z komunikatem bledu przeliczania... Czy ustawienie tego wszystkiego na disabled pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESC jest godny zaufania ale 17DPAW to nie Winni tylko Venice... A co do 17 tygodnia DPAW, to masz kilka postów wyżej... CZYTAĆ!

1499201[/snapback]

no ofkorz Venice pomylilo mi sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to czasem nie spowolni mi grafiki w grach ? Zaraz sprawdze, ale juz zwieszek kompa nie mam, teraz po prostu konczy sie na tym ze sp2004 zatrzymuje mi sie z komunikatem bledu przeliczania... Czy ustawienie tego wszystkiego na disabled pomoze ?

1499204[/snapback]

NV\ati speed up podkreca magistrale agp i przez to że masz je na auto , tomozesz mniej podkrecac procka

agp fast write zablokowane pomaga uzyskac wieszke wyniki w przypadku kart ATI.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV\ati speed up podkreca magistrale agp i przez to że masz je na auto , tomozesz mniej podkrecac procka

agp fast write zablokowane pomaga uzyskac wieszke wyniki w przypadku kart ATI.

1499226[/snapback]

 

NV\ati speed up podkreca rdzen i pamiec karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest róznica miedzy 3000+ a 3800+ i który jest lepszy ?? Venice to jest jakas ich lepsza wersja, czy o co w tym chodzi?

1499248[/snapback]

różnice miedzy 3000+ a 3800+ to:

a ) cena :-)

b ) częstotliwość 3000+(1800MHz) a 3800+ to 2400MHz.

Sory za OT: ostatnio rozmawialem z gosciem ktory twierdzil że athlon 64 to nie jest 64bitowy procesor tylko 2 32 bitowe i ze tak jest widziany w windzie. Słyszal ktos o takiej bzdurze?

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnice miedzy 3000+  a 3800+ to:

a  )    cena :-)

b  )    częstotliwość 3000+(1800MHz) a 3800+ to 2400MHz.

Sory za OT: ostatnio rozmawialem z gosciem ktory twierdzil że athlon 64 to nie jest 64bitowy procesor tylko 2 32 bitowe i ze tak jest widziany w windzie. Słyszal ktos o takiej bzdurze?

1499289[/snapback]

haha, znawcow od sprzetu to jest mnustwo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj bylem na wykładach na temat chłodzenia dokładniej to nazywaly se aerotuning

koles co to prowadził ze wc trzeba miec zbiornik z wodą najlipiej akwarium a jezeli ma sie mocniejszy procesor trzeba miec duzow wody

jak mu próbowałem wytłumaczyc ze nie woda lecz chłodnica słuzy do chłodzenia w wc to mi zacza mowic ze to nie jest mobilne, to jak mu poweidziłaem ze mozna miec wc w mini tower to tez poweidział ze to nie mobilne, zaraz jego mądrzejszy kolega poweidział ze zaden komp jest nie mobilnuy bo on ma 2 kg laptpa i jemu jest ciezko nosic

sory za ot ale on prowadził te wykłady i wciskal tetgo typu bzdury ponad 40 osobowej grupie ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV\ati speed up podkreca magistrale agp i przez to że masz je na auto , tomozesz mniej podkrecac procka

agp fast write zablokowane pomaga uzyskac wieszke wyniki w przypadku kart ATI.

1499226[/snapback]

Poustawialem to wszystko co radziliscie na disabled, btw. te ukryte opcje sa pod shift+F2 potem alt+f3. Ustawialem nawet napiecie do 1.500V (+5% w biosie) praktycznie nie da sie przekroczyc 2.4GHz, do tej wartosci sp2004 spokolnie sobie liczy bez zglaszania bledow, lekko powyzej zaczyna padac.

 

Dzieki za pomoc, wydaje mi sie ze to kres mozliwosci tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poustawialem to wszystko co radziliscie na disabled, btw. te ukryte opcje sa pod shift+F2 potem alt+f3. Ustawialem nawet napiecie do 1.500V (+5% w biosie) praktycznie nie da sie przekroczyc 2.4GHz, do tej wartosci sp2004 spokolnie sobie liczy bez zglaszania bledow, lekko powyzej zaczyna padac.

 

Dzieki za pomoc, wydaje mi sie ze to kres mozliwosci tego procka.

1499313[/snapback]

1. Masz racje, nigdy nie pamietam kolejnosci tych klawiszy

2. To ci sie trafil lipny egzeplarz, spróbuj go sprzedac i kupić inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

@power by amd,

 

co to były za wykłady??  :lol:

 

fajne kolesie rotfl

 

/OT

1499324[/snapback]

http://www.osi.olsztyn.pl/article/Spotkania z 15 czerwca

wszystkie inne byly na prawde super kolesie mieli pojeci i na prawde super ale to co zaprezentował ten koels na temat chłodzenia to porazka on uczył ze radiatory to trzeba papierem sciernym 200 szlifowac a jak ktos chce lustro to chyba 600 czy 800 nie mówiac o tym tweirdziłze najlepiej uzywac mydła i wody bo w tedy jest łatwiej i szyvbciej (do papieru 200 :mur: ) kupe takich bzdór przekazał wczoraj ze zal mi tych liudzi a na forum jest juz temat ale jeszce nie zdazyłęm sie wypowieidzec jutro na spokojnie napisze tam co ja na ten temat mysle chociaz widze ze juz napisali na mój temat :P to ja siedizałem w pierwszej ławce z Th0m4sem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz zdanie na temat zestawów do wodnego chłodzenia firmy CPC :) Zakupiłem taki rok temu, w pokoju mam cisze i spokoj (wkurza mnie tylko wentylator z zasilacza...) i oczywiscie 100 metrów rurek ktore nie wiem gdzie mam podziac. Mysle nad zrobieniem jakiejs chlodnicy lecz uwazam, że sam zbiornik z wodą (litr, dwa) powinien wystarczyc. Moge sie mylic lecz wszystko wyjdzie w testach.

(to z forum tych spotkań co był POWER BY AMD)

 

To chyba rzeczywiście facet niezłe kity wciskał. Czyżby przekazał wiedzę, że pojemnik dwulitrowy z wodą spokojnie jest w stanie chłodzić wodę w układzie? n/c... :?

 

a potem ludzie kupują CPC... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Właśnie dziś nabyłem procka oraz wentyl

Procka kupiłem na Allegro (odbiór osobisty)

3000+ 0517DPAW jak narazie nie mam możliwości zobaczyć jak się kręci

oraz czy działa :mur:

Powodem jest brak płyty pod w/w procesor myśle że może

pociągnie na jakies 2500 mhz bez podnoszenia napięcia

a może ktoś sie jeszcze podzieli opiniami na temat

w/w modelu ??

Czytałem że to spora loteria jak juz będe mieć na czym przetestować to napisze

nie będzie to szybciej niż w poniedizałek-środę

do procka dokupiłem jeszcze AC Freeser 64 fajnie to wygląda

ale jest beznajdzieje wyszlifowany (może powinnienem powiedziec że nie doszlifowany)

myśle że jak zastosuję paste polerską będzie OK

 

Tynio

 

Pozdrawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...