Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój nie potrafi 2700MHz na 1.29V w CPU-Z, ale 2.9 na 1.5V z lodem robi. Gdyby tylko sie tak nie grzał to było by super :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos spotkal sie z przykladami krecenia konfiguracji 4x 512MB TCCD na Venice? Jakos szukam i nie spotkalem sie z nadzyczajnymi wynikami. Najdalej dojechalem do 280MHz - testy pamieci chodza gitowo, ale pod o/s jest szybki zgon. Ma ktos sciagi do timingow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym pomyślmy sprzedałem kilka już swoich CPU wraz z ustawieniami i jakoś na Epox i MSI działają na identycznych ustawieniach co na DFI wiec takie gadanie że DFI zawyża o aż 0.1v jest chyba bez sensu bo jak na razie widzę z tylko jedna osoba sprawdziła na swoim DFI napięcie miernikiem i nikt tej czynności nie zrobił na mobo innej firmy do porównania…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo cały czas na DFI masz wyższe napięcie niz na Neo2? ;)

1506377[/snapback]

Nic nie kumacie ...

Na Neo2 proc max co zrobił Super PI 16M to 2730 a na DFI 2810MHz ...

Jest chyba jasne że napięcia dawałem do woli (i jak ktoś się bał spróbować - to od razu mówię że powyżej pewnego poziomu wzrost napięcia powoduje spadek OC) i nie wmawiajcie że wyższe OC na DFI to tylko kwestia podbijania przez mobo napięcia ...

DFI ma dobrą sekcję zasilania proca i tyle. A tak na marginesie to Neo2 też podaje niższe napięcie niż miernik ...

Bachus może tą teorię potwierdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kumacie ...

Na Neo2 proc max co zrobił Super PI 16M to 2730 a na DFI 2810MHz ...

Jest chyba jasne że napięcia dawałem do woli (i jak ktoś się bał spróbować - to od razu mówię że powyżej pewnego poziomu wzrost napięcia powoduje spadek OC) i nie wmawiajcie że wyższe OC na DFI to tylko kwestia podbijania przez mobo napięcia ...

DFI ma dobrą sekcję zasilania proca i tyle. A tak na marginesie to Neo2 też podaje niższe napięcie niż miernik ...

Bachus może tą teorię potwierdzić

1506916[/snapback]

Ma tak dobrą sekcję zasilania, że czterofazowy Abit AN8 SLI potrzebował o 0.06v (1.49v) mniej od SLI-D by uzyskać prime stable z takim samym zestawem pozostałych gratów. ;) Nie jest niestety pewne, czy AN8 nie zawyżało napięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wyście się uczepili tak tego napięcia… Tak czy siak co by się wam nie podobało w DFI to i tak jest to najlepsza mobo na rynku do O/C... A jak ktoś kręcić nie lubi to chyba fora pomylił…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie świruje. Z PITerem doszliśmy do wniosku, że pewne napięcia na DFI są wyższe od tych niższych... wiem, że to brzmi nieco dziwnie, ale np. procek potrafił się wywalać @ 1.47v, a działał @ 1.45v. Wywala się na 1.5 a działa na 1.48v i tak dalej. Podejrzewam, że kwestia rozchodzi się o to, że na pewnych wartościach vcore, rzeczwiste napięcie jest wyższe od tego, co podaje np. CPU-Z, czy Hardware Monitor z BIOS stąd też mogą się brać takie jaja z temperaturami CPU.

BTW. Siuwar daj prockowi 1.5v to jest 1.55v w BIOS i sprawdź, czy temperatura spadnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siuwar daj prockowi 1.5v to jest 1.55v w BIOS

1507154[/snapback]

U mnie 1,55v w BIOS'e daje dokładnie takie odczyty w wingrozie jak u niego 1,488 w CPU-Z i 1,49 w MBM. Ponad to przy niżej ustawionym vcore 1,54 (1,400+110%) odczyty były identyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1,55v w BIOS'e daje dokładnie takie odczyty w wingrozie jak u niego 1,488 w CPU-Z i 1,49 w MBM. Ponad to przy niżej ustawionym vcore 1,54 (1,400+110%) odczyty były identyczne :)

1507201[/snapback]

A które wartości są prawdziwe? Te z BIOSu czy np z CPU-Z? Bo ja mam podobny problem z moją MSI: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=114726&st=252

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weście jeszcze pod uwagę że wartość podawana przez CPU-Z (zresztą tyczy to się też MBM i Smarta) rośnie jak procesor jest w obciążeniu, np.:

 

1.525 bios / 1.488 idle / 1.504 stres

1507249[/snapback]

To u mnie w przypadku CPU-Z jest odwrotnie :blink: Pod obciążeniem napięcia trochę spada ...

 

MBM w ogóle nie radzi sobie z odczytem vcore. Może dlatego, że Cool&Quiet aktywowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weście jeszcze pod uwagę że wartość podawana przez CPU-Z (zresztą tyczy to się też MBM i Smarta) rośnie jak procesor jest w obciążeniu, np.:

 

1.525 bios / 1.488 idle / 1.504 stres

1507249[/snapback]

W sumie logiczne :) Wiecej roboty to i więcej prądu potrzeba.

