Skocz do zawartości
spieq

Wymiana Asrocka K7s8x Na Abita Nf7 -->

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam resztę rzeczy na Bartona 2800+ i Hynixy d43 (2x512).

 

Czy warto wymienić również tę skromną płytkę na Abita NF7, który wydaje się być najwydajniejszy na SocketA?

 

Z Asrocka (chipset SiS 746FX) jestem absolutnie zadowolony, stabilny jak w nazwie, modowany bios pozwala zmienić timingi... Gorzej z podniesieniem napięcia, tu klops. Wydajnością pewnie też nie grzeszy.

 

Jak myślicie - jest sens wymiany? Całość wyniesie mnie -/+ 100zł, więc nie są to wielkie koszta.

 

Komp służy celom rozrywkowym, trzeba się po pracy rozerwać... Ile % zyskam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wymienić również tę skromną płytkę na Abita NF7, który wydaje się być najwydajniejszy na SocketA?

1326184[/snapback]

w % na pewno zyskasz, może nie zauważysz tego od razu ale bedzie

ale ten Abit to sprawdzona płyta, na pewno nie bedziesz żałował

a jesli myślisz choćby o małoym o/c to bez pytania wymieniaj

 

ps. ja mam to samo, tego samego Asrocka i też wymieniam na tego Abita :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zbieg...

 

Ten Abit to jedyna płyta, o której myślę. W innym wypadku zostaję przy Asrocku.

 

Jedyna rzecz, która mnie jeszcze martwi to rozmiary Abita, nigdzie nie ma ich podanych (przynajmniej nie znalazłem). Mam małą obudowę i każdy centymetr jest na wagę złota.

 

Asrock ma wymiary:

szerokość 244 mm

wysokość 304,8 mm

 

Jak jest w przypadku Abita NF7? Ma zbliżone gabaryty? (nie wydaje się olbrzymią płytą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie kupiłęm Abita

używka bo używka ale cacy :)

 

wymiary są zbliżone jesli nie te same co asrock, wiesz asrock też do małych płyt nie nalezy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znam wymiary, dzięki. Są faktycznie zbliżone do Asrocka.

 

Jeszcze nie mam pewności co do temperatur na tej płycie (mam termoregulację na wentylach, więc temat mnie dotyczy, że tak ujmę - dogłębnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaca sie jak masz dobre pamieci to sam wzrost wydajnosci z wysokiego fsb bedzie b,duzy. na asrocku mozesz zrobic drut-moda na wyzsze napiecie ja na tym asrocku miałem ok 1.95 v nawet. Dual na nf-7 tez ci troche da i na tym abicie powinnienes miec wieksze oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem, ale tylko po to zeby byc fajnym bo wszyscy maja abita i lubie oc. wg mnie sie nie oplaca skoro masz asrocka to pewnie i grafika nedzna jest wiec wyniki sa dosc niskie w markach (czy tam grach) i 2k1 pewnie ci podskoczy o 1k (raczej mniej.) lepiej sprzedaj grafe doloz 100zl i kup inna na pewno zyskasz wiecej niz 1k markow. no chyba ze lubisz oc i ci nie zal tych 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terz tak sadze ze opłaca ci sie kupic Abita tylko jesli masz zamiar podkrecac procke (dosc mocno) do letkiego o/c albo jego braku Asrock styknie a te 100zł mozesz lepiej przeznaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta: FIC 9600PRO podkręcony do ~9600XT (to już drugi egzemplarz, pierwszy nas opuścił; ten już niestety nie jest tak podkręcalny).

 

Hynixy chcę puścić na 2.5, może i 2, ale śmiem wątpić, proc 2800+ puszczę na magistrali 150mhz, co da 2,4ghz. Czy uda mi się go puścić na 166 - nie wiem, pewnie nie - dałoby to wówczas 2656mhz

 

Czyli co? Brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar wyjdzie mniej więcej taki sam, tylko że magistrala niższa.. No cóż, zostanie ten proc, mobila nie planuję.

 

Faktycznie sama wymiana płyty (+jej lepsza współpraca np. z ramem) da na dzień dobry tysiąc więcej w 3dmarku2001?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale jak wymieniasz na bartona to on na wstepie bedzie mial 166 MHz FSB.

 

aaa no i zapomnialbym wyrazic zdania o wymianie na ABITA.

Wymiana sie bedzie oplacac, zwlaszcza gdy bedziesz podkrecal przez magistrale. Podnieszesz troche napiecie i powinienes osiagnac grubo ponad 200 MHz FSB. Przyda Ci sie to bo system bedzie chodzil lepiej, w ogole wszystko. W 3DMarku 2001 napewno tez bedzie jakas roznica, a w grach to juz w ogole.

Tez mysle o wymianie mojej plyty na tego ABITA - swietna plyta, chyba tak zrobie :twisted:

 

Życze powodzenia i udanego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...