Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robot

kupilem procka 0521 z allegro na chybil trafil -mialem dostac 17 ale sie skonczyly a ze dostal 21 a potrzebowalem szybko procka to obnizyl cene i wzielem w ciemno 21 tydzien

 

oto co potrafi

2.9ghz na AC

http://img276.imageshack.us/my.php?image=295ji.jpg

 

pojdzie jeszcze wyzej (na tych ustawieniach liczy rowniez 16MB) , ale to juz zostawiam na jutro

 

 

czyzby kolejny dobry tydzien u amd -

jak ktos ma kase to sa one na allegro po 480zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 bit Support: Yes

Cooling Device: None - Processor Only

Hyper-Transport Support: Yes

L1 Cache: 64KB+64KB

L2 Cache: 512KB

Multimedia Instruction: MMX, SSE, SSE2, SSE3, 3DNOW! Professional

Operating Frequency: 1.8GHz

Process Type: 90 nm

Series: Athlon 64

Voltage: 1.5V

 

Model #: ADA3000DAA4BP

 

Tak jest w opisie. Może błąd się wdarł poprostu? :)

1525161[/snapback]

na newegg czesto sa bledy w opisach... tak czy inaczej kupisz tam tylko nowe serie (19 tydzien i nowsze) wiec raczej na dobre oc nie licz... pisalem kiedys tutaj o 2 egzemplarzach z 18 tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

kupilem procka 0521 z allegro na chybil trafil -mialem dostac 17 ale sie skonczyly a ze dostal 21 a potrzebowalem szybko procka to obnizyl cene i wzielem w ciemno 21 tydzien

 

oto co potrafi

2.9ghz na AC

1526921[/snapback]

takire potrafienie to wiesz...wez zapusc Sp 2004 albo Prime na co najmniej 1,5H..wtedy mozna mowic o stabilnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

takie potrafienie ... to co mam wiedziec ? ogldalem wyniki superpi i tam to 2900-2950 to ludzie maja na slekcjonowanych prockach z 17 tygodnia - a tu pierwszys lepszy z brzegu z 21 tlye praktycznie leci a kosztowal mnie w sumie z przesylka 480zl - wiec gdzie tu rozum kupowac selekcjonowane za ponad 600 ?- czy ja gdzies napisalem ze to jest 100% stabilne ? procek dotalem wczoraj a ty mi kazesz prime na pol roku odrazu zapuszczac - wynik orientacyjny co potrafi 21 tydzien - nie wiem czy kazdy procek czy mialem poprostu szczescie , nie mowiac juz jakie teraz mamy temp na dworzu

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

takie potrafienie ... to co mam wiedziec ? ogldalem wyniki superpi i tam to 2900-2950 to ludzie maja na slekcjonowanych prockach z 17 tygodnia - a tu pierwszys lepszy z brzegu z 21 tlye praktycznie leci a kosztowal mnie w sumie z przesylka 480zl - wiec gdzie tu rozum kupowac selekcjonowane za ponad 600 ?- czy ja gdzies napisalem ze to jest 100% stabilne ? procek dotalem wczoraj a ty mi kazesz prime na pol roku odrazu zapuszczac  - wynik orientacyjny co potrafi 21 tydzien - nie wiem czy kazdy procek czy mialem poprostu szczescie , nie mowiac juz jakie teraz mamy temp na dworzu

1527097[/snapback]

w takim razie nie siej zametu jaki 21 tydzien jest wspanialy i nie polecja go na razie..bo ktos kupi widzac to co wypisujesz a tu bedzie kupa :? :?

 

a wogole jesli nie jest 100% stanilnie to po co sie takim czyms chwalic??prime'a nie kazr Ci zapuszczac na pol roku..ale jak ustawiles taka wartosc to 1,5H prime'a BY CIE NIE ZBAWIŁA...i mogłes wczoraj juz to wykonac...chyba ze dostałes procka o 23.00 tylko włożyles do kompa i poszedłes spac...