Co do tego która wartość jest prwadziwa - ta mierzona miernikiem pewnie. Sczerze powiedziawszy w ramach jednej MoBo nie ma to większego znaczenia. Wartość prawdziwa czy nie, ważne że można porównać z innymi procami lub zobaczyć jak wpływa na OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde balans tak czytam te posty wasze i zaczynam sie stresowac:/ jestem (nie)szczesliwym posiadaczem Venecji z 18 tygodnia co prawda krecic jeszcze nie zaczelem bo czekam na chlodzenie ale zapowiada sie nieciekavie :/ dzizas nie ma to jak wrodzone szczescie :/ mam nadzieje ze moze jednak moj procek bedzie wyjatkiem (zawsze bylem niepoprawnym optymista xD) pozostalo czekac na chlodzenie i zaczne o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weście jeszcze pod uwagę że wartość podawana przez CPU-Z (zresztą tyczy to się też MBM i Smarta) rośnie jak procesor jest w obciążeniu, np.:

 

1.525 bios / 1.488 idle / 1.504 stres

1507249[/snapback]

Nie na kazdym ustawieniu. Poza tym pisalem juz wczesniej o tym ze niektore ustawienia napiec sa "stabilne" tzn nie zmienia sie ich wartosc w stress w porownaniu do idle, a inne tak jak Mardok napisal wahaja sie w zaleznosci od obciazenia.

 

Ja zawsze staram sie ustawic to stabilne (w zwiazku z tym ze dla tej samej wartosci napiecia real jest kilka opcji ustawien w biosie) bo jak mi tak skacze to mam wrazenie ze to nie jest dobrze.... :rolleyes:

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD zaczeło sie obawiac o swoja kase bo kazdy prawie kupował Venice 3000+ kture sie swietnie kreciły i niebyło sensu kupowac mocniejszych, to troszke ukrucili o/c :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi powiedzieć czy w normalnym sklepie dostane selekta?

Czy jak kupuje selekta to on juz jest podkręcony?

P.S. Jak możecie to powiedzcie coś o tych selektach, co, jak,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SELEKCJONOWANY procesor dostaniesz tylko tam gdzie znajdzie się osoba która Ci go WYSELEKCJONUJE spośród wielu innych. Żadko zdaża sie żebyś wszedł do sklepu i natknął się na informację o sprzedaży SELEKCJONOWANYCH procesorów.....

 

SELEKCJONOWANY procesor wciaż jest tym samym procesorem, sam go sobie podkręcasz

 

nie wiem, śmiać sie czy płakać .......

 

Następnym razem proponuję sie zastanowić nad sensem pytania o coś, nad czym wystarczy pomyśleć...

 

NIkt z nas nie zna tajemnic osób SELEKCJONUJĄCYCH procesory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupuje selekta to on juz jest podkręcony?

 

1507560[/snapback]

...tak, korbką :mur:

 

Weź rusz tyłek, przejdz sie przez miasto i popytaj w sklepach. Prawdopodobienstwo, że bedą mieli selekta jest jak wygrana w Lotto, ale może akurat trafisz do sklepu, w ktorym pracuje jakiś Tweakowiec.

 

Weź sobie encyklopiedie i sprawdź hasło SELEKCJA, jeśli go nie pojmujesz :rulez:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczęściem jest to, że w ogóle będziesz mógł go podkręcić! W końcu procesor jest sprzedawany tak, że ma chodzić jako 1800 MHz a nie więcej... :?

1507482[/snapback]

ja tak chcesz gadac to mozna powiedziec ze szczesciem jest ze AMD tak tanio procesory sprzedaje w koncu pentium jest o wiele drozszy ! albo mam wogole fuksa ze jest taka firma jak AMD bo co bym podkrecal ?! powietrze chyba... daj spokoj przeznaczeniem procesora jest bycie podkrecanym ;] kurde mam stresa pozostalo niestety czekac w niepewnosci ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że dzielisz sie z nami informacjami o twoich przeżyciach emocjonalnych, tylko szkoda ze z topicu o Venice ( DFI również :wink: ) robi sie śmietnik i później nic nie można znaleźć

 

Skończcie ten bezsensowny OT

 

:mur:

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że dzielisz sie z nami informacjami o twoich przeżyciach emocjonalnych, tylko szkoda ze z topicu o DFI robi sie śmietnik i później nic nie można znaleźć

 

Skończcie ten bezsensowny OT

 

:mur:

1507646[/snapback]

 

Szczególnie, że jest to topic Venice a nie o DFI, ale tak na prawdę nie wiele się różnią i tu i tam burdel :mur:

A później w odpowiedzi na pytania ludzie piszą żeby sobie poczytać temat...

NC - właśnie czytałem topic o DFI 20 stron o niczym, tu pewnie jest podobnie a późnie sobie szukaj...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach (Venice i DFI) od długiego czasu to czat dla posiadaczy z grona a nie merytoryczny topic ..

1507743[/snapback]

No niestety...sezon ogorkowy nadciaga... :D

Ale spoko zaraz sobie kupie GF7800 i FXa 57 wiec zrobi sie bardziej merytorycznie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN:

 

Mówiłem o DFI, wiesz inne mobo inne kaprysy ;)

 

@Ziku:

 

To był jedno „wyrwane z kontekstu” ustawienie. Ale skoki V bardzo często są na różnych ustawieniach, prawda że nie zawsze ale bardzo często.

 

@zayonnc:

 

90% ludzi posiadających Venice ma też DFI wiec wyszło jak wyszło, a owy „burdel” to przecież norma na polskich forach…

 

„NC - właśnie czytałem topic o DFI 20 stron o niczym”

 

Od tego masz FAQ którego zresztą jak widzę i tak nikt nie czyta…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podać jakąś dobrą płyte główną pod tego venica?? Plis.

DFI SLI-E nF4 [nie wiem czy tak to jest] odpada bo nie wyrobie sie z kasa...

1509775[/snapback]

Kup DFI NF4Ultra-D chyba Ci SLI nie potrzebne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...