Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz powiedziec gdzie to mozna kupic? Bo w googlach jest tylko czeskie...

Ile to kosztuje?

1509797[/snapback]

Np tutaj mozesz kupic: http://pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow...d_produktu=1576, albo tutaj: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=1602

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedziec gdzie to mozna kupic? Bo w googlach jest tylko czeskie...

Ile to kosztuje?

1509797[/snapback]

a q q

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=1602

15 sekund mi to zajęło

I jak tu ma się bur.del nie robić...

:angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no a jak ja wpisałem w googlach DFI NF4Ultra-D to mi znalazło tylko to:

yyy... eee...

Przedtem nie miałem tylu stron w googlach, na serio! Miałem tylko kilka stron z tym adresem www.czechcomputer.cz

Ja nie robie sobie jaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś coś takiego popelniłem :D

 

Dołączona grafika

 

Wczesniej 2800MHz tylko przy 1,48V a teraz 1,44-1,45V. Chyba się bestia wygrzała :rolleyes:

Jeszcze dokładnie nie sprawdzone więc nie wiadomo czy się po 2h nie wysypie.

Puszczę go na noc to zobaczę.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zayonnc:

 

90% ludzi posiadających Venice ma też DFI wiec wyszło jak wyszło, a owy „burdel” to przecież norma na polskich forach…

 

„NC - właśnie czytałem topic o DFI 20 stron o niczym”

 

Od tego masz FAQ którego zresztą jak widzę i tak nikt nie czyta…

1508588[/snapback]

 

Nie martw się FAQ czytałem kilka razy...A cały topic chcę przeczytać bo i tak mam czas zanim ewentualnie wymienię kompa, a po problemach z Infinity to wolę poznać wszystkie problemy ludzi z DFI i rozwiązania (kopiuj-wklej - rulezzz).

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zayonnc:

To „zresztą jak widzę i tak nikt nie czyta” nie było skierowane do ciebie tylko ogólnie, bo jak śledzisz temat DFI to sam pewnie widziałeś ile się powtarza pytań które był w FAQ prawie od początku…

 

@Madness:

Hym 1.440v na 2,8GHz bardzo fajny wynik, tylko te 54stC nie wyglądają już tak ładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El dojpa blada :( Wywalil się po 2h 25min. Temperatura taka bo miałem wentyl na freezerze skręcony na 1300RPM. Jak idzie na full to jest 51-52*C a ze wspomaganiem "Bluesky" ;) (śmigło 33cm) jest 49-50*C. No nic trza będzie podnieść napięcie. Czyli jedna 1,47-1,48V potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z Winiegio na Venica CPU-Z (EVEREST też) nie rozpoznaje mi procka <_< TZN podaje, że Athlon 64, zaimplementowane instrukcje i prędkość, ale okienko typu proca jest "czyste". Sandra podaje K8 Palermo :blink:

Nie to by mi to bardzo przeszkadzało, ale zastanawiam się co może być przyczyną :-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

widzę ,że na forum niektórzy w podpisach mają swoje oc i np. ilość voltów na procku , standardowo A64 te od 2800+ na s754 mają 1.5 V.

Więc pytam to dlaczego ludzie podają ,że jest np 1,47V płyta im zaniża?

 

albo inaczej jeśli procek jest podatny na oc to sie mowi ,że na standardowym napieciu idze określoną ilośc mhz (stabilnie)

a jak to się ma jeśli zostawić ilość MHz na default a napięcie procka obniżać aż do granicy stabilności?

 

robił ktoś takie coś?

czy ma to odzwierciedlenie w oc w górę?

i jaki by można przyjąć standart albo przelicznik i jakie można wyciągac wnioski z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netes - nie to nie temp. Jak robiłem test to podkręciłem mu chłodzenie na max (a mam jak na powietrze bardzo wydajne chłodzenie). Do mniej więcej 1h obserowałem jak jest temp. i oscylowała w granicach 50-52*C. Potem poszedłem spać :wink: A rano przywitał mnie czerwony napis Stopped <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ,że na forum niektórzy w podpisach mają swoje oc i np. ilość voltów na procku , standardowo A64 te od 2800+ na s754 mają 1.5 V.

Więc pytam  to dlaczego ludzie podają ,że jest np 1,47V  płyta im zaniża?

