Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli procek nie jest kręcony, to najprostszym sposobem na zmniejszenie temperatury jest "zjechanie" w dół z napięciem procesora, do najniższej stabilnej wartości.

1556936[/snapback]

Nie zawsze obnizenie napiecia musi spowodowac obnizenie temperatury, u mnie np miedzy 1,31v a 1.4v nie ma roznicy przy 2.7Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze obnizenie napiecia musi spowodowac obnizenie temperatury, u mnie np miedzy 1,31v a 1.4v nie ma roznicy przy 2.7Ghz.

1556942[/snapback]

Poniżej temperatury otoczenia nie zejdziesz. ;) U mnie też nie ma różnicy między 1,4v i 1.0v na 1800MHz. Zawsze mam tyle ile wynosi temperatura otoczenia (oczywiscie mowie o idle). Ale gdy przyjdzie zima i wystawie kompa na balkon (na testy), to z pewnością różnicę zauważe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej temperatury otoczenia nie zejdziesz. ;) U mnie też nie ma różnicy między 1,4v i 1.0v na 1800MHz. Zawsze mam tyle ile wynosi temperatura otoczenia (oczywiscie mowie o idle). Ale gdy przyjdzie zima i wystawie kompa na balkon (na testy), to z pewnością różnicę zauważe ;)

1556952[/snapback]

A ja mówie o stresie...

 

Nie rozumiem Cie proponujesz obnizyc napiecie na CPU a sam mówisz ze nie ma roznicy pomiedzy 1.0v a 1.4v. :mur:

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe venice EPAW juz lezy w bagazniku :twisted2: do tego gigabycik :evil: i zobacze ile wyciagnie ( moze jeszcze dzisiaj :twisted2: ) mam nadzieje ze ladnie pociagnie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mówie o stresie...

 

Nie rozumiem Cie proponujesz obnizyc napiecie na CPU a sam mówisz ze nie ma roznicy pomiedzy 1.0v a 1.4v.  :mur:

1557112[/snapback]

PITer, to powiedz co mam zrobić, żeby na AC mieć temperature niższą od temperatury otoczenia?

Tak jak pisałem wcześniej jak będzie 0C na dworze, to wywale kompa na balkoni i wtedy porównam. I postawie teraz kratę piwa, że bedzie różnica między 1.4v, a 1.0v.

Poza tym drugą zaletą obniżenia napięcia na rdzeniu dla niekręconych proców (zreszta dla kręconych też), jest mniejszy pobór prądu, czyli mniejsze rachunki za prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanko czy wygrzanie takiego proca coś daje .... bo obecnie trafił mi sie jakiś taki skubaniec co to na 1.525V nie chciał iść na 2800MHz ...

i zastanawiam sie czy dawać mu wiecej V czy odpuścic sobie te 2.8GHz i zapodać coś kolo 2700.... ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Ty uważasz, że obniżanie napięcia nie ma wpływu na temperaturę, a ja uważam, że ma, więc do kompromisu nie dojdziemy.

Koniec tej jałowej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wąłsnie mnie tez interesuje czy ktować go wysokiem v czy nie?? narazie doszedłem do 64 stopni :]

1557335[/snapback]

To baw się dalej, powodzenia :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś na ABit AV8 udało się pojechać A64 3000+ Venice powyżej 2,6 Ghz STABLE ?

U mnie powyżej FSB 266 zaczyna się sypać płyta. Powyżej 2,6 Gzh nawet napięcie nie pomaga. Do 2,6 Ghz jest super. Słyszałem, że podobno na AV8 powyżej FSB 260 z OC jest tragedia. Czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Ty uważasz, że obniżanie napięcia nie ma wpływu na temperaturę, a ja uważam, że ma, więc do kompromisu nie dojdziemy.

Koniec tej jałowej dyskusji.

1557313[/snapback]

Czytaj uwaznie, pisalem ze nie zawsze obnizenie napiecia powoduje obnizenie temperatury, ostatnio zapodalem 1.88v przy zegarze 1Ghz, jak zgadniesz ile mial stopni to masz odemnei selekta gratis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uwaznie, pisalem ze nie zawsze  obnizenie napiecia powoduje obnizenie temperatury, ostatnio zapodalem 1.88v przy zegarze 1Ghz, jak zgadniesz ile mial stopni to masz odemnei selekta gratis :)

1557625[/snapback]

Strzelam 32 st idle ? ja nie chcę gratis ale może jakiś upust dostanę? :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam 32 st idle ? ja nie chcę gratis ale może jakiś upust dostanę? :D  :D

1557656[/snapback]

101 stopni i komp sie wylaczyl.

 

 

wlasnie sprawdzalem 10 procków YBBLE 0523EPAW

 

Zaden nie wstal na 2.7 1.5v do windy.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0521 dobre były 0523 kicha jakaś co oni w tym AMD drinkują na zmianach?(a tak na poważnie to tak różne wafle krzemowe mają?)

