Skocz do zawartości
srekal34

Jaki Kierunek Studiów? :]

Rekomendowane odpowiedzi

witam :] Jestem w 1.klasie LO..wiec jeszcze mam czas. Ale mam pytanie :]

Nie interesuję się zbytnio softem - raczej hardware, tak aby moja praca była potem zgodna z zainteresowaniami. No i jaki kierunek studiów byłby dla mnie dobry? :]

for example, taki typ pracy mnie by interesowal http://sh.webhire.com/servlet/av/jd?ai=405&ji=1487879&sn=I - ale cozywiście tak wysoko nie mierzę :] ale...jakie sutdia mi do teog potrzebne? bo jestem zielony:/

no i anjważniejsze: gdzie studiować? :]

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem, że lubię hardware, a programowania nie lubiałem - po dwóch latach studiów wybrałem specjalność programowanie a nie sprzęt - i od hardware chcę jak najdalej - jak się wejdzie dokłądnie w te kable i układy cyfrowe, to się odniechciewa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem, że lubię hardware, a programowania nie lubiałem - po dwóch latach studiów wybrałem specjalność programowanie a nie sprzęt - i od hardware chcę jak najdalej - jak się wejdzie dokłądnie w te kable i układy cyfrowe, to się odniechciewa...

1326617[/snapback]

 

Tia..ja studiuje elektrotechnike na PW i tez mam dosc tego typu tematow..cyfra, druty, magnesy itepe...A przynajmniej u nas na informie jest jeszcze trudniej: wiecej matmy, wiecej fizy, wiecej cyfry....i tak dalej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast myśleć dokladnie o kierunku i wogóle, zacznij już się uczyć matmy bo to podstawa. W tą niedziele bylem na PW i jeden koleszka pytal isę co ma przyniesć jako odpis z dowodu osobistego, skoro w momencie zdawania na studia będzie mial 16 lat. Tam takie wyczesy się dostają ze to szok. Oczywiście trochę calkiem normalnych ludzi też się dostaje <ja mam nadzieję że też bede miał to szczescie> W tym roku pisze maturke <jeszcze starą>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wyczesy jak ten kolo to mozna na placach jednej reki policzyc...

 

Masz to szczescie, ze zdajesz stara mature (ergo: bedziesz piasl egzamin, ktory jest prosty jak kij od szczotki... ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srekal ja ci powiem tak: jak bylem w 1 klasie LO to myslalem, ze pojde na informatyke, no bo kurcze duzo siedze przed kompem wiec gdzie mialbym isc... Ale jak bylem w 4 klasie, to rozwazalem tez marketing, bo jakos odechcialo mi sie uczyc, a w ogole nie lubilem programowania. Po maturze zaczalem sie rozgladac z jakimis ASP i szkolami zwiazanymi z fotografia.

A dzisiaj studiuje na PJWSTK (informatyka) i polubilem programowanie. Jaka dokladniej specjalizacje wybiore - tego jeszcze nie wiem, jeszcze mam czas. A ty masz go wiele wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty muwisz? Pisaleś? Na PW zeby dostać sie na kierunek inform trzeba mnieć kolo 150 punktów, wiec nie najlepiej. A jeśli chodzi o nowa mature, to za poziom podstawowy dostaje sie tyle co na egzaminie ale x0,3, czyli matura to 0,3egzaminu. jakieś straszne dla mnie to porownanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty muwisz? Pisaleś? Na PW zeby dostać sie na kierunek inform trzeba mnieć kolo 150 punktów, wiec nie najlepiej. A jeśli chodzi o nowa mature, to za poziom podstawowy dostaje sie tyle co na egzaminie ale x0,3, czyli matura to 0,3egzaminu. jakieś straszne dla mnie to porownanie

1328606[/snapback]

A widziales ten na Uniwerek? ;)

 

Co do matury - jest jeszcze poziom rozszerzony ;) Nie bede sie jednak wymadrzal, bo kryteria przyjec jakos przestaly mnie interesowac po otrzymaniu indeksu :)

 

Na Makro: Elektronika i Telekomunikacja dostalem sie majac 124pkt. Fakt, ze mialem przy okazji 7 miechow wakacji (poczatek zajec w semestrze zimowym) uwazam za bonus - odpoczalem sobie i zarobilem troche kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlaśnie na ten sam kierunek chce iść i też od lutego. A czy wiesz może coś wiecej o tej biotechnice czy coś takiego co jest też na tym wydziale?

