Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jaki procent tych procków działa na tych ustawieniach tylko dla testów/osiągnięć/by się pochwalić a jaki działa na nich 24/7 ...

 

Choć nie neguję, że procki są "wyczesane" i sam chciałbym jednego takiego mieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki procent tych procków działa na tych ustawieniach tylko dla testów/osiągnięć/by się pochwalić a jaki działa na nich 24/7 ...

 

Choć nie neguję, że procki są "wyczesane" i sam chciałbym jednego takiego mieć ;)

1520600[/snapback]

 

A co to ma do rzeczy ??

Samochodem też trzema jeździć cały czas ile wyciąga ??

Nie kminię tego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

porownanie z samochodem moze nie do konca udane ale i tak wydaje mi sie ze jesli osiagam 2.95@1.475v przy dobrej temperaturze to dlaczego ma tak nie byc caly czas?

 

a co do chlodzenia to i tak sie trafilo pare duuzo lepszych sztuk na AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie to sprawa drugorzędna, jak nie będzie miał wysokich temperatur to zniesie każde :rolleyes:

1520696[/snapback]

Czy ja wiem... Mój winchester jak tylko dostał 1,65 w biosie zdechł a temperatura w idlu z kompem na biurku i jeszcze 2 deltach 120 nie była chyba aż tak zabójcza, zeby zdechł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Athlona64 3000+ Venice, płytę Asus A8N-E i chłodzenie Pentagrama QV-100 AlCu+. Temperatury jakie osiaga mój proc to 84C i nadal rośnie, tyle ze nie moge zobaczyc juz wiecej bo mi sie komp sam wyłącza. Radiator jest ledwo ciepły. Czy jest to możliwe, żeby ten procesor przeżył w takiej temp? Mnie osobiscie wydaje się ze mam zepsuty czujnik :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

hehe, niezla temperaturka.. ;D jesli nie wsadziles jakiejs plytki izolujacej pomiedzy procesor a radiator coolera ( :lol: ) to raczej na bank rozwalony czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 stopni po 30 min w SP2004 to chyba nie najgorzej (2750mhz i napiecie +0,175 ale bios pokazuje mniej 1,52-1,53) w idle 36-38 przy 32 stopniach w budzie jak sie zrobi zimno to bedzie elegancko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zalmanie w takie upały narazie więcej nie pójdzie :/ Wzrost temp ponad 50 stopni powoduje sypanie błędami :(

 

1520811[/snapback]

Ten Pentagram AlCu jakaś rewelacją do kręcenia też nie jest :roll:

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Pentagram AlCu jakaś rewelacją do kręcenia też nie jest :roll:

1520837[/snapback]

Pewnie, ze nie jest, ale 84 stopnie to chyba za duzo nawet na tego pentagrama. Imo cos jest zje.bane pewnie czujnik jak zostalo tu juz napisane wczesniej.

@Griszman

Zdejmij czapke i wtedy zobacz jakie temp bedziesz mial ;) Ewentualnie mozesz isc do jakiegos kumpla ze swoim procem co ma plyte pod S939 i zobaczyc jak na innym mobo bedzie sie zachowywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Athlona64 3000+ Venice, płytę Asus A8N-E i chłodzenie Pentagrama QV-100 AlCu+. Temperatury jakie osiaga mój proc to 84C i nadal rośnie, tyle ze nie moge zobaczyc juz wiecej bo mi sie komp sam wyłącza. Radiator jest ledwo ciepły. Czy jest to możliwe, żeby ten procesor przeżył w takiej temp? Mnie osobiscie wydaje się ze mam zepsuty czujnik :(

1520767[/snapback]

Skoro piszesz, ze radiator ledwo ciepły, to znaczy, że:

- czujniki żle odczytują,

- źle zamontowany cooler,

- ewentualnie program odczytuje temperature proca z niewłaściwych czujników (np stare wersje Everestu na nowym sprzęcie).

Ale wszystko wskazuje na to, że to czujnik jest uszkodzony, gdyż nie sądzę by AMD64 przeżyl 83 stopnie (skoro w specyfikacjo producent podaje max 70c).

Na wszelki wypadek włącz w biosie Shutdown Temperature i ustaw sobie na 60-65 stopni (wiekszość plyt ma taką funkcje w biosie).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hipo

grozisz mi ?? :wink:

1519389[/snapback]

 

HM nie masz się czego bać :) 326 to już maks przy podczas nocnego chłodku na AC rzecz jasna :D a Cube będzie dopiero w przyszłym tygodniu.....

HM czuj sie bezpieczny do jeszcze dwa tygodnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX za wasze rady. Wezme tego wygrzańca i sprawdze na innej płycie :-|

 

EDIT: Jeszcze tylko wspomne, że w windowsie mam 35C, jak włącze jakąs grę to po minucie mam już ok 65C. A po wyłączeniu minuta i znowu mam 35C.

 

Oto screen jak mi szybko temp spada:

Temperatura Venice'a

Edytowane przez Griszman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nic innego Ci nie pozostaje jak do jakiegoś kupla wsadzić CPU najlepiej ze swoim chłodzeniem i sprawdzić temp wtedy będziesz wiedziała 100% czy to wina mobo czy jednak CPU ma „za gorącą czapeczkę”…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dziś na swom sprzęcie doświadczenia a 9x330 i niestety doszedłem do wniosku ze przy bardzo wysokich zegarach WC jest koniecznością. Po puszczeniu Super Pi temp natychmiast rosła a po chwili 52C i wysypka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

Ja sadze ze to CPU ma źle załozona czapke,

1521368[/snapback]

ta, no chyba ze zapomnieli silikonu wlozyc pomiedzy jadro a czape :)

85 to kosmos, bez radiatora bym chyba tyle nie mial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 52C sypnał ci sie system?? A mi dopiero przy 85C :P

1521714[/snapback]

A się uparli na te 85C

 

Przy 85C to z tego proca to by była frytka a nie kawałek krzemu...

 

Skorzystaj z tego linka: http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/Default.aspx

 

wprowadź parametry/oznaczenia swojego proca i zobacz "Max Temp", jak np. tutaj: http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/de...n=ADA3000DAA4BP

 

Wystarczy?

 

Możecie już zakończyć ten wątek? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A się uparli na te 85C

 

Przy 85C to z tego proca to by była frytka a nie kawałek krzemu...

 

Skorzystaj z tego linka: 1521750[/snapback]

 

Jeden z moich veniców tez rozgrzalem do ponad 90 stopni ale nic mu sie nie stalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...