Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc :-P

Jutro ze znajomym wybieram sie na poszukiwanie proca na miescie, bo zachcialo mu sie A64, a jest zielony w te klocki. Jako plyte polecilem mu DFI Lan Party NF4 UT Ultra-D, mysle ze dobry wybor. A co do proca to myslicie ze lepiej poczekac na E6 czy szukac jeszcze DPAW 0517 (to chyba najlepsza seria z tego co sie orientuje obecnie??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się będzie dobrze skalował z napięciem. I mam pytanie: co sądzicie o DPMW? Ogólnie ą chyba lepsze niż DPAW? Aha i jeszcze zastanawiam się nad jakie dmuchanie na niego założyć... Wach

1524489[/snapback]

Tez mam DPMW. Procek chyba spoko, narazie chyba bo uzywam boxowego chlodzenia i nie mam jak sprawdzic jego mozliwosci.

Przy 9x300 1.39V(cpu-z) w Prime temperatura wzrasta do ponad 50*C :angry:

 

Tez musze wiec wybrac jakies odpowiednie chlodzenie i chyba skusze sie na BIG TYPHOON'A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i uprzedzę pytanie sprawdzałem na tym:

 

Dołączona grafika

 

+ DFI Ultra-D 4 zasilacze i do pomocy w określaniu +/- płyt jeszcze 2 inne procesory i nigdzie nie chodził tak jak powinien miało być 1.42 ale ehhh... najlepiej radził sobie na Asusie 1.46V na innych 1.475 i nie ma szans nic niżej jednak doszedłem do wniosku że bardziej opłaca mi się go sprzedać niż odsyłać ponieważ poprostu mniej stracę więc odpuściłem sobie.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się popisałeś kolego Radek to jest WinXP...

1525028[/snapback]

13h zapierdalania dziś w pracy zbiera swe efekty. :D Too bad to me but the following day will be harder than today was. :/

 

A tak wogóle, to czekamy na jakiś duży score SuperPi i 3DMark2001SE. ;D Z bachusem nie masz szans, ale resztę powinieneś zjechać jak ... [ciach!]. :D

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze odpowiedź na moje pytanie napewno już była, ale przesukiwanie wątku z apomocą wyszukiwarki nie dało odpowiedzi jakiej oczekiwałem, a nie mam zbytnio czasu na czytanie całego wątku. Prawdopodobnie w najbliższym czasie będę sprowadzał Athlona 3000+ Venice z USA. Do wyboru są modele 1,5v i 1,35v. Czy są jakieś różnice jeżeli chodzi o OC czy poprostu trezba trafić na dobrą serię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze odpowiedź na moje pytanie napewno już była, ale przesukiwanie wątku z apomocą wyszukiwarki nie dało odpowiedzi jakiej oczekiwałem, a nie mam zbytnio czasu na czytanie całego wątku. Prawdopodobnie w najbliższym czasie będę sprowadzał Athlona 3000+ Venice z USA. Do wyboru są modele 1,5v i 1,35v. Czy są jakieś różnice jeżeli chodzi o OC czy poprostu trezba trafić na dobrą serię?

1525115[/snapback]

Cos bzdury jakies piszecie kolego :wink:

 

Venice 3000+ jest w wersji 1,4V a 1,35V to ma byc nowy stepping E6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 bit Support: Yes

Cooling Device: None - Processor Only

Hyper-Transport Support: Yes

L1 Cache: 64KB+64KB

L2 Cache: 512KB

Multimedia Instruction: MMX, SSE, SSE2, SSE3, 3DNOW! Professional

Operating Frequency: 1.8GHz

Process Type: 90 nm

Series: Athlon 64

Voltage: 1.5V

 

Model #: ADA3000DAA4BP

 

