Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, pompka do garnka z lodem i jazda, tylko potem cały układ na zewnątrz jest mokry od ujemnych temp wody, heh.

Ej, to kurde jak to jest z tymi Voltami? Daje w biosie 1,5V + 110% i w windzie mam 1,65V, w biosie 1,62V a Ty mi tu z 1,75V wyskakujesz... chyba już nie rozumiem. Więc z tego by wynikało, że default to ok 1,5V, a nie 1,4V ( w winie 1,36V). Kurde wytłumacz mi to ktoś :|

1504365[/snapback]

NIestety ale to prawda, dfi zle podaje napiecia, pisalem kilka stron wczesniej o tym i zamieszczalem foto jak mierzyc, np dla ustawionego w biosie 1.4 (default) CPU Z podaje 1.36v a w rzeczywistosci jest jakies 1.43v.

Im napiecie wieksze tym roznice sa wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, troche mi się nudziło więc zmodowałem swoje WC i zrobiłem na procku 3GHz@ 1,65V. Był on stabilny nawet na Super Pi 16MB, ale zapomniałem zrobić screena co zrobie przy następnej okaji. Na razie mam screeny z SPI 1M, 4M oraz 18min SP2000 - dało by się wiecej ale skończyło mi się chłodziwo :D Poza tym proc jest stabilny na 2763MHz@1,39V. Czasy mam słabe ponieważ moje pamięci chodzą z bardzo du...tymi timingami przy takich taktach jak na screenach... ;/ zmienie memki i będzie spoko :)

2763MHz@1,39V

Super Pi 1M @ 3GHz

Super Pi 4M@3GHz

SP2000@3GHz - 18min

I to wszystko bez zdejmowania czapki :-P jak ją zdejme to będzie jeszcze więcej  B)  :banana:

Screena z SP2000 masz, ale wywaliło błąd... Czyli chyba niestabilne... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie. Sprawdzilem miernikiem u siebie. smart pokazuje 1.66 a jest 1.77 !!!!!!!

I ja tak procka katuje 24/7 !!

1504600[/snapback]

Jesli temperatury sa wporządku, to ja nie widze w tym nic złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screena z SP2000 masz, ale wywaliło błąd... Czyli chyba niestabilne... :?

1504602[/snapback]

Wiem, że niestabilne i że wywaliło, ale napisałem, że w tedy mi sie chłodziwo skończyło (czyt. lód). Specjalnie dałem ten screen, żebyświe widzieli :) Wytłumaczy mi ktoś ocb z tymi Voltami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajny procek Matiz_sc masz ;]

1504816[/snapback]

Jest super, ale czemu na moim wc ma tak wysokie temp, a tak jak mówisz syndrom krzywej czapki nie istnieje... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matiz_sc:

 

Wcale nie mówię że nie istniej ! Sprawa jest trochę inna po prostu każdy kto ma 50stC mówi że ma krzywo czapkę, zamiast zwrócić uwagę na swoje chłodzenie, syndrom istnieje i nie ma co się kłócić ale też nie można każde 50stC i UP zwalać „na niego” a to jest co widzę stosowane nagminnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na innych plytach ktore prawidlowo ustawiaja napiecie trzeba dac 0.1V wiecej?!

1505480[/snapback]

Niekoniecznie.

 

A tak BTW:

 

Ahahahahahaha i oto skąd bierze się lepszy OC procków na DFI! LOL ROTFL LMAO :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cfaniaczki z DFI ;) PITer lepiej zwieksz w opisie napiecia na te selekty o 0.1V zeby problemow nie bylo ;)

1505550[/snapback]

Jest napisane ze testowane na DFI, na innych plytach nie moge zagwarantowac ze tak beda chodzily, np moze nie wyrabiac HTT300 i wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahahahahahaha i oto skąd bierze się lepszy OC procków na DFI! LOL ROTFL LMAO :lol:

1505537[/snapback]

 

Tyle że nie zmienia to faktu że na DFI procki idą wyżej niż na Neo2 (w moim przypadku około 80MHz /2 proce/ ...) - niezależnie od ustawionego napięcia (nie żałuje sobie i nawet 1,80V bywa ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane ze testowane na DFI, na innych plytach nie moge zagwarantowac ze tak beda chodzily, np moze nie wyrabiac HTT300 i wieksze.

1505732[/snapback]

 

HTT300 to nie problem ;) Wystarczy ze dopiszesz ze realne napiecie jest wyzsze o 0.1V :) Co z tego ze jest napisane ze na DFI? Przeciez malo osob wie co ta plyta wyprawia z napieciem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie zmienia to faktu że na DFI procki idą wyżej niż na Neo2 (w moim przypadku około 80MHz /2 proce/  ...) - niezależnie od ustawionego napięcia (nie żałuje sobie i nawet 1,80V bywa ...)

1505735[/snapback]

Bo cały czas na DFI masz wyższe napięcie niz na Neo2? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTT300 to nie problem ;) Wystarczy ze dopiszesz ze realne napiecie jest wyzsze o 0.1V :) Co z tego ze jest napisane ze na DFI? Przeciez malo osob wie co ta plyta wyprawia z napieciem  :mur:

1505904[/snapback]

Jak narazie ze sprzedanych procków 3 chodza na plytach innych niz DFI i chodza na ustawieniach które ja podalem :)

 

A oto moja nowa zabawka :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

omg

I want that toy!!

 

Wow na realnym 1.4V ;)

1506538[/snapback]

Dowiedziałeś się, że trochę zaniża to teraz wszędzie to obwieszczasz :| Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, to powiedz na jakim napięciu robi 3 GHz.

1506645[/snapback]

nie robi :(

 

w sumie nie sprawdzalem ale na 2.9 1.5v prime odrazu wywala wiec mu darowalem. 2.8 robi przy 1.4v

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...