Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

9x326 koniec i kropka mojego cpu (tak mi sie wydaje bo 9x327 nie zaleznie od Vcore mam BSOD'a)

1516765[/snapback]

Ładnie,ładnie :D Wyprzedziłeś mnie o sekundkę. Tak czy siak muszę wreszcie usiąść do jakichś wyników, bo te już pajęczną zaszły i malizną trącą. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie zostawiłem timingi na 2,5-3(4)-3-6 przy dzielniku 180 było to 279MHz czyli tylko 4MHz od nominalnych 275.

 

I co ja biedna owieczka mam z tym począć :( ??

1516397[/snapback]

Ustaw dzielnik na 166 jak jeszcze nie prubowałeś i popuść timingi do tych z SPD. Ja też byłem pewien, że mi pamięci zribią 2,5-3-3-6 przy 280 i po dwóch dniach "walki' okazało się że jednak potrzebują 2,5-4-3-6.

 

BTW gdyby ktoś był ciekaw A-Data DRR600 (BIOS 618-2)

200-e-2,5-4-6-3-7-14-2-2-2-2-3072-1-e +255-7-2-8-fast-5-a-e-16-7-d

Jeszcze powalczę na -1 i -3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw dzielnik na 166 jak jeszcze nie prubowałeś i popuść timingi do tych z SPD. Ja też byłem pewien, że mi pamięci zribią 2,5-3-3-6 przy 280 i po dwóch dniach "walki' okazało się że jednak potrzebują 2,5-4-3-6

 

BTW gdyby ktoś był ciekaw A-Data DRR600 (BIOS 618-2)

200-e-2,5-4-6-3-7-14-2-2-2-2-3072-1-e  +255-7-2-8-fast-5-a-e-16-7-d

Jeszcze powalczę na -1 i -3 :)

1517095[/snapback]

Nie trzeba było zapytac wujka Hanu :lol: Oszczedziłbys czasu z tymi A-Data. Ja równiez zmarnowałem nerwy na znalezienie ustawienia stabilnego dla 2,5-3-3-7 pow. 285 i jak do tej pory nici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy Zalmanów 7700 / TT BigTyphoon / Arctic Freezer 64. Jakie macie tempy na biosowych ustawieniach 1,475 - 1,525 (cpuz 1,44 - 1,488) w stressie pod prime SP2004 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było zapytac wujka Hanu  :lol: Oszczedziłbys czasu z tymi A-Data. Ja równiez zmarnowałem nerwy na znalezienie ustawienia stabilnego dla 2,5-3-3-7 pow. 285 i jak do tej pory nici.

1517194[/snapback]

Czyli nie ma co się męczyć. W takim razie popróbujemy jak siobie radzą na 300 :)

 

BTW A jakiego BIOS'u używacie wujku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy Zalmanów 7700 / TT BigTyphoon / Arctic Freezer 64. Jakie macie tempy na biosowych ustawieniach 1,475 - 1,525 (cpuz 1,44 - 1,488) w stressie pod prime SP2004 ??

1517270[/snapback]

Proc i chłodzenie jak w podpisie. Stress Prime ~40 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zastrzezenia do was. Gdy ktoś pisze z prośbą o pomoc w podkręceniu AMD64 3000+ to mówicie zawsze: SZUKAJKA, lub Mały poradnik AMD64 (przyklejony), a gdybyście byli troche bardziej zyczliwi to byście potrafili zrozumieć, że ktoś pomimo tego nie umie podkręcić i pomoglibyście mu. Ja naprzykład nic z tamtych dwuch sposobów nie rozumiem. Nie znam żadnych barier, jakie zasilanie moze być max, jak testować stabilność (co prawda tam jest coś o tym, ale jak ktoś jest nowicjuszem jak ja to raczej nic z tego nie rozumie) itp. Sam niedługo będe posiadaczem AMD64 3000+ s930 Venice i jak widze nici z podkręcania. Bo wam sie nie chce pomoc ... Pozdro

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zastrzezenia do was. Gdy ktoś pisze z prośbą o pomoc w podkręceniu AMD64 3000+ to mówicie zawsze: SZUKAJKA, lub Mały poradnik AMD64 (przyklejony), a gdybyście byli troche bardziej zyczliwi to byście potrafili zrozumieć, że ktoś pomimo tego nie umie podkręcić i pomoglibyście mu. Ja naprzykład nic z tamtych dwuch sposobów nie rozumiem. Nie znam żadnych barier, jakie zasilanie moze być max, jak testować stabilność (co prawda tam jest coś o tym, ale jak ktoś jest nowicjuszem jak ja to raczej nic z tego nie rozumie) itp. Sam niedługo będe posiadaczem AMD64 3000+ s930 Venice i  jak widze nici z podkręcania. Bo wam sie nie chce pomoc ... Pozdro

:mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:

1517591[/snapback]

Większość jak uważam sama tego wszystkiego nie wymyśliła i nie opracowała tylko wyczytała i nauczyła się z takich stron jak ta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie o to idzie, że nam sie nie chce.

Poprostu codziennie ktoś zadaje takie właśnie pytanie: "Jak podkręcić AMD64?". Więc chyba nie myślisz, że codziennie ktoś bedzie odpisywał w kółko to samo, tylko dlatego, że ktoś czegoś nie potrafi. Zrobiłby się tutaj jeszcze większy burdel, niz jest teraz.