Tak jest w opisie. Może błąd się wdarł poprostu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zadawać takich pytań bo wolałbym do tego dojść sam ale jestem w kropce. To co w podpisie jest OK ale z wyższym OC już nie jest OK :sad: Podniosłam jedynie magistrale do 317MHz (proc ~2850MHz) zapodałem napiecie 1,55 +104% i lipa. Nic nie daje. SP2004 wywala po paru sekundach. Dodam że pamięciami też zjechałem na 476MHz (żeby nie było ze mamki nie wyrabiają). Czyzby na 2.8GHz konczył sie procek (mimo iż działa stabilnie z vcore 1,47V)? Macie może jakieś sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zadawać takich pytań bo wolałbym do tego dojść sam ale jestem w kropce. To co w podpisie jest OK ale z  wyższym OC już nie jest OK  :sad: Podniosłam jedynie magistrale do 317MHz (proc ~2850MHz) zapodałem napiecie 1,55 +104% i lipa. Nic nie daje. SP2004 wywala po paru sekundach. Dodam że pamięciami też zjechałem na 476MHz (żeby nie było ze mamki nie wyrabiają). Czyzby na 2.8GHz konczył sie procek (mimo iż działa stabilnie z vcore 1,47V)? Macie może jakieś sugestie??

1525165[/snapback]

Mam podobnego pacjenta. 2800MHz@1,45v Prime stable, ale wyżej to już nie bardzo można z nim coś zrobić.

Dla przykladu 2850 @ 1,55v wywala sie po kilku minutach. Wyzej juz mi sie odechcialo.

Moze to wina temperatury, bo przy Vcore ~1,5v waha sie w okolicach 50 stopni.

Trzeba by to sprawdzic na WC. Ale nie ma jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. LBBLE 0517 DPAW

1524670[/snapback]

No to widze ze mamy takie same procki tzn 0517 DPAW(tez mam od PITera) i po moim widze ze tez ma potencjal, ale potrzebne Mach II GT jak u Ciebie, jak widze Twoj wynik to nabralem checi przyszpieszenia kupna FC :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Megabyte:

 

„Hmmm, Bez obrazy ale widze że wszystko dopasowujesz pod SuperPI.”

 

Ke? Gdzie napisałem że mi tylko o PI chodzi ?!

 

„1. Z tym się zgodze, jedyny minus X2.”

 

Tu się zgadzamy (mowa o cenie).

 

„2. Kupie X2, będe miał mniejszy wynik w SuperPI, W grach zamiast np 80 fps będe miał 75. Za to podczas grania będe mógł odpalić jakieś kodowanie video bez spadku wydajności. W programach, które są zoptymalizowane pod dualcore dostane kopa.”

 

Sam napisałeś że czas w SPI spadnie, w grach spadną FPS ale za to będziesz mógł sobie Video kodować, super a ja pytam ile razy przeciętny użytkownik (bo o takich mówimy) jednocześnie koduje video i gra w gry ? Albo inaczej ile razy przeciętny użytkownik w ogóle robi coś z Video…

 

„3. Co się będzie bardziej grzało X2 2.4GHz 1.3V czy zwykły A64 3GHz 1.6V?”

 

Dwa „jajka” dwa razy Cache więc na pewno będzie to cieplejsze od nie jednego Venice a co do 1,6v i 3GHz to kto siedzi na takim na co dzień ?! Bo raczej „for test only” tutaj nie pasuje za bardzo (wykluczam szczęśliwców z FC)…

 

„Swoją drogą nie wiem jak wytrzymujesz na tych 512MB RAM. Przecież przy tak małej pojemności Twój dysk jest pewnie cały czas w ruchu.”