Bo Venice na 939 ma domyślnie 1.40v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już lekko przesadzacie z tym napięciem na DFI, robi się z tego powoli wielka afera. Jak co niektórym przeszkadza owo zawyżanie to niech da sobie mniejsze, kombinacji napięci na DFI jest 248 (o ile dobrze pamiętam) wiec jest w czym wybierać…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już lekko przesadzacie z tym napięciem na DFI, robi się z tego powoli wielka afera. Jak co niektórym przeszkadza owo zawyżanie to niech da sobie mniejsze, kombinacji napięci na DFI jest 248 (o ile dobrze pamiętam) wiec jest w czym wybierać…

1512607[/snapback]

Swieta racja, ja bym powiedzial, ze nie lekko, ale to juz sie zaczyna robic panika u niektorych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby byla jasnosc to ja ani nie przesadzam ani nie panikuje...tylko podtrzymuje rozmowe :lol: ...no bo w koncu, jak to ktos ostatnio stwierdzil, jest to od pewnego czasu chat dla "posiadaczy z grona" :lol: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym posiadaczem ale czytam oba wiadome topici od dawna wiec czuje sie jakby w rodzinie :lol:

 

Narazie wyczarowałem 9x320 : 16MBSPi i godzina Prime przebiegła, wiecej nie próbowałem bo już jestem głuchy od Volcano :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jak bedzie szedł na napieciu np 1v ,2000mhz to bedzie wypas procek

1512263[/snapback]

To nie ma zadnego odzwierciedlenia ze procek bedzie robil 2Ghz 1v, jego max moze byc np 2.6 1.6v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakim napięciu  :wink:

1512956[/snapback]

9x321 1,488V podawane przez CPU - Z niestety coś mi net siada nie nie moge zuploadować obrazka na serwer, ale jak tylko sie poprawi to wrzuce screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ,że na forum niektórzy w podpisach mają swoje oc i np. ilość voltów na procku , standardowo A64 te od 2800+ na s754 mają 1.5 V.

Więc pytam  to dlaczego ludzie podają ,że jest np 1,47V  płyta im zaniża?

 

albo inaczej jeśli procek jest podatny na oc to sie mowi ,że na standardowym napieciu idze określoną ilośc mhz (stabilnie)

a jak to się ma jeśli  zostawić ilość MHz na default a napięcie procka obniżać aż do granicy stabilności?

 

robił ktoś takie coś?

czy ma to odzwierciedlenie w oc w górę?

i jaki by można przyjąć standart albo przelicznik i jakie można wyciągac wnioski z tego?

1512258[/snapback]

 

Standardowe napięce na procu różni się w zależności od rdzenia procesora. Ty masz 1.5V bo masz Athlona 64 na socket 754 (sorki ale nie pamiętam na jakim były rdzeniu - chyba ClawHammer, ale głowy nie dam). Na płytach DFI (nie wiem jak na innych ale pewnie na większości na NF4) mozna robić wiele kombinacji z napięciami, stąd jest np. 1.47V. Przypuszczam, że część ludzi (np. ja) też szuka najniższego możliwego napięcia przy którym proc idzie stabilnie na standardowym taktowaniu. np mój Athlon 2500+ idzi na 1.5V zamiast na standordowym 1.65V, dzięki temu spada temp). Generalni można przyjąć, że procesor który stabilnie chodzi na sporo niższym napięciu niż standardowe (przy standardowych ustawieniach taktowania) będzie podatny na OC ale nie jest to reguła poniważ nie wiadomo jak procesor zareaguje na wyższe napięci więc też nie wiadomo jakie będzie jego max taktowanie.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Mam zamiar kupić AMD ATHLON 64 3000+ VENICE i jakomś niedrogą płyte na PCI-E np ABIT AN8 w proline jest dostepny za 429 zł, ale niewiem jak sie kręci procek na tej płycie.

Może jakiś EPOX albo MSI w podobnej cenie bedzie lepszy do oc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa procki z 17 tyg za 485 zl na allegro - wiec jesli nie zalezy ci na oc wiekszym niz 2.7ghz( a tyle to chyba kazdy z 17 tyg pojdzie ) to jak dla mnie nie ma sensu doplacac 100 czy wiecej zl za selekta ktory zrobi 100-150 mhz wiecej , a moze ci sie trafic wcale nie gorszy procek od tych selekcjownowanych

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa procki z 17 tyg za 485 zl na allegro - wiec jesli nie zalezy ci na oc wiekszym niz 2.7ghz( a tyle to chyba kazdy z 17 tyg pojdzie ) to jak dla mnie nie ma sensu doplacac 100 czy wiecej zl za selekta ktory zrobi 100-150 mhz wiecej , a moze ci sie trafic wcale nie gorszy procek od tych selekcjownowanych

1515829[/snapback]

Ta, ale te 2.7 od PITera robią 2.7 przy 1.36v a dalszy ich OC jest zagadką z powodu marnego steppingu (DPAW) pod względem maks. MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 1.36 na dfi ktore zawyza napiecia zapomnialaes dodac , i to nie wszystkie tyle robia , no i trzeba zaplacic ponad 600zl....a to juz ponad 100 zl roznicy w stosunku to zwyklego oema . no i steping slaby jezeli chodzi o max oc - wiec jak dla mnie doplata ponad 100zl jest w tym przypadku bezsensu - co innego gdyby nie mozna bylo juz nigdzie kupic 17 tygodnia -a poki jest to nic tylko brac i to w dodatku za ta cene -485

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...