 

Edit

@Tasslehoff

Nie bądz takim pesymistą 17 tydz OK 18,19,20 kicha 21 ok może jakies prawo serii?

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, powód dlaczego im późniejszy tydzień tym proc gorszy jest prosty. w fab'ie wraz z czasem produkcji proców, zużywają się naświetlarki, i takie tam inne dynksy.

 

i tyle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0521 dobre były 0523 kicha jakaś co oni w tym AMD drinkują na zmianach?(a tak na poważnie to tak różne wafle krzemowe mają?)

 

Edit

@Tasslehoff

Nie bądz takim pesymistą 17 tydz OK 18,19,20 kicha 21 ok może jakies prawo serii?

1557697[/snapback]

A skad wzioles info ze 21 tydzien jest dobry ? bo z tego co czytalem i od innych osób które selekcjonuja to 21 tydzien tez taki sobie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

21 dpmw raczej pewne oc , sam mialem 2 sztuki i kazda 2.9ghz na 1.5v robi , inne stepingi sa gorsze , ale tak samo jak z 17 tyg -i tam trafialy sie lepsze i gorsze procki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wzioles info ze 21 tydzien jest dobry ? bo z tego co czytalem i od innych osób które selekcjonuja to 21 tydzien tez taki sobie :(

1557892[/snapback]

1.Info głownie; a/z tego topica kilka osób zgłaszałó b. dobre wyniki 21 tyg

b/ oferta specjalna z 4 speed seri 21 tydz ponoc b dobrze się kreca

2. Sam mam wątpliwości rzuciłem hasło w tym topicu (post 2533) co ztymi proc z 21 tyg z 4speed odzew był mizerny moze jeszcze mobo nie maja a kupili wyprzedzająco ? nie wiem

3 Faktem jest że w zestawieniu AndyN nie ma procka z 21 tyg.

4.PITer Ty salekcjonujesz dziesiątki procków i jeżeli powiesz że 21 tydz to jest średni to ja sie oczywiście zgadzam i wycofuje teze o 21tyg ( żródła info podałem) :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricci

 

W łapkach nie mialem 21 tygodnia, pytalem rapre i mówil ze sa slabe.

 

Prosilem was o nr seryjen tych procków z 21 tyg co sie dobrze kreca to nikt mi ich nie podal, tak bym zamówil ten tydzien do selekcji i bylo by po sprawie.

 

Kazdy procek z 0517 DPAW wchodzil do windy na 2.7 1.45v

 

Te co dzis testowalem z 23 tygodnia nie wchodzily do windy, jeden byl juz na ekranie WITAMY i sie powiesil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 dpmw raczej pewne oc , sam mialem 2 sztuki i kazda 2.9ghz na 1.5v robi , inne stepingi sa gorsze , ale tak samo jak z 17 tyg -i tam trafialy sie lepsze i gorsze procki

1558009[/snapback]

 

pod czym testowales te 2.9Ghz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

prime smallftt , masz gdzies nawet screeny na poprzednich stronach -coprawda tylko z 1 procka -ale drugi nawet minimalnie lepszy jest .

dokaldnie 2880mhz i 1.47w cpu-z : specjalnie podaje ten odczyt gdyz ty masz taki sam w selektach

 

na 2.9ghz na 1.47 tez daja rade , ale powyzej jzu schody sie zaczynaja i mocno trzeba jechac z napieciem zeby cos podskoczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prime smallftt , masz gdzies nawet screeny na poprzednich stronach -coprawda tylko z 1 procka -ale drugi nawet minimalnie lepszy jest .

dokaldnie 2880mhz i 1.47w cpu-z : specjalnie podaje ten odczyt gdyz ty masz taki sam w selektach

 

na 2.9ghz na 1.47 tez daja rade , ale powyzej jzu schody sie zaczynaja i mocno trzeba jechac z napieciem zeby cos podskoczyc

1558164[/snapback]

to lepiej podaj cala ostatnia linijke z procka na priva :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

3 Faktem jest że w zestawieniu AndyN nie ma procka z 21 tyg.

(...)

Nie ma w zestawieniu gdyż nikt się nie zgłosił. Będą kolejne wpisy gdy będą kolejni zgłaszający się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w zestawieniu gdyż nikt się nie zgłosił. Będą kolejne wpisy gdy będą kolejni zgłaszający się

1558294[/snapback]

1.Moją intencją było propagowanie zestawienia jako dobre i przydatne (dlatego powołałem sie na nie).:)

2.Fakt o którym pisałem jest faktem ;mam nadzieję że niedługo to sie zmieni i ktoś z 21 tyg "wejdzie" na listę :) .

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Moją intencją było propagowanie zestawienia jako dobre i przydatne (dlatego powołałem sie na nie).:)

2.Fakt o którym pisałem jest faktem ;mam nadzieję że niedługo to sie zmieni i ktoś z 21 tyg "wejdzie" na listę :) .

1558350[/snapback]

Ricci

To nie jest zarzut w stosunku do Ciebie. Raczej wyraz niezadowolenia z powodu słabego odzewu.

Respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...