 

Sprawa prosta, jak bym potrzebował więcej to bym kupił więcej a że tego nie robiem znaczy że mi wystarcza…

 

@Interloper:

 

Świetny wynik, widać chłodzonko daje radę i to bardzo dobrze ;]

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

Odnośnie punktu 2 to przybroniłbym zdania Megabyte ,wymagania stale rosną w tle zaczyna chodzić coraz więcej programów np. emule, skype,gg,antyvir,ad-watch,firewall, ja na przykład postawiłem jako server dodatkowe PIII 500MHz podXP+proxy+ aby obsłuzył w/w funkcje +rozdział netu i komunikacja na 3 komp w sieci domowej mój + 2 kompy PIII 1GHz,550MHz office( mój jako główny nie wyrabiał tzn czkawka przy grach). :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja ci nie bronie używać:

 

“programów emule, skype,gg,antyvir,ad-watch,firewall”

 

Na procesorze z parę tysięcy złotych…

 

Mi chodziło konkretnie o tekst „mógł odpalić jakieś kodowanie video” który co 5min powtarzali zwolennicy P4 i jego wielowątkowości co najmniej jak by 99% użytkowników tego procesora nic więcej nie robiło jak tylko Video kodowało to już lekko nudne się stało… No ale każdy robi ze swoim PC co mu się żywnie podoba…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa,że chodzi właśnie o te parę tysięy złotych :cry: ceny z czasem spadną i wtedy pewnie ten procesor kupię :D -kierunek jest jaki jest i tego nie zmienimy. :D :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

od zawsze byłem zwolennikiem platformy Intela, ale teraz może juz czas przesiąść się na AMD... Tylko słyszałem, że na AMD (interesuje mnie co najmniej Venice 3500+) liczą się timingi a nie jak na Intelu częstotliwość. Ja mam 2x512 Hynix D43 i ponoć one niespecjalnie nadawają się do niskich timingów... Czy stoi coś na przeszkodzie abym zostawił sobie te pamiątki?? Patrzyłem na różne screeny i jest na AMD większy "wybór" w opcjach pamięci. Z czym jest to związane? I jeszcze jedno, co jest lepsze Venice, czy San Diego? Raczej będę podkręcał procesor, ale nic ekstremalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok:

Pisząc o SuperPI chodziło mi głównie o benchmarki niezoptymalizowane pod kątem dualcore. W necie już można zobaczyć że X2 osiąga częstotliwości niewiele mniejsze od zwykłego A64. W grach nie zobaczysz żadnej różnicy na korzyść single core za to w wyścigu o najlepszy wynik w SuperPi liczy się każdy MHz czyli tutaj szanse na zwykłym A64 są większe.

 

Osobiście nie mam żadnej kamery żebym bawił się w jakieś zgrywanie video itp. Ale czasem trzeba zrobić jakiegoś DVDRip albo z Divx zrobić DVD żeby można było coś na stacjonarnym obejrzeć i wychodzi że z te 3-4h czasem więcej w tygodniu poświęcam na kodowanie video, są też inne rzeczy, trzeba coś skompresować winrarem, oprócz tego jak już Ricci powiedział "w tle" zawsze coś chodzi. Według mnie przeciętnemu użytkownikowi będzie się lepiej pracowało na X2 już teraz. Niestety zysk nie jest warty jeszcze takiej różnicy w cenie.

 

Jak dla mnie X2 jest idealny, programy których używam są zoptymalizowane zarówno pod 64bit jak i dualcore, sam pisze programy z wykorzystaniem wielowątkowości więc tu też zauważe znaczny wzrost. Żałuje tylko że aktualnie X2 jest bardzo drogi i że wersje z Pacificą pojawią się dopiero w 2006 roku, a takie cacko już by mi się przydało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Megabyte:

 

Ja nie ukrywam że z chęcią bym zamienił swojego Venice za X2 no ale „jeden minus” tego procesora skutecznie mnie odstrasza, więc póki co „meczę” się na jedno „jakowym” procesorze, z czasem pewnie będę miał X2 ale na pewno nie szybko…

 

@/matthew/:

 

1. Jak masz pieniądze to bież 3700+ SanDiego bo na 3500+ Venice szkoda kasy i lepiej brać selekcjonowanego 3000+

2. Hynixy średnio działają na A64 wiele ludzi ma z nimi problemy, osobiście bym się ich pozbył.

3. Ilość możliwych tymingów do ustawienia głownie zależy od mobo i jej biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o procach z 21 tygodnia? W 4speed.pl są takie po 495zł... Czytałem troszkę tego wątku i gdzieś było że 18, 19 i 20 tydzień to padaki. Jak jest z 21?