Po to właśnie jest poradnik Raptora, by pomoc wszystkim tym, ktorzy nie bardzo maja pojecie, co i jak. A jak nadal nie potrafisz, lub nie wiesz, lub nie umiesz, to zawsze mozesz pytac na PW.

Zrozumiesz o czym pisze jak tu troche pobędziesz i bedziesz wiedział dużo wiecej, niż w chwili obecnej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie może kiedy pojawi się w sklepach Venice E6? Bo patrząc na oc ostatnich steppingów (18, 19, 20) :mur: to chyba jest na co czekać? Bo tak się ostatnio zastanawiam czy jeszcze warto się pchać w tego 0517 DPAW? Nie wiadomo jak z ich dostępnością będzie w połowie lipca (właśnie wtedy zamierzam kupić kompa)?

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić Venice 3000+ Box z serii Lbble 0516 DPMW. Może ktoś ma egzemplarz z takiej serii??

1517630[/snapback]

Miałem takiego Venice'a. Robilem 2826MHz @ 1,648v. Wydawać by sie mogło, że napięcie jest bardzo wysokie... owszem, ale proc przy takich ustawieniach mial 45 stopni w Prime podczas letnich upałów ( 30 stopni w pokoju). Sprzedałem go jakiś tydzień temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cro

 

Ja dawalem dla twojego procka 1.5v w biosie co dawal ow CPU-Z 1.45v.

 

Ale to widac po tym co robisz ze cos innego Ci krzaczy, skoro zmiana timingów, napiec na nF4 i LTD podnosi stabilnosc. Kiedy kupowales DFI ? bo slyszalem ze te nowe coraz gorzej sie kreca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupilem procka od PITera i on wspominal mi ze u niego procek na 2,9Ghz za nic w swiecie nie wchodzil do windy(reset za resetem),albo plyta sie nie botowala, a u mnie jak narazie jak widac w podpisie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja pier... dobijesz do 3ghz? :>

 

Powodzonka. JA w przyszlym tygodniu jade do brata krecic mu dfi z 0517 ale nie nam dokladnych oznaczen. Najgorsze ze to bedzie o/c na memkach no name 333mhz :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cro

 

Ja dawalem dla twojego procka 1.5v w biosie co dawal ow CPU-Z 1.45v.

 

Ale to widac po tym co robisz ze cos innego Ci krzaczy, skoro zmiana timingów, napiec na nF4 i LTD podnosi stabilnosc. Kiedy kupowales  DFI ? bo slyszalem ze te nowe coraz gorzej sie kreca :(

1517659[/snapback]

Moje DFI to jedno z pierwszych jakie pojawiły się w sklepach. Jedyne co udało mi się osiągnąć to:

LDT 1,3V

CHIPSET 1,7V

VCORE BIOS 1,525V (cpuz 1,488)

 

http://crosis.republika.pl/cpu/oc/prime2.jpg

 

No, ale 1,45V to to nie jest...

 

EDIT: Jednak po restarcie skminiłem, że było to 1,2 / 1,5 dla ldt / chip

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podpis ładny ale coś poza nim ? Np. screen z prime czy coś podobnego…

1517846[/snapback]

Przyjdzie czas na screena B), tylko jeszcze czekam na mushkiny

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś sobie nie radzi z OC to może sobie poczytać na ten temat !!!

Podaje linki które znalazłem dla siebie bo też jestem z tych mało qmatych :P

 

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic18794.php

http://www.oc-team.com/readarticle.php?article_id=1

http://www.dzikie.net/index.php?art=faq

 

Powinno wystarczyć a jak nie to w google

 

Podkręcanie AMD64 albo OC czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam niedługo będe posiadaczem AMD64 3000+ s930 Venice i  jak widze nici z podkręcania. Bo wam sie nie chce pomoc ... Pozdro

1517591[/snapback]

Nie nam się nie chce pomóc, ale Ty chciałbyś mieć wszystko na tacy podane. Do tego jeszecze zanim sprzęt kupisz. Prawda jest taka że wszystkiego musisz się nauczyć sam na własnych błędach. Widzisz ja poprzez swój błąd w myślałem że stary Wini robi niecałe 2,3 - a tymczasem jego potencjał wydaje się niekończyc na 2,6

Poradniki to tylko pewna metodologia, która ma pomóc. Jak już zaczniesz to zrodzą się konkretne pytania i wtedy TU można szujac na nie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RoZy ma sporo racji. Nie wstydzę się przyzanć, ze po przesiadce na A64 też nieco się zagubiłem w OC tej platformy. Jak pomyslę dziś, jakie "babole"walnąłem przypierwszych próbach podkręcania to, za mi się ciepło robi :lol: Ale jak się zacznie kobinowac to experience sam przychodzi. Nie ma innego sposobu. Choćbys przeczytał milion poradników to i tak nic nie zastąpi praktyki. I każdy z Nas przechodził to samo. To, ze dzis mamy taką czy inną wiedzę zawdzięczmy własnej pracy.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sam niedługo będe posiadaczem AMD64 3000+ s930 Venice i jak widze nici z podkręcania. Bo wam sie nie chce pomoc ... Pozdro"

 

Ja nie wiem ty przyszedłeś się tu wypłakać czy co ? Kup najpierw potem „marudź”…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

tak czytam i juz sie nawet nic nie odzywam.. ;)

skad wy wytrzepaliscie takie procesory?! 2.95, 2.97?

ech, czlowiek to pechowiec jest, a przeciez tez 5 sztuk przetestowalem.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...