 

a zamiast teraz gadac to wez te ustawienia i teraz zapusc prime'a..i zgłoś sie do nas za 1,5H :wink: :wink: wtedy uwierzymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tego prcka z allegro ale gościo chyba zrobił mnie w konia bo przysłał mi 0521DPMW a nie 0517DPAW a to z 21 to chyba shit kurde nie wiem co z tym zrobić narazie napisałem maila o wymiane :/

Chyba że ten 21 tydzień jest lepszy :] od 17

A nawet nie mam jak sprawdzić bo nie mam płyty głównej ani karty graf ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to ja wiem ale może ktoścoś wie ogulnie na temat 21 może ktoś ma jeszzce ??

Bo tak wiem że niczego się nie dowiem :/

 

A mam pytanie bo karte graficzną zamieżam sprowadzić z usa (a wyjeżdzam w środę i chciałęm w razie czego odesłać tego palanta z 21 tygodnia) a płyte główną kupuję jutro a żeby sprawdzić potrzebna mi jaka kolwiek najtańsza karta graficzna co mogę taniego podłączyć pod dfi żeby sprawdzić tego procka (chodzi o grafikę)

 

może być coś takiego

http://allegro.pl/show_item.php?item=56507950

http://allegro.pl/show_item.php?item=55373288

 

zaproponujcie coś najtańszego ale do kupienia już z allegro plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

lukk to wes napisz w topiciu o super pi zeby ludzie pokazali ze na takich samych ustawieniach przechodzi im prime pol roku tak jak ty chcesz . podalem orientacyjnie jak mi poszed 21 tydzien a ludzi to interesowalo bo juz kilkoro napisalo - sporo bylo jzu w tym topicu screenow z superpi - a ze ty masz jakis problem to malo mnie interesuje - bede dawal screeny jakie mi sie podobaja - jak ci to nie pasuje to ich nie ogladaj a komentrze glupie zostaw dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

lukk to wes napisz w topiciu o super pi zeby ludzie pokazali ze na takich samych ustawieniach przechodzi im prime pol roku tak jak ty chcesz . podalem orientacyjnie jak mi poszed 21 tydzien a ludzi to interesowalo bo juz kilkoro napisalo - sporo bylo jzu w tym topicu screenow z superpi - a ze ty masz jakis problem to malo mnie interesuje - bede dawal screeny jakie mi sie podobaja - jak ci to nie pasuje to ich nie ogladaj a komentrze glupie zostaw dla siebie

1527568[/snapback]

wez sie dziecko uspokuj dobrze??

po kolei po

1)a czy to jest topic i super pi?? moze ty tam w takim razie pojdz i pisz takie rzeczy...bo tutaj jest topic o VENICE i jego mozliwosciach podkrecania w 100% stable ale nie po jakims tam glupim super pi (i do tego 4MB :mur: :mur: :mur: )tylko prime itp..z JAKIEJ RACJI wprowadzasz ludzi w blad ze 21 tydzien jest super????? PRZETESTUJ PRIMEM..a nie gownianym super pi..

 

2)to jest podanie orientacyjne?? co z tego ze ci przechodzi 4MB super pi jesli fuul stable moze byc o wiele nizej!!! np. 2700MHz przy 1,6V

 

3) sporo screenow z super pi bylo racja..ale jesli ktos zrobil TAK JAK TY, ze samo super pi i tweirdzi ze jest stabilny to wszycy "KAZALI" mu zrobic primem...i wielu odpadło (albo sie nie odzywali juz w tym temacie)

 

4)nie ze nie podobaja mi sie Twoje screeny...NIE LUBIE JAK SIE LUDZI ROBI W BALONA...bo jesli Twoja opinia o stabilnosci procka jest o super pi to TY sie wogole nie odzywaj i nie wprowadzaj ludzi w blad!! SAM bym sie chetnie dowiedzial jak sie teraz kreca obecna procki ale NIE OD CIEBIE..bo widac testowac nie potrafisz

 

5)moje komentarze nie sa glupie..to Twoje wywody o podkrecaniu i stabilnosci przy pomocy super pi sa glupie

 

