Skocz do zawartości
mastema

Athlon Xp-m--artefakty W Grach...

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu zaznaczam że nie jestem pewny czy to odpowiedni temat na ten dział-ale jest i o procku,który mam,a który prawdopodobnie "winny",a i dużo ludzi ma Abita NF7 więc może ktoś pomoże...więc do sedna.

 

Mam w/w procesor działa na ustawieniach 11*200 przy VCore 1,55-działą stabilnie-tzn. test Primem przechodzi,nie zawiesza się i w ogóle,ale pojawił się problem z niektórymi grami-i niechcianymi paskami na ekranie:

1) Crazy Taxi-zaznaczam,że demo-przy jakichkolwiek ustawieniach procesora-artefakty:( zrzuciłem to na wersje demonstracyjna...ale

2) Dzisiaj Sms2 odpalam,a tu w trakcie uruchamiania(początkowy film,ładowanie gry) po ekranie przewijają się paski i ke o co biega..dalej okej-w trakcie gry jest dobrze-zaznaczam ze z poprzednim prockiem smisy dzialaly.Więc skok do biosu,zmiana na ustawienia standardowe i gra działa bez problemu-jeszcze jedna zmiana-na powrót 11*200 i znowu działa!!!Więc niby nie ma problemu.

 

Inne gry-Tony Howk 4,Painkiller.Colin działają bez problmów,albo ja ich nie widzę:)

 

Ale tak na przyszłość ktoś może mi powiedzieć czego to wina-no bobra podkręcenie procesora ;) -ale co zmienić by się tak nie działo??Moja grafa to GF4MX,częstotliwość AGP to 66MHz a napięcie to 1,5V.

Dla ułatwienia link ze zdjęciami w/w problemów: http://lgryzak.fm.interia.pl/

 

Dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalista ale z tego co wiem arty moga bys spowodowane przegrzewaniem sie pamiatek na grafie... Moze masz w budzie kociol (zamkniete, zero przewiiewu) i przy zapuszczaniu gier pamieci sie wykrzaczaja na ekran... Jakos mi sie nie chce wierzyc, ze moze to byc wina procka... Ale niech sie spece wypowiedza :)

 

EDIT

Najlepiej przetestuj kompa na innej grafie zeby sie przekonac czy problem nie tkwi w niej...

A tak wogole, jaki jest ten GF4MX? 128bit/64bit? No i czy jest podkrecony?

Moze masz cos generujacego pole magnetyczne kolo monitora (np. pompke od wc)...

Edytowane przez wilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem czy to wina procka ;)

Co do powietrza i przepływu-to mam obudowe Modecona Step 107,wentyl z tyłu co wyciąga i z przodu co wciaga:) Wiec teoretycznie ruch w srodku jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

Najlepiej przetestuj kompa na innej grafie zeby sie przekonac czy problem nie tkwi w niej...

A tak wogole, jaki jest ten GF4MX? 128bit/64bit? No i czy jest podkrecony?

Moze masz cos generujacego pole magnetyczne kolo monitora (np. pompke od wc)...

1326728[/snapback]

 

Wydaje mi się,że macie rację,że to wina grafiki-jest to dokładnie MSI MX 440- nie "kręcony",pracuje przy zegarach procesor 275/pamięc 333MHz 64bit:) Poczyniłem następne obserwacje-nie było mnie chwile w domu,więc zmiany ustawień robiłem na "zimnym" kompie-i to dlatego Simsy działają również na kręconym procku-po partyjce w Tonego Howka,włączyłem Simy,by przekonać się czy faktycznie na rozgrzanej karcie się znowu zbuntują...no i tak się stało-odkręciłem bok obudowy-i pamięci są cieple...nawet bardzo-więc rada to radiatory,może uda mi się pożyczyć jakąś kartę więc sprawdzę jeszcze na innej:)

Dzięki za pomoc-inne rady,jeżeli są,mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!!

W końcu dostałem zamówione radiatory(innej karty graficznej nie udało mi się pożyczyć),więc postanowiłem zamontować chłodzenie na kostkach pamięci,no i powiem wam,że nic się nie zmieniło :( Co więcej jak dla mnie zaistniała sytuacja jest dziwna-bo owe artefakty nie pojawiają się w żadnym innym wypadku,a i w Sims2 tylko i wyłącznie po graniu w Tony Howka-rundka w NFSU2 a później Sims2 nie wywołuje powyższego efektu!!!Aczkolwiek wystarczy na chwile wyłączyć komputer by simy działały już po prawnie!!! I kto mądry,o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) pamieci RAM nie kręciłeś?

2) przydałby sie jakis nawiew na te radiatorki na pamieciach z grafy...

3) a moze Ci sie plyta gl zj*

1342625[/snapback]

RAM-też nie jest krecony ;)

Możliwe, ale radiatory nie sa gorące-test dotykowy :)

Tego nie wiem-poza własnie opisywanym zdarzeniem,nie mam z nią problemu-tfu tfu ;)

 

I napisze raz jeszcze-mam ten "problem" tylko z Simsami (taxi nie licze już nie mam na dysku :) ) i tylko w trakcie ładowania gry,ładowania lokacji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banalne pytanie :arrow: a bawiles sie wczesniejszymi/pozniejszymi wersjami sterownikow do grafiki? ew. inne do plyty glownej... zabawa w biosie dotyczaca agp...

1342646[/snapback]

Tu się musze przyznac,że nie-nie zmieniaem sterów od grafiki,ale to zrobie-co do biosu-nie zmieniałem nic,przezornie,by więcej nie popsuc :) Bo i co mam zmienić??CZęstotliwość AGP,napięcie-która opcja może mieć na to wpływ??

Płyta Abit NF7 wer 2.0 bios abita w wersji 26.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...