1329013[/snapback]

Inzynieria biomedyczna? Niw wiem za bardzo, ale moge kumpli z Elektroniki popytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym sie pisal na inzynierie biomedyczną, jest moze zaocznie? tak wogóle to ja sie wybieram na studia jakies 7 lat i do dzis jeszcze nie poszedlem :lol:

ale caly czas mi sie chce :D jesli w tym roku nie zaczne to juz chyba odpuszcze :sad:

jedno wiem, ze dzis wieczorem ide, ale na piwo :lol:

Edytowane przez TAeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - ja kończe właśnie informę a pracuję jako handlowiec w zupełnie innej branży :D

 

Dla informatyków jest od cholery pracy za granicą, u nas gorzej. Najbardziej chyba w tym momencie poszukiwani są sieciowcy i programiści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem wlasnie na 2 semestrze na PW na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. W zeszlym roku przymowali od 157 punktow, ja miaelm 161 :D i sie udalo. Studia sa ciezkie, ale nie boj zaby, moze sie dostaniesz :). Na 1 semestrze przecinakiem jest Analiza Matematyczna, ale jesli bedziesz mial cwiczenia z Dr Grzegorzem Decewiczem, to jestes w domu, facet jest bardzo dobrym matematykiem, ale co najwazniejsze potrafi bardzo dobrze nauczyc !! Z drugiej strony jak trafisz na kogos innego... (boje sie napisac nazwiska, bo jeszcze ktos doniesie [; ) to bedziesz mial ciezko. Powiem tylko, ze jest to starszy Pan z nienaganna fryzura. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby Leksinski? Lubilem jego wyklady (mialem z nim Analize 2), IMHO bardzo dobrze tlumaczyl. No i latwo bylo zdac u niego :)

MeHow, na jakim kierunku jestes (wnoszac z ilosci punktow to pewnie Informa ;) )?

Macie Probabilistyke z Wiechno? Jesli tak, to zycze szczescia - bedzie Ci BARDZO potrzebne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty muwisz? Pisaleś? Na PW zeby dostać sie na kierunek inform trzeba mnieć kolo 150 punktów, wiec nie najlepiej. A jeśli chodzi o nowa mature, to za poziom podstawowy dostaje sie tyle co na egzaminie ale x0,3, czyli matura to 0,3egzaminu. jakieś straszne dla mnie to porownanie

1328606[/snapback]

Eeee wcale nie jest tak trudno się dostać... jak ja zdawałem to im jeszcze odwaliło z fizyką i walnęli zadanka truuuudne (chyba średnia była 40 na 100 albo jeszcze gorzej) - dużo miejsc jest. A matura się w ogóle nie liczyła - i słusznie, bo matura to i tak pikuś w stosunku do egzaminu - na maturę, to się w ogóle uczyć nie trzeba, bo zadanka z matmy np. są śmieszne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne?? Ja o sobie myślę ze nie jestem najgorszy z matmy, ale mimo to bardzo isę obawiam tego ze nie dostanę się na PW.

Z prostej kalkulacji wychodzi że na egzaminie trzeba zrobić wszystkie 3 zadania latwe (po 5pkt), wszystkie 4 średnie (10pkt) i przynajmniej 1 trodne (15 pkt). i to z fizy i matmy jednocześnie.

Te egzaminy z PW ktore ja widzialem nie wydaly mi się latwe. Ma może ktoś jakiś link gdzie są jakieś przykładowa, im wiecej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze sporo ludzi jest z EiTi, ja jestem z MiNI, na magisterce, 4 rok, i powiem od siebie, ze jezeli ktos nie lubi matmy to nie ma co startowac, nawet jak sie dostanie to i tak odpadnie, na EiTi dochodza jeszcze kabelki :] zycze powodzenia przyszlym studentom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...