A WOGOLE WIESZ CO?? mam Cie gdzies, poniewaz JAKBY ten procek byl RZECZYWISCIE stabilny to bys dawno zarzucil juz screena z prime'a..1H Cie nie zbawi..ale pewnie super stabilny nie jest a Ty chciales byc cool, super, mastah

 

JESLI masz hmmmm honor to zapuscisz teraz prime'a na 1,5H i zamiescisz tu screena..ja bym przynajmniej tak zrobil jakby ktos mi cos zarzucal...JESLI pokazesz tego screena to OFICJALNIE cie tu w tym temacie przeprosze i uznam ze powiniennm Ci byl zaufac

jestem ciekaw czy ten moment nastanie :blink:

 

EDIT:

---------------

teraz zobaczyłem..masz 31C na procku?? na AC?? mieszkasz w iglo?? :lol: a w budzie 40C..fajnie ze w budzie bardziej gorąco podczas stressu niz na procku :blink:

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

blagam czy ty czytales co ja napisalem ? gdzie napisalem ze jest w 100% stabilny , dalem dziecko ten screen zeby pokazac orientacyjnie ile mozna z procka 21 tydzien osiangac - ale widac ze troche ci rozumu braukje zeby to pojac , ludzi interesuej jak sie kreca poszczegolne tygodnie - a co do bycia hiper super i wogole - kupilem procka w ciemno a nie jakiegos selekta za ponad 600 stow , nie rzucilem sie na venice od luksa za 700zl tylko kupilem teraz tego za 480 - wiec uspokoj sie dziecko drogie poczytaj sobie pare razy kazdy moj post , a moze w koncu olsni cie i zrozumiesz o co w tym chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to ja wiem ale może ktoścoś wie ogulnie na temat 21 może ktoś ma jeszzce ??

Bo tak wiem że niczego się nie dowiem :/

 

A mam pytanie bo karte graficzną zamieżam sprowadzić z usa (a wyjeżdzam w środę i chciałęm w razie czego odesłać tego palanta z 21 tygodnia) a płyte główną kupuję jutro a żeby sprawdzić potrzebna mi jaka kolwiek najtańsza karta graficzna co mogę taniego podłączyć pod dfi żeby sprawdzić tego procka (chodzi o grafikę)

 

może być coś takiego

1527496[/snapback]

 

To może ktoś mi pomoże ?? a nie będziecie się jeżdzić na wzajem co :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare byki, a jak dzieci normalnie....

 

W moim rozumieniu robot chcia pokazać "ogólny" obraz procka z 21 tygodnia. Fakt, Spi 4M, to o kant tyłeczka mozna potłuc, ale daje to mimo wszystko jakiś pogląd na to, że Venice "21" wcale nie muszą byc tak tragiczne jak"18-20". Nawet niech nie zrobi 32M/Prime na tym 2,9 GHz, to wcale złym wynikiem nie będzie 2,8-2,85, z którym teortycznie moze już sobie ten procek poradzić.

 

Tak czy siak , fajnie, będzie jak zapodasz coś "mocniejszego", bo da to jakiś obraz na to czy najnowsze serie wyszły z letargu OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapasy w kisielu też będą ? Tak pytam bo już się „ciekawie” robi. A co do CPU to procesory z 18-20 tygodnia, średnio do windy nawet nie chciały wejść z 2,9GHz na „blacie”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

w tej chwili leci prime blend na rownym 2.9 ghz 323x9 , w biosie ustawione na 1.55 v ( ile to real ) pol godziny wszystko ok (moze pojdzie na naizszym vcore - nie wiem bo nie testowalem narazie.

dokladnie jak hanu mowi chcialem pokazac ze 21 tydzien moze byc b dobry jezeli chodzi o oc . mysle ze to chyba przyzwioty wynik ? lukk chcialbys cos jeszcze ? small ftt pobawie sie pozniej jak bede szukal najnizszego vcore

screen i caly czas leci

http://img9.imageshack.us/my.php?image=291fx.jpg

a lukk cos mowiles ze prime 1,6v i 2600mhz - nie chce byc tak ironiczny jak ty - ale nie powiem fachowiec

aha temp w pokoju jest dosc wysoka -jakto w lato , zreszta na smartguardian widac - chlodzenie AF 64