1525970[/snapback]

Zapewne nie inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym dokładnie różni się San Diego od Venice?? Jest jakaś różnica w wydajności? Jakie pamięci polecałbyś do A64, choć szczerze mówiąc raczej nie wymienie ich... Pod Intelem na płytach Abit i chyba Epox Hynix też nie działają. A jak bym sobie wziąć ASUSa (tak samo jak teraz pod P4) to może wszystko byłoby dobrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

San Diego to rdzeń z L2 cache 1024 KB a nie 512 KB. 0.09um

Wykorzystywany w 3700+ (2,2GHz 1MB L2) i w 4000+ (2,4GHz 1MB L2) i chyba tyle.

Tak jak Venice ma poprawiony kontroler pamięci i SSE3.

 

3500+ Venice - 2,2 GHz - 512 KB L2 (kiedyś Winchester)

3700+ SanDiego - 2,2GHz, - 1024 KB L2 (kiedyś chyba NewCastle)

3800+ Venice - 2,4 GHz - 512 KB L2 (kiedyś Winchester)

4000+ SanDiego - 2,4 GHz - 1024 KB L2 (kiedyś chyba NewCastle)

 

A o sso chozi z E6 dokładnie ktoś mi wytłumaczy?

 

==

1MB cachu pomimo wszystko daje całkiem sporo, ztcp. 10-20% w niektórych aplikacjach, ale nie koniecznie grach.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

San Diego to rdzeń z L2 cache 1024 KB a nie 512 KB. 0.09um

Wykorzystywany w 3700+ (2,2GHz 1MB L2) i w 4000+ (2,4GHz 1MB L2) i chyba tyle.

Tak jak Venice ma poprawiony kontroler pamięci i SSE3.

 

3500+ Venice - 2,2 GHz - 512 KB L2 (kiedyś Winchester)

3700+ SanDiego - 2,2GHz, - 1024 KB L2 (kiedyś chyba NewCastle)

3800+ Venice - 2,4 GHz - 512 KB L2 (kiedyś Winchester)

4000+ SanDiego - 2,4 GHz - 1024 KB L2 (kiedyś chyba NewCastle)

 

A o sso chozi z E6 dokładnie ktoś mi wytłumaczy?

 

==

1MB cachu pomimo wszystko daje całkiem sporo, ztcp. 10-20% w niektórych aplikacjach, ale nie koniecznie grach.

1526025[/snapback]

1. San Diego jest wykorzystywany także w FX55 i FX57

2. Venice zastępuje Winchestara i NewCastle

3. San Diego zastępuje ClawHammera

4. Aktualny Venice "E3" zostanie zastąpiony przez nową rewizje "E6" która różni się mniejszą ilością błędów :wink: Błędy, które naprawia E6. Rewizje E6 można będzie rozpoznać po oznaczeniu "BW". Dla przypomnienia E3 ma "BP". W Polsce Venice E6 można się spodziewać niestety dopiero w sierpniu. Wątpie żeby pojawiły się wcześniej :sad: Mi najbardziej zależy żeby były w sierpniu. Mam wtedy praktyke w sklepie komputerowym :wink:

Edytowane przez Megabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@/matthew/:

 

Jak już ma być od 3500+ w górę to 3700+ SanDiego to najlepsze wyjście. Co do ramu coś porządnego na TCCD najlepiej G.Skille/OCZ ewentualnie A-DATA lub coś na Winbondach ale wtedy musisz zaopatrzyć się w mobo z odpowiednim zapasem na VDim (czytaj DFI).

 

 

 

Co do E6 ja mam mniejsze wymagania wystarczy mi tylko aby się kręcił lepiej niż E3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...