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili leci prime blend na rownym 2.9 ghz 323x9 , w biosie ustawione na 1.55 v ( ile to real ) pol godziny  wszystko ok (moze pojdzie na naizszym vcore - nie wiem bo nie testowalem narazie.

dokladnie jak hanu mowi chcialem pokazac ze 21 tydzien moze byc b dobry jezeli chodzi o oc . mysle ze to chyba przyzwioty wynik ? lukk chcialbys cos jeszcze ? small ftt pobawie sie pozniej jak bede szukal najnizszego vcore

screen i caly czas leci

1527783[/snapback]

Ten blend to tez sobie daruj. Small FFTs tylko i wylacznie jesli chcesz jakis wiarygodny wynik przedstawic, bo oczywiscie mozesz sobie tego blenda i pol roku katowac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

wszystko w swoim czasie - blend godzine pochodzil i go wylaczylem - tylko mi nie zalezy zeby kazdy na forum zobaczyl jaki mam procesor i ile chodzi itp - chcialem ogolnie napisac jak hanu zauwazyl ze 21 moze byc bardzo dobry jesli chodzi o oc - w prownaniu do 16 , 18 , 19 20 czy nawet 17 - bo nie wiem czy tak duzo prockow z 17 tyg przejdzie nawet godzine tego blenda na 2.9 ghz i 1,55 w biosie na ac w dosc upalny dzien- swoja droga ile to jest realnego napiecia to 1.55 v w biosie? kiedys gdzies chyba ktos dawal jakas tabelke ale nie moge znalesc .

 

prime small ft - wywalilo po 45 minutach

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

tez mi sie tak wydaje - small rozgrzewa go duzo bardziej niz blend czy superpi , a dzis wyjatkowo goracy dzien jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 45m wywaliło się SmallFFT? To bardzo udany CPU. ;) 1.55v w BIOS to jakieś 1.5 REAL. Ogólnie niezły procek, albo może inaczej. Bardzo dobre CPU. U mnie > 55st następuje Blue Screen i zwiecha niezależnie od napięcia, chłodzenia etc. :) To prime @ 2.9 GHz poleciało na Naked Core CPU, z czapką na tyle nie ma szans, nawet z WC. :) No chyba, że będzie chciało mi się wlać schłodzonej wody... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mały wybór selektów na allegro? Czyżby się dobre serie kończyły? Wiecie, gdzie kupić jakiegoś co by przynajmniej 2,7 robił na niskich napięciach. Może sami macie coś do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mały wybór selektów na allegro? Czyżby się dobre serie kończyły? Wiecie, gdzie kupić jakiegoś co by przynajmniej 2,7 robił na niskich napięciach. Może sami macie coś do sprzedania.

1528168[/snapback]

Moze bede mial jakis 17 tydzien pod koniec przyszlego tygodnia :wink:

Daj znac na gg lub PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 45m wywaliło się SmallFFT? To bardzo udany CPU. ;) 1.55v w BIOS to jakieś 1.5 REAL. Ogólnie niezły procek, albo może inaczej. Bardzo dobre CPU. U mnie > 55st następuje Blue Screen i zwiecha niezależnie od napięcia, chłodzenia etc. :) To prime @ 2.9 GHz poleciało na Naked Core CPU, z czapką na tyle nie ma szans, nawet z WC. :) No chyba, że będzie chciało mi się wlać schłodzonej wody... :]

1527896[/snapback]

Dokładnie, procek smakowity, zwazywszy na to w jakich obecnie warunkach się bawimy jeśli chodzi o temperatury. 2,9 na 1,55 to juz konkretny wyniczek, nawet jak na fakt, ze wywalił po 45 minutach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w taki upał to WC też się średnio sprawdza, woda bardzo szybo się nagrzewa i wycieczki powyżej 2,9GHz w moim przypadku muszą się wiązać z dosypaniem lodu do zbiornika inaczej komputer uraczy mnie „ślicznym” BSOD… Eh przydało by się FC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...